امروزه مهاجرت به یکی از دغدغه های جوانان در کشورمان بدل شده است. و آنها ترجیح می دهند تا آینده ی خود را در خاک کشوری دیگر جستجو کرده و بسازند. یکی از مقصد های محبوب برای مهاجرت کشور کانادا است که به روش های مختلفی می توان برای گرفتن اقامت این کشور اقدام کرد. در ادامه در این باره صحبت خواهیم کرد.

نحوه ی اخذ اقامت کانادا

متاسفانه به علت شرایط فعلی که بر کشورمان حکم فرما است بسیاری از افراد تصمیم می گیرند تا برخلاف میل باطنی شان برای مهاجرت اقدام کرده و رویاها و هدف هایشان را در کشوری دیگر به غیر از وطن خودشان جستجو کنند. یکی از محبوب ترین مقصدها برای مهاجرت کشور کانادا است. معمولا راه های مختلفی برای گرفتن اقامت کانادا وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به آنها بپردازیم. با ما همراه باشید.

راه های گرفتن اقامت کشور کانادا

یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در دنیا کشور کانادا است و براساس آمارهای بین المللی افراد بسیاری سالانه به این کشور مهاجرت می کنند. این کشور در آمریکای شمالی واقع شده است و از نظر جوی بسیار سردسیر است. این کشور از 3 قلمرو تشکیل شده است و به 10 استان تقسیم می شود.

پایتخت آن شهر اتاوا بوده و از جمله مهمترین شهرهای کانادا می توانیم به تورنتو، مونترال، ونکوور و غیره اشاره کنیم. در این کشور دو زبان رسمی وجود دارد که عبارت هستند از انگلیسی و فرانسوی. یکی از مهم ترین مشخصه های این کشور این است که جامعه ی آن با مهاجرها رفتار بسیار خوبی دارد و همین یکی از مهم ترین مزیت های آن به شمار می آید. برای مهاجرت به این کشور و گرفتن اقامت کانادا روش های مختلفی وجود دارد. این روش ها عبارت هستند از:

برای مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا از طریق کار دو روش اصلی وجود دارد: نخست به کمک برنامه ی اکسپرس اینتری و دیگری به کمک جاب آفر کانادا. در ادامه به این دو مورد بیشتر می پردازیم.

درخواست اخذ اقامت

دریافت اقامت کانادا به وسیله ی اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یا اسکیلد ورکر را می توان در شمار یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشور کانادا و گرفتن اقامت آن به شمار آورد. به کمک روش اسکیلد ورکر شما می توانید برای گرفتن اقامت کانادا به صورت دائمی اقدام کنید. همچنین اگر شما فردی هستید که تصمیم به مهاجرت همراه با خانواده دارید می توانید از این برنامه استفاده کنید. خوبی این روش این است که به وسیله ی سامانه ی امتیاز دادن یا Point Based System عمل می کند. و به این صورت است که تعدادی مشخصه ی مختلف را لیست می کنند و اگر شما هر یک از این ویژگیها را داشته باشید و امتیاز آن بند را دریافت می کنید. برای این که بتوانید اقامت کانادا را به صورت دائمی بگیرید باید 2 مرحله را طی کنید.

مرحله ی نخست گرفتن حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز لازم است. این امتیازها عموما براساس این فاکتورها است: سن، مدرک تحصیلی، سابقه ی کار مرتبط، مدرک زبان خارجی، بهره مندی از حضور یک آشنای درجه 1 در کشور کانادا و غیره . سپس وارد مرحله ی بعدی می شوید و اگر از 1200 امتیاز آن امتیاز بالایی دریافت کنید دعوت نامه ای از کشور کانادا دریافت می کنید و می توانید اقامت دائم این کشور را داشته باشید. سایت رسمی این برنامه ی مهاجرت http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp است.

اخذ اقامت کانادا به وسیله ی جاب آفر

یکی دیگر از روش های گرفتن اقامت کانادا از طریق کار استفاده از جاب آفر کانادا است. جاب آفر یا Job Offer به معنی دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما است . بعضی از شهرهای این کشور با کمبود نیروی کار مواجه هستند. و به همین دلیل لیستی از شغل هایی که به آن احتیاج دارند را ارائه می دهند. حال اگر شما هر یک از این تخصص ها را داشته باشید می توانید با کارفرما ارتباط برقرار کنبد. و اگر وی راضی بود شما را به استخدام خود در می آورد. پس از اینکه این پروسه به اتمام رسید شما قادر هستید ویزای این کشور را در اختیار داشته باشید.

البته این ویزا موقت و سه ساله است. این افراد می توانند بعد از گذشت این سه سال به کمک برنامه ی اسکیلد ورکر برای ویزای دائم اقدام کنند. به این دلیل که این افراد دارای سابقه ی سه سال کار در خاک کشور کانادا هستند . و میتوانند  اقامت کانادا را به صورت دائمی دریافت کنند. یکی از چیزهایی که برای دریافت جاب آفر لازم است در کنار تخصص و سابقه کار مرتبط برای رشته ی درخواستی داشتن مدرک معتبر زبان است . همچنین باید مدرک تحصیلی فرد متقاضی هم با کار ارائه شده مرتبط باشد.

درخواست وقت سفارت آنلاین

"*" indicates required fields

نام
MM slash DD slash YYYY