نحوه ی اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک

وقتی یک پاسپورت معتبر در اختیار داشته باشید می توانید بدون وجود هیچ گونه حد و حدودی به تجارت بپردازید، با تمام دنیا به راحتی ارتباط برقرار کنید و برای سفر خود و خانواده تان به اقصی نقاط دنیا مشکلی نداشته باشید.

یکی از بهترین راه ها برای گرفتن یک پاسپورت معتبر که در تمام دنیا دارای اعتبار باشد گرفتن پاسپورت کشور ترکیه است. این کشور همیشه یکی از بهترین و محبوب ترین مکان ها برای توریست ها خصوصا توریست های ایرانی بوده و سالانه تعداد زیادی ایرانی به قصد تفریح و گردش و تعداد زیادی نیز به قصد گرفتن اقامت راهی این کشور می شوند. یکی از راه های اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک است.

چگونه می توان برای اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک اقدام کرد؟

یکی از راحت ترین راه هایی که می توانید به وسیله ی آن برای گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام کنید خرید ملک در این کشور است. البته که راه های مختلفی برای گرفتن پاسپورت این کشور وجود دارد اما شاید بتوان گفت راحت ترین و بی دردسرترین آنها اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک است.

معمولا برخی از این افراد این کار را به قصد سرمایه گذاری انجام می دهند چرا که کشور ترکیه روز به روز در حال پیشرفت است و قطعا سرمایه گذاری در آن بازده مناسبی خواهد داشت. علاوه بر این به این وسیله فردی که سرمایه گذاری انجام داده است قادر است به کمک این کار خود هم اقامت کشور ترکیه را دریافت کند و هم از حقوق شهروندی برخوردار شود و در عین حال هم پاسپورت کشور ترکیه را در اختیار داشته باشد. به نوعی فرد می تواند با یک تیر چند نشان زده و چندین مورد را توام با هم داشته باشد. به شکل کلی هر فرد ایرانی می تواند بنا بر قانون هایی که بر کشور ترکیه حاکم است بدون در دست داشتن ویزا به مدت 3 ماه یا صد و هشتاد روز در کشور ترکیه حضور داشته باشد.

بیشتر بخون!  چرا رنگ صندلی هواپیما ها آبی است؟

حداقل میزان سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک چقدر است؟

سوالی که در مورد اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک پیش می آید این است که برای این که بتوانیم پاسپورت ترکیه را از این روش دریافت کنیم نیاز به چه میزان سرمایه داریم تا سرمایه گذاری قابل قبولی باشد و و شامل دریافت پاسپورت شویم.

ریاست جمهوری کشور ترکیه رجب طیب اردوغان قانونی را به ثبت و تصویب رسانده که بر اساس آن برای این که فردی بتواند اقامت و پاسپورت کشور ترکیه را به وسیله ی سرمایه گذاری دریافت کند نیاز به سرمایه ی حداقل دویست و پنجاه هزار دلار می باشد.

نکته ای که لازم به ذکر است این است که این مبلغ نخست یک میلیون دلار بوده و سپس به مبلغ دویست و پنجاه هزار دلار کاهش پیدا کرده است. پس اگر فردی دویست و پنجاه هزار دلار در اختیار داشته باشد می تواند به سادگی و با خرید ملکی که قیمتش به این اندازه است برای گرفت کارت اقامت کشور ترکیه اقدام کند. همچنین در کنار این کارت اقامت این شخص شامل استفاده از تمامی حق و حقوقات شهروندی کشور ترکیه می شود و می تواند پاسپورت معتبر این کشور را هم برای خود داشته باشد.

پروسه ی گرفتن پاسپورت ترکیه به چه صورت است؟

روال اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک به این صورت است که هنگامی شما توانستید با سرمایه تان ملکی با ارزش دویست و پنجاه هزار دلار یا بالاتر خریداری کنید باید به اداره ی ثبت زمین و املاک ترکیه که به نام Tapu شناخته می شود مراجعه کنید و آنجا درخواست خود را مبنی بر گرفتن حق و حقوق های شهروندی این کشور به آنها ارائه دهید.

بیشتر بخون!  قوانین عجیب کشورهای جهان

بعد از اینکه اسناد و مدارک لازم را به همراه فرم درخواست تکمیل شده به این نهاد ارائه دادید آنها موظف هستند تا در مورد ملکی که شما خریداری کرده و گزارش های مربوط به آن را به آنها ارائه داده اید تحقیقات لازم را انجام دهند  و این اسناد و مدارک را به دقت بررسی کنند. این نهاد بین  روز تا یک هفته زمان دارد تا اسناد ارائه شده را تحت بررسی قرار دهد و در صورت عدم وجود هیچ مشکلی باید در پایان این مدت نامه ی تاییدیه ای که حقوق شهروندی این فرد را تایید می کند به وی ارائه دهند.

در ادامه شخص با همین نامه به اداره ی مهاجرت رفته و خواستار گرفتن جواز اقامت در کشور ترکیه خواهد شد. پس از تایید این درخواست هم فرد برای مرحله ی نهایی باید به اداره ی جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه کند.کل این پروسه حداکثر 30 روز کاری به طول می انجامد.