همه چیز درباره تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور 2021

مطمئنا تحصیلات مهم‌ترین موضوع در زندگی هر یک از افراد است و همه‌ی ما خواستار این هستیم که تحصیلات خود را در بهترین شرایط ادامه دهیم. آیا شرایط برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور فراهم است؟ با تحصیل در خارج از کشور می‌توانید دید بهتری نسبت به آینده پیدا کنید و دامنه‌ی خواسته‌های خود را برای داشتن آینده‌ای درخشان گسترده‌تر سازید.

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام

آیا امکان تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور وجود دارد؟

مطمئنا تحصیلات مهم‌ترین موضوع در زندگی هر یک از افراد است. همه‌ی ما خواستار این هستیم که تحصیلات خود را در بهترین شرایط ادامه دهیم. تحصیل در کشورهای بزرگ و توسعه یافته‌ی جهان و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر و برتر در این کشورها، یکی از خواسته‌های مهم بیشتر افراد است. رسیدن به این هدف می‌تواند زندگی افراد را برای همیشه دگرگون سازد. سوال بیشتر افراد این است که آیا شرایط برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور فراهم است؟ با تحصیل در خارج از کشور می‌توانید دید بهتری نسبت به آینده پیدا کنید. در واقع افزایش مداوم هزینه‌های تحصیل در یک کشور باعث می‌شود تا بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان تمایل به مهاجرت پیدا کرده و برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور تلاش کنند؛ تحصیل در کشورهای خارجی نیز بسیار هزینه‌بر بوده و همه نمی‌توانند این هزینه‌ها را تامین کنند. به همین علت رقابتی شدید بین تمامی متقاضیان برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور وجود دارد که برای موفقیت در آن باید پیرو شرایط تعیین شده عمل کنید. در نهایت می‌توانید به آسانی و به طور رایگان پذیرش تحصیلی بهترین دانشگاه‌ها و مدارس در بهترین کشورها را اخذ نمایید.

کشورهای مختلفی وجود دارند که افراد می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای کم و یا به شکل کاملا رایگان در آن‌ها تحصیل کنند. برای تمامی متقاضیان واجب است که پیش از اقدام برای تحصیل در خارج از کشور خود، اطلاعاتی کامل را درباره شرایط تحصیل در یک کشور و برنامه‌ها و دوره‌های تحصیلی این کشورها به دست آورده و جویای تمامی جزئیات و شرایط باشند. اما سوالی که وجود دارد این است که چرا باید برای تحصیل به خارج از کشور رفت؟

پاسخ این سوال را می‌توانید با در نظر گرفتن مزایای تحصیل در خارج از کشور بیابید. چه بسا امکان تحصیل به شکل کاملا رایگان برای شما فراهم شود، در این صورت می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. موضوعاتی که قصد داریم در این مقاله تحت بررسی قرار دهیم، شامل شرایط کلی تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور، کشورهای مختلفی که امکان تحصیل به شکل رایگان در آن‌ها وجود دارد، مزایای تحصیل در خارج از کشور، شرایط اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در خارج، شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی، روش اخذ بورسیه تحصیلی کشورها، هزینه‌های لازم برای زندگی و تحصیل در خارج و شرایط کلی کار بعد از تحصیل در خارج از کشور می‌باشند.

تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور

مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در خارج از کشور

پیش از هر چیزی لازم است به مزایای تحصیل در خارج از کشور و دلایل اصلی برای مهاجرت تحصیلی اشاره کنیم. به طور کلی وقتی جمله‌ی تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور به گوش شما می‌خورد، امتیازات بسیاری در ذهن شما تداعی می‌شود؛ اما بسیاری از افراد به دلیل دوری از خانواده و دوستان و مشکلات و مسئولیت‌هایی که در این مسیر وجود خواهد داشت، تمایلی به تحصیل در خارج نشان نمی‌دهند. از جمله مزایای تحصیل در خارج از کشور که می‌تواند شما را مجاب این کار سازد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین دلیل، تکامل شخصیت افراد است. با تحصیل در خارج از کشور دور از خانواده و دوستان خود، می‌توانید از قالب یک انسان وابسته بیرون بیایید. از این طریق به فردی مسئولیت پذیر تبدیل می‌شوید. با تحصیل و زندگی در خارج، به فردی مستقل تبدیل خواهید شد. همچنین یاد می‌گیرید که بدون کمک و حمایت خانواده و به تنهایی رفاه و آسایش خود را تامین کنید.

 

 • با تحصیل در خارج از کشور می‌توانید با افراد مختلف در نقاط مختلف جهان ارتباط برقرار کنید و دامنه‌ی دوستان خود را گسترده‌تر سازید. از طریق رفت و آمد و گفت و گو با افراد مختلف در محل تحصیل یا کار، می‌توانید روابط اجتماعی خود را قوی‌تر سازید و علاوه بر آن حس تنهایی و ناراحتی شما به دلیل دوری از خانواده نیز از بین خواهد رفت.

 

 • آشنایی با فرهنگ کشورهای مختلف، از جمله مزیت‌های مهم دیگری است که باید در نظر داشته باشید. با زندگی در این کشورها و برقراری ارتباط با مردم مختلف می‌توانید با آداب و رسوم و عقاید آن‌ها آشنایی پیدا کنید. در نهایت از این طریق زندگی شما در حین تحصیل در این کشورها، بسیار آسان‌تر می‌شود.

 

 • یکی از مزیت‌های دیگر که بسیار مهم به شمار می‌رود، آشنایی با زبان مردم کشور مقصد است؛ شما در حین تحصیل و زندگی در یک کشور خارجی، باید با زبان مردم این کشور آشنایی داشته باشید. از این طریق شرایط زندگی برای شما ساده‌تر می‌شود. مسلما آشنایی با زبان‌های مختلف از هر تجربه‌ای بهتر و شیرین‌تر خواهد بود.
بیشتر بخون!  تور ایتالیا | راهنمای جامع سفر به ايتاليا

 

 • کسب تجربه‌های جدید و تازه از مزیت‌های دیگر تحصیل در خارج از کشور است. با تحصیل در یک کشور دیگر می‌توانید به فردی مسئولیت پذیر و پرتجربه تبدیل خواهید شد. این مورد از نظر کارفرمایان در این کشورها می‌تواند یک امتیاز باشد و تضمینی برای داشتن آینده‌ی شغلی بهتر برای شما باشد.

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

مهم‌ترین مزیت‌های تحصیل در خارج از کشور

شرایط تحصیل رایگان در خارج از کشور در مقاطع مختلف تحصیلی

هر یک از افراد جهت تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور، باید شرایط را بسنجند؛ موضوعی که وجود دارد این است که شرایط تعیین شده برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور با توجه به عوامل مختلف متفاوت است. کشور مقصد، مقطع تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و شرایط تعیین شده از جانب این دانشگاه‌ها از جمله این عوامل تعیین کننده محسوب می‌شوند. تمامی افرادی که به تحصیل در خارج از کشور علاقمند هستند، باید به شکل کاملا آگاهانه اقدام کنند. با بررسی تمامی شرایط تعیین شده، برای اخذ پذیرش تحصیلی در کشور مورد نظر خود اقدام کنند.

در واقع متقاضیان باید با مراجعه به سایت دانشگاه یا مرکز آموزشی که برای تحصیل به شکل رایگان در یک کشور مد نظر دارند جویای این شرایط شوند. سپس در صورتی که شرایط تعیین را داشته باشند، می‌توانند اقدامات لازم را برای مهاجرت تحصیلی انجام دهند. باید بدانید که شمار دانشگاه‌های معتبری که شرایط لازم را برای متقاضیانی که تمایل به تحصیل به شکل رایگان دارند فراهم آورده‌اند کم نیست؛ لذا شانس افراد برای دست یافتن به فرصت تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور زیاد خواهد بود.

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام

در صورت تحصیل به طور رایگان در کشورهای پیشرفته‌ی و بزرگ، آینده‌ی شغلی بسیار عالی و پر از فرصت پیش روی افراد خواهد بود. شرایط تحصیل به شکل رایگان در خارج از کشور در مقاطع مختلف تحصیلی ممکن است متفاوت باشد. بعضی دانشگاه‌ها در بعضی کشور‌ها قوانین و محدودیت‌های خاصی را در این حوزه تعیین کرده‌اند. با این حال شرایط عمومی تحصیل در مقاطع مختلف در بسیاری از کشورهای خارجی به شرح زیر است:

 • برای تحصیل به طور رایگان در مقطع لیسانس در بسیاری از کشورها باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 داشته باشید. در بعضی کشورها نیز باید مدرک زبان تعیین شده توسط همان کشور را تحویل دهید. معدل بالا یکی از اصلی‌ترین شروط برای تحصیل کاملا رایگان در دیگر کشورها در مقطع لیسانس می‌باشد. با کسب معدل مورد تایید دانشگاه‌های معتبر در خارج از کشور شانس موفقیت شما برای تحصیل به شکل رایگان در این دانشگاه‌ها بیشتر می‌شود.

 

 • اگر به تحصیل در خارج از کشور و در مقطع فوق لیسانس تمایل دارید، باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 داشته باشید. با داشتن شرایط تعیین شده توسط دانشگاه‌های معتبر در جهان، می‌توانید با هزینه‌ای بسیار اندک تحصیلات خود در مقطع لیسانس در این دانشگاه‌ها را ارائه دهید.

 

 • برای ادامه تحصیل به شکل رایگان در مقطع دکتری، به یک رزومه تحصیلی پربار نیاز خواهید داشت. ارائه‌ی مقالات معتبر علمی که در سطح بین الملل مورد تشویق قرار گرفته و دارای اعتبار باشند، داشتن تاییدیه از طرف استاد راهنما یا سوپروایزر و ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 7 از مهم‌ترین شرایط تحصیل در مقطع دکتری با کمترین هزینه در خارج از کشور است.

شرایط تحصیل رایگان در خارج از کشور در مقاطع مختلف تحصیلی

در کدام کشورها می‌توان به شکل رایگان تحصیل کرد؟

همانطور که گفته شد افزایش هزینه‌های تحصیل و شهریه‌ی دانشگاه‌ها سبب شده تا بسیاری از افراد در فکر تحصیل به طور رایگان از طریق اخذ بورسیه باشند. در بسیاری از کشورها با وجود افزایش هزینه‌های تحصیل در مقاطع مختلف، امکان تحصیل به طور رایگان برای افراد فراهم است. شما می‌توانید به شکل رایگان یا با پرداخت کمترین هزینه‌ی ممکن، به تحصیلات خود در کشورهای بزرگ و توسعه یافته‌ی جهان ادامه دهید. همچنین از امکانات عالی برای ادامه تحصیلات خود بهره‌مند خواهید بود. کشورهای زیر از مقاصدی هستند که می‌توانید برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور انتخاب کنید:

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

 • افرادی که تمایل به تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور دارند، می‌توانند به شکل رایگان یا با هزینه‌ای اندک در دانشگاه‌های کشور آلمان ادامه تحصیل دهند. کشور آلمان از جمله کشورهای مدرن و توسعه یافته‌ای است که سیاست و اقتصاد آن در بهترین وضعیت ممکن به سر می‌برند. بازار کار این کشور از شرایطی بسیار عالی برخوردار بوده و تعداد افراد بیکار این کشور بسیار کم است. در نتیجه افراد با تحصیل در این کشور، آینده‌ی شغلی بسیار عالی را پیش رو خواهند داشت. نام اکثر دانشگاه‌های کشور آلمان در لیست معتبرترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. این باعث شده تا افراد گزینه‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشند. البته باید بدانید که شهروندان این کشور و همچنین دانشجویان بین المللی برای تحصیل به طور رایگان در اولویت قرار دارند. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های مونیخ LMU، گوته فرانکفورت، هامبورگ، روهر بوخوم، مونستر و کلن در آلمان برای متقاضیان وجود دارد.
بیشتر بخون!  تمدید ویزای دانشجویی انگلستان + راهکارهای مهم

 

 • کشور نروژ از دیگر کشورهایی است که با هدف تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور می‌توانید آن را انتخاب کنید. تحصیل به طور رایگان در این کشور با هیچ محدودیتی همراه نیست. شما بدون نگرانی درباره رزومه تحصیلی یا ملیت خود، می‌توانید برای تحصیل به طور رایگان یا کم هزینه در این کشور اقدام کنید.

 

 • اسپانیا کشوری است که نه به شکل کاملا رایگان بلکه با پرداخت هزینه‌ای بسیار کم می‌توانید در دانشگاه‌های آن تحصیل کنید. بسته به این که در چه مقطعی مشغول به تحصیل هستید، هزینه‌های تعیین شده برای تحصیل شما بالاتر خواهد رفت؛ اما در کل برای ادامه تحصیل در کشور اسپانیا هزینه‌ی چندان زیادی نیاز نخواهید داشت. البته باید به هزینه‌های زندگی در حین تحصیل در این کشور نیز توجه داشته باشید و بدانید که زندگی در اسپانیا پرهزینه است.

 

 • کشور هندوستان از بهترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی می‌باشد. اگر مایل به تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور هستید، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای بسیار کم در هند تحصیل کنید. علاوه بر هزینه‌ی پایین تحصیل در هند، زندگی در این کشور نیز بسیار کم هزینه است که این برای دانشجویان امتیاز خوبی خواهد بود. اما در طول دوره تحصیل خود اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت. امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های حیدرآباد، جاداوپور، موسسه فناوری هند دهلی و دانشگاه جامع اسلامیه در هند برای متقاضیان وجود دارد.

 

 • کشور فرانسه از کشورهای پیشرفته و مهم جهان است که تعدادی از معتبرترین مراکز و دانشگاه‌های جهان در آن قرار دارند. از این رو تحصیل در این کشور آرزوی بزرگ بسیاری از دانشجویان است. تحصیل در این کشور دربردارنده‌ی کسری از مبلغی است که در کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل از دانشجویان دریافت می‌شود. در سال گذشته دولت کشور فرانسه تعداد بورسیه‌های تحصیلی این کشور برای دانشجویان بین المللی را به عدد 21000 افزایش داد. هر یک از دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از مراکز آموزشی کشور فرانسه شده باشند، می‌توانند به طور رایگان در این کشور تحصیل کنند. دانشگاه‌های سوربن، پاریس دیدرو و دانشگاه تحقیقات پاریس و لترس از جمله دانشگاه‌های کشور فرانسه هستند که امکان تحصیل به طور رایگان برای دانشجویان خارجی را فراهم آورده‌اند.

تحصیل رایگان در کشورهای مختلف جهان

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از خارج کشور

اخذ بورسیه تحصیلی یکی از بهترین روش‌ها برای متقاضیان برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور می‌باشد. هر یک از افرادی که شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های یک کشور را داشته باشند، می‌توانند بدون هیچ مانعی برای اخذ بورسیه و تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور درخواست دهند. انواع مختلفی از بورسیه‌های تحصیلی در کشورهای مختلف جهان وجود دارند که برای هر یک شرایط مختلفی در نظر گرفته شده است.

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام

بنابراین باید شرایط تعیین شده برای اخذ هر یک از این بورسیه‌ها را تحت بررسی قرار دهید. باید مطمئن شوید که می‌توانید برای اخذ این بورسیه‌ها درخواست داده و شرایط لازم برای آن دارید. چه مدت زمان دارید درخواست دهید و آیا بورسیه مورد نظر دانشجویان بین المللی را نیز شامل می‌شود یا نه؟ با کسب اطلاعات در رابطه با این موضوعات می‌توانید با اطمینان بیشتری برای اخذ بورسیه مورد نظر خود در هر یک از کشورها درخواست دهید. با این حال یک سری شرایط عمومی جهت اخذ بورسیه تحصیلی کشورهای مختلف وجود دارد؛ از جمله:

 • دریافت و تکمیل فرم درخواست اخذ بورسیه
 • انگیزه نامه یا مقاله‌ای شخصی در رابطه با هدفی که از دریافت بورسیه دارید
 • توصیه نامه تحصیلی
 • نامه پذیرش تحصیلی از موسسه‌های دانشگاهی و آموزشی در کشور مورد نظر
 • ارائه صورتحساب‌های مالی
 • اثبات این که با اخذ بورسیه مورد نظر، حتما به پیشرفت تحصیلی قابل توجهی دست پیدا خواهید کرد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از خارج کشور

هزینه‌های تحصیل و زندگی در خارج از کشور

با تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور از طریق اخذ بورسیه و فاند یا هر یک از روش‌های دیگر مهاجرت تحصیلی، بخش عظیمی از هزینه‌های اقامت شما تامین خواهد شد. با این حال برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور، علاوه بر هزینه‌های تحصیل باید به فکر هزینه‌های زندگی در کشورهای خارجی نیز توجه داشته باشید. البته که این هزینه‌ها با توجه به کشوری که در آن تحصیل می‌کنید متفاوت است. برای محاسبه کلی هزینه‌ها، باید موارد مختلفی را در نظر گرفت.

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

 • بخشی از این هزینه‌ها مربوط به حمل و نقل و رفت و آمد بین محل تحصیل و محل اقامت شما می‌باشد. در بسیاری از موارد بورسیه‌های تحصیلی این هزینه‌ها را نیز شامل می‌شود؛ این هزینه‌ها با اسکان دادن افراد و تامین مکانی برای اقامت آن‌ها در طول دوران تحصیل تامین می‌شود. اگر در محلی دور از دانشگاه محل تحصیل خود اقامت داشته باشید، باید هزینه‌های رفت و آمد خود را بپردازید. در بسیاری از دانشگاه‌های جهان دانشجویان می‌توانند با دریافت کوپن یا تخفیف این هزینه‌ها را بپردازند. در نتیجه هزینه‌های مربوط به حمل و نقل چندان زیاد نخواهد بود.
بیشتر بخون!  وقت سفارت انگلیس با آژانس مسافرتی و مهاجرتی رهگذران اوج آرام

 

 • بخش دیگر هزینه‌ها دربردارنده‌ی هزینه‌های مربوط به اقامت شما می‌باشند. با اخذ بورسیه تحصیلی می‌توانید در محلی که دانشگاه‌ها برای اقامت شما در نظر گرفته‌اند مستقر شوید؛ هزینه‌های اقامت در آن به طور کامل تامین خواهد شد. اما اگر با اقامت در یک مکان یا آپارتمان اختصاصی، باید هزینه‌های مربوط به اجاره را نیز در نظر داشته باشید؛ با انتخاب یک سوئیت یا آپارتمان در مناطق مقرون به صرفه و ارزان قیمت، هزینه‌های اقامت شما نیز کمتر می‌شوند‌.

 

 • برای محاسبه هزینه‌های کلی تحصیل در خارج از کشور باید هزینه‌های مربوط به بیمه سلامت و درمان را نیز در نظر داشته باشید. با تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور به مدت 1 تا 3 سال در خارج از کشور اقامت خواهید داشت. در نتیجه باید هزینه‌ی مراقبت‌های پزشکی خود در این دوره را نیز در نظر داشته باشید. بعضی از بورسیه‌های تحصیلی این هزینه را تامین می‌نمایند. با این حال پیش از سفر خود لازم است از این مورد آگاهی پیدا کنید.

 

 • مورد مهم دیگر هزینه‌های مربوط به خورد و خوراک و خواربار می‌باشد؛ مانند هزینه‌هایی که باید برای تهیه کتاب و جزوه بپردازید. همچنین هزینه‌های خرید مواد خوراکی و غذا و لباس و… . این هزینه‌ها با توجه به کشوری که در آن اقامت دارید متفاوت خواهند بود. با خرید مواد غذایی و مایحتاج مورد نیاز خود از بازارهای محلی می‌توانید این هزینه‌ها را تا حد زیادی پایین آورید. برخی از دانشگاه‌ها به طور ماهیانه یکسری کوپن را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند؛ با استفاده از این کوپن‌ها می‌توانید اینگونه هزینه‌ها را تا حد زیادی پایین آورید.

 

 • بسته به دوره‌های مختلف تحصیل خود در خارج از کشور، به کتاب‌ها و جزوات درسی مختلفی نیاز خواهید داشت؛ به طور قطع باید هزینه‌های تهیه‌ی این کتب و جزوات را نیز در نظر داشته باشید. بعضی از بورسیه‌های تحصیلی این هزینه‌ها را تامین می‌کنند، البته باید این مورد را درباره انواع بورسیه‌ها بررسی نمایید.‌ پیشنهاد می‌دهیم که برای کاهش این هزینه‌ها، کتب و جزوات مورد نظرتان را از دانشجویان سال بالایی که دیگر نیازی به آن‌ها ندارند بخرید. با تهیه‌ی نسخه الکترونیکی کتاب‌های مختلف، می‌توانید هزینه‌ی کمتری نسبت به نسخه چاپی این کتب پرداخت کنید.

هزینه‌های تحصیل و زندگی در خارج از کشور

مراحل عمومی اخذ ویزای تحصیلی

اگر امکان تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور به هر شکلی برای شما فراهم شود، باید جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور مقصد اقدام کنید. در هر یک از کشورها شرایط خاصی برای صدور ویزای تحصیلی وجود دارد. در این قسمت به مراحل یکسان اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور که در بین اکثر کشورها را یکسان می‌باشد اشاره می‌کنیم:

 • در ابتدا باید برای اخذ ویزا از سفارت کشور مورد نظر خود وقت گرفته و با مراجعه به سایت سفارت، وقت خود را تنظیم نمایید.
 • پس از وقت گرفتن و ثبت درخواست مصاحبه، باید منتظر باشید تا به درخواست شما پاسخ داده شود.
 • پس از آن باید فرم درخواست خود را جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور مورد نظر خود تکمیل نمایید.
 • مدارک لازم برای تحویل به سفارت را آماده کنید. این مدارک شامل پاسپورت معتبر، مدارک شناسایی، عکس پرسنلی مناسب، مدارک تحصیلی و نامه پذیرش دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته‌اید و مدارک تمکن مالی می‌باشد. (هر چند که اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی شده باشید که هزینه‌های تحصیل شما را تقبل نماید، به این مدرک نیازی نخواهد بود)
 • ارائه انگیزه نامه سفر و تعهد بابت بازگشت به ایران پس از اتمام دوره تحصیلی.
 • در آخر نیز لازم است هزینه‌های مربوط به صدور ویزا را بپردازید.

مراحل عمومی اخذ ویزای تحصیلی

آیا امکان اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در خارج از کشور وجود دارد؟

با اخذ پذیرش برای تحصیل رایگان و آسان خارج از کشور، مدت زمان اقامت شما با توجه به زمانی که در کشور مقصد تحصیل می‌کنید تعیین می‌شود. با به اتمام رسیدن مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی خود، در صورتی که دوره تحصیلی شما هنوز به اتمام نرسیده باشد، باید جهت تمدید اعتبار ویزا اقدام کنید. در کل با اخذ ویزای تحصیلی، نمی‌توانید از یک کشور اقامت بگیرید؛ چرا که این نوع ویزا از جمله ویزاهای موقت بوده و ویزای اقامتی نیست.

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام

درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟

اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل در خارج از کشور