اخد ویزای شینگن اروپا

اخذ ویزا شینگن برای سفرهای اروپایی به کشورهای حوزه شنگن یکی از ویزاهای مهم و محبوب برای توریست ها و افرادی که قصد اقامت و مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند، می باشد. شرکت خدمات مسافرتی و مهاجرتی رهگذران اوج آرام برترین مجری اخذ ویزای شینگن و ویزاهای اروپایی آماده ارائه خدمات و مشاوره رایگان به شما مسافرین عزیز می باشد.

از طریق فرم پایین همین صفحه می توانید برای درخواست ویزای شینگن اقدام نمایید.

آشنایی مختصری با ویزا شینگن

ویزا شنگن چیست؟ پیش از اینکه به ویزا شینگن بپردازیم نخست باید ببینیم اصلا شینگن چیست؟ و منظور از این کلمه چه چیزی است؟ شنگن اصطلاحی است که برای یک منطقه در اروپا به کار می رود و شامل بیست و شش کشور می شود. افرادی که در این بیست و شش کشور ساکن هستند و در آن به زندگی مشغول می باشند هیچ ممنوعیتی از نظر مرزی برای رفت و آمد ندارند و در نتیجه می توان گفت این بیست و شش کشور به صورت یک مرز واحد درآمده اند.

نکته ی جالب این است که درست است اتباع کشورهای حوزه ی شینگن به راحتی در این محدوده تردد کرده و هیچ نیازی به ویزا و مجوز عبور و غیره ندارند اما افراد غیر برای ورود به این منطقه باید روال سختگیرانه ای را از سر بگذرانند تا بتوانند وارد این محدوده شوند. چون کشورهای عضو شینگن عموما کشورهای اروپایی مطرحی هستند ویزای آن از اعتبار و ارزش بالایی زیادی بهره مند است.

این کشورها شامل اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین می شوند. برای اخذ ویزای شینگن برخی از شرایط متقاضی ویزا می بایست مورد بررسی قرار بگیرد تا ببینند آیا واجد صلاحیت هست یا خیر؟ این شرایط عبارت هستند از:

  1. کلیه ی مدارک و اسناد مربوط به متقاضی
  2. وضعیت سنی فرد درخواست دهنده
  3. پیشینه های سفر قبلی متقاضی

مشاوره رایگان اخذ ویزای شینگن

021-45419 | 021-88765741

ویزا شینگن چیست؟

اگر کسی بخواهد وارد حوزه ی شینگن شود حتما به ویزا شینگن نیاز دارد. کسی که این ویزا را در اختیار داشته باشد می تواند به هر یک از بیست و شش کشور محدوده ی آن وارد شود. و مدت زمان و شروط سفر به این کشورها متفاوت است. این موارد کاملا وابسته به هدفی که فرد خواستار ویزا برای ورود به این کشورها دارد بوده و مشخص می کند که فرد تا چه زمانی می تواند در این کشورها بماند و چه نوع ویزایی درخواست کند.

اینکه فرد می خواهد برای اهداف تجاری به این کشورها سفر کند یا به قصد سیاحت و گشت و گذار وارد آنها می شود و یا برای عبور از این کشورها لازم است ویزای ترانزیت دریافت کند هر کدام سبب می شوند تا مدت زمان و نیز نوع ویزا تغییر کنند. این ویزا می تواند به وسیله ی هر یک کشورهای عضو صادر شود و فرد می تواند با رعایت قانون هایی که برای وی تعیین شده به راحتی در این مناطق به تردد بپردازد.

ویزای شینگن چه انواعی دارد؟

ویزا شینگن بر اساس قصدی که فرد برای سفر دارد می تواند انواع مختلفی داشته باشد و نیز دارای اعتبار و مدت زمان متفاوتی باشد. به شکل کلی این ویزاها در 3 دسته ی کلی گروه بندی می شوند. این 3 گروه عبارت هستند از:

  •   ویزای شنگن از نوع اتحادیه یا Uniform Schengen Visa (USV)
  •   ویزای شنگن با اعتبار محدود منطقه ای یا Limited territorial validity visa (LTV)
  •   ویزای شینگن ملی یا National Visa

در ادامه مختصری به این سه نوع ویزا می پردازیم.

آشنایی با ویزای شینگن از نوع اتحادیه

این نوع از ویزا شینگن برای سیاحت و توریسم در اروپا کاربرد دارد. دارنده این نوع ویزا  هر شش ماه می تواند برای مدت زمان نود روز در این کشورها حضور داشته باشد. و حتی در آن به اقامت بپردازد. این ویزا دارای 3 تایپ متفاوت A,B و C بوده و هر یک شرایط متفاوتی دارند.

آشنایی با ویزای شینگن با اعتبار محدود منطقه ای

این ویزا یکی از انواع ویزاهای موقت بوده و تنها برای وضعیت های خاص و اورژانسی قابل صادر شدن است. یکی از معمول ترین علت های صادر شدن این نوع از ویزا برای علت های بشردوستانه است. اما نکته ای که در مورد آن وجود دارد این است که  فرد دارنده ی این نوع از ویزا تنها می تواند به کشوری که ویزا را صادر کرده است سفر کند و در آن حضور داشته باشد.

آشنایی با ویزای شینگن ملی

این نوع از ویزا شنگن به نام ویزا نوع D هم شناخته می شود. این ویزا برای افراد خاصی قابل صدور است که با اهداف خاصی قصد گرفتن این نوع ویزا ارا دارند. برای مثال اشخاصی که برای درس خواندن می خواهند به این کشورها مراجعه کنند یا کسانی که قصد کار کردن در کشورهای این حوزه را دارند و یا افرادی که میخواهند به شکل دائم در این کشورها اقامت داشته باشند قابل صدور است. این نوع از ویزای شنگن به دو صورت سینگل و مولتی قابل صدور است.

بیشتر بخوانید | ویزای توریستی در ایام کرونا

مشاوره رایگان اخذ ویزای شینگن

021-45419 | 021-88765741

درخواست آنلاین تور

"*" indicates required fields

ویزای شینگن

آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام برترین کارگزار تورهای اروپایی و اخذ ویزای شینگن

logo-samandehi