ویزای آمریکا | همیشه موقعیت هایی وجود دارند که افراد تصمیم میگیرند ویزای کشوری دیگر را دریافت کنند. یکی از پرطرفدار ترین ویزاها ویزا آمریکا است. در ادامه توضیحات مختصری راجع به پروسه ی گرفتن ویزای این کشور خواهیم داد. با ما همراه باشید.

چگونه ویزا آمریکا دریافت کنیم؟

کشور وسیع آمریکا همه ساله مقصد بسیاری از افراد چه برای مهاجرت و چه برای تفریح  است. اگر شما هم در دسته ی شهروندان این کشور قرار ندارید می بایست حتما برای ورود به آن ویزای آن را در دست داشته باشید. ویزا آمریکا یک تمبر است که در گذرنامه ی فرد دارنده قرار داده می شود و وی می تواند به کمک آن بدون هیچ مشکلی به کشور ایالات متحده ی امریکا وارد شود. البته که در اختیار داشتن این ویزا عملا به این مفهوم نیست که شما می توانید به این کشور وارد شوید بلکه سه نهاد وزارت امنیت ملی یا DHS، گمرک و اداره ی محافظت از مرزهای کشور ایالات متحده ی آمریکا هم می بایست ورود شما به این کشور را تایید کنند و مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

مشاوره رایگان اخذ ویزای آمریکا

021-45419 | 021-88765741

شهروندان بعضی از کشورها برای ورود به خاک ایالات متحده ی آمریکا هیچ نیازی به ویزا ندارند و می توانند بدون آن به راحتی وارد این کشور شوند. از جمله ی این کشورها می توان به کانادا و برمودا اشاره کرد. همچنین یک آفر ویژه به نام برنامه ی معافیت از ویزا برای این کشور وجود دارد که شهروندان سی و نه کشور دنیا می توانند بدون داشتن ویزا به خاک ایالات متحده ی آمریکا وارد شده و به عنوان توریست یا برای انجام کارهای تجاری در این کشور حضور داشته باشند. مدت زمان این حضور محدود بوده و تنها نود روز است. اگر فردی بخواهد بیش از این زمان در این کشور حضور داشته باشد قطعا می بایست ویزا داشته باشند.

چگونگی دریافت ویزای آمریکا

برای گرفتن ویزا آمریکا از داخل کشور ایران پروسه ی سختی پیش رو است. چرا که متاسفانه این کشور در داخل خاک ایران هیچ گونه سفارتی ندارد. اگر شخصی ایرانی بخواهد ویزای امریکا را دریافت کند می بایست به سفارت آمریکا در یکی از کشورهای همسایه مراجعه کند و به کمک آن سفارت برای گرفتن ویزای کشور ایالات متحده ی امریکا اقدام کند.

هر سفارت که در هر کشوری واقع شده است دارای شرایط و ویژگی های مخصوص به خود است.  پیش از این که از طریق آن سفارت کار خود را به جریان بیندازید بهتر است اول در مورد تمامی این شرایط اطلاعات کسب کنید و سپس برای ارائه ی مدارک و سایر کارها اقدام کنید. سفارت های امریکا که در نزدیکی کشور ایران قرار دارند عبارت هستند از: سفارت آمریکا در شهر ایروان در کشور ارمنستان، سفارت آمریکا در شهر آنکارا در کشور ترکیه و سفارت آمریکا در شهر دبی در کشور امارات متحده ی عربی.

روال اخذ ویزای آمریکا چگونه است؟

برای گرفتن ویزا آمریکا همانند ویزای سایر کشورها می بایست عمل کنیم. البته گاها در جزئیات اختلاف هایی وجود دارد اما روال کلی یکی است. در ابتدا می بایست از سفارت این کشور وقت ملاقات بگیرید.  این کار می تواند هم در کشور خودتان باشد و هم در کشورهای همسایه.  البته می توانید به شکل آنلاین و اینترنتی هم عمل کنید. سپس می بایست کلیه ی مدرک هایی که برای این کار لازم است را جمع اوری کنید. البته ابتدا باید ببینید برای ویزایی که در نظر دارید برای آن اقدام کنید چه مدرک هایی لازم است. برخی اسناد عام بوده و برای هر نوع ویزاییی مرد نیاز می باشد اما برخی از مدارک تناه برای نوعی خاص از ویزا مورد استفاده قرار  می گیرد و در نتیجه باید در مورد آن اطلاعات کاملی داشته باشید.

مشاوره رایگان اخذ ویزای آمریکا

021-45419 | 021-88765741

مرحله ی بعدی این است که باید فرم درخواست نامه ای که متعلق به ویزا بوده و در آن شما برای گرفتن وقت مصاحبه از سفارت اقدام کرده اید را پر کنید تا پس از بررسی آن به شما وقت مصاحبه در کنسولگری داده شود. برای این کار باید فرمی را که در سایت مربوطه موجود است به شکل آنلاین  پر کنید. عموما این دسته از فرم ها در مراکز درخواست های الکترونیکی کنسولگری موجود هستند.

بعد از این که این فرم را به صورت اینترنتی پر کرده و ارسال آن را انجام دادید باید مبلغی که برای گرفتن ویزا آمریکا لازم است را بپردازید. در انتها هم در زمانی که سفارت برای شما معین کرده و در محل مشخص برای مصاحبه حضور داشته باشید. این مرحله یکی از مراحل مهم در اخذ ویزای این کشوراست . و کلیه ی افراد که مایل به دریافت ویزای کشور آمریکا هستند باید آن را انجام دهند.

 

درخواست اخذ اقامت