ویزای اقامتی کانادا و اخذ ویزا کانادا بین ایرانیان بسیار پرطرفدار است. البته اطلاع داشتن از تمام قوانین مهاجرت کار دشواری می باشد؛ اما برای گذراندن مراحل درخواست ویزا، شما نیاز دارید از تمام قوانین آگاهی داشته باشید. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم اطلاعات خود را در زمینه دریافت ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی به کانادا تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

021-45419 | 02188765741

سفارت کانادا در ایران

چگونه ویزای اقامتی کانادا را دریافت کنیم؟

اکنون که با کشور کانادا آشنا شدیم و اطلاعات کلی از این کشور دریافت کردیم، می توانیم شرایط اخذ ویزای اقامتی کانادا را نیز بررسی کنیم. اولین قدم برای اخذ ویزا کانادا یا هر کشور دیگری، جمع آوری اطلاعات کامل در خصوص مهاجرت به آن کشور است. مسائل سیاسی می توانند نقش خیلی مهمی در روند مهاجرت شما به کشور مربوطه داشته باشد. به طور مثال برای مهاجرت به آمریکا شما نیاز دارید به سفارتخانه این کشور مراجعه کنید و از آنجایی که آمریکا در ایران سفارتخانه ندارد، باید به کشور های همسایه رفته تا بتوانید مراحل قانونی اخذ ویزای خود را طی کنید. البته درباره کانادا این مشکلات وجود ندارد. زیرا خوشبختانه سفارت کانادا در ایران دایر می باشد و در صورتی که هر سوال یا مشکلی داشته باشید می توانید به سفارتخانه کانادا واقع در شهر تهران، خیابان استاد مطهری، خیابان شهید سرافراز ـ پلاک 57 مراجعه نمایید.

ورود برخی از افراد برای کانادا قابل قبول نیست، به این معنی که آن ها اجازه ورود به این کشور را ندارند. شما می توانید به دلایل مختلف برای ورود به کشور کانادا غیرقابل قبول باشید. از جمله مشارکت در موارد زیر:  فعالیت های جنایی، نقض حقوق بشر، جنایت سازمان یافته، مسائل امنیتی ، بهداشتی یا مالی.

برای دریافت ویزای اقامتی کانادا قبل از هر چیز شما باید مشخص نمایید با کدام قانون می خواهید وارد خاک کانادا شوید. به عبارت دیگر نوع ویزای مورد نظر شما کدام است. زیرا براساس قوانین این کشور ویزاهای متفاوتی برای علاقه مندان به مهاجرت به کشور کانادا صادر می شود. براساس هدفی که از سفر به کانادا دارید، مدت زمانی که می خواهید در کانادا بمانید و همچنین مدارکی که در دست دارید؛ ویزای شما متغیر خواهد بود. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که با صدور ویزای موقت دیگر نمی توانید ویزای دائم دریافت نمایید.

مهم ترین و ابتدایی ترین قدم برای اخذ ویزای اقامتی کانادا چیست؟

مدرک زبان یکی از مهم‌ترین و اولین قدم‌هایی است که شما باید جهت اخذ ویزای اقامتی کانادا برای آن اقدام کنید. زیرا ۹۰ درصد برنامه‌ها نیاز به نمره آزمون انگلیسی دارند. پس شما می توانید از طریق آزمون آیلتس یا تافل مهارت انگلیسی خود را ثابت نمایید. برای گذراندن این آزمون نیاز دارید دوره‌های آموزشی را بگذرانید و برای هر یک از این آزمون ها آماده شوید. آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی است که مدرک بسیار معتبری به شما ارائه می دهد. در این آزمون ۴ مهارت: شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن شما مورد آزمون قرار می گیرد. نمره ای که به شما تعلق می گیرد دارای دامنه ای بین ۱ الی ۹ است. با توجه به نوع درخواست شما و ویزایی که دریافت می کنید، میزان نمره قبولی متفاوت می باشد. به طور مثال افرادی که قصد دارند در کانادا ادامه تحصیل بدهند، باید نمره بالاتری دریافت نمایند.

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

021-45419 | 02188765741

آزمون آیلتس برای مهاجرت کانادا

علاوه بر مدرک آزمون آیلتس، شما می توانید از مدارک معتبر دیگر برای ارائه مدرک زبان خود جهت دریافت ویزای اقامتی کانادا بهره مند شوید. این مدارک شامل: آزمون سلپیپ(عمومی)، آزمون سلپیپ(آکادمیک)، آزمون تافل و آزمون PTE می شوند. مدارک زبان آزمون های ذکر شده برای کشور کانادا قابل تایید می باشند و شما از طریق دریافت این مدارک می توانید اولین قدم جهت دریافت ویزای اقامتی کانادا انجام دهید. اگر شما به زبان فرانسه مسلط هستید و می خواهید در زمینه زبان فرانسه وارد آزمون شوید، می توانید از آزمون های: Test de connaissance du français و Test d’évaluation de français استفاده کنید.

بیشتر بخون!  تورهای نوروز 1401 | نوروز 1401 به کدام کشورها برویم؟

آزمون آیلتس برای مهاجرت کانادا

کدام آزمون برای دریافت ویزای اقامتی کانادا مناسب تر است؟

برای اخذ ویزای اقامتی کانادا گذراندن دوره های آیلتس و شرکت در این آزمون مناسب تر می باشد. براساس نوع ویزایی که درخواست می نمایید، در آزمون درستی نیز باید شرکت کنید. برای افرادی که قصد دارند از طریق ویزای تحصیلی برای اقامت و مهاجرت در کانادا اقدام نمایند، آزمون آیلتس آکادمیک مناسب می باشد. افرادی که در این آزمون شرکت می کنند، باید نمره بین ۷-۵/۵ دریافت نمایند. بهترین دانشگاه هایی که برای تحصیل و اخذ ویزای اقامتی کانادا می توانید از آن ها استفاده کنید، شامل: دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، مونترال، مک مستر، آلبرتا، وسترن، واترلو، کلگری و اتاوا می شوند.

آشنایی با انواع ویزای کانادا

برای اقامت کانادا بهتر است با انواع ویزا کانادا آشنا شوید. ویزای اقامتی کانادا شامل: ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای استارت آپ و ویزای کاری(اکسپرس اینتری) می شود. همانطور که پیشتر ذکر گردید با توجه به هدف شما از مهاجرت، یکی از این ویزا ها مناسب شما خواهد بود. البته هر یک از این ویزاها دارای انواع دیگری نیز می باشند که در ادامه به آنها می پردازیم.

ویزای توریستی کانادا

برخی از افراد نیاز به اقامت موقت در کانادا را دارند. برای دریافت ویزای اقامتی کانادا با هدف ماندن در این کشور به مدت کوتاه و مشخص، می توانید از ویزای توریستی استفاده نمایید. آنچه کاملا مشخص می باشد، بهره مندی از جاذبه های گردشگری کشور کانادا است که نیاز مبرم به ویزای توریستی دارد. اما گاهی برخی از افراد برای دیدار از دوستان و خانواده خود، اقدام به دریافت ویزا کانادا می پردازند. این نوع ویزا برای کسانی که می خواهند دیداری تازه کنند و مدتی را در خاک کانادا بمانند، بسیار مناسب است. همچنین این نکته را هم به خاطر داشته باشید، ویزای توریستی جزو ویزای مهاجرتی محسوب نمی شود و از نوع ویزای موقت است. البته ویزای توریستی کانادا انواع مختلفی دارد:

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

021-45419 | 02188765741

ویزا کانادا

ویزای سینگل یا ۶ ماهه

این ویزا یکی از پرطرفدار ترین ویزای اقامتی کانادا البته به صورت موقت است. عموما کسانی که با هدف گردشگری و دیدار از دوستان و خانواده خود نیاز به سفر به کشور کانادا را دارند از این ویزا استفاده می نمایند. این ویزا به مدت ۶ ماه به شما اجازه می دهد تا در خاک کانادا باشید و از جاذبه های این کشور دیدن نمایید. یکی از نکات مهمی که درباره این ویزا باید بدانید، تعداد دفعاتی است که از طریق این ویزا می توانید وارد خاک کانادا شوید. با داشتن این ویزا شما اجازه دارید فقط یک بار وارد کانادا شوید. اگر قبل از پایان مدت ویزا (قبل از اتمام ۶ ماه) از کانادا خارج شوید، نمی توانید مجددا وارد کشور شده و از ویزای تان استفاده نمایید. بلکه باید مجددا ویزا دریافت کنید.

شاید سوال برایتان پیش بیاید که اگر فردی نیاز به رفت و آمد مکرر به خاک کانادا داشته باشد، تکلیفش چیست؟ قانون مهاجرتی کانادا برای این افراد نیز راه حلی دارد.

ویزای مالتیپل

اگر جزو افرادی هستید که به دلیل شرایط شغلی یا زندگی نمی توانید در تمام طول ۶ ماه داخل خاک کانادا بمانید و نیاز دارید دائما در حال رفت وآمد باشید، این ویزا مناسب شما می باشد. با دریافت این نوع ویزای اقامتی کانادا می توانید به مدت ۶ ماه با خیال راحت به کانادا رفت و آمد داشته باشید.

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

021-45419 | 02188765741

سوپر ویزای کانادا

وقتی فرزندتان اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نماید و شما تمایل داشته باشید او را همراهی کنید، می توانید اقدام به گرفتن این ویزا نمایید. این نوع ویزای اقامتی کانادا شرایطی را برایتان فراهم می آورد تا به مدت دو سال در کنار فرزندتان بمانید و او را در سال های اولیه مهاجرت همراهی کنید.

سوپر ویزای کانادا، ویزایی برای خانواده ها

ویزای مولتیپل

شاید بپرسید آیا این همان ویزای مولتی کانادا است؟ بله درست حدس زده اید. البته ایرانیان به این ویزا، ویزای ۵ ساله نیز می گویند. چون اعتبار این ویزا برای پاسپورت های ایرانیان که ۵ ساله است، اعتبار بیشتری ندارد. این درحالیست که اصل این ویزا به مدت ۱۰ سال صادر می شود و مهاجران سایر کشورها در صورتی که پاسپورت شان ده سال اعتبار داشته باشد، می توانند از اعتبار ده ساله این ویزا بهره مند شوند. با داشتن این ویزا رفت و آمد مکرر به کانادا مشکلی ندارد و شما می توانید با آرامش خاطر چندین بار به خاک کانادا وارد شوید.

بیشتر بخون!  تور ارزان تایلند | راهنمای سفر به تایلند ؛ تور پوکت ، تور پاتایا ، تور بانکوک

برای دریافت ویزاهای ذکر شده، داشتن مدارک زیر الزامی می باشد:

داشتن گذرنامه ای معتبر

برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی

تمکن مالی

برخورداری از برنامه ای دقیق و منظم برای بازدید از کشور کانادا

دادن تعهد برای بازگشت به کشور خود

نداشتن سوء پیشینه

رعایت و احترام به همه قوانین مربوطه در هنگام سفر به این کشور

ویزای تحصیلی کانادا

یکی از راه های کسب ویزای اقامتی کانادا، تحصیل در این کشور است. سالانه بیش از 130،000 دانشجوی بین المللی تحصیل در دانشگاه های کانادا را انتخاب می کنند. کشور کانادا دارای سیستم آموزشی با کیفیت بالا، امکانات متعدد و فرهنگ پر جنب و جوش می باشد. کانادا و موسسات دانشگاهی آن  دارای سه جنبه اصلی: تحقیقات، انتشارات علمی و همکاری های بین المللی می باشند؛ به همین خاطر کانادا برای بسیاری از دانشجویان به عنوان اولین مقصد جهت ادامه تحصیل انتخاب می شود. این ویزا نوعی ویزای مهاجرتی محسوب می گردد. اولین اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، درخواست پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان است. البته باید توجه داشته باشید شما فقط واجد شرایط درخواست ویزای تحصیلی در موسسات بین المللی کانادا هستید. بعد از بررسی مدارک علمی و تحصیلی شما در صورت تایید، نامه پذیرش تان توسط دانشگاه ارسال می گردد.

ویزا تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا

بعد از دریافت پذیرش، به سایت Citizensship and Immigration Canada (CIC) مراجعه کرده و درخواست ویزای خود را ثبت نمایید. در این مرحله باید مارک مورد نیاز را یا به صورت آنلاین و یا از طریق پست ارسال کنید. این مدارک شامل:

 • مدارک مالی که نشان دهد شما پول کافی برای پرداخت شهریه و زندگی در کانادا را دارید.
 • مدارکی مبنی بر عدم سو پیشینه
 • مدارک لازم پزشکی که سلامت شما را تضمین نماید.
 • مدارک هویتی شما
 • نامه پذیرش دانشگاه یا موسسه عالی مورد نظر
 • نامه توضیح (نامه ای که توضیح می دهد چرا درخواست ویزای تحصیلی می کنید)

یکی از مواردی که موجب می شود شما بتوانید ویزای تحصیلی خود را در مدت دو هفته دریافت کنید، اشتغال یکی از والدین تان در کانادا است. همچنین یکی از مزیت های دریافت ویزای تحصیلی کانادا، صدور مجوز برای شما جهت اشتغال است. این ویزا به شما کمک می کند به صورت پاره وقت در دانشگاه یا خارج از محیط دانشگاه مشغول به کار شوید. همچنین ویزای تحصیلی بعد از اتمام دوره تحصیل تان به مدت ۹۰ روز اعتبار دارد. شما در این مدت می توانید اقدام به دریافت ویزای کاری نمایید و با ویزای جدید در خاک کانادا بمانید. لازم به ذکر است تمامی مراحل ذکر شده برای اخذ ویزای اقامتی کانادا (ویزای تحصیلی) هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری از طریق سفارت کانادا قابل پیگیری است.

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

021-45419 | 02188765741

استفاده از ویزای تحصیلی کانادا جهت کار در کانادا و اقامت دائم در این کشور

همانطور که ذکر گردید، ویزای تحصیلی یکی از راه های دریافت ویزای اقامتی کانادا است. اما چون دولت کانادا تمایل دارد برای کمک به اقتصاد کشورش، دانشجویان بین المللی در این کشور مشغول به کار شوند و اقامت دائم دریافت کنند؛ شرایطی را جهت کسب ویزای کاری، بعد از اتمام تحصیل فراهم آورده است. PGWP نام مجوزی است که دانشجویان فارغ التحصیل توسط آن می توانند درخواست ویزای کاری دهند و در کشور کانادا بمانند. یکی از مزیت های دریافت این نوع ویزا، عدم نیاز به پیشنهاد شغلی در کانادا است. یعنی اگر فردی قصد داشته باشد از طریق ویزای کاری در کانادا اقامت بگیرد، اولین سندی که نیاز دارد؛ نامه پذیرش اشتغال از یک شرکت معتبر کانادایی است. اما مهاجرینی که بعد از تحصیل اقدام به دریافت مجوز کار می نمایند، نیازی به آن نامه ندارند و می توانند در هر شغلی مشغول به کار شوند.

بیشتر بخون!  گواهی دریافت واکسن برای سفرهای خارجی الزامی است! + راهنمای جامع

ویزای اقامتی کانادا

شرایط لازم برای درخواست مجوز PGWP:

 • داشتن مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاهی معتبر در کشور کانادا
 • ارسال مدارک تحصیلی خود به صورت چاپی یا آنلاین
 • پرداخت هزینه هایی که برای درخواست ضروری می باشد.
 • بعد از دریافت مجوز PGWP، می توانید برای اقامت دائم در کانادا درخواست نمایید.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

چون کشور کانادا اقتصاد رو به رشدی دارد، برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است. اخذ ویزای اقامتی کانادا با این روش می تواند منجر به اقامت دائم شما نیز شود. پس این ویزا را می توان نوعی ویزای مهاجرتی دانست. جهت دریافت این نوع ویزا باید از یکی از این روش ها استفاده نمایید: کارآفرینی، استارتاپ، سرمایه گذاری استانی و خرید بیزینس. هر کدام از این روش ها قوانین مختص به خود را دارند. ثبت شرکت یکی دیگر از راهکار هایی است که به شما برای دریافت ویزای اقامتی کانادا کمک خواهد کرد. به طور کلی دولت کانادا بسیار مشتاق است تا از افرادی که در زمینه تجاری موفق هستند، به عنوان مهاجر در کشور خود استقبال کند.

یکی از ملاک هایی که هنگام دریافت ویزا کانادا به روش سرمایه گذاری تاثیر دارد، حداقل مبلغی است که در سرمایه گذاری شما هزینه می گردد. این مبلغ باید حداقل ۷۵۰۰۰دلار باشد. از نکات دیگری که هنگام سرمایه گذاری در کانادا باید به آن توجه فرمایید، حوزه ای است که برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید. زیرا دولت کانادا برای برخی مشاغل شرایط سرمایه گذاری مهاجران را فراهم آورده است.

ویزا سرمایه گذاری کانادا

ویزای استارت آپ کانادا

آیا برای دریافت ویزای اقامتی کانادا از طریق ویزای استارت آپ، به مدرک زبان نیاز داریم؟ بله، این نوع ویزا نیز به مدرک زبان نیاز دارد. اگر شما در آزمون آیلتس شرکت نمایید و با نمره ۵ در این آزمون قبول شوید، می توانید اقدام به دریافت این نوع ویزا نمایید. از دیگر مدارک و شرایطی که برای دریافت این نوع ویزا نیاز دارید؛ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • باید ثابت کنید کسب‌وکار شما بسیار موفق است و یک طرح تجاری Business Plan دارید.
 • طرح تجاری شما باید به گونه ای باشد که بتواند برای شهروندان کانادایی اشتغال ایجاد کند.
 • طرح تجاری شما باید بتواند در مقیاس جهانی با سایر کسب و کار ها رقابت کند.

ویزای اکسپرس اینتری کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و می خواهید بر اساس تخصص کاری خود اقدام به دریافت ویزای اقامتی کانادا نمایید، باید ویزای اکسپرس اینتری را دریافت کنید. این ویزا بر اساس سیستم اکسپرس اینتری که در کشور کانادا وجود دارد؛ صادر می شود. افرادی که دارای رزومه کاری و مهارت های بالایی هستند؛ می توانند این ویزا را دریافت نمایند. در واقع بر اساس این سیستم، افراد از فیلتر های مختلفی عبور می کنند تا در نهایت با توجه به امتیازی که کسب می کنند، فرصت دریافت ویزای کانادا را داشته باشند. این فیلتر ها شامل: رزومه کاری، میزان تسلط به زبان انگلیسی، وضعیت تاهل، مدارک کسب شده بین المللی و دریافت پیشنهاد شغلی در کانادا می شوند.

حداقل امتیازی که در این سیستم باید دریافت شود، ۴۳۸ امتیاز از ۱۲۰۰ امتیاز است. شما با توجه به نوع برنامه مهاجرتی خود شامل: تجربه کانادایی، نیروی متخصص فدرال، نیروی کار ماهر و برنامه های مهاجرت استانی می توانید اقدام به دریافت ویزا نمایید. یکی از مزیت هایی که برای دریافت این نوع ویزا و سایر ویزاهای کاری می توان برشمرد، دریافت اقامت دائم در کشور کانادا است.

بیشتر بخوانید | اطلاعات موردنیاز مهاجرت به کانادا

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

021-45419 | 02188765741

درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟