یکی از چالش‌هایی که دارندگان گرین کارت آمریکا ممکن است با آن مواجه شوند، ابطال آن بخاطر دوری از کشور آمریکاست. این افراد به علت اقامت در خارج از آمریکا برای یک مدت زمان طولانی و مداوم، با ابطال کارت مواجه می‌شوند. حال پرسش این است که با این وجود، چگونه می‌توان مجدداً به آمریکا سفر کرد؟

ملاحظاتی پیرامون اقامت آمریکا؛ سفر به آمریکا با گرین کارت باطل‌ شده

اگر کمی در مورد بحث‌های مهاجرتی آمریکا کنجکاو بوده باشید، محال است گرین کارت را نشناسید. البته بسیاری افراد حتی بدون فکر کردن به مهاجرت نیز با شهرت این کارت جادویی آشنایی دارند. گرین کارت آمریکا در اصل، مستندی قانونی به منظور تأیید امکان اقامت دائم مهاجران در کشور آمریکاست. از اساس به این منظور استفاده می‌شود که امکان اقامت دائمی شما در این کشور را تأیید کند. به‌بیانی دیگر، به افراد صاحب اقامت دائم آمریکا، یک گرین کارت تعلق می‌گیرد. اما نکته‌ای که نباید نادیده گرفت، این است که لفظ اقامت دائم به معنی یک اجازه ابدی برای اقامت نیست. این اقامت آمریکا ممکن است به علل مختلفی باطل شود یا حتی اعتبار کارت آن به اتمام برسد.

گرین کارت آمریکا

داشتن کارت سبز آمریکا به معنی داشتن اقامت دائم و قرار داشتن در حالت (Permanent Residency) است.

اقامت آمریکا به شکل دائم؛ داشتن گرین کارت چه معنایی دارد؟

معمولاً اعتبار گرین کارت آمریکا 10 ساله بوده و در مواردی خاص حتی 2 ساله است. پس از اتمام این مهلت باید برای تمدید اعتبار کارت مراجعه کنید. معمولاً پس از یک بررسی روتین و ساده، اعتبار کارت شما تمدید خواهد شد. اما اگر تا مدت زمان خاصی برای تمدید ویزای گرین کارت آمریکا آن مراجعه نکنید، باطل می‌شود! از سوی دیگر حتی در صورت اعتبار داشتن گرین کارت آمریکا، چنانچه به مدت بسیار طولانی در خارج از مرزهای آمریکا اقامت داشته باشید، با ابطال این کارت گرانبها مواجه می‌شوید. در شرایط نرمال چنانچه بیش از 1 سال، اقامتی در خارج آمریکا داشته باشید، این اتفاق رخ می‌دهد. اما اگر به هر علتی پس از باطل شدن گرین کارت قصد سفر مجدد به آمریکا و به جریان انداختن پرونده مهاجرتی خود را داشته باشید، راه‌حل چیست؟

بیشتر بخون!  واکسن مورد تایید کانادا + مقررات و شرایط جدید سفر به کانادا 2022

یکی از چند راه‌حل موجود؛ ویزای (SB-1)

پرونده‌های مهاجرتی از بسیاری جهات به سایر انواع پرونده‌های قضایی و مدنی شباهت دارند. در هر پرونده‌ای ممکن است برای حل مشکل ده‌ها راه‌حل وجود داشته باشد. این به سطح مهارت، تجربه و خلاقیت وکیل مهاجرتی یا مشاور شما بستگی دارد که کدام راه را انتخاب کند. آیا راه ساده و سریع باشد یا اصلاً از اساس مؤثر باشد یا خیر. در همین راستا برای حل مشکل سفر به آمریکا با گرین کارت باطل‌شده، چندین روش وجود دارد. که بسته به شرایط خاص شما می‌توان از بین آن‌ها انتخاب کرد. یکی از راه‌حل‌های رایج و کاربردی، استفاده از ویزای (SB-1) آمریکاست.

ویزا گرین کارت آمریکا

ویزای (SB-1) صرفاً یکی از راه‌حل‌های موجود برای سفر به آمریکاست.

وضعیت کلی ویزای (SB-1)

ویزای (SB-1) به افرادی که اقامت آمریکا را به طور دائم داشته‌اند اما در حال حاضر به هر علتی، از جمله باطل شدن گرین کارت، امکان مسافرت به این کشور را ندارند، یک اجازه موقت اقامت می‌دهد. معمولاً ویزای (SB-1) در شرایط نرمال با اعتبار دو ساله صادر می‌شود. شخص در طول اعتبار این ویزا امکان مسافرت به آمریکا و پیگیری منطقی پرونده تمدید ویزای گرین کارت آمریکا را دارد. ویزای (SB-1) قابل تمدید نبوده و متقاضی در این مدت باید مشکل اقامت دائم خود را حل کند. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد جزئیات دقیق ویزای (SB-1) بسته به شرایط خود، می‌توانید با ما در ارتباط باشید. شایان ذکر است که این صرفاً یکی از چند راه‌حل پیشنهادی برای سفر به آمریکا با گرین کارت باطل‌شده بود. برای اعلام نظر قطعی الزامی است که جزئیات کیس و پرونده تمدید ویزای گرین کارت آمریکا شما به طور دقیق مطالعه شود.

بیشتر بخون!  اقامت آمریکا | انواع اقامت ها و روش های اقامت آمریکا برای ایرانیان

درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟

آژانس مسافرتی نزدیک من