بررسی ویزای استرالیا

ورود به استرالیا مانند هر کشور دیگری، نیازمند دریافت ویزا و اجازه اقامت است. ویزا استرالیا انواع مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به ویزای توریستی، تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، خانوادگی و پناهندگی اشاره کرد. ما در این مطلب، به سراغ ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، خانوادگی و کاری رفته ایم.

در این مطلب قصد بررسی انواع ویزا استرالیا و شرایط دریافت آنها را داریم. استرالیا یکی از کشور های توسعه یافته و پر متقاضی برای مهاجرت های کوتاه مدت یا دائمی است. دلیل اینکه خیلی از افراد استرالیا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند، آن است که زندگی، کار و تحصیل در این کشور مزایای فراوانی برای آنها دارد.

طبیعت زیبا، اقتصاد سالم و رو به رشد، امنیت اجتماعی بالا، رفاه و آسایش فراگیر، زندگی آرام و کم استرس، همه و همه از جمله امتیازاتی هستند که استرالیا را به بهشت افراد غیر بومی تبدیل می کند. سیاست دولت استرالیا در قبال این مسئله، پذیرش مهاجران خارجی به طور گسترده اما در چارچوب ضوابط سخت بوده است.

این کشور با پیش بینی ویزاهای مختلف، امکان ورود به خاک خود را برای گروه های سنی متعدد و با شرایط متفاوت، فراهم آورده است.

ویزا استرالیا

انواع ویزای استرالیا

شرایط اقتصادی و سیاسی استرالیا در کنار موقعیت جغرافیایی خاص این کشور، امکانات وسیعی را برای ادامه زندگی مهاجران به ارمغان آورده است. اگرچه شرایط زندگی در این کشور بسیار مطلوب است، اما به هیچ وجه نباید این نکته را از خاطر برد که استرالیا اساساً در زمره کشور های گران قیمت طبقه بندی می شود.

  • ویزا سرمایه گذاری استرالیا
  • ویزا خانوادگی استرالیا
  • ویزا تحصیلی استرالیا
  • ویزا کاری استرالیا

هزینه خرید مسکن در این کشور بسیار زیاد است و اگر قصد شما از ورود به استرالیا ادامه تحصیل می باشد، باید بدانید که شهریه های دانشگاه نیز تقریباً بالا است. بنابراین برخورداری از پشتوانه مالی و داشتن یک شغل درآمد زا در این کشور، از ضروریات اخذ ویزا استرالیا تلقی می شود.

ویزا استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزا تحصیلی استرالیا ، یکی از چندین ویزا استرالیا است. نظام آموزشی این کشور از نظر علمی در سطح بالایی قرار دارد و برخی از دانشگاه های آن، جزء برترین های جهان به شمار می آیند. از اینرو، بسیاری از افراد مشتاق برای مهاجرت به استرالیا، سعی در اخذ ویزای تحصیلی دارند.

یکی از این ویزا ها، ساب کلاس 500 یا Student visa است. این روادید به دانشجویان و دانش آموزان اجازه می دهد تا به منظور ادامه تحصیل، اقامت موقت استرالیا را به دست آورند. بیشتر افرادی که به سراغ این ساب کلاس می روند، متقاضیان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری هستند. با این حال، پذیرش دانشجو در مقطع ارشد و دکتری بیشتر از کارشناسی و دوره های دبیرستان اتفاق می افتد.


مشاوره رایگان اخذ ویزا تحصیلی استرالیا

021-45419 | 021-88765741


دارندگان ساب کلاس 500 می توانند تا 5 سال در استرالیا تحصیل کرده و کار پاره وقت اختیار کنند. هزینه درخواست این ویزا تحصیلی استرالیا ، 630 دلار است. نقطه قوت این روادید آن است که در پایان مهلت قانونی خود، در صورت داشتن شرایط لازم می تواند منجر به اخذ ویزای کار دائم شود.

به غیر از ساب کلاس 500، ساب کلاس 590 یا Student Guardian visa نیز راهکار دیگری برای ورود به استرالیا می باشد. این ویزا مناسب خویشاوندان، سرپرستان و حامیان قانونی افراد زیر 18 سال است که با ویزای 500، در استرالیا مشغول به تحصیل هستند. افراد متقاضی باید بالای 21 سال داشته باشند و از توانایی حمایت مالی برخوردار باشند. هزینه درخواست ساب کلاس 590 نیز، 630 دلار است.

بیشتر بخون!  پاسپورت دومینیکا | بررسی هزینه ها و شرایط 2022

علاوه بر اینها، ساب کلاس 407 یا Training visa نیز وجود دارد که از طریق آن می توان برای کسب اقامت موقت استرالیا اقدام کرد. این ویزا، اجازه نامه حرفه ای آموزشی و پرورشی است که برای شرکت در فعالیت های آموزشی حرفه ای محل کار صادر می شود. متقاضیان ساب کلاس 407 باید بالای 18 سال داشته باشند. مهلت اقامت با این ویزا برخلاف ساب کلاس 500، حداکثر 2 سال است و هزینه درخواست آن، 315 دلار می باشد. اگر درخصوص ویزا تحصیلی استرالیا هنوز دارای ابهاماتی هستید پیشنهاد می کنیم حتما با کارشناسان مهاجرتی اوج آرام تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

جذب سرمایه های خارجی و راه اندازی کسب و کار های جدید، یکی از راه های ورود به کشور استرالیا است. استرالیا نیز مانند خیلی از کشور های دیگر، در صدد افزایش توسعه اقتصادی از طریق جذب سرمایه های خارجی و طرح های نوآورانه است. با این حال، سرمایه گذاری در این کشور بسیار پرخرج تر از کشوری مانند آمریکا می باشد.

مشهور ترین ویزای سرمایه گذاری استرالیا، ساب کلاس 188 یا Business Innovation and Investment (Provisional) visa است. این ویزا متعلق به کارآفرینان و سرمایه گذارانی است که قصد دارند برای ادامه فعالیت خود به استرالیا مهاجرت نمایند. ساب کلاس 188 در واقع شامل چندین فرصت مهاجرتی است.


مشاوره رایگان اخذ ویزا سرمایه گذاری استرالیا

021-45419 | 021-88765741


از جمله گروه هایی که می توانند از این طریق اقامت موقت 5 ساله استرالیا را به دست آوردند، نوآوران حوزه تجارت هستند. آنها باید بتوانند با سرمایه 1.25 میلیون دلار، یک کسب و کار جدید را با مالکیت خود در این حوزه به راه بیندازند. دسته دیگر، سرمایه گذارانی هستند که باید حداقل 2.5 میلیون دلار را وارد چرخه اقتصادی استرالیا نمایند.

افرادی که از طریق این ویزا وارد استرالیا شده اند، پس از گذشت مدتی می توانند با اخذ ساب کلاس 888 اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای خانوادگی استرالیا

روادید یا ویزا خانوادگی استرالیا یا خویشاوندی، گونه ای دیگر از ویزا استرالیا است. ویزای خانوادگی متعلق به افرادی است که یکی از بستگان و اعضای درجه یک خانواده آنها، تحت عنوان شهروند استرالیا یا با داشتن اقامت دائم، در این کشور زندگی می کنند. فرایند صدور این ویزا غالباً با دعوت چنین اشخاصی آغاز می گردد. اگر همسر، فرزند یا والدین شما دارای تابعیت استرالیا یا ویزای دائم این کشور هستند، می ‌توانید از طریق آنها برای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید.

مطابق ساب کلاس 802 یا Child visa، افراد زیر 18 سال، محصلان تمام وقت بالای 18 و زیر 25 سال و فرزندان بالای 25 سال که توانایی کار کردن ندارند، می توانند به طور دائم با والدین خود در استرالیا زندگی کنند. شرط استفاده از این ویزا آن است که شخص، مجرد و وابسته به والدین خود باشد. هزینه ویزا استرالیا 802، برای هر متقاضی 2710 دلار محاسبه می شود.

اداره مهاجرت همچنین برای فرزند خواندگان نیز امکان اقامت دائم استرالیا را فراهم آورده است. بر اساس ساب کلاس 102 یا Adoption visa، افراد زیر 18 سالی که به فرزند خواندگی پذیرفته شده اند، می توانند به کمک سرپرستان خود وارد استرالیا شوند. مدت اقامت با این ویزا، نامحدود است. با این حال شرط مهم آن است که هنگام ارسال درخواست، شخص خارج از استرالیا باشد. گفتنی است که مطابق قوانین مهاجرتی استرالیا، استفاده از ساب کلاس 102 برای شهروندان پاکستانی امکان پذیر نخواهد بود. هزینه این ویزا نیز 2710 دلار است.

بیشتر بخون!  ویزا توریستی انگلستان | صفر تا صد اخذ ویزای انگلیس

مشاوره رایگان اخذ ویزای خانوادگی استرالیا

021-45419 | 021-88765741


یک مورد دیگر از ویزای خانوادگی، ساب کلاس 103 یا Parent visa می باشد. این ویزا متعلق به والدینی است که فرزندان آنها، دارنده شهروندی یا اقامت دائم استرالیا هستند. همچنین اگر فرزند شخص تابعیت نیوزیلند را داشته باشد، باز هم می تواند از طریق این ساب کلاس اقامت دائم استرالیا را به دست آورد. اخذ این ویزا منوط به آن است که در هنگام درخواست، شخص تقاضای دیگری برای روادید مشابه مانند ساب کلاس 870 نداده باشد.

هزینه دریافت ساب کلاس 103، 6490 دلار است که می توان آن را به صورت اقساط، در دو مرحله پرداخت کرد. از آنجا که ویزا استرالیا 103 متقاضیان زیادی دارد، ممکن است صدور آن سالها طول بکشد. هم اکنون اداره مهاجرت استرالیا در حال رسیدگی نهایی به درخواست هایی است که پیش از اکتبر 2010 وصول شده اند. بنابراین، مدت زمان رسیدگی به ساب کلاس 103 را باید بین 10 تا 20 سال در نظر گرفت.

اگر شخص می خواهد زودتر از این موعد به اقامت استرالیا دست پیدا کند، می تواند از طریق روادید خانوادگی دیگر مانند ساب کلاس 143 اقدام نماید. این ویزا نیز یک روادید دائمی مخصوص والدین است که البته تقاضای آن، 47825 دلار هزینه بر می دارد که مسلماً رقم قابل توجه و زیادی است.

ویزای استرالیا

به غیر از ساب کلاس 103 و 143، افرادی که فرزندان آنها شهروندی یا اقامت دائم استرالیا را دارا می باشند، می توانند به وسیله ساب کلاس 804 یا Aged Parent visa نیز وارد استرالیا شوند. بر اساس این ویزا، افراد سالمند بالای 65 سال به شرط داشتن حامی مالی، قادر به دریافت اقامت دائم این کشور هستند. البته برای درخواست ساب کلاس 804، نباید پیش از این تقاضای ساب کلاس 870 انجام شده باشد.

اگر والدین سالمند تمایل دارند به جای اقامت دائم، اقامت موقت استرالیا را به دست آورند، می توانند برای ساب کلاس 884 اقدام کنند. این روادید نیز همان ویژگی های ساب کلاس 804 را دارد، با این تفاوت که اقامت شخص با آن حداکثر 2 سال است. هزینه ویزا استرالیا 804، 6490 دلار و هزینه ویزای 884، 33355 دلار می باشد.

ویزای خانوادگی استرالیا نه تنها شامل فرزندان و والدین می شود بلکه همسر شهروندان یا دارندگان اقامت دائم این کشور را نیز در بر می گیرد. به موجب ساب کلاس 309 یا Partner (Provisional) visa، افرادی که اقامت دائم یا تابعیت استرالیا و نیوزلند را دارند، می توانند همسر یا همان پارتنر خود را به صورت موقت وارد استرالیا کنند.

البته مدت اعتبار این ویزا تا زمانی است که مشکل قانونی برای اقامت یا رابطه شخص در این کشور به وجود نیاید. به عبارت دیگر، ساب کلاس 309 را می توان استثنائاً یک اقامت نامحدود به شمار آورد. دارندگان این روادید می توانند پس از مدت کوتاهی با درخواست ساب کلاس 100، ویزای ازدواج خود را از حالت موقت به دائم تبدیل کنند. هزینه این نوع ویزا استرالیا، 7850 دلار برآورد می شود.

همچنین افراد در شرف ازدواج می توانند در صورت داشتن حامی مالی و معرفی همسر احتمالی خود، با اخذ ساب کلاس 300 یا Prospective Marriage visa، وارد استرالیا شوند. این ویزا به افراد بالای 18 سال تعلق می گیرد که قصد دارند برای ازدواج با همسر احتمالی خود به استرالیا بیایند. ویزای ازدواج آینده، یک اجازه نامه موقت است که بین 9 تا 15 ماه اعتبار دارد و هزینه آن 7850 دلار است.

بیشتر بخون!  هر آنچه که باید از ویزا دانش آموزی انگلستان بدانید!

ویزای کاری استرالیا

ویزای کاری استرالیا

اقتصاد استرالیا، میزبان نیروی کاری متخصص و ماهر است. سیاستگذاری و قانون گذاری های این کشور در حوزه مهاجرتی، مبتنی بر توسعه اقتصادی می باشد. از اینرو، استرالیا هموار مشتاق حضور نیروی کار جدید، جوان و متخصص بوده است.

یکی از چندین نمونه ویزا استرالیا که می توان از طریق آن وارد بازار کار این کشور شد، ساب کلاس 190 یا  Skilled Nominated visa است. این روادید یا ویزا کار استرالیا به کارگران و شاغلان ماهر دعوت شده از سوی دولت استرالیا اجازه می دهد تا به طور دائم در خاک این کشور زندگی و کار کنند. این ویزا مناسب افراد زیر 45 سال است که مهارت و حرفه آنها در در لیست حرفه های مورد نیاز استرالیا قید شده باشد.


مشاوره رایگان اخذ ویزای کار استرالیا

021-45419 | 021-88765741


شرط اخذ ساب کلاس 190، دریافت دعوتنامه دولت استرالیا پس از ثبت ارزشیابی مهارتی و EOI است. در نتیجه، هرچه مهارت فرد بیشتر بوده و سایر ویژگی ها از قبیل مدرک تحصیلی، سطح زبان انگلیسی و … او بالاتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ این ویزا دارد. دارندگان ساب کلاس 190 پس از گذشت 5 سال از صدور ویزا، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند تابعیت استرالیایی خود را دریافت کنند و شهروند این کشور شوند. هزینه این ویزا معادل 4115 دلار است.

نمونه مشابه این ویزا، ساب کلاس 491 یا Skilled Work Regional (Provisional) visa است. افرادی که نتوانستند از طریق ویزا استرالیا 190 وارد این کشور شوند، می توانند شانس خود را از طریق روادید 491 امتحان کنند. تفاوت این دو ویزا در مدت زمان اقامت آنها است. ساب کلاس 491 یک ویزای موقت به شمار می آید که دارندگان آن، تنها می توانند به مدت 5 سال در مناطق مشخصی از این کشور مشغول به کار شوند.

باید توجه داشت که این ویزا اجازه کار در شهر هایی مانند سیدنی و ملبورن را به افراد نمی دهد. با این حال، پس از 3 سال حضور در استرالیا در صورت داشتن شرایط لازم می توان این روادید موقت را به اقامت دائم تبدیل کرد. هزینه اقدام از طریق این ویزا نیز، 4115 دلار می باشد.

ویزا استرالیا

یکی دیگر از روادید کاری برای حضور در استرالیا، ساب کلاس 476 یا Skilled—Recognised Graduate visa است. این ویزا به فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رشته‌ های مهندسی اجازه می دهد تا 18 ماه در استرالیا زندگی و کار کنند. شرط برخورداری از این ساب کلاس آن است که از تاریخ فارغ التحصیلی افراد متقاضی، بیشتر از 2 سال نگذشته باشد و زیر 31 سال سن داشته باشند. همچنین آنها نباید پیش از این، این ساب کلاس یا ساب کلاس 485 را دریافت کرده باشند.

این ویزا جهت شکوفایی و بهره مندی از مهارت و دانش فارغ التحصیلان رشته های مهندسی عمران، سازه، شیمی، محیط زیست، برق و الکترونیک، مکانیک و معدن صادر می شود. نکته قابل توجه آن است که از میان دانش آموختگان ایرانی، تنها فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر قادر به اخذ این ویزا هستند. هزینه دریافت ساب کلاس 476، 410 دلار است.


مشاوره رایگان اخذ ویزای استرالیا

021-45419 | 021-88765741