رفع ریجکتی ویزا در بسیاری از موارد بسیار حیاتی و مهم است. ریجکت شدن توسط کشورهای مختلف ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برای جلوگیری از ریجکت ویزا بهتر است اصول و موارد اخذ ویزا را رعایت کنید. به دلیل وجود کشورهایی با قوانین مختلف ممکن است رفع ریجکتی سختی‌ها و اصول خاص خود را داشته باشد. لذا بهتر است در این زمینه با کارشناسان مشورت کنید.

اطلاعاتی درباره رفع ریجکتی ویزا :

رفع ریجکتی ویزا برای سفر به کشورهای مختلف بسیار مهم است. بدون شک بدترین اتفاق برای افراد همین ریجکت شدن ویزا است. ریجکت شدن ویزا می‌تواند تمام برنامه‌های سفر شما را خراب کند. با توجه به این که در سال‌های گذشته ریجکت ویزای افراد ایرانی در سفارت‌های مختلف افزایش یافته، در صورت داشتن سفر خارجی باید از این موضوع جلوگیری کنید. در این مقاله ما هر نوع اطلاعاتی درباره این موضوع را در اختیار شما قرار داده‌ایم. اما در ابتدا باید با مفهوم این عبارت آشنایی کافی پیدا کنیم.

مشاوره رایگان رفع اخذ ویزا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

رفع ریجکتی ویزا به چه معنا است؟

رفع ریجکتی ویزا در برخی از شرایط بسیار لازم و ضروری است. در لغت ریجکت شدن به معنی نپذیرفتن و رد کردن است. وقتی ویزای شما از طرف یک کشور پذیرفته نشود در اصطلاح به آن ریجکت ویزا گفته می‌شود. در واقع این مشکل با دلایل مختلفی به وجود می‌آید و باعث می‌شود کشور مورد نظر شما را در داخل کشور خود نپذیرد. البته ریجکت ویزا مشکلات دردسرهای زیادی را به همراه داشته و فقط شامل یک کشور و یک سفارت‌خانه نمی‌شود. زیرا در پی ریجکت شدن از طرف یک کشور ممکن است کشورهای دیگر نیز اجازه ورود به شما را ندهند. به همین دلیل باید نهایت تلاش خود را برای جلوگیری از به وقوع پیوستن این مشکل کنید. با این وجود شما می‌توانید بر اساس قوانین خاصی ریجکتی ویزای خود را رفع کنید. برای این کار در ابتدا باید از دلایل ریجکت شدن آگاهی داشته باشید. در ادامه با دلایل ریجکت ویزا آشنا می‌شویم.

بیشتر بخون!  اقامت امارات و شرایط آن | اخذ اقامت دبی آسان و فوری با اوج آرام

رفع ریجکتی ویزا

دلایل ریجکت ویزا

رفع ریجکتی ویزا با توجه به دلایل آن :

رفع ریجکتی ویزا همان‌طور که گفته شد از اهمیت بالایی برخوردار است. فرض کنید برای یک قرارداد مهم قصد خروج از کشور را دارید. اما در لحظه آخر از طریق سفارت کشور مورد نظر ریجکت شده و قرارداد خود را از دست می‌دهید. این مشکل تا کنون برای بسیاری از کارفرمایان و صاحبان مشاغل بزرگ به وجود آمده است. در اینگونه موارد شاید آخرین امید افراد برطرف کردن ریجکت باشد. بدون شک هیچ کسی دوست ندارد این مشکل را داشته باشد. به خصوص وقتی حرف یک قرارداد کاری در میان باشد. به همین دلیل تا حد امکان باید مواردی که باعث ریجکت شدن ویزا می‌شوند را بشناسید. رفع ریجکتی ممکن است کار زمان‌بری باشد. در نتیجه بهتر است در وهله اول باید با دلایل ریجکتی و نحوه رفع آن آشنایی داشته باشید.

رفع reject اصول و قواعد خاص خود را دارد. در برخی شرایط با یک مشکل ساده کشور مورد نظر دیگر هرگز اجازه ورود را نخواهد داد. در واقع برخی از سفارت‌خانه‌ها برای همیشه شما را از کشور خود ریجکت کرده و نمی‌پذیرند. با دانستن دلایل زیر تا حد زیادی از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری خواهید کرد. اما این نکته را در نظر داشته باشید که کنسولگری‌ها در کشورهای مختلف قوانین خاصی دارد. با توجه به این قوانین ممکن است ریجکتی با دلایل دیگری نیز اتفاق بیفتد.

مشاوره رایگان رفع اخذ ویزا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

ریجکتی ویزا

رفع ریجکتی ویزا به دلیل سوءسابقه در گذشته یا در حال حاضر :

رفع ریجکتی ویزا به دلیل سوءسابقه در گذشته یا در حال حاضر کار دشواری است. درست است که برای برخی از کشورها داشتن سوءسابقه اهمیت زیادی ندارد. اما بسیاری از کشورها در کنسولگری خود این مورد را بررسی کرده و سپس به شما ویزا می‌دهند. افسرهای کنسولی ممکن است بخاطر یک سابقه کوچک نیز شما را ریجکت کنند. برای رفع ریجکتی در اینگونه موارد حتما به یک وکیل نیاز خواهید داشت. البته بهتر است در صورتی که سابقه کیفری دارید از گرفتن ویزای برخی از کشورها خودداری کنید. زیرا همان‌طور که گفته شد ممکن است عواقبی را به همراه داشته باشد.

بیشتر بخون!  ویزا فوری دبی | بررسی انواع ویزا های دوبی

مشاوره رایگان اخذ ویزا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

رفع ریجکتی ویزا به دلیل مدارک جعلی :

رفع ریجکتی ویزا به دلیل مدارک جعلی برای سفر نیز بسیار زمان‌بر خواهد بود. اگر حتی یکی از مدارک شما برای سفر جعلی باشد ویزای شما ریجکت می‌شود. فرقی نمی‌کند که شخص به طور کلی با یک هویت جعلی قصد سفر داشته یا یک برگه کوچک جعلی. کنسولگری‌ها معمولا تمام مدارک را به طور کامل بررسی کرده و از جعلی نبودن آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنند. به خصوص اگر قصد گرفتن ویزای شینگن را دارید. زیرا برای گرفتن ویزای شینگن سخت‌گیری خاصی در این زمینه می‌شود.

رفع ریجکت

رفع ریجکتی ویزا به دلیل عدم توضیحات درباره هدف و شرایط اقامت :

رفع ریجکتی ویزا به دلیل عدم وجود توضیحات درباره هدف و شرایط اقامت نیز سخت است. برخی از وزارت‌خانه‌ها ممکن است ویزای شما را به این دلیل رد کنند و مشکلاتی را برای شما به وجود آورند.

رفع ریجکتی ویزا به دلیل پاسپورت آسیب دیده و نامعتبر :

برای رفع ریجکت ویزا به این دلیل باید پاسپورت خود را عوض کنید. برای گرفتن ویزا به خصوص ویزای شینگن باید پاسپورتی سالم داشته باشید. پاسپورت شما باید اعتبار کافی را داشته باشد.

مشاوره رایگان اخذ ویزا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

رفع ریجکتی ویزا به دلیل نامه مرجع نامعتبر :

رفع ریجکتی ویزا به این دلیل نیز کاری زمان‌بر است. زیرا سفارت‌خانه مورد نظر در ابتدا شما را به دلیل معتبر نبودن نامه محکوم کرده و سپس است ممکن است گرفتن نامه مرجع جدید نیز سختی‌های خاص خود را داشته باشد. نامه مرجع بیش‌تر برای سفرهای شغلی نیاز است. ممکن است به دلایل عدم تایید نویسنده نامه، عدم ذکر آدرس و مشخصات نویسنده، نداشتن مهر و امضای شخصی و عدم ارائه در زمان مقرر شده در نامه اعتبار خود را از دست دهد.

بیشتر بخون!  ویزا سرمایه گذاری آمریکا | متقاضیان ویزا بیزینس و سرمایه گذاری بخوانند!

رفع ریجکتی ویزا به دلیل عدم ارائه مدارک اقامت :

رفع ریجکتی ویزا به دلیل بالا نیز با ارائه مدرک مورد نظر قابل انجام است. برای رفع ریجکتی با این دلیل باید مدارک رزرو هتل یا اقامتگاه‌های دیگر را به کنسولگری ارائه دهید.

ریجکت ویزا

رفع ریجکتی ویزا به دلیل شناسنامه یا مدارک ازدواج غیر قابل قبول :

برطرف کردن ریجکت ویزا به دلیل بالا کار سختی است. زیرا در این صورت باید تمام مدارک ازدواج خود را توسط یک مترجم مجاز ترجمه کنید. البته این موضوع فقط برای کشورهایی مانند لیتوانی مهم است.

رفع ریجکتی ویزا برای کشورهای مختلف :

رفع ریجکتی ویزا برای کشورهای مختلف قوانین و اصول خاص خود را دارد. زیرا کشورها قوانین مختلفی داشته و رفع ریجکتی نیز با اصول خاصی انجام می‌شود. اما مهم‌ترین مسئله برای بیش‌تر کشورها زمان است. یعنی فاصله زمانی بین ریجکت شدن تا درخواست برای رفع آن باید کوتاه باشد. کشورهای مختلف اروپایی با دلایل مختلفی ممکن است ویزای شما را ریجکت کنند. برای رفع ریجکتی بهترین کار مشورت گرفتن از افراد کاردان و آگاه است. زیرا تفاوت بین ریجکتی کشورها را می‌دانند و با نحوه رفع آن نیز آگاهی دارند. مثلا ویزا در کشور آلمان معمولا به دلیل بند 8 و 9 ریجکت می‌شود. این در حالی است که کشور یونان افراد را به دلیل بند 2، 3، 8 و 9 ریجکت می‌کند. برای هر کدام از این دو کشور باید دلایل و عملکرد خاصی را برای رفع ریجکتی در نظر داشته باشید. به همین دلیل مطمئن‌ترین راه مشورت با کارشناسان است.

مشاوره رایگان اخذ ویزا

۰۲۱۸۸۷۶۵۷۴۱ | ۰۲۱۴۵۴۱۹

درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟

 

منابع: https://www.indiae-visa.com/blog/reasons-for-rejecting-indian-visa/

آژانس مسافرتی نزدیک من