چرا مهاجرت به امارات متحده عربی، مسئله این است!

اقامت امارات چگونه انجام می شود و چرا خوب است؟ امارات متحده عربی یکی از کشورهای ثروتمند واقع در جنوب غربی آسیا است که به دلیل وجود شرایط ایده آل زندگی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی یکی از بهترین کشورهای مهاجرتی آسیا معرفی می شود، به طوری که سالانه صدها مهاجر از نقاط مختلف جهان نسبت به دریافت اقامت امارات اقدام می کنند. اخذ اقامت امارات متحده عربی با توجه به قوانین و مقررات این کشور شرایط منحصر به فردی را نیاز دارد که هر کسی قادر به انجام آن نیست؛ اما اگر قصد مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت دبی یا امارات متحده عربی را دارید، می توانید پس از کسب اطلاعات در این زمینه یا دریافت مشاوره از کارشناسان حقوقی نسبت به دریافت ویزای اقامتی امارات اقدام کنید.

امارات متحده عربی به دلیل برخورداری از ذخایر نفتی فراوان یکی از ثروتمندترین کشورهای آسیایی معرفی می شود. دبی یکی از شهرهای صنعتی پیشرفته در جهان است که در این کشور قرار دارد. در حالت کلی شرایط فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جامعه امارات، این کشور را برای زندگی ایده آل کرده است؛ اما این سوال برای اغلب افراد به وجود می آید که چرا با وجود مهاجرت های اروپایی افراد تمایل دارند اقامت امارات یا دبی را دریافت کنند؟

مشاوره رایگان اخذ اقامت دبی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

با بررسی شرایط ایده آل زندگی در دبی و امارت شما نیز می توانید به این سوال پاسخ دهید. دبی یکی از کشورهای صنعتی در آسیا است و اغلب تجارت های بزرگ در این کشور صورت می گیرد، از این رو مهاجرت و زندگی در این کشور برای تجار بزرگ از اهمیت بالایی برخوردار است. با این حال آنچه اهمیت مهاجرت به امارات را دو چندان می کند، در واقع شرایط مناسب زندگی، امکانات رفاهی بالا، آرامش اقتصادی، امنیت کشور امارات، موقعیت جغرافیایی مناسب این کشور و در نهایت شرایط مهاجرتی آسان امارات است که این کشور را برای مهاجرت مناسب می کند.

مهاجرت به امارات متحده عربی

شرایط مهاجرت و دریافت اقامت امارات

دریافت اقامت امارات با توجه به قوانین و ضوابط مهاجرتی این کشور برای افرادی که شرایط مهاجرت را دارند، کار چندان دشواری نیست؛ اما به طور کلی دریافت تابعیت و اقامت دائم امارات متحده تنها برای تعداد محدودی از افراد امکان پذیر است. در واقع شما تنها می توانید اقامت یا ویزای موقت امارات را دریافت کنید، چرا که اقامت امارات و تابعیت این کشور برای افرادی که حداقل 30 سال در این کشور زندگی کرده اند یا کسانی که با یک مرد عربی ازدواج می کنند، صادر می شود.

بنابراین طبق ضوابط و شرایط مهاجرت به امارات راهی برای دریافت اقامت دائم این کشور وجود ندارد؛ اما شما می توانید با استفاده از روش های مختلف مهاجرتی نسبت به دریافت ویزای موقت امارات اقدام کرده و اقامت امارات را به مدت محدودی دریافت کنید.

اقامت دبی و امارات با روش های مختلفی از جمله اقامت از طریق ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای ازدواج و … انجام می شود. در دوره های اخیر سیاست گذاری های کشور امارات تغییرات زیادی داشته است که از نظر اقتصادی برای این کشور سودآور می باشد. ارائه انواع ویزای سرمایه گذاری از جمله اقدامات دولت امارات در این زمینه است که تجار و بازرگانان می توانند از طریق آن برای دریافت اقامت امارات و دبی اقدام کنند. این روش با سیاست گذاری های جدید روش بهتری در تسریع روند اخذ اقامت امارات متحده عربی شناخته می شود.

اقامت از طریق سرمایه گذاری قطعا برای هر کسی میسر نیست، چرا که این روش به یک پلتفرم تجاری پرسود که مورد تایید دولت امارات نیز باشد و سرمایه هنگفت نیاز دارد. بنابراین این روش تنها برای تجار و سرمایه گذاران مناسب می باشد؛ اما فراموش نکنید که مهاجرت به دبی تنها از طریق سرمایه گذاری انجام نمی شود، بلکه شما از روش های مختلفی می توانید برای دریافت اقامت امارات متحده عربی اقدام کنید.

مشاوره رایگان اخذ اقامت دبی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

شرایط مناسب زندگی در امارات و دبی

انواع روش های دریافت اقامت امارات

برای مهاجرت به دبی یا امارات متحده عربی می توانید از روش های مختلفی اقدام کنید. مهاجرت به دبی از طریق ویزای های مختلف امارات انجام می شود و شما می توانید پس از مهاجرت به این کشور و اقامت در دبی یا سایر شهرهای امارات، ویزای موقت خود را به مدت های مختلف تمدید کنید. تمدید ویزای موقت و اقامت امارات با توجه به نوع ویزا و روش های مهاجرتی متفاوت است. بنابراین پیش از انتخاب روش مهاجرتی خود، حتما با انواع روش های دریافت اقامت امارات آشنا باشید.

بیشتر بخون!  انواع روش های مهاجرت به آمریکا

در این زمینه می توانید با مشاوران و کارشناسان حقوقی مشورت کنید تا آن ها شما را در انتخاب بهترین روش اقامتی راهنمایی کنند. مشورت با کارشناسان حقوقی در این زمینه به شما کمک می کند تا روش سازگار با شرایط زندگی خود را انتخاب کرده و در نهایت با هزینه کمتری به این کشور مهاجرت کنید.

در زمینه معرفی انواع روش های اخذ اقامت دبی و امارات لازم است به چند روش اساسی و اصلی در این خصوص اشاره کنیم که معمولا برای اغلب افراد این روش ها مناسب می باشد:

 • اقامت امارات و دبی از طریق کار

یکی از روش های ساده در اخذ اقامت دبی یا امارات مهاجرت از طریق ویزای کاری است که البته این روش شرایط خاص خود را دارد. برای دریافت ویزای کاری امارات ابتدا لازم است قوانین کاریابی امارات را بررسی کنید و سپس شرایط جسمانی، توانایی های عملی، سوابق کاری و تحصیلی خود را مطابق با شرایط کاری امارات بسنجید؛ اما توجه داشته باشید طبق قوانین کشور امارات زمانی ویزای کاری برای شما صادر می شود که از یک کارفرمای عربی پیشنهاد کار داشته باشید.

مهاجرت به دبی از طریق کار بدین صورت است که کارفرمای عربی پیشنهاد خود را به صورت الکترونیکی برای شما ارسال می کند و شما در مدتی محدود وقت دارید که سوابق کاری، تحصیلی، آزمایش های سلامت جسمانی و مدارکی برای اثبات توانایی های جسمانی و عملی خود را برای کارفرما ارسال کنید. با ارسال مدارک و بررسی آن در صورتی که مدارک شما مورد تایید کارفرما و دولت امارات باشد، طی دو ماه ویزای کاری برای شما صادر می شود، بدین ترتیب می توانید اقامت امارات را دریافت کنید.

 • اقامت امارات و دبی از طریق تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی امارات و مهاجرت به این کشور برای ثبت نام در دانشگاه های عربی یکی دیگر از روش هایی است که به دلیل کیفیت بالای نظام آموزشی امارات به دانش آموزان و دانشجویان پیشنهاد می شود. کشور امارات به لحاظ آموزشی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و همچنین بسیاری از دانشگاه های خارجی همچون سوربون و دانشگاه نیویورک در این کشور شعبه دارند. از این رو علاقمندان می توانند با دریافت ویزای تحصیلی امارات به این کشور مهاجرت کرده و در این دانشگاه ها ثبت کنند.

اقامت امارات از طریق تحصیل یک اقامت موقت است و معمولا ویزاهای تحصیلی با دوره های کوتاه مدت دوازده ماهه صادر می شوند؛ اما چنانچه دوره تحصیلی شما بلند مدت باشد می توانید ویزای تحصیلی خود را متناسب با مدت دوره آموزشی خود دریافت کرده یا ویزای خود را مرتبا تمدید کنید. همچنین در این زمینه افراد می توانند پس از پایان دوره تحصیل خود با استخدام کاری یا انجام سرمایه گذاری ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری یا سرمایه گذاری تبدیل کرده و به اقامت خود در این کشور ادامه دهند.

 • اقامت امارات و دبی از طریق سرمایه گذاری

امارات متحده یکی از کشورهای ثروتمند جهان است که از نظر شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری به عنوان یکی از قطب های تجاری آسیا شناخته می شود. از این رو مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با توجه به شرایط ایده آل اقتصادی در این کشور می تواند یک گزینه پرسود برای افراد باشد. سرمایه گذاری در امارات با سه روش سرمایه گذاری بازرگانی، حرفه ای و صنعتی انجام می شود که هر روش به شرایط مالی و نوع فعالیت شما بستگی دارد؛ اما به طور کل در این روش مهاجرتی ویزای موقت با مدت 2 الی 3 سال برای شما صادر می شود و شما می توانید این ویزا را مرتبا تمدید کرده و اقامت امارات را داشته باشید.

بیشتر بخون!  پیکاپ پاسپورت آمریکا + بررسی انواع روش ها

اقامت از طریق سرمایه گذاری یک روش ایده آل و صد در صد پرسود برای تجار و بازرگانان است؛ اما با توجه به ضوابط سرمایه گذاری در امارات، مهاجرت به امارات با هزینه سنگینی انجام خواهد شد. بنابراین اگر قصد دارید از طریق ویزای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کرده و اقامت دبی را دریافت کنید، حتما با مشاورین حقوقی مشورت داشته باشید تا با اطلاعات جامع تری از شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری، ویزای خود را با کمترین هزینه دریافت کنید.

 • اقامت دبی با ثبت شرکت ( اقامت دبی از طریق ثبت شرکت)

اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت یکی از روش های دریافت اقامت دبی است که توسط کارشناسان مجرب اوج آرام درحال حاضر انجام می شود برای اطلاع دقیق از نحوه دریافت اقامت امارات از طریق ثبت شرکت کافیست با ما تماس بگیرید.

مشاوره رایگان اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 • اقامت امارات و دبی از طریق ازدواج

اخذ اقامت از طریق ازدواج معمولا در هر کشوری شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. در کشور امارت نیز بدین صورت است که اگر مردی خارجی با زن اماراتی ازدواج کند، می تواند ویزای امارات را بگیرد؛ اما تابعیت امارات برای وی صادر نمی شود. همچنین طبق قوانین اگر زن خارجی با یک مرد عربی ازدواج کند، می تواند با رد تابعیت قبلی خود علاوه بر دریافت ویزای امارات، تابعیت این کشور را نیز بعد از سه سال زندگی با مرد عربی دریافت کند.

در حالت کلی نیز اگر شما به مدت 30 سال در کشور امارات زندگی کنید ، می توانید ویزای اقامتی خود را به اقامت دائم تبدیل کرده و در نهایت تابعیت امارات را دریافت کنید.

 • اقامت امارات و دبی از طریق تولد

کشور امارات از نظر تابعیت های خاک و خون از سیستم تابعیت های خونی پیروی می کند، یعنی شما در صورتی می توانید اقامت تولد این کشور را دریافت کنید که از پدر و مادر اماراتی متولد شده باشید؛ اما در این زمینه استثناهایی نیز وجود دارد، به عنوان مثال نوزادی که در این کشور از پدر و مادری نامعلوم متولد شده است یا نوزادی که از پدری نامعلوم و مادری اماراتی متولد شده است، می تواند تابعیت امارات را دریافت کند.

 • اقامت امارات و دبی از طریق پناهندگی

کشور امارات از نظر قوانین چندان با قوانین سازمان ملل و حقوق بشر هماهنگ نیست و به طور کلی در این زمینه قوانین خاص خود را دارد. از این رو مهاجرت از طریق پناهندگی به امارات روش چندان مناسبی نیست، چه بسا که رفتار اجتماعی مناسبی نیز با پناهندگان در این کشور دیده نمی شود. بنابراین بهتر است از روش های دیگری برای مهاجرت به دبی و امارات استفاده کنید.

 • اقامت امارات و دبی برای هنرمندان و افراد موفق

کشورهایی مثل آمریکا و کانادا به منظور جذب افراد متخصص، نخبه و کارآمد به کشور خود، معمولا روش هایی را برای هنرمندان و افراد موفق ایجاد کرده تا چنین افرادی راحت تر به این کشور مهاجرت کنند و البته که مهاجرت افراد موفق در آینده می تواند برای این کشورها پرسود باشد؛ اما از این نظر در کشور امارات قوانین خاصی برای هنرمندان و نخبگان در نظر گرفته نشده و اگر به دنبال چنین روشی برای مهاجرت هستید، امارات کشور مناسبی برای شما نیست. بنابراین برای مهاجرت به امارات و دریافت اقامت این کشور بهتر است از سایر روش ها اقدام کنید.

 • اقامت امارات و دبی با اخذ ویزای طلایی

همانطور که اشاره شد کشور امارات تمهیدات خاص مهاجرتی برای افراد موفق، نخبه و هنرمند در نظر نگرفته و در واقع مهاجرت از این طریق برای افراد چندان میسر نیست؛ اما طبق قوانین جدید دولت امارات با ارائه ویزای طلایی سعی دارد متخصصین در رشته های پزشکی، علوم پایه، پژوهشگران رشته های مختلف و متخصصین هوش مصنوعی را جذب نماید که البته دریافت ویزای امارات بدین طریق شرایط خاصی دارد:

 • متقاضی باید دارای یک استعداد ویژه باشد.
 • متقاضی در رشته خود یک اختراع یا یک پژوهش علمی ویژه انجام داده باشد.
 • مدارک متقاضی توسط یکی از ارگان های دولتی امارات از جمله شورای دانشمندان امارات، وزارت اقتصاد و وزارت فرهنگ تایید شود.
 • این ویزا با اعلام کنسولگری امارات برای افراد واجدالشرایط صادر خواهد شد.
 • همچنین متقاضی باید حداقل دو شرط از شروط زیر را داشته باشد:
 • مدرک متقاضی PHD متعلق به یکی از 500 دانشگاه برتر جهان باشد.
 • متقاضی در رشته خود حداقل یک جایزه یا دیپلم افتخاری داشته باشد.
 • در پژوهش های علمی مهم شرکت کرده باشد.
 • در یکی از انجمن های علمی مربوط به رشته اش عضو باشد.
 • ارائه مدرک PHD همراه با ده سال سابقه کار تخصصی در رشته خود
 • در یکی از رشته های اولویت بندی شده امارات تخصص یا مهارت داشته باشد.
بیشتر بخون!  ویزا دانشجویی انگلستان | هر آن چیز که می بایست بدانید!

مشاوره رایگان اخذ اقامت دبی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

اقامت امارات از طریق ویزای طلایی

هزینه ها و شرایط زندگی در دبی و امارات

پیش از بررسی انواع روش های مهاجرت به امارات این سوال حتما برای متقاضیان مهاجرتی پیش می آید که هزینه ها و شرایط زندگی در امارات چگونه است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کشور امارات یکی از کشورهای پیشرفته در خاورمیانه است که می تواند تمامی امکانات رفاهی زندگی را برای شما تامین کند؛ اما با توجه به شرایط اقتصادی جهان زندگی در یک کشور پیشرفته با بالاترین امکانات قطعا هزینه های سنگینی نیز دارد. هزینه زندگی در کشور امارات معمولا بسته به مناطق مختلف آن متفاوت است، به عنوان مثال دبی، شارجه و ابوظبی از جمله شهرهای لوکس و گرانقیمت امارات هستند که زندگی در آن ها هزینه زیادی برای شما دارد، به طوری که بررسی هزینه ها نشان می دهد زندگی در این شهرها ماهانه به طور میانگین حدود 4000 درهم به ازای هر یک نفر است.

با این حال در حالت کلی هزینه زندگی در این کشور به سبک زندگی شما بستگی دارد، یعنی با وجود هزینه های زیاد زندگی در شهرهای لوکس امارات این شما هستید که تعیین می کنید از چه فروشگاهی خرید کنید، چه ماشین هایی سوار شوید، از کدام برند استفاده کنید و … که همگی به انتخاب، سلیقه و سبک زندگی شما بستگی دارد.

هزینه ها و شرایط زندگی در امارات و دبی

مزایای مهاجرت به امارات

همانطور که گفتیم امارات یکی از قطب های تجاری مهم در جنوب غربی آسیا است و از نظر شرایط زندگی یکی از مناطق پیشرفته محسوب می شود که شما می توانید انواع امکانات رفاهی را در این کشور داشته باشید؛ اما شاید بپرسید با وجود کشورهای صنعتی و پیشرفته اروپایی اقامت دبی یا امارات چه مزایایی دارد؟ یا بر چه اساسی بهتر است است که این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

مشاوره رایگان دریافت اقامت دبی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم با توجه به شرایط رفاهی بالا در دبی، منابع طبیعی کشور امارات، انجام تجارت های بزرگ در این کشور، موقعیت جغرافیایی مناسب و سایر ویژگی های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کشور امارات مهاجرت به این کشور برای ایرانیان می تواند گزینه ایده آلی باشد، به طوری که شما می توانید با مهاجرت به این کشور شرایط بهتری را تجربه کرده و کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید؛ اما به طور کلی از جمله مزایای اقامت دبی و امارات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت اقامت آسان دبی از روش های مختلف
 • برخورداری از امکانات رفاهی بیشتر با اقامت در این کشور
 • بهبود شرایط زندگی
 • موقعیت جغرافیایی مناسب
 • انجام سرمایه گذاری های بزرگ به دلیل موقعیت جغرافیایی و اقتصادی مناسب این کشور
 • بهبود روابط تجاری بازرگانان با زندگی در این کشور
 • استفاده از امکانات رفاهی جدید، پیشرفته و صنعتی
 • موقعیت های شغلی بیشتر
 • استفاده از امکانات آموزشی و تحصیلی
 • و …

مزایای مهاجرت و زندگی در دبی و امارات

مشاوره رایگان اخذ اقامت دبی امارات

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱-۴۵۴۱۹

درخواست اخذ اقامت

منابع:

http://info.urhomeportugal.com

https://www.edarabia.com

آژانس مسافرتی نزدیک من