برای اخذ ویزای توریستی ژاپن نیاز به تعیین برنامه سفر دارید و باید مدارک خود را تنظیم کنید. با ویزای توریستی ژاپن نمی توانید در این کشور کار کنید و اجازه تحصیل به شما داده نمی‌شود. این نوع ویزا فقط با هدف گردشگری ارائه می شود و می بایست همه قوانین در این راستا به دقت رعایت شود.

کشور ژاپن در بخش شرقی آسیا بوده و به طور کلی پنج جزیره اصلی در این کشور وجود دارد. بیشتر کسانی که به دنبال ویزای توریستی ژاپن هستند علاقه دارند به بزرگ‌ترین شهر این کشور یعنی توکیو به عنوان پایتخت ژاپن سفر کنند. در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعاتی که در خصوص اخذ ویزا توریستی نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم بنابراین در این مقاله بررسی می شود که چه مدارکی برای اخذ ویزا نیاز است، مدت زمان صدور ویزای توریستی بر چه اساس بوده و تمدید ویزای توریستی به چه صورت انجام خواهد شد.

همینطور مراحل اخذ ویزای توریستی ژاپن نیز برای شما توضیح داده می شود اگر قبلاً برای ویزای توریستی این کشور اقدام کرده اید اما درخواستتان با ریجکت روبرو شده اصلا نگران نباشید چون در این بخش دلایل ریجکتی ویزای توریستی و همینطور روش های جبران آن برای شما توضیح داده می شود.

ویزای توریستی ژاپن

ویزای توریستی ژاپن یعنی چه؟

در ابتدا برای شما توضیح می دهیم که منظور موضوع از ویزای توریستی ژاپن چیست. همان‌طور که از نام این ویزا مشخص است شما به منظور گردشگری و بازدید از کشور ژاپن ویزای توریستی اخذ کرده و پس از مدت زمان مشخصی به کشور خودتان باز می گردید. بنابراین هدف اصلی از ویزای توریستی، گردشگری است منتها شما می‌توانید به واسطه ویزای توریستی در همایش‌های علمی کوتاه مدت نیز شرکت کنید.


مشاوره رایگان اخذ ویزای توریستی ژاپن

021-45419 | 021-88765741


دو نکته مهم که باید به آن دقت کنید این است که ویزای توریستی به هیچ عنوان منجر به اخذ اقامت کشور ژاپن نشده و همین طور شرایط صدور پاسپورت را برای شما فراهم نمی کند.

ویزای توریستی مزایای جالبی دارد، مثلاً کسانی که قصد کار در ژاپن دارند اما برای اخذ ویزای کار دچار مشکل هستند به واسطه ویزای توریستی می‌توانند به این کشور سفر کنند و از شرایط کاری ژاپن اطلاعات بهتری کسب نمایند، این موضوع در خصوص سرمایه گذاری و همینطور تحصیل در ژاپن نیز مطرح است. بنابراین ویزای توریستی به شما کمک می کند تا بتوانید از سبک زندگی در ژاپن و روش های اخذ اقامت اطلاعات بهتری کسب نمایید.

مدارک لازم ویزای توریستی ژاپن

مدارک لازم اخذ ویزای توریستی ژاپن

اگر یک ایرانی هستید و قصد سفر به کشور ژاپن دارید و هدف شما گردشگری است نیاز به ویزای توریستی ژاپن خواهید داشت. این ویزا در لیست اقامت کوتاه مدت بوده و به شما اجازه می دهد که به مدت ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید.

برای اخذ ویزا ژاپن نیاز به مدارک زیر دارید بنابراین به دقت آنها را تهیه کنید:

داشتن پاسپورت معتبر: اولین و مهمترین چیزی که برای اخذ ویزای توریستی ژاپن نیاز دارید پاسپورت معتبر است پاسپورت معتبر به پاسپورتی گفته می شود که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته و دو برگ سفید داشته باشد. بنابراین به زمان اعتبار پاسپورت دقت کنید و سعی کنید این موضوع را به طور دقیق پیگیری نمایید.

فرم درخواست ویزا: برای اخذ ویزا نیاز به تکمیل یک فرم دارید. در این فرم اطلاعات هویتی به علاوه هدف سفر شما مشخص می شود و همینطور مدت زمانی که قصد دارید در ژاپن بمانید، نیز اعلام خواهد شد. فرم درخواست ویزا می بایست به دقت تکمیل شود برای تکمیل این فرم قطعاً نیاز به یک مشاور خواهید داشت.

بیشتر بخون!  پیکاپ پاسپورت کانادا + بررسی انواع روش ها

عکس: برای اخذ هر نوع ویزا از جمله ویزای توریستی نیاز به عکس دارید قطعاً عکسی که ارائه می‌دهید می‌بایست با شکل ظاهری شما مشابه و یکسان باشد. دقت کنید کسانی که جراحی صورت انجام داده اند می بایست پس از جراحی عکسبرداری کنند و این موارد در مخصوص  سایر امورات آرایشی و بهداشتی نیز مدنظر بوده بنابراین به شباهت عکس به چهره واقعی خود دقت کنید.


مشاوره رایگان اخذ ویزا ژاپن

021-45419 | 021-88765741


مشخص بودن برنامه سفر: یکی از مهمترین مواردی که سبب اخذ ویزای توریستی می‌شود این است که حق سفر مشخص باشد و همینطور تضمین کنید که قرار است به کشور خود باز گردید. بنابراین اگر کارمند هستید می‌توانید مدارک شغلی خود را ارائه دهید و اگر دانشجو هستید از مدارک تحصیلی خود استفاده کنید. به این ترتیب مشخص می‌شود که شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید. چه خوب است که برنامه سفر دذ ژاپن مشخص باشد مثلا اگر قصد گردشگری در این کشور دارید توضیح دهید و یا اگر می خواهید از اقوام خود دیدن کنید آن را در فرم مربوطه ذکر نمایید.

ارائه تمکن مالی: ارائه تمکن مالی یکی از مهمترین موارد در اخذ ویزای توریستی ژاپن بوده و کسانی که نمیتوانند تمکن مالی خود را ثابت کنند. بهتر است به کل از اخذ ویزای توریستی این کشور منصرف شوند. شما می بایست یک سری مدارک ارائه دهید که مشخص شود در طول زمانی که در ژاپن هستید. از پس هزینه‌های خود بر می آیید. این مدارک می بایست توسط بانک مهر و امضا شده و به تایید برسد. همینطور اگر  مدارک مالی دیگر مانند سند زمین و خانه دارید به شما کمک می کند تا بتوانید ثابت کنید که شرایط خوبی از نظر مالی دارید.

ویزا ژاپن

صدور ویزای توریستی را باید چقدر زمان می برد؟

اولین نکته‌ای که می‌بایست در خصوص صدور ویزای توریستی ژاپن با شما در میان بگذاریم، اینکه ویزای توریستی این کشور یک بار ورود است. یعنی شما با اخذ ویزا فقط یکبار می توانید وارد کشور ژاپن شوید به این معنی که اگر به هر دلیلی فقط یک روز در ژاپن اقامت داشته و مجبور به خروج از این کشور شدید ویزای شما باطل شده و همه مراحل می بایست از ابتدا انجام شود بنابراین به این موضوع دقت کنید اعتبار ویزا از زمان صدور به مدت ۹۰ روز یا سه ماه در نظر گرفته شده است.

البته این اعتبار برای این ویزا بوده و در مورد ویزاهایی که با اهداف تجاری صادر می شوند معمولاً شرایط اعتبار یک تا پنج سال در نظر گرفته خواهد شد. به طور کلی مدت زمان صدور ویزای توریستی ژاپن بر اساس شرایط و مدارک شما بین ۱ الی ۲ ماه در نظر گرفته می شود هر چه مدارک و شرایط تکمیل تری داشته باشید، شانس شما در صدور ویزای توریستی بیشتر خواهد بود.

آیا تمدید ویزای توریستی ژاپن وجود دارد؟

بسیاری از کشورها شرایط تمدید ویزای توریستی را فراهم کرده‌اند به این معنی که اگر گردشگران پس از پشت سر گذاشتن ۳۰ روز باز هم علاقه به حضور در کشور مقصد داشتند می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند اما در مورد ویزای توریستی ژاپن شرایط به این صورت است که ویزا به مدت ۳۰ روز و با اعتبار ۹۰ روز به گردشگر اعطا شده و در نهایت شرایط تمدید مجدد آن وجود نخواهد داشت بنابراین چه خوب است که برنامه‌ریزی خود را به صورت دقیق انجام دهید و از مشاوران در این راستا راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخون!  چرا رنگ صندلی هواپیما ها آبی است؟

ویزای توریستی ژاپن

آیا برای اخذ این ویزا نیاز به وقت سفارت دارم؟

در گذشته اخذ وقت سفارت به صورت حضوری انجام می‌شد اما امروزه با توجه به بیماری کووید ۱۹ شرایط اخذ وقت سفارت از طریق وب سایت و به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

نحوه درخواست وقت سفارت به این صورت است که شما وارد سایت سفارت ژاپن می‌شوید و اطلاعاتی که در صفحه اول در مورد رزرو وقت سفارت وجود دارد را مطالعه می کنید، سپس دلیل مراجعه به سفارت را مشخص کرده و برنامه دقیق خود را ارائه می دهید.

در نهایت تاریخ و زمان مورد نظر را اعلام می‌کنید پس از بررسی موارد ثبت شده می بایست اطلاعات خود را ذخیره کنید. شماره شناسه در اختیار شما قرار می گیرد که می بایست در روز ملاقات در نزد خود نگهداری کنید و در نهایت به کارکنان امنیتی سفارت نشان دهید. اگر شماره شناسه نداشته باشید به شما اجازه ورود به سفارت داده نمی شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی ژاپن

اولین قدمی که برای اخذ ویزای توریستی ژاپن نیاز است تعیین وقت سفارت است که در بخش قبلی در مورد آن توضیحاتی دادیم و پس از اخذ شماره شناسه نیاز است که فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و آن را به سفارت ارائه دهید.


مشاوره رایگان اخذ ویزای توریستی ژاپن

021-45419 | 021-88765741


پس از آن هزینه اخذ ویزا پرداخت می کنید و مدارک معتبر خود را به سفارت ارائه می دهید بررسی‌های لازم در مورد دلیل سفر و همینطور مدارک شما در نظر گرفته شده و به طور کلی به شما اعلام می شود که آیا با ویزای شما موافقت شده است یا خیر.

ویزا توریستی ژاپن

منظور از اخذ ویزا با وثیقه چیست؟

اگر اخذ ویزای توریستی ژاپن را به موسسات مهاجرتی به بسپرید برای اطمینان از بازگشت شما پس از اتمام مدت ویزا و همینطور برای تضمین جلوگیری از ارتکاب جرم در کشور مقصد از شما مبلغی به عنوان وثیقه اخذ خواهد شد. البته این موضوع در خصوص ویزای توریستی ژاپن مطرح نبوده و طبق قوانین کشور ژاپن شرایط به این صورت است که شخص می بایست یک فرد را به عنوان ضامن معرفی نماید.

ضامن تضمین می دهد که فرد متقاضی طبق زمان مشخص در ژاپن اقامت داشته و پس از اتمام زمان مشخص به کشور خود باز می‌گردد و همینطور مسئولیت‌های اخلاقی متقاضی اصلی را بر عهده می‌گیرد.

سوالات رایج در خصوص ویزای توریستی ژاپن

آیا با ویزای توریستی ژاپن می توان در این کشور کار کرد؟

خیر. شما با اخذ ویزای توریستی ژاپن شرایط کار حتی به صورت پاره وقت را نخواهید داشت. بنابراین اگر این تصور را دارید که بدون بودجه و تمکن مالی می‌توانید وارد ژاپن شوید و در طول مدتی که در این کشور هستید مشغول به کار شوید تا درآمد کسب کنید در اشتباه هستید چون به شما اجازه کار داده نمی شود‌.

چرا درخواست ویزای توریستی ژاپن من ریجکت می شود؟

ریجکتی در راستای صدور ویزای توریستی ژاپن بسیار دیده می شود و به طور کلی یک سری دلایل مهم در این راستا وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل این است که اسناد و مدارک شما ناقص است و مدت اعتبار پاسپورت شما کافی نبوده و دارای برگ سفید نمی باشد.

بیشتر بخون!  گواهی دریافت واکسن برای سفرهای خارجی الزامی است! + راهنمای جامع

از سوی دیگر اگر مامور مربوطه تشخیص دهد که متقاضی از صلاحیت لازم برای ورود به کشور ژاپن برخوردار نیست با درخواست ویزای او مخالفت صورت می گیرد مثلا اگر شما پرونده پزشکی روانی دارید و یا از نظر جسمی سالم نیستید احتمالاً شانس زیادی در اخذ ویزای توریستی ژاپن نخواهید داشت و از سوی دیگر کسانی که تمکن مالی مناسب ندارند معمولاً شانس بالایی در اخذ ویزا نخواهند داشت.

ویزای توریستی ژاپن

صدور ویزای توریستی ژاپن صد در صد تضمینی به چه معنی است؟

دقت نمایید که صدور هیچ ویزایی برای هیچ کشوری به صورت ۱۰۰% تضمینی وجود ندارد! بنابراین اطلاعیه ها و همینطور تبلیغات در این زمینه را باور نکنید منظور از تضمینی بودن صدور ویزای توریستی ژاپن این است که اگر شما مدارک و شرایط را به طور دقیق پشت سر بگذارید اقداماتی صورت می گیرد تا بتوانید شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی این کشور افزایش دهید. اما چیزی به عنوان اینکه قطعاً این نوع از ویزا به شما ارائه می شود اشتباه بوده و نباید آن را باور کنید.

آیا با ویزای توریستی ژاپن می توان در این کشور تحصیل کرد؟

با ویزای کشور ژاپن فقط ۳۰ روز می توانید در این کشور حضور داشته باشید و تحصیل سی روزه معمولاً وجود ندارد مگر اینکه بخواهید در سمینارهای علمی کوتاه شرکت کنید که معمولا ممنوعیتی در این راستا نخواهید داشت‌اما با ویزای توریستی به طور کلی شرایط تحصیل در هیچ کشوری به شما ارائه نخواهد شد.

آیا وجود دعوت نامه به صدور ویزای توریستی کمک می کند؟

خبر خوب اینکه اگر یکی از اقوام شما در کشور ژاپن سکونت دارد با صدور دعوتنامه شرایط ارزیابی درخواست ویزای توریستی شما بهتر شده و به طور کلی تضمین مناسب‌تری در راستای تمکن مالی برای شما فراهم می شود. بنابراین اگر در ژاپن شرایطی در اختیار شما قرار می گیرد تا فردی دعوت نامه برای شما ارسال نماید می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و شانس خود را افزایش دهید.

آیا اعتراض به ریجکت ویزای توریستی اثرگذار است؟

پاسخ به این سوال کمی دشوار است به هر حال اگر دلیل ریجکت خیلی واضح و منطقی باشد اعتراض به ریجکتی تاثیرگذار نخواهد بود، اما گاهی دیده می‌شود که ماموران به واسطه حجم زیاد کاری خود اقدام به ریجکت یک سری از درخواست‌ها بدون بررسی اولیه می کنند. در چنین حالتی می توانید شرایط و مدارک خود را مجددا بررسی کنید تا اقدامات لازم در راستای اعتراض به ریجکتی فراهم شود اما به طور کلی شانس پاسخ به اعتراض به ریجکت بسیار کم بوده و شاید بهتر است که برای زمان دیگری مجددا اقدام کنید.

بیشتر بخوانید | راهنمای سفر به ژاپن


مشاوره رایگان اخذ ویزای توریستی ژاپن

021-45419 | 021-88765741


درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟

آژانس مسافرتی نزدیک من