تور بلک فرايدی استانبول چیست؟ بلک فرایدی يا جمعه سياه، آخرين جمعه ماه نوامبر و يك روز پس از جشن شكرگزاری و مناسبتی است كه در آمريكا و كشورهای اروپايی به خريد شب كريسمس اختصاص دارد. اين روز در اكثر كشورها به خريدهاي تخفيف‌دار اختصاص دارد و تور بلك فرايدی استانبول ، فرصتی است تا مردم تركيه و كشورهای اطراف در حراج فروشگاه‌ها و مراكز خريد شركت كنند.

برای رزرو بهترین قیمت تور استانبول بلک فرایدی لطفا با کارشناسان اوج آرام تماس بگیرید.

شرحی بر معرفی تور بلک فرايدی تركيه

بلک فرايدي يا جمعه سياه، آخرين جمعه ماه نوامبر و يك روز پس از جشن شكرگزاری و مناسبتی است كه در آمريكا و كشورهای اروپايی به خريد شب كريسمس اختصاص دارد. در واقع اين روز تعطيل نيست ولي به دليل اينكه مردم بتوانند خريدهای شب عيدشان را انجام دهند، كارفرمايان كارمندان‌ را از انجام كار معاف و تعطيل می كنند تا آن‌ها بتوانند به همراه خانواده‌شان در حراج بزرگ اين روز شركت كرده و مايحتاج خود را با تخفيف‌های 50 الی 70 درصدی تهيه كنند. اين روز در اكثر كشورها به خريد اختصاص دارد و تور بلك فرايدی استانبول، فرصتی است تا مردم تركيه و كشورهای اطراف در حراج فروشگاه‌ها و مراكز خريد شركت كنند.

البته بلک فرايدی در همه كشورها فقط 1 روز است و اين تخفيف‌ها بسيار قابل توجه‌اند ولی چون در تركيه، اين حراج به مدت 1 هفته ادامه دارد، تخفيف فروشگاه‌ها كمتر از ساير كشورهاست. در اين مقاله مناسبت بلک فرايدی، وسايلی كه می توان در اين روز تهيه نمود، تاريخچه اين مناسبت و مراكزی كه تخفيف‌های فروشگاهی را ارائه می دهند، معرفي می كنيم. بنابراين اگر شما نيز تمايل به خريد و استفاده از اين تخفيف‌ها را داريد، تور بلک فرايدی استانبول می تواند بهترين گزينه برايتان باشد. با ما همراه باشيد تا اطلاعات مورد نيازتان را در اين خصوص كسب كنيد و حراج ها را از دست ندهيد!

خريدهاي تخفيفی با تور بلک فرايدی استانبول

تاريخچه بلک فرايدی

قرن‌های متمادی، رنگ سياه به عنوان نمادی برای رويدادهای بد يمن و بد شگون استفاده شده‌است. فلسفه نام‌گذاری خريدهای تخفيف‌دار به بلك فرايدی، ناشی از رويدادی است كه در روز 24 سپتامبر 1869 در آمريكا رخ داد؛ زيرا پس از جنگ داخلی آمريكا بين ايالت‌های شمالی و ايالت‌های جنوبی ، دو تن از زمين‌خواران با خريد طلا در مقياس وسيع، آمريكا را دچار بحران مالی كردند به طوری كه دولت وقت آمريكا برای مقابله با اين بحران ناچار شد حجم زيادی طلا روانه بازار كند تا قيمت افزايش‌يافته طلا را كه منجر به شكست‌های مالی برای مردم عادی شده‌ بود، جبران كند. از اين رو، آن روز بلک فرايدی نام گرفت و پس از آن، ارائه تخفيف در مراكز خريد به منظور ايجاد و افزايش توان مالی مردم برای خريد مايحتاج، به بلک فرايدی مشهور شد و گرچه به ظاهر اين نام، نماد بد شگونی است ولی باطن موضوع كه افزايش قدرت خريد مردم است، آن‌قدر ذهنيت و خاطره خوبی در اذهان مردم سراسر دنيا ايجاد كرده‌است كه بد شگونی رويداد اوليه را به دست فراموشي سپرده‌اند. به همين دليل بسياری از افراد خريدهای خود را در روزهای عادی انجام نمی دهند و منتظر می مانند تا از اين تخفيف‌ها استفاده كنند. به جز آمريكا، در بسياری از كشورهای اروپایی ، ارمنستان، امارات متحده عربی، دبی و از جمله تركيه، اين مناسبت وجود دارد و تور بلک فرايدی تركيه، دقيقاً به اين منظور راه‌اندازی شده‌است.

اشتياق مردم برای خريد در روز بلک فرايدی

جذابيت‌های تور بلک فرايدی استانبول

تور بلک فرايدی استانبول كه در تاريخ 29 نوامبر شروع مي شود و به مدت 1 هفته ادامه دارد، در ايران معادل روز 8 آذرماه است. اين مناسبت در شهرهای استانبول، ازمير و آنكارا در تركيه، تخفيف‌هايی را به صورت 45 الی 50 درصد و به ندرت 70 درصد به مشتريان ارائه می دهد. بلک فرايدی در آمريكا و ساير كشورهاي اروپایی ، روزی است كه مراكز خريد و فروشگاه‌ها بسيار شلوغ و پر ازدحام هستند ولی از آن‎جايی كه افراد زيادی تمايل به خريد و استفاده از اين تخفيف‌ها دارند، سختی ايستادن در صف‌های طولانی را به جان می خرند. البته استفاده از اين تخفيف‌ها هميشه هم بی دردسر نيستند. حتی مواردی پيش‌آمده كه افراد قوی هيكل و قدبلند در فشار ازدحام به مرز خفگی و مرگ رسيده‌اند ولی يكی از جذابيت‌های تور بلک فرايدی استانبول اين است كه چون به مدت 1 هفته ادامه دارد، شلوغی فروشگاه‌ها و ازدحام جمعيت ساير كشورها را ندارد. بنابراين شما وقت بيشتری داريد كه از اين تخفيف‌ها استفاده كنيد و با صبر و حوصله چيزهای مورد نيازتان را با خيال راحت پيدا كرده و خريداری كنيد.

بیشتر بخون!  اولین ویزای تاریخ

مراکز خرید بلک فرایدی

  در همه كشورهاي اروپايي و آمريكا، روز بلک فرايدی ، فروشگاه‌ها از ساعت 4 صبح فعاليت خود را آغاز مي‌كنند و از همان صبح زود مردم براي خريد به فروشگاه‌ها هجوم مي‌آورند و تا ابتداي شب خريد خود را انجام مي‌دهند. در تركيه چنين الزامي نداريد و مي‌توانيد در روزها و ساعات دلخواه به خريد برويد و حتي پس از اتمام حراج در بلك فرايدي، شما مي‌توانيد از تخفيف‌هاي 20 الي 30 درصدي برخوردار شويد و اين يكي ديگر از جذابيت‌هاي تور بلک فرايدی استانبول است.

اقلامي كه مي‌توانيد در تور بلک فرايدی استانبول و در مراكز خريد تخفيف‌دار پيدا كرده و خريداري كنيد، شامل موارد زير هستند:

 • لوازم خانگي
 • لوازم آرايش
 • پوشاك
 • كيف و كفش
 • وسائل الكترونيكي
 • محصولات اپل
 • دوربين‌هاي ديجيتال

رضايت از خريد در تور بلك فرايدي استانبول

توصيه‌های مفيد برای خريدهای بهتر در تور بلک فرايدی تركيه

براي اين‌كه در تور بلک فرايدی استانبول خريد دلچسبی داشته‌باشيد كه وسائل مورد نياز خود را به بهترين شكل ممكن تهيه كرده ولي دچار ضرر و زيان نشويد، توجه به نكات زير به شما توصيه مي‌شود:

 • خريد پوشاك با تخفيف‌هاي 70 درصدي حتي از بهترين برندها برايتان وجود دارد. بنابراين به خاطر داشته‌باشيد كه اين يك موقعيت عالي است كه بهتر است از دست ندهيد.
 • از آن‎جايي كه نسبت به ساير وسايل، پوشاك، بهترين گزينه خريد در تور بلك فرايدي استانبول محسوب مي‎شود، بهتر است از قبل چيزهايي را كه مد نظر داريد، انتخاب و حتي آن‎ها را پرو كنيد كه در تن شما چگونه است و چقدر با خواست شما همخواني دارد. هنگامي كه از انتخاب خود مطمئن شديد، صبر كنيد تا به حراج بلك فرايدي برسيد و سپس با فراغ بال، به خريد لباس مورد نظر در مراكز ارائه‌دهنده تخفيف بپردازيد.
 • در تور بلک فرايدی استانبول، شما مي‌توانيد در تخفيف‌هاي فروشگاهي، لباس‌هاي تابستاني را بسيار ارزان‌تر از لباس‌هاي زمستاني خريداري كنيد؛ زيرا به دليل گذشتن فصل فروش آن‌ها، تخفيف‌هاي بيشتري در بر دارند.
 • در هنگام استفاده از تخفيف‌هاي بلك فرايدي، زياد بر روي خريد لوازم خانگي متمركز نشويد؛ زيرا قيمت‌ها نسبت به قبل از بلك فرايدي تفاوت چنداني ندارند.
 • سعي كنيد خريدهاي خود را از مراكز معتبر انجام دهيد؛ زيرا خريد از دست فروش‌ها اين خطر را به دنبال دارد كه اجناس بي‌كيفيت و تقلبي به شما بفروشند.
 • گاهي‌اوقات برخي فروشگاه‌ها، قيمت لباس‌هاي زمستاني را آن‌قدر بالا مي‌برند كه در تخفيف بلك فرايدي به قيمت واقعي خود مي‌رسند. بنابراين مراقب باشيد كه به چنين مراكزي مراجعه نكنيد و از قبل قيمت‌ها را بررسي كنيد.
 • اگر براي خريد و استفاده از تخفيف‌هاي فصلي و بلك فرايدي، با تور بلك فرايدي استانبول به تركيه سفر كرده‌ايد و يا از بلك فرايدي كشور ديگري استفاده مي‌كنيد، در اين روز از حضور تعداد زياد پليس در خيابان‌ها و مراكز خريد متعجب و هراسناك نشويد؛ زيرا به دليل ازدحام جمعيت و ارائه اين تخفيف‌ها، امكان وقوع جرائم و تخلفات زياد است و نيروهاي پليس به منظور برقراري امنيت در اين مراكز و خيابان‎ها مستقر شده‌اند.

خريدهاي به صرفه در بلك فرايدي استانبول

مراكز خريد و فروشگاه‌های تخفيف‌دار بلک فرايدی

چنانچه با تور بلک فرايدی استانبول، به تركيه رفته ‎اید و قصد داريد از تخفيف‌هاي فروشگاهي استفاده كنيد، مراجعه به مراكزي كه در ادامه معرفي مي‌شوند، به شما توصيه مي‌شوند:

 • زرلو سنتر و ايستينيته پارك. اين دو مركز برندهاي بزرگي را پوشش مي‎دهند و حتي اقلامي كه برندهاي معروفي نيستند در مركز خريد زرلو، براي خريد با قيمت مناسب در دسترس‎تان هستند.
 • همچنين مراجعه به بازار و ميدان تقسيم به شما پيشنهاد مي‎شود.
 • اگر تمايل نداريد در اجتماعات و فروشگاه‌ها حضور يابيد و تحمل شلوغي برايتان سخت است، مي‌توانيد خريدهاي خود را به صورت آنلاين انجام دهيد. اين روشي است كه بسياري از افراد مي‌پسندند. يكي از اين مراكز كه اجناس خود را با تخفيف به صورت آنلاين ارائه مي‌دهد، فروشگاه ترندويل است.
 • فروشگاه اينترنتي سوق در امارات نيز حراج‌هاي بي‌نظيري دارد كه به حراج «جمعه سفيد» معروفند.
 • شعبه‌هاي آمازون نيز يكي ديگر از مراكز خريد اينترنتي است كه در بلك فرايدي محصولات خود را با تخفيف‌هاي خاص اين روز ارائه مي‎دهد.
 • يكي از بهترين مراكز خريد ارائه‎دهنده تخفيف‌هاي بلك فرايدي در دبي، دبي مال است كه علاوه بر ارائه تخفيف، امكانات تفريحي را نيز پوشش مي‎دهد و براي خريد لباس و لوازم الكترونيكي با تخفيف ويژه بهترين گزينه محسوب مي‎شود.
بیشتر بخون!  شرایط جدید سفر به ترکیه

بلك فرايدي تركيه با استفاده از تور بلک فرايدی استانبول

 • همچنين ابن بطوطه و سيتي سنتر در دبي نيز شامل تخفيف‌هاي بلک فرايدی در حوزه فروش لباس با برندهاي بسيار معروف جهاني مي‎شوند.
 • در ارمنستان شما مي‌توانيد بهترين برندهاي لباس از جمله زارا، منگو و گوچي را در بزرگترين مركز خريد اين كشور يعني ايروان مال انجام دهيد. اين فروشگاه بزرگ علاوه بر فروش لباس، در حوزه عطر، كيف و كفش، وسائل تفريحي، بازي‌هاي كودكان و غذا فعاليت دارد و رستوران‎هاي اين مركز خريد معروف، غذاهاي عالي را در اختيار مشتريان قرار مي‌‎دهد. اين فروشگاه هميشه پر ازدحام و پر از مشتري است، ولي در روزهاي حراج فصلي و بلك فرايدي اين شلوغي به اوج مي‌رسد.
 • دالما گاردن در شهر ايروان كشور ارمنستان، يكي ديگر از مراكز خريدي است كه بلك فرايدي را اجرا مي‌كند و محصولات خود را از جمله كيف، كفش، لباس و اكسسوري با برندهاي معروف با تخفيف‌هاي اين مناسبت به فروش مي‌رساند. در اين مركز همچنين، شما مي‌توانيد از غذاهاي با كيفيت خوب نيز استفاده كرده و لذت خريد خود را دوچندان كنيد.
 • ريو مال ارمنستان نيز يكي ديگر از مراكز خريد معروفي است كه معماري آن برگرفته از معماري روسي با فضايي رنگارنگ و شاد است و شما مي‎توانيد از تخفيف‎هاي بلك فرايدي اين فروشگاه برخوردار شويد.
 • روسيا مال ارمنستان نيز كه علاوه بر طلا، محصولاتي از جمله چرم، لباس، برندهاي آديداس، رامسي و ساير برندهاي معروف را ارائه مي‌دهد، يكي ديگر از فروشگاه‌هايي است كه براي استفاده از تخفيف‌هاي بلك فرايدي مي‌توانيد به آن‌جا مراجعه كنيد.

مراكز خريد در بلک فرايدی

بلک فرايدی در ايران

اگر اين سؤال و اين ذهنيت در شما وجود دارد كه آيا مشابه تور بلك فرايدي استانبول، در ايران نيز وجود دارد يا نه؟ بايد بگوئيم كه دقيقاً مشابه بلك فرايدي كشورهاي ديگر در ايران وجود ندارد. گرچه برخي فروشگاه‌ها و مراكز خريد ممكن است حراج‌هايي در پايان هر فصل ارائه دهند، اما با همان مفهوم كه در ساير فرهنگ‌ها «بلك فرايدي» وجود دارد و اجرا مي‎شود، در ايران وجود ندارد. گاهي حتي مشاهده شده‌است كه برخي فروشگاه‌ها از اين نام و مناسبت استفاده مي‌كنند و بر روي اجناس خود تخفيف‎هايي با همين نام مي‌زنند، ولي حقيقت ماجرا اين است كه اين مراكز قيمت اجناس خود را آن‌قدر بالا در نظر مي‌گيرند كه پس از ارائه تخفيف، تازه به قيمت‌هاي واقعي مي‎رسند.

با اين‌حال فروشگاه‌هايي هم در ايران هستند كه محصولات خود را به صورت تخفيف‌هاي 50 درصدي چه به صورت آنلاين و چه به صورت حضوري، مي‌فروشند. اين كار به منظور جلب مشتري و رقابت با ساير رقبا است و اين فروشگاه‌ها مشتريان خود را از طريق ايميل يا پيامك از اين تخفيف‌ها مطلع مي‌كنند. ولي اين كار دقيقاً همان مفهومي كه بلك فرايدي در ساير فرهنگ‌ها دارد را القا نمي‌كند و در واقع در ايران چنين مفهوم و چنين رسمي وجود ندارد.

بنابراين اگر مي‌خواهيد از تخفيف‌هاي بلك فرايدي استفاده كنيد، بهترين راه اين است كه به كشورهايي برويد كه سال‌هاست اين سنت را به شكل و مفهوم واقعي اجرا مي‌كنند.

بیشتر بخون!  سفر به انگلیس + راهنمای جامع انگلستان

در اين ميان تركيه با ارائه تور بلك فرايدي استانبول، قطعاً يكي از بهترين گزينه‌ها محسوب مي‌شود؛ زيرا اولاً فاصله مسافتي و فرهنگي كمي با ايران دارد؛ ثانياً اين حراج‌ها نه به مدت 1 روز بلكه به مدت 1 هفته ادامه دارند و مورد آخر اين‌كه در پايان اين بازه زماني نيز باز هم اين امكان برايتان فراهم است كه مايحتاج خود را با برندهاي معروف و تخفيف‌هاي قابل توجه تهيه نمائيد.

ساير كشورهای ارائه‌دهنده تخفيف بلک فرايدی

به جز آمريكا كه كشور اصلي و در واقع اولين كشوري بوده‌است كه چنين رسمي را پايه‌ريزي نموده و سال‌هاست كه آن را اجرا مي‌كند، كشورهاي ديگري از جمله بريتانيا، روسيه، فرانسه، هلند، چين، كانادا، كشورهاي مسلمان و كشورهايي كه پيشتر ذكر آن‎ها رفت نيز،  بلك فرايدي را با مفهوم واقعي اجرا كرده و محصولات خود را با تخفيف‌هاي خوب به فروش مي‌رسانند.

تور بلک فرایدی

بیشتر بخوانید | تور اقساطی استانبول

رزرو بهترین هتل های استانبول در تور بلک فرایدی ترکیه

021-45419 | 021-88765741

درخواست آنلاین تور

"*" indicates required fields