قوانین عجیب کشورهای جهان | همه ی کشورها قانون دارند و در این بین بعضی از قوانین یکسان و بعضی نیز باهم متفاوت هستند، وجود قانون هایی جالب و عجیب در برخی از کشورها سبب شده تا در این مقاله نگاهی اجمالی به این قوانین جالب توجه بیندازیم!

در ادامه ی مقاله قوانین عجیب کشورهای جهان با ما همراه شوید.

قوانین عجیب کشورها

گذر از بزرگراه های آلمان ممنوع است

قوانین عجیب کشورهای جهان | یکی از قوانین جالب در کشور آلمان این است که شما نمی توانید در بزرگراه ها بنزین تمام کنید زیرا ایستادن یا راه رفتن کنار بزرگراه های کشور آلمان ممنوع بوده و شامل جریمه است.

قوانین عجیب کشورها

غذاهای پرچرب در هند ممنوع!

قوانین عجیب کشورهای جهان | کشور هند برای جلوگیری از رشد آمار اضافه وزن مردمانش در یکی از ایالت ها قانونی تصویب کرده که رستوران ها و اغذیه فروشی ها موظفند غذاهای پرچرب را با قیمت بالاتری به فروش برسانند تا از میزان تقاضای این غذاها بین عموم کاسته شود.

قوانین عجیب کشورها

کوهنوری در سوئیس ممنوع است؟

قوانین عجیب کشورهای جهان | بهتر است بگوییم کوهنوری به صورت برهنه در کشور سوئیس جرم محسوب می شود زیرا تا چند سال پیش بین سوئیسی ها و البته توریست هایی که به این کشور سفر می کردند ، کوهنوری به صورت برهنه مرسوم شده بود و بنابراین دولت سوئیس قانونی وضع کرد و انجام این کار را غیرقانونی اعلام کرد.

قوانین عجیب کشورهای جهان

در سنگاپور آدامس نجویید!

قوانین عجیب کشورهای جهان | شاید برایتان جالب باشد که در کشور سنگاپور جوییدن آدامس در اماکن عمومی جرم تلقی می شود چراکه به دلیل هزینه بالای تمیز نمودن آدامس های جوییده شده در سطح شهر ، دولت سنگاپور مجبور شد تا هرگونه جوییدن آدامس در مکان های عمومی و سطح شهر را ممنوع اعلام کند و افرادی که این قانون را زیر پا بگذارند توسط ماموران مربوطه جریمه خواهند شد. البته این قانون درمواردی که آدامس توسط پزشک تجویز شده باشد و یا از نوع آدامس های ترک سیگار باشد دارای استثنا است.

بیشتر بخون!  فیلم هایی که شما را عاشق سفر می کنند!

پس حواستون باشه اگر قصد سفر به سنگاپور داشتید از همراه داشتن آدامس در سطح شهر خودداری کنید و همچنین از آدامس پارتی های شبانه دوری کنید. همینطور گفته شده در پارک های سنگاپور آدامس فروش زیاد خواهید دید 🙂

قوانین عجیب کشور ایتالیا

در ونیز به پرنده ها غذا ندهید!

قوانین عجیب کشورهای جهان | بسیاری از گردشگران زمانی که به شهر ونیز سفر می کنند ، در میدان سنت مارک به کبوترها غذا می دانند؛ این مساله باعث شد تا شاهد یک رسم دربین گردشگران باشیم و به همین خاطر این میدان مملو از کبوترهاست به همین علت دولت ایتالیا غذا دادن به کبوترها را در این مکان غیرقانونی اعلام کرد.

ویزا توریستی یونان

اینجا کفش پاشنه بلند نپوشید!!

قوانین عجیب کشورهای جهان | آکروپلیس یکی از جاذبه های گردشگری کشور یونان است، یکی از آسیب های وارده از سوی گردشگران به این بنا بخاطر تیزی پاشنه های کفش است و به همین دلیل پوشیدن کفش پاشنه بلند در آکروپلیس ممنوع می باشد.

قوانین عجیب کشورها

ماسک زدن در دانمارک ممنوع می باشد!

قوانین عجیب کشورهای جهان | این قانون به این علت وضع شده است زیرا دولت دانمارک شناخت هویت و چهره ی مردم در اماکن عمومی بسیار حائز اهمیت می باشد و به این علت در سال 2018 دولت دانمارک استفاده از ماسک یا کلاهی که باعث عدم تشخیص چهره شود را ممنوع کرد. قانونی که با شیوع ویروس کرونا در جهان تا حدودی زیر سوال رفته است!

بنظر شما کدوم یکی از این قانون ها رو توی ایران هم باید استفاده کرد؟ و یا کدوم قانون اصلا برایتان منطقی نبوده است؟

بیشتر بخون!  تور جشن آب ارمنستان ویژه تابستان 1401 + رزرو بهترین هتل های ارمنستان

 

آژانس مسافرتی نزدیک من