چند دانشگاه کشور کانادا جزو عالی ترین موسسات علمی در سطح جهان هستند و همین موضوع باعث می شود تا کسب دانش در این مراکز، آینده شغلی جوانان را تضمین نماید. از اینرو تحصیل در کانادا به صورت بالقوه یک برگ برنده به حساب می آید.

در این مقاله درباره تحصیل در کانادا بیشتر خواهیم گفت.

صفر تا صد درباره تحصیل در کانادا

کانادا، کشوری در قاره آمریکا، یکی از برترین مقاصد برای ادامه تحصیل می باشد. دانشجویان بین المللی زیادی در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند. این امر ریشه در چند فاکتور دارد. ما در این مقاله این موضوع بیشتر خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

تحصیل در کانادا به طور کلی طرفداران زیادی دارد. بسیاری از جوانان ایرانی نیز مایل هستند تا به منظور ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت کنند. از اینرو اخذ ویزای تحصیلی از این کشور، موضوعی است که در سالیان اخیر، هواداران پر و پا قرصی را پیدا کرده است.

اما چرا افراد کشور کانادا را به منظور ادامه تحصیل انتخاب می کنند؟. همانگونه که قبل تر گفتیم این موضوع تابع ریز فاکتورهای زیادی است که ما در این مقاله به طور مختصر و مفید به شرح آنها خواهیم پرداخت.

کیفیت بالای سطح زندگی

کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان است. به گونه ای که میزان جرم و جنایت در آن بسیار اندک و ناچیز است. همچنین بر اساس یک سری از شاخص ها، این کشور از نظر کیفیت زندگی، دسترسی به رفاه عمومی، و.. در صدر بهترین کشورهای جهان قرار می گیرد. همچنین این کشور، از یک فرهنگ چند ملیتی نیز بهره می برد و از این رو نگاه نژادپرستانه در آن بسیار ناچیز و محدود می باشد. ناگفته پیداست که تمامی این فاکتورها، باعث میشوند تا کشور کانادا، مکانی خواستنی برای ادامه تحصیل و ادامه زندگی تلقی گردد.

تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی، عاملی مهم برای تصمیم جهت ادامه تحصیل در کانادا

زبان انگلیسی

این کشور یک کشور دو زبانه است، زبان انگلیسی به طور وسیع، و زبان فرانسوی بطور محدودتر در این کشور مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجا که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است، دانشجویان بین المللی ترجیح می دهند تا برای ادامه تحصیل، از این زبان در کشور مقصد استفاده نمایند. لذا استفاده از این زبان بین المللی در نهایت سبب می شود تا دانشجویان راحت تر با فرهنگ های مختلف خو بگیرند. این مساله می تواند جا افتادن در کشور مقصد را بسیار آسان نماید.


مشاوره رایگان ویزای تحصیلی کانادا

021-45419 | 021-88765741


برخورداری از بهترین مراکز علمی دنیا

اگر به لیست بهترین دانشگاه های جهان سر بزنید. بدون شک دانشگاه های کانادا در صدر این لیست قرار گرفته اند. این موضوع علاقه مندان به علم در سراسر دنیا را بر آن می دارد تا برای ادامه تحصیل، کشور کانادا را انتخاب نمایند. همچنین گفته شده که این کشور قریب به 100 دانشگاه را در خود جا داده است که با دارا بودن بهترین پتانسیل علمی، با دانشگاه های کشورهای اروپایی و آمریکایی رقابت می کنند. افراد مطرح زیادی از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل گشته اند. کیفیت بالای سطح آموزش تمام آن چیزی است که یک دانشجوی بین المللی به آن نیاز دارد و هدف کشور کانادا این است که این مهم را برای او تدارک ببیند.

آینده شغلی روشن: قبل تر گفتیم که کشور کانادا از بهترین سیستم آموزش در سطح جهان بهره می برد. دانشگاه های این کشور، دانشجویان را ملزم می دارند تا در پروژه های پژوهشی گسترده شرکت کرده و بر اساس رشته ی تحصیلی، خودشان را برای وارد شدن به بازار کار آماده نمایند. از اینرو این افراد تا حد زیادی می توانند مطمئن باشند که پس از فارغ التحصیلی بیکار نخواهند ماند. و این خواسته ی خیل کثیری از افرادی است که برای ادامه تحصیل از کشور خارج می شوند.

تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلی متفاوت

تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلی متفاوت

کودکان دبستانی و نوجوانان دبیرستانی یکی از بزرگترین گروه های مهاجر برای تحصیل به این کشور هستند. این کشور بطور تقریبی 16000 مدرسه در مقاطع مختلف را در خودش جای داده است. همچنین باید گفت که کانادا یکی از برترین اعضای OECD یا سازمان توسعه اقتصاد جهانی است و این مهم ممکن نشده مگر به همت تلاش برای پیشرفت در عرصه ی علم و دانش. لذا چنانچه خود را برای تحصیل در کانادا کاندید می دانید، بایستی بدانید که مقصد خوبی را انتخاب کرده اید.

کشور کانادا بطور مستمر در پی این است که یک نظام ایده آل و هدفمند آموزشی را ایجاد نماید. از اینرو گفته شده که این کشور سالانه یک صدم از درآمد تولید ناخالص داخلی خود را در راستای امور آموزشی صرف می نماید. از اینرو با توجه به سرمایه گذاری که کانادا در راستای امور تحصیلی انجام می دهد، بنظر می رسد که در سالیان آینده تعداد متقاضیان تحصیل در کشور کانادا، بیش از این نیز گردد.

تقسیم بندی آموزش ها

در رابطه با تحصیل در کانادا در مقاطع دبستان و دبیرستان لازم به ذکر است که مدارس کانادا به دو دسته ی مدارس دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند. در گذشته مدارس دولتی تنها به شهروندان کانادا تعلق داشت اما در حال حاضر تحصیل در این مدارس برای افراد مهاجر نیز امکان پذیر است. تنها با این تفاوت که مهاجران برای تحصیل در این مدارس باید رقمی معادل با 10 الی 15 هزار دلار کانادا را پرداخت نمایند.

از سوی دیگر موسسات فنی، کمپ های آموزشی تابستانه، و بعضی از دبیرستان های خصوصی، مدارس غیر دولتی را در کشور کانادا تشکیل می دهند. لازم به ذکر است که شهریه این مدارس نسبت به شهریه مدارس دولتی بیشتر بوده و متقاضیان بایستی رقمی معادل با 4 تا 21 هزار دلار کانادا را به منظور تحصیل در این مدارس خرج نمایند.

البته این رقم بسته به نوع مدرسه و شهر، متفاوت و متغیر می باشد.

لازم به ذکر است که نظام آموزشی کشور کانادا یک دوره 12 الی 13 ساله می باشد و پس از آن، افراد مدرک دیپلم را اخذ کرده و برای شرکت در دوره های بالاتر یا بهتر است بگوییم برای حضور در کالج یا دانشگاه آماده می گردند. مجددا لازم به ذکر است که چند دانشگاه کشور کانادا جزو عالی ترین موسسات علمی در سطح جهان هستند و همین باعث می شود تا کسب دانش در این مراکز، آینده شغلی جوانان را تضمین نماید. از اینرو تحصیل در کانادا به صورت بالقوه یک برگ برنده به حساب می آید.

تحصیل در کانادا و شرط سن

تحصیل در کانادا و شرط سن

آیا برای تحصیل در کانادا، شرط سنی خاصی مد نظر است؟


مشاوره رایگان ویزای تحصیل در کانادا

021-45419 | 021-88765741


مهاجرت به کانادا با هدف تحصیل، طیف سنی گسترده ای را شامل می شود. لذا می بینیم که افراد پیش از آغاز دوران مدرسه یعنی از سن 18 سال به قبل و همچنین برای شرکت در دوره های دکترا و پسا دکترا یعنی از سن 35 سال به بالا، برای ادامه تحصیل در این کشور خود را کاندید می کنند. از اینرو به نظر می رسد که برای ادامه تحصیل در کانادا هیچ زمانی دیر نیست و شما در هر مقطع تحصیلی که باشید، می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

معرفی بهترین دانشگاه ها به منظور ادامه تحصیل در کانادا

معرفی بهترین دانشگاه ها به منظور ادامه تحصیل در کانادا

در ادامه بعضی از بهترین دانشگاه های کانادا را برای شما معرفی خواهیم کرد.

دانشگاه تورنتو

این مرکز علمی به گل سرسبد دانشگاه های کشور کانادا معروف است. چرا که درجه علمی در این مرکز آموزشی بالا بوده و از دست آوردهای زیادی نیز برخوردار می باشد. گفته می شود که اولین انتشارات دانشگاهی، در این مرکز علمی دایر گشته و همچنین در راستای امور پژوهشی بیشترین سرمایه را هزینه کرده است. لازم به ذکر است که بیش از 1 میلیارد دلار کانادایی، مبلغی بوده که بواسطه ی این دانشگاه در این مسیر هزینه شده است.

گفتنی است که دانشگاه تورنتو در حال حاضر بیش از 700 رشته کارشناسی و بیش از 200 دوره تکمیلی را داراست. همچنین از نظر علوم پزشکی، دانشگاه تورنتو یکی از بهترین مقاصد برای علاقه مندان محسوب می گردد.

لازم به ذکر است که افراد مشهوری چون مایکل اونداتیه ( نویسنده معروف) و مارگارت اتوود (شاعر معروف) مدرک تحصیلی خودشان را از این دانشگاه دریافت کرده اند. همچنین 10 نفر از برندگان جایزه ارزشمند نوبل نیز موفق به اخذ مدرک تحصیلی خودشان، از این مرکز علمی معتبر شده اند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این مرکز علمی یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در کشور کانادا می باشد. به دلیل رتبه علمی شاخص، دانشگاه بریتیش کلمبیا را میتوان یکی از رقابتی ترین، دانشگاه های حال حاضر کشور کانادا معرفی کرد. این دانشگاه دو پردیس دارد که یکی از آنها در ونکوور و دیگری در کلونا واقع گشته است. گفتنی این که بعضی از شاخص ترین بورسیه های تحصیلی متعلق به این آکادمی می باشند.

به عنوان مثال این مرکز علمی به منظور حمایت از افراد جنگ زده همه ساله بورسیه معتبر Donald wehrung را ارائه می نماید. همچنین فارغ التحصیل شدن عده ی زیادی از مشاهیر که گفته می شود 8 نفر آنها برنده جایزه نوبل شده اند، 71 نفر آنها از برجسته ترین دانشمندان معاصر هستند، و بالغ بر 60 نفر آنها از سرآمدان و مدال آوران رقابت المپیک محسوب می گردند، از جمله افتخارات این مرکز علمی محسوب شده و همین سبب می شود که رفته رفته عده ی بیشتری از افراد، برای تحصیل در این دانشگاه خوب کانادایی کاندید گردند.

گفتنی است که جاستین ترودو، نخست وزیر حال حاضر کشور کانادا مدرک خودش را از این دانشگاه دریافت کرده است.

دانشگاه مک گیل

چنانچه پیگیر تحصیل در کانادا بوده باشید، محال است نام دانشگاه مک گیل به گوشتان نخورده باشد. این مرکز علمی در مونترال کانادا واقع گشته است. بیش از 300 رشته تحصیلی و بیش از 30 هزار دانشجو، از 150 کشور مختلف، آن چیزی است که این مرکز علمی را بیش از گذشته سرآمد می کند. با این تواصیف این مرکز علمی یکی از بین المللی ترین مراکز برای دانشجویانی است که میخواهند در بستری چند فرهنگی و با پایه علمی عالی تحصیل نمایند.

معرفی بهترین رشته ها برای ادامه تحصیل در کانادا

معرفی بهترین رشته ها برای ادامه تحصیل در کانادا

در ادامه به معرفی بعضی از بهترین رشته های تحصیلی به هدف ادامه تحصیل در خارج از کشور می پردازیم:

رشته تجارت و امور مالی

اقتصاد و علوم اقتصادی آن حوزه ای است که تمامی کشورهای ترقی خواه به دنبال پیشرفت در آن هستند. از اینرو به نظر می رسد که در کشوری چون کانادا که در حال حاضر یکی از مترقی ترین کشورهای روز جهان محسوب می گردد این رشته ی تحصیلی از آینده ی خوبی برخوردار باشد. کسب مدرک علمی در این زمینه باعث می شود تا شما ساختار امور تجاری و مالی را به شیوه ای علمی و کاربردی فرا گرفته و برای یک حضور موفق در بازار کار آماده گردید. از اینرو کارشناس ارشد حسابداری، کارشناسی ارشد مدیریت ریسک مالی، دوره MBA مالی، مدیریت سرمایه، بانکداری، امور بیمه، تحلیلگری مالی، مدیریت سرمایه و… از جمله رشته هایی هستند که شما با تحصیل در آنها می توانید برای حضور در بازار کار آماده تر گردید.

رشته علوم کامپیوتر و IT

ناگفته پیداست که در عصر تکنولوژی، کامپیوتر و دسترسی به برنامه های زیر مجموعه آن حرف اول و آخر را می زنند. نه تنها در کانادا، بلکه در سراسر دنیا، بهره مندی از علوم کامپیوتر لازم و الزامی است. پس کسب دانش در این حوزه برای کسانی که به دنبال یک بازار کار عالی هستند، بیش از پیش توصیه می شود. در همین زمینه گفته می شود که رشته هایی چون مدیریت IT و مهندسی نرم افزار، دو شغل پر متقاضی در کشور کانادا به حساب می آیند. از اینرو رشته هایی چون علوم کامپیوتری، علوم داده، مهندسی نرم افزار، تحلیل برنامه و… از جمله بهترین رشته ها برای تحصیل در کانادا محسوب می گردند.

رشته سلامت و پزشکی: این رشته همیشه کاربردی بوده و از چشم انداز شغلی خوبی نیز بهره می برد. چرا که تا زمانی که بشر زنده است. به مراقبت های پزشکی احتیاج خواهد داشت. گفته می شود که پزشکی در کشور کانادا سهمی معادل با 8 بیلیون دلار تولید ناخالص ملی را در سال 2016 به خودش اختصاص داده است.

از اینرو رشته هایی چون پاتوبیولوژی و علوم آزمایشگاهی، علوم شیمی و داروسازی، بیومدیکال انفورماتیک، دندانپزشکی، دوره های تخصصی علم پزشکی  و… جزو شاخص ترین رشته های این علم بوده که از بازار شغلی خوبی نیز برخوردار هستند.

رسانه و روزنامه نگاری

عدم وجود رسانه در دنیای امروز، یک خلا بزرگ است. در حال حاضر جهان در حال حرکت به سمت دیجیتالی شدن می باشد. بسیاری از مشاغل از راه دور انجام می شوند و بسیاری از آنها در حال آماده کردن زیر ساخت هایی برای دیجیتالی شدن می باشند. از این میان زیر شاخه های رسانه دیجیتال از مشاغل پر درآمد حال حاضر محسوب می گردند. بنظر می رسد که برترین شرکت ها به دنبال جذب افرادی ماهر و خلاق در این حوزه هستند.

لذا تحصیل در کانادا، آنهم در رشته روزنامه نگاری و رسانه، یک انتخاب عالی برای تضمین آینده شغلی می باشد.

در این مقاله از تحصیل در کانادا گفتیم و بهترین دانشگاه ها و بهترین رشته های تحصیلی را نیز معرفی کردیم. امید است که این نوشته برای شما جالب و کاربردی بوده باشد.

بیشتر بخوانید | ویزای فرصت مطالعاتی در آمریکا


مشاوره رایگان ویزای تحصیلی کانادا

021-45419 | 021-88765741


ثبت نام تور جام جهانی قطر 2022

"*" indicates required fields

خدمات مورد نیاز:*

آژانس مسافرتی نزدیک من

امتیاز دهید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *