ویزا سرمایه گذاری آمریکا چگونه است و چه مزیتی دارد؟ می توان مهمترین مزیت ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا را همراهی خانواده با فرد متقاضی دانست. اینکه دولت آمریکا به خانواده متقاضی اجازه ورود به آمریکا و استفاده از موسسات آموزشی این کشور را می دهد، مزیت بزرگی محسوب می شود. اگر از متقاضیان این نوع ویزا هستید مطلب ما را تا انتها بخوانید و با ما همراه شوید.

ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا چیست؟

ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا یکی از انواع ویزاهایی است که توسط کشور ایالات متحده آمریکا برای برخی از کشورها صادر می شود. در واقع این نوع ویزا را می توان نوعی ویزای تجاری و کاری محسوب کرد. مهم ترین نکته در رابطه با ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا، افرادی هستند که می توانند این ویزا را دریافت نمایند. باید بدانید فقط ساکنان برخی از کشور ها واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستند. البته این افراد نیز باید فاکتور ها و قوانین خاصی را فراهم و رعایت کنند تا بتوانند این ویزا را برای اقامت آمریکا دریافت نمایند. بعد از فراهم نمودن شرایط لازم برای اخذ ویزا بیزینس، خانواده افرادی که درخواست ویزا نموده اند در صورتی که فرزند زیر ۲۱ سال داشته باشند، می توانند همراه یکدیگر وارد خاک آمریکا شوند.

نام دیگر ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا، ویزا E-1 یا E-2 است. نوعی ویزای توسعه تجارت نیز در آمریکا وجود دارد که به ویزای L-1 معروف می باشد. این ویزا از مهم ترین و اصلی ترین ویزا های سرمایه گذاری ایالات متحده است و در اختیار افراد معدودی قرار می گیرد. مهلت این ویزا ۲ الی ۵ سال است. این نکته را هم به خاطر داشته باشید ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا یک ویزای موقت محسوب می شود و تا زمانی اعتبار دارد که کسب و کار متقاضی در آمریکا برقرار باشد. از دیگر شرایط مهم این ویزا می توان به عدم ارائه مدارک تحصیلی و زبان اشاره کرد.

بیشتر بخون!  اقامت اروپا اوکراین | بهترین راه مهاجرت رو انتخاب کن!

رهگذران اوج آرام ارائه دهنده تخصصی خدمات اخذ اقامت ، ویزا و وقت سفارت

مشاوره رایگان و اختصاصی ۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹


دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا

چه کسی می تواند برای ویزای E-2 اقدام کند؟

در این بخش به ذکر شرایط اخذ ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا می پردازیم. اولین نکته ای که متقاضی باید درباره این نوع ویزا بداند، قرارداد دوستی و تجاری میان کشور خود با آمریکا است. به عبارتی ساکنان کشورهایی که با آمریکا قرارداد تجاری دارند می توانند از این نوع ویزا برای اقامت موقت در آمریکا استفاده نمایند. ایران در سال ۱۹۵۷ دارای چنین قراردادی می باشد. از دیگر شرایطی که شخص باید برای دریافت ویزا فراهم نماید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرد متقاضی باید حداقل دویست هزار دلار سرمایه داشته باشد.

متقاضی باید دارای سابقه مدیریتی باشد و مدارک کاری مکتوب داشته باشد.

فرمی با نام  DS-160 باید توسط متقاضی پر شود.

متقاضی باید یک حساب کاربری ایجاد نماید.

باید هزینه های ویزا توسط متقاضی پرداخت شود.

متقاضی با ASC باید قرار ملاقات تنظیم کند.

فرد متقاضی به رزرو وقت سفارت آمریکا بپردازد.

مدارک خود را به کنسولگری یا سفارت آمریکا ارائه نماید.

متقاضیان ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا بعد از انجام مراحل فوق باید سه الی پنج ماه در انتظار جواب از سفارت آمریکا بمانند.

چگونگی دریافت ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا

چگونه می توان از طریق ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا، اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

ویزا بیزینس و سرمایه گذاری آمریکا دارای مزایای بسیاری است اما تحت شرایط خاصی می توان از طریق این نوع ویزا برای دریافت گرین کارت اقدام نمود. یعنی اگر افرادی فقط با نیت دسترسی به گرین کارت اقدام به دریافت این ویزا نمایند، اشتباه کرده اند. چون دولت آمریکا زمانی اجازه درخواست گرین کارت را به دارندگان این نوع ویزا می دهد؛ که فرد متقاضی در کشور آمریکا کسب و کار خود را گسترش داده و فعالیت او در این کشور ثابت شود. به عبارتی اگر کسب و کار متقاضی برای اقتصاد آمریکا منفعت داشته باشد، دارندگان ویزای سرمایه گذاری می توانند برای دریافت گرین کارت نیز اقدام نمایند.

بیشتر بخون!  قانون بند 179b ریجکتی ویزا کانادا

رهگذران اوج آرام ارائه دهنده تخصصی خدمات اخذ اقامت ، ویزا و وقت سفارت

مشاوره رایگان و اختصاصی ۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹


درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟

منابع:

https://hamimohajer.ir/immigration/usa/investment/e2-visa

https://www.visaplace.com/usa-immigration/us-work-visas/e2-visas/

آژانس مسافرتی نزدیک من