دلایل ریجکتی ویزا کانادا شامل موارد متعددی می شود که اطلاع از آن ها می تواند روند درخواست ویزای تان را تسریع نماید. با تکمیل اطلاعات خود از طریق این مطلب درباره دلایل ریجکتی ویزا شنگن و آمریکا، می توانید در کسب ویزا موفق تر عمل کنید. پس با ما همراه شوید و این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع ویزای کشور کانادا

دلایل ریجکتی ویزا کانادا بسیار متعدد می‌باشد. سفارت کانادا برای افرادی که دوست دارند در کشور کانادا زندگی کنند(موقت یا دائم)، قوانینی را در نظر گرفته است که هر کس براساس هدفی که دارد بتواند مجوز مورد نیاز خود را دریافت نماید. البته این اهداف نباید با قانون کانادا مغایرت داشته باشند. افرادی که دارای: فعالیت‌های جنایی، نقض حقوق بشر، جنایت سازمان یافته، مسائل امنیتی ، بهداشتی یا مالی باشند؛ اجازه ورود به خاک کانادا را ندارند. هرچند اگر اهداف آنان قانونی باشد. به مجوزی که برای اقامت موقت در کانادا صادر می‌شود، مجوز TRV می گویند. برخی کشورها دارای معافیت هستند و از طریق درخواست ویزای آنلاین به راحتی می‌توانند ویزای خود را دریافت نمایند. اما اکثر کشور ها برای ورود به خاک کانادا نیاز به مجوز TRV دارند.

اهدافی که سفارت کانادا به شما اجازه می‌دهد به صورت موقت برای اقامت در کانادا اقدام نمایید، شامل: اهداف تحصیلی، گردشگری، دیدار از خانواده یا بستگان، کار و سرمایه گذاری می شوند. باید بدانید دلایل ریجکتی ویزا کانادا برای هر یک از اهداف ذکر شده تقریبا یکسان است. مهم ترین نکته‌ای که می‌توان درباره دلایل ریجکتی ویزا کانادا ذکر کرد، عدم تکمیل مدارک و اسناد مورد نیاز سفارت می‌باشد. هر یک از مجوزهایی که برای ورود به کانادا نام برده شد، به مدارک شخصی نیاز دارند. در صورتی که مدارک شما ناقص باشد، حتما ویزای شما برگشت داده می شود و درخواست تان مردود می‌گردد.

نکاتی در خصوص دلایل ریجکتی ویزا کانادا

موضوعاتی وجود دارد که دلایل ریجکتی ویزا کانادا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وقتی شما اقدام به درخواست ویزا می‌کنید، از یک وکیل جهت مشاوره حقوقی کمک می‌گیرید. این فرد هر اندازه کاربلند باشد و تجربه زیاد در زمینه درخواست ویزا داشته باشد، باز هم نمی‌تواند به طور قطع قول دریافت ویزا را به شما بدهد. زیرا کسی که برای ورود شما به خاک کانادا تصمیم گیرنده است، افسر مهاجرت کانادا می‌باشد. اوست که مدارک شما را بررسی می نماید و صلاحیت شما را برای دریافت ویزا مشخص می‌کند.

ویزای کانادا

آنچه یک وکیل درباره دلایل ریجکتی ویزا کانادا می‌تواند ذکر کند، قوانین و تجربیاتی است که از آن‌ها مطلع می‌باشد. پس توجه داشته باشید که با قول‌های تبلیغاتی مسیر درخواست ویزای شما منحرف نشود و درگیر وکلا و افراد سودجو نشوید. در  ادامه این مطلب به بررسی دلایل ریجکتی ویزا کانادا می‌پردازیم.


مشاوره رایگان رفع ریجکتی ویزا کانادا

021-45419 | 021-88765741


دلایل ریجکتی ویزا کانادا را بدانیم

همانطور که ذکر شد، دلایل ریجکتی ویزا کانادا برای اهداف مختلف تقریبا یکسان است. درصوتی که درخواست ویزای شما رد شود، در اقدام بعدی باید اسناد و مدارک شما آنقدر قوی باشد تا افسر مهاجرت را مجاب نماید. اکنون دلایل ریجکتی ویزا کانادا را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اگر به دنبال دریافت ویزای تحصیلی هستید، بخوانید

دلایل ریجکتی ویزا کانادا در رابطه با ویزای تحصیلی به عوامل مختلفی بستگی دارد. مهم ترین عامل، متقاعد نشدن افسر مهاجرت است. به عبارت دیگر ویزای تحصیلی یعنی فرد مهاجر با هدف ادامه تحصیل به کشور کانادا سفر می‌کند و باید تمام مدارک دال بر همین هدف باشد. در صورتی که افسر مهاجرت از مدارک شما هدف دیگری برداشت نماید، ویزای شما برگشت داده می‌شود و درخواست‌تان رد می‌گردد. بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی با هدف تحصیل در کانادا و گرفتن اقامت دائم در این کشور اقدام به دریافت ویزا می‌نمایند. اما این نکته را باید به خاطر داشت، افسر مهاجر اگر هدف شما از دریافت ویزا، اقامت دائم بداند؛ فورا درخواست شما را رد می‌کند. پس برای رسیدن به هدف بلند مدت تان(اقامت دائم)، صبور باشید و ابتدا بر روی مدارک تحصیلی خود تمرکز نمایید.

پس یادتان باشد از مهم‌ترین دلایل ریجکتی ویزا کانادا متقاعد نشدن افسر مهاجرت است. مدارک شما باید به گونه ای باشد که نشان دهد شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید. با این اقدام افسر مهاجرت متقاعد خواهد شد که شما فقط با هدف تحصیل به کانادا سفر می کنید و بعد از اتمام تحصیل به کشور خود باز خواهید گشت. همچنین طبق آمار های موجود به دلیل درخواست های انبوه از سوی کشور های مختلف جهت تحصیل در کانادا، ۳۰ درصد درخواست ها رد می‌شوند. این موضوع کاملا جدی است و به شما هشدار می دهد تا مدارک خود را کاملا بدون نقص برای درخواست ویزا ارسال کنید. براساس اطلاعات موجود از سایت‌های کانادایی، افرادی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی درخواست ویزا داده اند، بیشترشان رد شده است ولی افرادی که برای مقطع دکترا درخواست داده‌اند، کمترین میزان رد شدن ویزا را داشتند.

ویزای تحصیلی کانادا

دیگر  دلایل ریجکتی ویزا کانادا به شرح ذیل است :

نداشتن بودجه کافی: هزینه‌های زندگی در کانادا با کشور مبدا تفاوت دارد. یکی از دلایل ریجکتی ویزا کانادا، کم بودن موجودی حساب شماست. دولت کانادا باید مطمئن باشد که شما با حضور در این کشور از پس هزینه های زندگی و یا تحصیل خود بر می آیید و برای اقتصاد این کشور مشکل ساز نمی‌شوید. شما باید دارای اسناد مالی و بانکی باشید که نشان دهد برای بیش از یک سال بعد از ورود به کانادا دارای تمکن مالی هستید.


مشاوره رایگان رفع ریجکتی ویزا کانادا

021-45419 | 021-88765741

بیشتر بخون!  تور بلاروس | آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام

همچنین برخی از افراد دارای دعوتنامه هستند و باید هزینه های شان توسط خانواده دعوت کننده پرداخت شود.  اگر خانواده مقیم کانادا دارای شرایط مالی خوبی نباشند، ویزای شما برگشت داده می‌شود. درواقع برخی از درخواست‌ها به دلیل عدم تمکن مالی برگشت داده می‌شوند. پس قبل از اقدام برای درخواست ویزا، سعی کنید نسبت به رفع دلایل ریجکتی ویزا اقدام نمایید.

عدم وابستگی به کشور مبدا: نداشتن ارتباط عاطفی با کشور مبدا یکی از دلایل ریجکتی ویزا کانادا محسوب می شود. در بین مدارک شما باید اطلاعاتی باشد که نشان دهد شما وابستگی عاطفی با کشور خود دارید و  هدف شما برای تحصیل بوده و موقت می‌باشد. اگر خانواده یا بستگان شما در کانادا اقامت داشته باشند و شما نیز قصد ادامه تحصیل در این کشور را داشته باشید، افسر مهاجرت درخواست ویزای شما را رد خواهد کرد. چون احتمال می دهد شما به دلیل حضور بستگان تان در کانادا بمانید.

گنگ بودن آینده شغلی متقاضی: اگر می خواهید درگیر دلایل ریجکتی ویزا کانادا نشوید، آینده شغلی خود را به طور کامل شرح دهید. هنگام درخواست ویزای موقت با هر هدفی، باید مدارکی را به افسر مهاجرت ارائه دهید که نشان دهد شما در کشور خود موقعیت شغلی داشته و بعد از اتمام تحصیل یا بازدید خود از کشور کانادا، به کشور خود باز خواهید گشت. شما برای رفع ریجکتی ویزای خود به دلیل نامعلوم بودن آینده شغلی، می توانید از شرکت یا جایی که در آن مشغول به کار هستید نامه ای مبنی بر ادامه اشتغال‌تان بعد از اتمام تحصیل در کانادا، دریافت کنید. به این ترتیب افسر مهاجرت متوجه خواهد شد که شما شغل مشخصی دارید و بعد از تحصیل برای ادامه کارتان به کشور خود باز می‌گردید.

داشتن تمکن مالی برای دریافت ویزا

همچنین افرادی که اقدام به دریافت سوپر ویزا می‌نمایند و یا با هدف گردشگری به کانادا سفر می‌کنند، باید دارای موقعیت شغلی خوبی در کشور خودشان باشد. این امر نشان دهنده آن است شما علاوه بر تمکن مالی دارای برنامه مشخص برای زندگی شخصی خود هستید و بعد از تمام شدن مهلت ویزا به کشور خود بازمی‌گردید.

نداشتن سفر های خارجی: اگر تاکنون به سفر خارجی نرفته‌اید، با یکی از دلایل ریجکتی ویزا کانادا روبرو خواهید شد. داشتن سفرهای خارجی می تواند به عنوان یک دلیل مثبت و کمک کننده به پرونده شما محسوب شود. سعی کنید چند سفر خارجی داشته باشید تا این عامل به عنوان یک دلیل ریجکتی ویزا، در پرونده شما ثبت نشود. هر چند اگر تمام مدارک پرونده شما تکمیل باشد و به این خاطر ویزای شما رد شود، می توانید چند سفر خارجی انجام دهید تا مشکل ریجکتی ویزای تان برطرف گردد.

سابقه اقامت بیش از حد در سفر قبلی به کانادا

افرادی که برای بار دوم اقدام به دریافت ویزا می نمایند، شرایط قبلی اقامت شان در کانادا بررسی می شود. اگر شما در سفر قبلی به کانادا بیشتر از مدت ویزای تان در خاک کانادا مانده باشید، مطمئنا این موضوع برای شما دردسر ساز خواهد شد و شما با یکی از دلایل ریجکتی ویزا کانادا رو به رو می شوید.

ناکافی بودن نمرات آزمون زبان

کافی نبودن نمرات زبان می تواند از دلایل ریجکتی ویزا کانادا محسوب شود. برای شرکت در آزمون زبان ابتدا مطمئن شوید کدام آزمون برای درخواست ویزا معتبر تر است. برای اثبات مهارت در زبان انگلیسی، بهترین مدرک، آزمون آیلتس است. هر چند در کانادا آزمون تافل نیز مورد قبول می‌باشد و لی عموما آیلتس توصیه می‌شود. اگر قصد درخواست ویزای تحصیلی دارید باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید و حداقل نمره ۶.۵ را دریافت کنید. اما اگر هدف شما از اقامت موقت در کانادا، اشتغال یا سرمایه گذاری است، باید در آزمون آیلتس عمومی شرکت کنید که حداقل نمره کسب شده در آن ۵ می‌باشد.

برخی از موسسات آموزش عالی در کانادا علاوه بر آزمون آیلتس و تافل، آزمون های دیگری مثل: PTE، CAEL و CELPIP را نیز قبول دارند. با مطالعه دقیق و کسب اطلاعات کافی درباره این موضوع از دانشگاه مربوطه، در آزمون درستی شرکت نمایید.

آمادگی کافی برای شرکت در آزمون آیلتس را داشته باشید.

رفع ریجکتی ویزا کانادا

اکنون که با تمام دلایل ریجکتی ویزا کانادا آشنا شدیم، به بررسی راه حل‌هایی می‌پردازیم که برای رفع ریجکتی ویزا لازم هستند. با کمک این راه حل‌ها می‌توانید مشکل پرونده خود را برطرف نموده و اسناد و مدارک محکم‌تری را برای افسر مهاجرت ارسال نمایید.

همانطور که پیشتر ذکر شد، یکی از دلایل ریجکتی ویزا کانادا، نداشتن برنامه شغلی مشخص است. اگر مدارک شما به گونه ای باشد که نشان دهد شما شغل قابل قبولی در کشور خود ندارید، موجب می شود ویزای شما مردود گردد. در رابطه با درخواست های ویزای تحصیلی، این مشکل به وفور دیده شده است که شغل و رشته تحصیلی متقاضی با یکدیگر تطابق نداشته و یا فرد دارای برنامه مشخص نبوده است. وقتی شما با چنین مشکلی رو به رو شدید، با ارائه یک  بیانیه شخصی می توانید به طور کامل توضیح دهید که شرایط زندگی تان به چه صورت است. در این بیانیه قید نمایید که دارای شغل مشخصی هستید و یا موقعیت شغلی ویژه ای در کشور خود دارید که بعد از اتمام تحصیل تان در کانادا و بازگشت به ایران، در شغل مورد نظر استخدام می‌شوید.

افرادی که دارای شغل مشخصی نیستند و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند؛ باید موقعیت‌های شغلی مطابق با رشته تحصیلی خود را در نامه ای به طور شفاف ذکر کنند تا افسر مهاجرت متقاعد شود، متقاضی در کشور خود دارای آینده شغلی بوده و برای اشتغال و ادامه زندگی به کشور خود باز می‌گردد.

اگر درخواست شما به دلیل احتمال ماندن‌تان در کانادا، برگشت داده شد؛ نامه‌ای مبنی بر لزوم بازگشت خود به کشور تان بنویسید و در آن به طور مشخص قید کنید که به دلیل وجود موقعیت شغلی، دلبستگی به خانواده یا همسر و تعصبات ملی، بعد از اتمام مدت تحصیل‌تان به ایران باز خواهید گشت.

بیشتر بخون!  انواع روش های مهاجرت به آمریکا

نداشتن تمکن مالی از اصلی ترین دلایل ریجکتی ویزا کانادا محسوب می‌شود. در صورتی که دارای شغل هستید، حتما اسناد حساب بانکی و فیش حقوقی خود را ضمیمه پرونده نمایید تا مدارک کافی و مستند از اشتغال شما در کشورتان برای افسر مهاجرت وجود داشته باشد. این کار هم وضعیت مالی شما را مشخص و اثبات می نماید و هم نشان می‌دهد شما در کشور خود مشغول به کار بوده و برنامه زندگی‌تان مشخص است.

مدارک زبان خود را به صورت کامل ارسال کنید و در صورتی که نمره شما خیلی پایین است، از ارسال مدارک و ثبت درخواست صرف نظر کنید. بهتر است بیشتر مطالعه کرده و مجددا در آزمون شرکت نمایید. زیرا این امر برای پذیرش درخواست شما بسیار مهم است. البته برخی از افراد نیازی به ارسال مدارک زبان ندارند:


مشاوره رایگان رفع ریجکتی ویزا کانادا

021-45419 | 021-88765741


افرادی که حداقل به مدت 4 سال در اکثر کشورهای انگلیسی زبان اقامت داشته‌اند.

شهروندان کشورهای انگلیسی زبان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند.

افرادی که حداقل 3 سال در یک موسسه آموزشی انگلیسی متوسط شرکت کرده‌اند.

رفع ریجکتی ویزا شینگن

اطلاعاتی درباره ویزای شینگن

دلایل ریجکتی ویزا کانادا به طور کامل ذکر گردید و همچنین برای رفع ریجکتی ویزا نیز راه حل‌هایی ذکر شد. اما برخی از افراد تمایل به سفرهای دیگری دارند و مقاصد مد نظرشان کشورهای اروپایی یا شینگن است. شینگن نوعی اتحادیه است که به برخی مجوز ورود به مدت ۹۰ روز می‌هد تا به دلایل ترانزیت و یا توریستی وارد محدوده شینگن شوند. کشورهای عضو این توافقنامه شامل: دانمارک، اتریش، بلژیک، فنلاند، فرانسه، جمهوری چک، استونی، ایسلند، ایتالیا، لتویا، آلمان، یونان، مجارستان، لیخشتاین، لوکزامبورگ، اسلوانی، اسپانیا، مالتا، هلند، نروژ، لیتوانی، لهستان، پرتغال، اسلواکی، سوئد و سویس می باشند. یکی از مهم ترین قوانینی که برای این نوع ویزا وجود دارد، خروج افراد مهاجر از محدوده شینگن قبل از اتمام مدت ویزا است.

دلایل ریجکتی ویزا شینگن را بدانیم

برخی دلایل ریجکتی ویزا کانادا درباره شینگن نیز صادق است؛ یعنی درباره این ویزا نیز اگر مدارک شما کامل نباشد، درخواست‌تان پذیرفته نخواهد بود. پس ممکن است شما هنگام درخواست ویزای شینگن با رد درخواست مواجه شوید. دلایل ریجکتی ویزا شینگن نیز در این مطلب ذکر می‌گردد تا اطلاعات شما در این زمینه کامل شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

عدم ارائه بیمه سلامت مسافرتی

با مراجعه به سایت: https://www.evasan.com/schengen-visa-insurance می‌توانید بیمه سلامت ویزا شینگن را که در تمام کشورهای محدوده شینگن معتبر است، خریداری کنید. داشتن این بیمه نامه به عنوان اولین مدرک لازم جهت درخواست ویزا شینگن تلقی می‌شود.

داشتن گذرنامه معتبر

اگر به خاطر داشته باشید، نداشتن گذرنامه معتبر از دلایل ریجکتی ویزا کانادا تلقی می‌شد.از نظر کشورهای عضو شینگن نیز گذرنامه‌ای معتبر است که شرایط زیر را داشته باشد:

  • گذرنامه شما باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد
  • گذرنامه شما باید حداقل سه ماه پس از اتمام ویزای مورد درخواست شما معتبر باشد
  • اولین تاریخ صدور گذرنامه شما نباید بیش از 10 سال پیش باشد

پس هنگام درخواست ویزا شینگن تمامی این موارد را بررسی کرده و در صورت نقص، حتما مشکل را رفع نمایید.

دلایل ریجکتی ویزا کانادا ، شینگن ...

تضمین بازگشت شما به کشورتان

عدم تضمین بازگشت به کشور مبدا از دلایل ریجکتی ویزا کانادا محسوب می‌شد.هنگام درخواست ویزا شینگن نیز مانند ویزا کانادا، شما باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد بعد از اتمام مهلت ویزا به کشور خود باز می‌گردید. این مدرک می تواند شامل اسناد کاری و حرفه ای شما باشد. در این صورت فرد رسیدگی کننده مجاب خواهد شد که شما در کشور خود دارای برنامه زندگی مشخصی هستید و مشغول به کار بوده، پس به وطن تان باز می گردید.

تامین هزینه های زندگی

مدارکی دال بر تمکن مالی خود ارائه دهید تا اثبات شود می‌توانید هزینه های زندگی خود را بپردازید و مشکل مالی ندارید. به طور مثال فیش حقوقی تان می‌تواند مدرک معتبری باشد.

فرم درخواست

در سایت کنسولگری کشور مقصد(عضو شینگن)، فرمی وجود دارد که باید توسط متقاضی به طور کامل پر شود. این فرم را دریافت نموده، تکمیل نمایید و امضا کنید. ارسال این فرم نیز از جمله مدارک مهم جهت درخواست ویزا محسوب می شود.

مشخص نمودن هدف سفر

این مورد نیز در بخش دلایل ریجکتی ویزا کانادا ذکر گردید.هدف یا اهداف شما برای سفر به کشورهای عضو شینگن باید کاملا مشخص باشد. این هدف ها می تواند شامل: اهداف توریستی، درمانی، ترانزیت و غیره باشد. پس مدارک و دلایل کافی جهت اثبات این موضوع در پرونده خود ثبت نمایید.

در انتها این نکته را نیز بدانید، در صورتی که شما تهدیدی برای خط مشی عمومی ، امنیت داخلی یا سلامت عمومی حوزه شینگن محسوب شوید، درخواستتان رد خواهد شد.

دلایل ریجکتی ویزا کانادا

برای رفع ریجکتی ویزا شینگن باید چه کرد؟

دلایل ریجکتی ویزا کانادا را دریافتیم، با راه حل های رفع ریجکتی ویزا کانادا آشنا شدیم، سپس دلایل ریجکتی ویزا شنگن را ذکر کردیم، اکنون قصد داریم نحوه اعتراض به رد درخواست ویزا شنگن را بدانیم.لازم به ذکر است که بر اساس قانون سوم قانون ویزا موافقت نامه شینگن، افرادی که درخواست ویزای شان رد می‌شود، اجازه اعتراض دارند. به همین خاطر وقتی ویزای شما رد شد، باید نامه‌ای محترمانه و مودبانه بنویسید و در آن به طور کامل دلایل خود را شرح دهید و اثبات کنید که مدارک شما جهت دریافت ویزای شینگن کامل بوده و درخواست شما به اشتباه رد شده است.این نامه باید در یک صفحه و کاملا براساس مستندات نوشته شود.

بیشتر بخون!  ویزا چیست ؟

مشاوره رایگان رفع ریجکتی ویزا شینگن

021-45419 | 021-88765741


دلایل ریجکتی ویزا آمریکا

دلایل ریجکتی ویزا کانادا، شینگن و آمریکا کمی با هم تفاوت دارد. اما همانطور که قبلا نیز ذکر گردید، وقتی مدارک شما برای درخواست ویزا کامل نباشد، درخواستتان رد خواهد شد. ایالات متحده آمریکا دارای ویزاهای متنوعی است، مانند: ویزا فرصت مطالعاتی، ویزا بیزینس و سرمایه گذاری، ویزای توسعه تجارت و غیره. در ادامه به ذکر دلایل ریجکتی ویزا آمریکا می پردازیم.

نداشتن آمادگی لازم

این مورد در دلایل ریجکتی ویزا کانادا وجود نداشت اما درباره ویزا آمریکا مهم می باشد. شما باید برای طی مراحل دریافت ویزا آمریکا، آمادگی کافی داشته باشید. به این معنی که اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنید. سایت های دولتی آمریکا منابع خوبی هستند تا شما از تمام مراحل درخواست ویزا اطلاع یابید و خود را برای هر یک از مراحل آماده کنید.

عدم انتخاب ویزای مناسب

براساس مدارکی که در دست دارید، ویزای مناسبی را انتخاب نمایید. هر یک از ویزا های آمریکا، شرایط و مدارک مخصوص به خود را دارند. پس با توجه به شرایط و موقعیت خود ویزا مناسب را انتخاب کرده و مدارک درستی را ارائه کنید.

ارائه اطلاعات کامل (صادق باشید)

تمام فرم هایی که مربوط به درخواست ویزا هستند، باید با اطلاعات دقیق و درست پر شوند. اگر به هر دلیلی اطلاعات اشتباهی وارد نمایید، منجر به رد درخواست شما می شود. درواقع می توان گفت شما باید با صداقت تمام اطلاعاتی که از شما درخواست می شود را ارائه کنید.

اعتماد به نفس بیش از حد

یکی از قوانینی که برای دریافت ویزا آمریکا وجود دارد، انجام مصاحبه است. شما بعد از ارسال مدارک و تایید آن ها باید برای مصاحبه آماده شوید. در طول مصاحبه سعی کنید آرام رفتار کنید و خود را همه چی بلد معرفی نکنید. اعتماد به نفس بیش از حد در طول مصاحبه می تواند موجب رد درخواست شما شود.

مصاحبه سفارت


مشاوره رایگان رفع ریجکتی ویزا آمریکا

021-45419 | 021-88765741


پاسخ اشتباه به سوالات

در جلسه مصاحبه سوالاتی از شما می شود که باید آنها را کامل اما مختصر پاسخ دهید. ذکر جزئیات بی ربط و پاسخ های طولانی می تواند برای شما مشکل ساز شود و روند مصاحبه شما را به مسیر اشتباهی منحرف کند. پس قبل از مصاحبه، پاسخ های منطقی و درستی را آماده کنید.

بی احترامی به مصاحبه کننده

با ظاهری آراسته، خیلی متواضع و با ادب در جلسه مصاحبه حاضر شوید. حتی اگر مصاحبه کننده حوصله کافی ندارد و یا شما از انتظار خسته شده اید، باز هم ظاهر مودبانه خود را حفظ کرده و با صبوری جلسه را پیش ببرید.

ایجاد ارتباط موثر

اگر مصاحبه شونده با سرعت بالایی صحبت می کند، لهجه دارد و یا حرف هایش نامفهوم است، از او بخواهید شمرده صحبت کند و یا درباره صحبت های خود توضیح بیشتری بدهد. در این صورت ارتباط بهتری برقرار می شود و از بروز سوء تفاهم نیز جلوگیری می گردد.

بند 179 IRPR ریجکت ویزا کانادا

دلایل ریجکتی ویزا که خوب است بدانید!

بند 179 رفع ریجکتی ویزا کانادا چیست؟

I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay as a temporary
resident, as stipulated in paragraph 179(b) of the IRPR, based on your family ties in Canada and
in your country of residence

بند 179 ب IRPR ریجکتی ویزا بخشی است که به افسران ویزا اجازه می دهد درخواست های خود را به دلیل اینکه آنها مشکوک به اقامت در کانادا فراتر از اقامت موقت هستند، رد کنند. با این حال ، هیچ دلیل دقیقی برای امتناع لازم نیست و متقاضی با یک “فرم نامه” ساده کوچک با یک علامت چک با ذکر دلایل رد شده مطلع می شود.

این نوع جواب به این معنی است که آفیسری که ویزای شما را بررسی کرده به شما مشکوک شده که قصد دارید اقامت طولانی مدت در خاک این کشور داشته باشید و معمولا حتی با ارائه مدارک قوی آفیسر می تواند درخواستتان را رد کند.

I am not satisfied that you will leave Canada at the end of your stay as a temporary
resident, as stipulated in paragraph 179(b) of the IRPR, based on the purpose of your visit.

این نامه می گوید شما باتوجه به تاریخچه سفر و اطلاعات تان قصد ندارید در پایان مدت اقامت موقتتان کانادا (کشورخاص) را ترک کنید و باتوجه به بررسی اطلاعاتی که وارد کردید (مثل وضعیت شغل ، مالی ، خانوادگی و اهدافتان) درخواست ویزای شما رد شده است چراکه علاقه ندارند شما بابت سفرتان هزینه اضافی و هنگفتی را متحمل شوید.


مشاوره رایگان رفع ریجکتی ویزا

021-45419 | 021-88765741


درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟

بیشتر بخوانید | ویزا اقامتی آمریکا | ویزای کانادا

بیشتر بخوانید | ویزا شینگن

آژانس مسافرتی نزدیک من