ویزا ژاپن | کشور آفتاب تابان یا ژاپن یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری بوده و سالانه افراد زیادی برای سفر و گشت و گذار به این کشور مراجعه می کنند. علاوه بر گردشگری برای سفرهای کاری و غیره هم به این کشور سفر می کنند. ویزاهای ژاپن انواع مختلفی دارند که به آنها می پردازیم.

انواع مختلف ویزا ژاپن

یکی از کشورهای بسیار پیشرفته ی دنیا که عده ی زیادی را مجذوب خود کرده است کشور آفتاب تابان یا همان ژاپن است. پاسپورت این کشور در درده ی قوی ترین پاسپورت های موجود در جهان به شمار می آید و ژاپنی ها می توانند بدون نیاز به ویزا به صد و نود کشور دنیا سفر کنند.

پاسپورت ژاپن برای دو سال متوالی در رده ی نخست قویترین پاسپورت های جهان قرار گرفت و همین نشانگر قدرت پاسپورت این کشور است. برای ورود به خاک کشور ژاپن می بایست حتما ویزا ژاپن در اختیار داشته باشید. البته در این میان استثنا هم وجود دارد و اگر شما در کشورهایی که از داشتن ویزا معاف هستند یا کشورهای visa exempt زندگی می کنید و در رده ی شهروندان این کشورها به شمار می آیید نیازی به داشتن ویزا برای ورود به خاک این کشور ندارید. کشور ژاپن دارای انواع ویزاهای مختلفی را به افراد ارائه می دهد که برای هدف های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و در عین حال طول دوره ی متفاوتی هم دارند.

در حال حاضر کشورهایی که در لیست visa exempt کشور ژاپن قرار دارند شصت و هشت کشور بوده و افراد عادی به عنوان گردشگر یا تاجر و غیره می توانند بدون هیچ ویزایی و بسیار راحت به این شکور بروند. البته که کشور ما در دسته این کشورها قرار ندارد و برای رفتن به ژاپن ایرانی ها نیاز به داشتن ویزا دارند. در ادامه کمی در مورد ویزا ژاپن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع ویزای کشور ژاپن کدام است؟

در سال دو هزار و بیست میلادی دولت ژاپن وضعیتی را به وجود آورده است که افراد می توانند به صورت الکترونیکی و با کمک برنامه ی eVisa برای دریافت ویزا ژاپن اقدام کنند و به این وسیله کمک کرده است تا روال پیمودن مرحله هایی که در برنامه ی application process می بایست طی شوند کمی ساده تر انجام پذیرد. به طور کلی برنامه های مختلفی برای گرفتن ویزای این کشور موجود هستند که افراد می توانند با مراجعه به کنسولگری ها و سفارت های کشور ژاپن در محل زندگی خودشان برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنند. انواع ویزای کشور ژاپن عبارت هستند از: ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای ترانزیت و ویزای کار.

در ادامه به توضیح هر یک از این انواع ویزا ژاپن می پردازیم.

آشنایی با ویزای توریستی ژاپن

این نوع از ویزا برای تمامی ساکنان کشورهایی که در قاره های آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین ساکن هستند قابل اخذ است. به کمک این مویزا شخص دارنده می تواند به مدت نود روز در کشور ژاپن حضور داشته باشد و نیز فرد قادر است با کمک ویزای double-entry visa از آن برای انجام دو سفر کوتاه در بازه ی زمانی شش ماهه بهره ببرد.

آشنایی با ویزای تجاری ژاپن

یکی دیگر از انواع ویزاهای ژاپن ویزای تجاری موقت یا Temporary Business Visa است. این ویزا طول دوره ی نود روزه داشته و هم به صورت سینگل و هم به دبل اینتری قابل دریافت است. عموما هدف از دریافت این ویزا  حضور در کنفرانس ها، جلسه های کاری، امضا کردن قراردادهای کاری و نیز سنجیدن اوضاع بازار است.

آشنایی با ویزای ترانزیت ژاپن

این ویزا تنها برای رد شدن از کشور ژاپن صادر می شود چرا که گاها برخی افراد لازم است برای رسیدن به مقصدی از کشور ژاپن گذر کنند. البته گاها افراد مقیم برخی از کشورها مادامی که در فرودگاه حضور داشته باشند و موقعیت مکانی آنها ثابت و مشخص باشد لازم نیست ویزای ترانزیت داشته باشند.

آشنایی با ویزای کار ژاپن

کشور ژاپن دارای دو نوع ویزای کار است: نخست ویزای کار از نوع working visa و دیگری ویزای کار از نوع Highly Professional visa یا ویزای کار حرفه ای. ویزای کار حرفه ای عموما برای افرادی خاص نظیر استادهای دانشگاه، مدیران رده بالا و نیز دانشمندان و محققان مورد استفاده قرار می گیرد. این افراد می بایست افراد غیر ژاپنی با مهارت های بالا باشند تا بتوانند این نوع از ویزا را دریافت کنند. اعتبار این نوع از ویزا پنج سال است.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای ژاپن چیست؟

برای دریافت ویزا ژاپن از نوع توریستی به مدرک های زیر نیاز است: