مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا همیشه یکی از اولویت های انتخابی ایرانیان به برای مهاجرت به کشورهای خارجی بوده است ، این کشور مهاجرپذیر با توجه به بستر مناسبی که دارد یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب مقصد مهاجرت خواهد بود.

جدای از امکاناتی که دولت کانادا به مهاجرین خواهد داد ، یکی از مزیت های فوق العاده این کشور وجود مردمان مهربان و خون گرم است؛ مردم کانادا آنچنان مودب و خوش برخورد هستند که اگر شما را ناخواسته ناراحت کنند فورا معذرت خواهی و جبران خواهند کرد، البته آنها معمولا بدون هیچ دلیلی مدام از شما عذرخواهی میکنند که یکی از عادات جالب توجه کانادایی ها است. شاید این عادت مردم کانادا را بتوان با آداب تعارف در ایران مقایسه کرد، هرچند کانادایی ها آداب تعارف کردن را هم دارند پس از این نظر خیلی تفاوتی با ما ایرانی ها ندارند.

مزایای زندگی در کانادا چیست؟

 • امنیت بالا
 • کشوری به دور از هیاهو
 • حمایت دولت از مردمان
 • وضعیت اقتصادی مناسب
 • نرخ پایین بیکاری در کشور
 • فرهنگ نزدیک مردم کانادا با ایرانیان
 • انتخابی فوق العاده جذاب برای تحصیل و آموزش
 • هزینه منطقی برای زندگی نسبت به دیگر کشورها

بیشتر بخون!  ویزا سرمایه گذاری آمریکا | متقاضیان ویزا بیزینس و سرمایه گذاری بخوانند!

کانادایی ها چه مردمانی هستند؟

کشور کانادا به دلیل اینکه کشوری مهاجرپذیر است بنابراین طیف گسترده ای از مردمان با فرهنگ ها ، نژادها و دین های متفاوت و متنوع را در خود می بینید. با این حال این کشور یکی از کشورهایی است که هرگز نژادپرستی در آن مشاهده نمی شود و اتفاقا مردمانی خون گرم و مهربان دارد.

بیشتر بخون!  فرم sevis سفارت آمریکا چیست؟ و نحوه ی پر کردن این فرم چگونه است؟

مزایای تحصیل در کانادا چیست؟

تحصیل در کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا یکی از راه های آسان برای مهاجرت به کانادا می باشد. شما با تحصیل در کانادا می توانید موقعیت خود را در این کشور بهبود ببخشید و با پایان تحصیلات هم نسبت به ایجاد اشتغال و اخذ اقامت دائم اقدام نمایید. گفتنی است تحصیل در کانادا نسبت به تحصیل در آمریکا یا استرالیا راحت تر بوده و برای ورود به دانشگاه های معتبر کانادا و زندگی در این کشور لازم نیست هزینه های زیادی را متحمل شوید.

بیشتر بخون!  صفر تا صد درباره تحصیل در کانادا

آیا می توانم در کانادا کار پیدا کنم؟

بله ، کشور کانادا یکی از معدود کشورهایی است که با ایجاد بستر مناسب و فرصت های شغلی ایده آل آماده است تا شما را جذب کشور خود کند و امکانات موردنظر را دراختیارتان قرار دهد تا کار مناسب خودتان را پیدا کنید.

بیشتر بخون!  ویزا ریجکتی انگلستان (ردی) | از صفر تا صد با اوج آرام

شهروندی کانادا چه مزیت های را شامل می شود؟

افرادی که بتوانند پاسپورت کانادا و شهروندی کانادا را پس از مهاجرت به این کشور بدست آورند می توانند از مزایای ویژه ای برای خود و همچنین خانواده شان بهره مند شوند. بعد از اینکه شما به عنوان شهروند دائم کانادا شناخته شوید مزایای اجتماعی و اقتصادی فوق العاده ای برای شما و خانواده تان لحاظ می شود. همچنین دریافت پاسپورت کانادا این امکان را به شما خواهد داد تا به کشورهای نظیر آمریکا و اتحادیه شنگن اجازه ورود داشته باشید.

بیشتر بخون!  گاردین شیپ والدین انگلستان + قوانین ویزا 2022

کدام شهرهای کانادا برای مهاجرت مناسب می باشد؟

ایرانیان اغلب قصد دارند به شهرهای تورنتو، اتاوا، ونکوور، کلگری و ادمونتون مهاجرت کنند. شما باید قبل از انتخاب شهر مورد نظر هدفتان از مهاجرت را تعیین کرده باشید و نسبت به شرایط نوع مهاجرت تان ، آگاهی و کسب اطلاعات کافی ، آینده نگری و برنامه ریزی مناسب اقدام به انتخاب یکی از شهرهای کانادا کنید.

بیشتر بخون!  انواع روش های مهاجرت به آمریکا

کدام شهر کانادا برای تحصیل مناسب است؟

مشاوره رایگان اخذ ویزای تحصیلی کانادا

021-45419 | 021-88765741

بیشتر بخون!  گواهی دریافت واکسن برای سفرهای خارجی الزامی است! + راهنمای جامع

اطلاعات ضروری کشور کانادا برای مهاجرت به کانادا

لزوم دانستن اطلاعاتی ضروری از مقصدی که قصد داریم به آن مهاجرت کنیم یکی از مراحل ابتدایی و مهم فرایند مهاجرت است، بنابراین مهاجرت به کانادا نیازمند دانستن این اطلاعات مهم که شامل واحد پول ، زبان رسمی ، اختلاف ساعت ایران با کانادا ، اختلاف ساعت ایران با تورنتو که شهری مهم است و دانستن اطلاعات عمومی در رابطه با کشور کانادا می شود.

واحد پول کانادا

دلار کانادایی (البته در بعضی از نقاط کشور کانادا از دلار آمریکا هم استفاده می شود.)

بیشتر بخون!  واکسن مورد تایید کانادا + مقررات و شرایط جدید سفر به کانادا 2022

زبان رسمی مردم کانادا

زبان رسمی مردم کانادا انگلیسی (با لهجه کانادایی) می باشد. زبان دوم در کشور کانادا هم فرانسوی است.

بیشتر بخون!  تورهای نوروز 1401 | نوروز 1401 به کدام کشورها برویم؟

شماره اضطراری در کانادا

911 ؛ هنگام ایجاد هرگونه مشکل حیاتی که نیاز به تماس با پلیس ، آمبولانس یا آتش نشانی داشتید می توانید با این شماره ، تماس بگیرید.

بیشتر بخون!  ویزا ریجکتی انگلستان (ردی) | از صفر تا صد با اوج آرام

شهرهای مهم کانادا

اتاوا، تورنتو ، ونکور ، مونترال ،کبک

بیشتر بخون!  تور جشن آب ارمنستان ویژه تابستان 1401 + رزرو بهترین هتل های ارمنستان

پایتخت کانادا

اختلاف ساعت ایران با کانادا

 • اختلاف ساعت ایران با ونکوور و وایت هورس، 11 ساعت و 30 دقیقه است.
 • اختلاف ساعت ایران با کلگری، ادمنتون و رجاینا، 10 ساعت و 30 دقیقه است.
 • اختلاف ساعت ایران و وینیپگ، 9 ساعت و 30 دقیقه است.
 • اختلاف ساعت ایران با مونترال(کبک) و اتاوا، 8 ساعت و 30 دقیقه است.
 • اختلاف ساعت ایران با هلیفکس، 7 ساعت و 30 دقیقه است.
 • اختلاف ساعت ایران با سینت جانز، 7 ساعت است.
 • اختلاف ساعت ایران با تورنتو ، 8 ساعت و 30 دقیقه است.

بیشتر بخون!  انواع روش های مهاجرت به آمریکا

جمعیت کانادا

حدود 37.59 میلیون نفر

بیشتر بخون!  ویزا سرمایه گذاری آمریکا | متقاضیان ویزا بیزینس و سرمایه گذاری بخوانند!

آشنایی با جغرافیای طبیعی کشور کانادا

افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، باید اطلاعات خود درباره این کشور را افزایش دهند. زندگی موفق در کشور کانادا نیاز به آگاهی کافی از این کشور دارد. وقتی به عنوان یک مهاجر، مقیم کشور دیگری می شوید، بسیاری از جنبه های زندگی شما تغییر می کند و شرایط به کل عوض می شود. پس قبل از هر اقدامی در جهت مهاجرت به خارج از کشور ، باید محل زندگی جدید خود را بشناسید و خود را با آن منطبق کنید.

کشور کانادا برای اقامت، کشور بسیار مناسبی است. این کشور در بالاترین عرض های جغرافیایی قرار دارد و به همین خاطر دارای اقلیم سرد و کوهستانی است. همانطور که در نقشه نیز مشاهده می کنید، کانادا در بخش شمالی کشور آمریکا قرار دارد. کشور کانادا از غرب با اقیانوس آرام، از شرق با اقیانوس اطلس، از شمال با اقیانوس منجمد شمالی و از شمال غرب با آلاسکا همسایه می باشد.

مناطق شمالی کشور کانادا شامل کوهستان ها می شود. در قسمت های شرقی و غربی به شهرهای ساحلی میرسیم که بسیار زیبا هستند و اقلیم معتدل تری دارند. شهر های جنوبی کانادا که نزدیک مرز آمریکا هستند بسیار پر جمعیت بوده و مملو از آسمان خراش می باشد. از دیگر ویژگی های جغرافیای طبیعی کشور کانادا می توان به جاذبه های طبیعی این کشور اشاره کرد.

جاذبه های معروف گردشگری در کانادا : آبشار نیاگارا و خلیج فاندی

پوشش گیاهی در کشور کانادا شامل: درختان افرا، کاج ساق سفید، کاج نرم سوزن، صنوبر کالیفرنیایی و راش آمریکایی می شود. در قسمت های شرقی و غربی که منتهی به مناطق ساحلی هستند، گونه های گیاهی متفاوتی دیده می شود.

آب و هوای کانادا در فصل بهار

کانادا در فصل بهار معمولا آب و هوای سردی دارد اما هرچه به سمت تابستان نزدیک تر می شویم ، آب و هوای مطلوبی را احساس خواهیم کرد.

بیشتر بخون!  گواهی دریافت واکسن برای سفرهای خارجی الزامی است! + راهنمای جامع

آب و هوای کانادا در فصل تابستان

می توان گفت بهترین فصل در کانادا از نظر کسانی که علاقه ای به سرما ندارند فصل تابستان است، در این فصل از سال در کانادا آب و هوایی مطلوب را حس می کنیم و البته میزان توریست های خارجی هم در این فصل بیشتر از فصول دیگر خواهد بود.

بیشتر بخون!  گاردین شیپ والدین انگلستان + قوانین ویزا 2022

آب و هوای کانادا در فصل پاییز

در فصل پاییز آب و هوای کانادا رفته رفته سرد می شود و بارندگی ها از این فصل آغاز خواهد شد.

بیشتر بخون!  پیکاپ پاسپورت آمریکا + بررسی انواع روش ها

آب و هوای کانادا در فصل زمستان

آب و هوای سرد ، بارش برف و باران و سفیدپوش شدن سطح شهر اتفاق جذابی است که در این فصل از سال برای کشور کانادا رخ می دهد.

بیشتر بخون!  صفر تا صد درباره تحصیل در کانادا

آشنایی با جغرافیای انسانی کشور کانادا

جهت مهاجرت به کانادا باید با زبان این کشور آشنا شوید. برای زندگی در کشوری دیگر، یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باید با آن منطبق شوید؛ زبان رسمی آن کشور است.

در کانادا زبان انگلیسی به صورت زبان رسمی این کشور شناخته می شده است. اما به دلیل وجود مهاجران فرانسوی و درخواست آنان مبنی بر برابری حقوق انگلیسی ها و فرانسوی ها، از سال ۱۹۶۹ کشور کانادا به عنوان اولین کشور دو زبانه به جهان معرفی گردید. از آن پس زبان انگلیسی و فرانسوی به عنوان زبان رسمی این کشور اعلام شده اند. پس اگر به هر یک از این دو زبان مسلط باشید، می توانید به راحتی با ساکنان این کشور ارتباط برقرار کنید. از دیگر زبان هایی که در این کشور می توان نام برد: زبان‌های پنجابی و اسپانیایی، ماندارین و کانتونی چینی، عربی، تاگالوگ فیلیپینی و فارسی است.

به جهت مذهب این کشور فاقد دین رسمی می باشد به همین خاطر ادیان مختلفی را در خود جای داده است. اما بخش اعظمی از جمعیت این کشور را مسیحیان به خود اختصاص داده اند. عموما مسیحیان کانادا، کاتولیک هستند.

با مهاجرت به کانادا می توانید در کشوری توسعه یافته و مدرن زندگی جدیدی را آغاز کنید. مهم ترین شهر های کانادا شامل: تورنتو، ونکوور، مونترال و کبک می شوند. اما در این بین شهرهایی هستند که برای مهاجرت شما بسیار مناسب می باشند: شهر ویندزور، ساسکاتون و همیلتون. توجه داشته باشید کشور کانادا به دلیل موقعیت جغرافیایی خود و برخورداری از کوهستان و اقیانوس، دارای آب و هوای متفاوتی می باشد.

عموما شهر های این کشور که در بخش های مرکزی و شمالی آن واقع شده اند، آب و هوای کوهستانی و سردی دارند اما هر چه به شهر های ساحلی نزدیک شوید و یا به عرض های پایین تر حرکت کنید، شهرها دارای اقلیم معتدل تری هستند. براساس آمار موجود، تراکم جمعیت ایرانیان در شهرهای اتاوا، تورنتو، مونترال و ونکوور بیشتر از شهرهای دیگر کانادا می باشد.

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت

 

شما عزیزان اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید می توانید برای دریافت مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا با کارشناسان اوج آرام تماس بگیرید و یا نسبت به پر کردن فرم درخواست اخذ اقامت آنلاین اقدام نمایید.

مشاوره حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی

آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام

مشاوره رایگان اخذ اقامت کانادا

021-45419 | 021-88765741

بیشتر بخوانید | مهاجرت به آمریکا

وقت سفارت کانادا با آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام

فرم درخواست اخذ اقامت آنلاین

برای ایجاد درخواست اخذ اقامت کانادا می توانید فرم زیر را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان اوج آرام باشید.

درخواست اخذ اقامت

بیشتر بخون!  پیکاپ پاسپورت آمریکا + بررسی انواع روش ها