انواع روش های اقامت آمریکا برای مهاجرین ایرانی

ایالات متحده آمریکا چهارمین کشور بزرگ و پهناور جهان می باشد که با صنعت پیشرفته و اقتصاد شکوفا مهاجرین را از کشورهای مختلف به سمت خود جذب می کند. این کشور وسیع و پهناور همواره یکی از مهم ترین کشورها برای اقامت افراد از سراسر جهان شناخته می شود. مهاجرین ایرانی نیز سال ها است که با بررسی شرایط عمومی و انواع روش های اقامت آمریکا سعی دارند برای ادامه زندگی و تامین رفاه خود به این کشور مهاجرت کرده و در نهایت اقامت دائم آمریکا را دریافت نمایند.

مهاجرت به آمریکا با دریافت انواع ویزای مسافرتی، تحصیلی، سرمایه گذاری، کاری و … با صرف وقت و هزینه به سادگی انجام خواهد شد؛ اما اگر قصد دارید در این کشور اقامت دائم داشته باشید، حتما لازم است که گرین کارت آمریکا یا همان اقامت دائم آمریکا را دریافت کند تا یک شهروند آمریکایی محسوب شده و بتوانید از امکانات خدماتی و رفاهی این کشور بهره مند شوید.

دریافت اقامت آمریکا نیز همچون ویزای آمریکا از روش های مختلفی قابل انجام است، یعنی شما می توانید با بررسی انواع روش های اقامت و قوانین تصویب شده این کشور اقامت آمریکا را دریافت کنید. بر اساس قوانین و شرایط عمومی ایالات متحده هفت روش کلی برای دریافت اقامت آمریکا وجود دارد و متقاضیان می توانند از هر یک این روش ها برای دریافت اقامت اقدام نمایند.

مشاوره رایگان اخذ اقامت آمریکا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

وجود تحریم ها، شرایط سیاسی و مشکلات ارتباطی ایران با آمریکا شرایط دریافت اقامت را برای مهاجرین ایرانی تا حدودی به چالش کشیده که البته در این زمینه کمک گرفتن از وکلای حقوقی مهاجرت می تواند چاره ساز باشد، چرا که با استفاده از مشاوره های حقوقی و بررسی دقیق قوانین می توانید راه های ساده تری را برای دریافت اقامت آمریکا بیابید و از این طریق برای دریافت اقامت اقدام نمایید.

بنابراین با شناخت قوانین و انواع روش های اقامت آمریکا در کنار دریافت مشاوره های حقوقی وکلای مهاجرتی می توانید بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب کرده و در مدت کوتاهی اقامت این کشور را دریافت کنید. بدین ترتیب در ادامه به منظور آشنایی با انواع روش های اقامت آمریکا به معرفی شرایط و ضوابط هفت روش کلی اقامت این کشور می پردازیم.

مشاوره رایگان اخذ اقامت آمریکا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

دریافت پاسپورت و اقامت آمریکا

معرفی هفت روش کلی اقامت آمریکا

اقامت آمریکا از طریق کار

یکی از راه های دریافت اقامت یا پاسپورت آمریکا اقامت از طریق کار می باشد. شما می توانید با هر تخصص و مهارتی ویزای کاری آمریکا را دریافت کرده و پس از 30 ماه کار و زندگی در این کشور نسبت به دریافت اقامت دائم آمریکا اقدام نمایید. ویزای کار آمریکا بر اساس قوانین این کشور به چهار دسته E، H، J و P تقسیم بندی می شوند و متقاضیان بر اساس نوع مهارت می توانند هر یک از این ویزاها را دریافت نمایند.

یکی از این بهترین نوع ویزای کاری آمریکا این است که شما از یک شرکت، کمپانی یا حتی سازمان اداری آمریکایی پیشنهاد کار داشته باشید، دریافت این ویزا با امتیازات فوق العاده ای انجام شده و از جمله راحت ترین روش ها در انواع اقامت آمریکا شناخته می شود؛ اما با این حال انواع ویزای آمریکا را به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 • ویزای H1 : این ویزا برای افراد دارای مدرک لیسانس یا متخصص با سابقه کاری بالا صادر می شود.
 • ویزای H1-B : این ویزا نیز همانند ویزای H1 می باشد؛ اما با این تفاوت که پس از 3 استفاده از آن، این ویزا به گرین کارت تبدیل می شود.
 • ویزای EB3 : این ویزا به ویزای اسکیل ورکر معروف است و برای کارگران فاقد مدرک دانشگاهی صادر می شود.
 • ویزای J1 : این ویزا با ارسال دعوتنامه از طرف شرکت های علمی-تحقیقاتی برای امور کاری و پژوهشی صادر می شود. ویزای J1 به مدت 7 سال قابل تمدید بوده و پس از اتمام دوره آموزشی می توانید از این ویزا برای کار در آمریکا نیز استفاده کنید.
 • ویزای P : ویزای P در سه دسته P1, P2, P3 برای هنرمندان و ورزشکاران و در نوع P4 برای خانواده های ورزشکاران و هنرمندان صادر می شود.
بیشتر بخون!  وقت سفارت امریکا ؛ فوری و تضمینی با آژانس مسافرتی اوج آرام

اقامت از طریق ویزای کار

اقامت آمریکا از طریق تحصیل

یکی از ساده ترین روش های دریافت اقامت آمریکا، اقامت از طریق ویزای تحصیلی است که البته این روش نیز با توجه به قوانین و شرایط آموزشی ایالات متحده ضوابط خاص خود را دارد. مدارس و دانشگاه های زیادی در سراسر آمریکا وجود دارند و متقاضیان بر اساس دوره آموزشی می توانند برای ثبت نام در این مراکز اقدام نمایند؛ اما در خصوص شرایط عمومی تحصیل در آمریکا، لازم است بدانید که دوره آموزش اجباری آمریکا از سن هفت سالگی آغاز شده و دوره متوسطه دبیرستان در سن 15 الی 18 سالگی اتمام می یابد و فارغ التحصیلان با دریافت مدرک دیپلم دبیرستان می توانند در آزمون های ورودی دانشگاه همچون آزمون های SAT، GRE، Gmat، Lsat و Mcat شرکت کرده و پس از قبولی آزمون، در هر یک از دانشگاه های آمریکا مشغول به تحصیل شوند.

اقامت از طریق ویزای تحصیل با توجه به انواع ویزای تحصیلی آمریکا ضوابط خاصی دارد که بهتر است پیش از اقدام در این زمینه با مشاورین حقوقی مشورت نمایید؛ اما به طور کلی پس از دریافت ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل در این کشور می توانید ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کرده و درنهایت از این طریق اقامت آمریکا را دریافت کنید. بر اساس قوانین و ضوابط ویزای تحصیل آمریکا به صورت زیر دسته بندی می شود:

 • ویزای تحصیلی F1 : این ویزا از جمله ویزاهای معروف آمریکا است که برای ورود متقاضیان به دانشگاه ها و کالج های آمریکا صادر می شود. از مزایای این ویزا صدور ویزای F2 برای همراهان و خانواده دانشجویان متاهل می باشد.
 • ویزای تحصیلی B1 : این ویزا تنها برای دوره های تحصیلی 6 ماهه صادر می شود.
 • ویزای تحصیلی M1 : این ویزا برای دانشجویان رشته های فنی-حرفه ای صادر شده و متقاضیان می توانند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود نیز بدین وسیله ویزای همراه دریافت کنند.
 • ویزای تحصیلی J1 : این ویزا برای دوره های مطالعاتی صادر شده و متقاضی می تواند ویزای همراه نیز برای خانواده خود دریافت کند. مدت اعتبار این ویزا به دوره های مطالعاتی بستگی دارد؛ اما در کل دانشجو پس از 2 سال اقامت باید از آمریکا خارج شده و مجدد وارد این کشور شود.

مشاوره رایگان اخذ اقامت آمریکا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

همچنین علاوه بر ویزاهای تحصیلی می توانید از بورسیه های کالج های آمریکایی نیز برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید که با توجه به شهریه دانشگاه های دولتی و خصوصی آمریکا، مهاجرت تحصیلی به آمریکا از طریق بورسیه تحصیلی بسیار کم هزینه می باشد؛ اما توجه داشته باشید بورسیه هر دانشگاهی هم مناسب نیست و لذا بهتر است پیش از اقدام در این زمینه با متخصصین مشورت کنید.

اقامت آمریکا از طریق ویزای تحصیل

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری برای تجار و سرمایه داران بزرگ مناسب است که البته این روش نیز با ویزاهای مختلف و قوانین خاص خود انجام می شود. طبق قوانین ایالات متحده سرمایه گذاران برای دریافت اقامت می توانند از سه ویزای سرمایه گذاری اقدام نمایند:

 • ویزای EB5 : این ویزا که با نام ویزای 500 هزار دلاری نیز معرفی می شود، معمولا سرمایه گذاری با این روش در دو بخش 500 هزار دلاری و 1 میلیون دلاری تقسیم شده و سرمایه گذار باید حتما 10 آمریکایی را با سرمایه گذاری در این کشور، در کسب و کار خود استخدام کند. با دریافت این ویزا و فعالیت اقتصادی در آمریکا می توانید پس از مدتی گرین کارت آمریکا را دریافت کنید؛ اما توجه داشته باشید که کلاهبرداری های زیادی در این روش وجود دارد، لذا بهتر است در این زمینه با وکلای حقوقی و شرکت های معتبر مشورت داشته باشید.
 • ویزای E2 : دریافت این ویزا با سرمایه گذاری به وسیله خرید یکی از شغل های موجود در آمریکا انجام می شود و شما در این روش حداقل به 300 هزار دلار نیاز دارید که باید نصف این مبلغ را برای سرمایه گذاری در شغل پرداخت کرده و مابقی را در حساب خود نگه دارید.
 • ویزای EB3 : یکی از بهترین روش ها دریافت ویزای سرمایه گذاری، اقدام از طریق پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آمریکایی می باشد که در این روش شما به سابقه کاری بالا و اثبات داشتن شغل با درآمد کافی در ایران نیاز دارید. با دریافت این ویزا به سادگی می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت نمایید.
بیشتر بخون!  وقت سفارت آمریکا (غیرمهاجرتی) (همه تایپ های ویزا)

رهگذران اوج ارام ارائه دهنده تخصصی خدمات اخذ اقامت ، ویزا و وقت سفارت

مشاوره رایگان و اختصاصی 02188765741 | 02145419

اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اقامت آمریکا از طریق تولد

کشورهای مختلف جهان از نظر حقوقی از دو اصل خاک و خون پیروی می کنند که این اصول امکان تابعیت افراد را از نظر تولد مشخص می کند. کشور آمریکا از جمله کشورهای مهاجر پذیر است و اصولا کشورهای مهاجر پذیر از اصل خاک تبعیت می کنند و این یعنی کسی که در خاک این کشور متولد شود می تواند تابعیت این کشور را بگیرد و شهروند آمریکایی محسوب شود؛ اما با این حال کسی که پدر و مادر آمریکایی دارد نیز می تواند نسبت به دریافت پاسپورت آمریکایی خود اقدام نماید.

بنابراین یکی از ساده ترین روش ها دریافت پاسپورت یا اقامت آمریکا تولد فرد در خاک این کشور است که البته شما با تولد فرزند خود نمی توانید پاسپورت آمریکایی بگیرید، بلکه این فرزند شما است که پاسپورت این کشور را دریافت می کند.

اقامت از طریق تولد نوزاد

اقامت آمریکا از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت از طریق ازدواج می توان به وسیله دو نوع ویزای K1 نامزدی و ازدواج اقدام کرد که هر یک شرایط و قوانین خاص خود را دارند:

 • ویزای نامزدی K1 : ویزای نامزدی یک ویزای موقتی و غیر مهاجرتی است که قابلیت تبدیل به ویزای ازدواج را دارد. این ویزا در مدت 3 الی 15 ماه برای زوجین بالای 21 سال، ترجیحا دارای اعتقادات دینی مشابه و کسانی که 90 روز پس از ورود به آمریکا ازدواج کنند، صادر می گردد. یکی از مهم ترین شرایط در این زمینه ملاقات قبلی زوجین می باشد، بدین صورت که دو طرف باید پیش از درخواست ویزا با یکدیگر ملاقات کرده باشند.
 • ویزای ازدواج : این ویزا برای زوجینی که حداقل یک سال از آشنایی آن ها گذشته باشد و در مدت 1 الی 4 سال صادر می گردد. از شرایط دریافت این ویزا اثبات عشق و علاقه طرفین به یکدیگر و ملاقات حداقل یکبار طرفین، پیش از اعلام درخواست ویزا می باشد.

مشاوره رایگان اخذ اقامت آمریکا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

در زمینه دریافت ویزای نامزدی و ازدواج مدارک مختلفی نیاز است که از جمله آن ها می توان به مدارک شناسایی طرفین، مدارک محل سکونت فرد آمریکایی، ارائه سند ازدواج یا تجرد، اثبات روابط عاطفی و عاشقانه زوجین و اثبات تمکن مالی اشاره کرد. دریافت این ویزا زمان زیادی لازم دارد، لذا باید وقت قابل توجهی را برای دریافت نتیجه کار صرف کنید.

دریافت اقامت آمریکا از طریق ازدواج

اقامت آمریکا از طریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت، مهاجرت به کشورهای پناهنده پذیر است که فرد پناهجو با ارائه اسناد و مدارک می تواند اقامت کشورهای پناهده پذیر را طی پروسه های مختلف دریافت نماید. طبق کنوانسیون ژنو پناهنده کسی است که به دلایل سیاسی، فرهنگی، دینی، نژادی و … از سوی کشور خود مورد محاکمه، تعقیب یا شکنجه می باشد. ایالات آمریکا قوانین و شرایط مختلفی را برای پناهجویان در نظر گرفته و افراد می توانند طی مراحل گوناگون بدین طریق وارد خاک آمریکا شده و اقامت این کشور را دریافت کنند.

بیشتر بخون!  تور پاییز 1400 مارماریس ، رویایی و بی نظیر با اوج آرام

مراحل دریافت پناهندگی آمریکا بدین صورت است که فرد با اعلام درخواست پناهندگی برگه ای را تحت عنوان برگه عبور دریافت کرده و با ارائه این مدارک کشور را ترک می کند، سپس در ابتدا پاسپورت آبی و پس از آن با قبول کیس پناهندگی وی، پاسپورت سفید آمریکایی برای او صادر می شود. شخص پناهنده تا سه سال حق کار در آمریکا را ندارد و در این مدت هزینه های اولیه او توسط دولت آمریکا تامین می شود. همچنین از دیگر شرایط مهم در این زمینه عدم خروج پناهنده از خاک آمریکا به مدت 5 سال می باشد.

در حالت کلی این روش، روش خطرناکی است و با توجه به آنکه امکان بازگشت مجدد به ایران را نخواهید داشت بهتر است در این زمینه تحقیقات لازم را انجام داده و به درستی و از روش های قانونی برای دریافت اقامت آمریکا اقدام نمایید.

پاسپورت آمریکایی

اقامت آمریکا برای افراد نخبه و هنرمندان

این ویزا تنها برای افراد نخبه و در اصلاح فوق موفق صادر می گردد. ویزای P که در سه دسته کلی صادر شده، مخصوص ورزشکاران، هنرمندان و قشر علمی و نخبه جهان است که با امتیازات فوق العاده ای برای این افراد صادر می شود. افراد با دریافت این ویزا و زندگی در ایالات متحده آمریکا می توانند نسبت به دریافت اقامت دائم آمریکا اقدام کنند.

مشاوره رایگان اخذ اقامت آمریکا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

هزینه های زندگی پس از دریافت اقامت آمریکا

مهاجرت به هر کشوری تنها به مراحل اخذ ویزا و اقامت آن کشور ختم نمی شود، بلکه تامین رفاه اولیه زندگی و مخارج روزانه از جمله چالش های مهمی است که پس ورود به خاک کشور با آن مواجه می شوید. بنابراین بهتر است که در کنار بررسی هزینه ها و شرایط دریافت اقامت آمریکا به بررسی هزینه ها و مخارج اولیه زندگی نیز توجه داشته باشید.

هزینه های زندگی در ایالات متحده آمریکا در ابتدا به سبک زندگی و شرایط مالی فرد بستگی دارد، در واقع این شما هستید که مشخص می کنید در کدام محل و با چه هزینه ای زندگی و مخارج خود را مدیریت کنید؛ اما با این حال آمریکا کشور صنعتی و پیشرفته ای است و تا حدودی مخارج زندگی در این کشور بالا است؛ اما با توجه به ایالت های گوناگون این کشور هزینه زندگی در هر محلی متفاوت می باشد. بنابراین بهتر است در این زمینه تحقیقات گسترده ای انجام دهید و منطقه ای را برای زندگی خود انتخاب کنید که با شرایط مالی و سبک زندگی شما سازگار باشد.

هزینه زندگی در آمریکا

جمع بندی

در پایان باید گفت که مهاجرت به آمریکا و دریافت اقامت دائم و موقت این کشور طبق قوانین و شرایط عمومی این کشور به روش های مختلفی انجام می شود و متقاضیان می توانند با بررسی این روش ها و شرایط زندگی خود به یکی از طرق معرفی شده نسبت به دریافت ویزا و اقامت این کشور اقدام نمایند.

بیشتر بخوانید | اقامت دبی با رهگذران اوج آرام

مشاوره رایگان اخذ اقامت آمریکا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

درخواست اخذ اقامت

 

آژانس مسافرتی نزدیک من