در این مقاله با عنوان «انواع روش های پیکاپ پاسپورت کانادا» به بررسی انواع روش هایی که با استفاده از آنها می‌توان پاسپورت کانادا را دریافت  کرد، خواهیم پرداخت. افرادی که به هر دلیلی به دنبال مهاجرت به کانادا هستند، بهتر است این مقاله را بخوانند تا آگاهی های لازم در این باره را کسب کنند.

مهاجرت به کانادا

آیا به مهاجرت به کانادا فکر می‌کنید؟

ما اینجا هستیم تا انواع راه های قانونی مهاجرت به کانادا را معرفی کنیم. در این مقاله قصد داریم انواع روش هایی که با استفاده از آنها می‌توان ویزای مهاجرتی کانادا را دریافت کرد، بررسی کنیم. پس از اخذ ویزای کانادا نوبت به پاسپورت این کشور می‌رسد. انواع روش های پیکاپ پاسپورت کانادا و همه چیز درباره این قضیه را مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره صفر تا صد مهاجرت به کانادا با ما همراه باشید.

چرا باید به کانادا مهاجرت کرد؟

افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند، یک زندگی امن و مسالمت آمیز را تجربه می‌کنند. کشور کانادا برای شروع یک زندگی جدید، تشکیل یک خانواده شاد و توسعه یک حرفه کاملا مناسب است. اگرچه که کیفیت بالای زندگی در کانادا، هر متقاضی مهاجرت را وسوسه می‌کند اما آیا می‌توان به ساده ترین شکل ممکن به این کشور مهاجرت کرد؟

بله به شرطی که یک مجموعه متخصص و کاربلد، شما را راهنمایی کنند ؛ با ما همراه باشید.


مشاوره رایگان اخذ پیکاپ پاسپورت کانادا

021-45419 | 021-88765741

برای مشاوره حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه اوج آرام کافیست ما را در اپلیکیشن های مسیریابی جست و جو نمایید.

همچنین آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام


روش های مهاجرت به کانادا

دولت کانادا با اصلاح قوانین و تصویب مصوبه های جدید، برنامه پذیرش یک میلیون مهاجر از سراسر جهان در فاصله بین سال 2020 تا 2023 را در دستور کار خود قرار داده است. طبق این برنامه، بیش از 80 روش برای مهاجرت به کانادا پیش روی شما است. می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید و سپس برای پیکاپ پاسپورت کانادا اقدام کنید. در زیر، مجموعه ای از رایج ترین روش های مهاجرت به کانادا، قرار دارد:

 • مهاجرت به عنوان یک کارگر ماهر
 • مهاجرت برای حمایت مالی از اعضای خانواده خود که قبلا به کانادا مهاجرت کرده اند
 • مهاجرت با کارآفرینی و ایجاد شغل
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت با دعوت به پذیرش شغل در کانادا
 • پناهندگی

در ادامه هر یک از این روش ها را به طور کامل معرفی خواهیم کرد.

پیکاپ پاسپورت کانادا

اخذ ویزای کانادا

برای اخذ ویزا و به دنبال آن پیکاپ پاسپورت کانادا، لازم است مراحل زیر به ترتیب انجام شود:

 • تایید اسناد حقوقی

ابتدا باید به یک موسسه مهاجرتی قابل اعتماد مراجعه کنید و اسناد حقوقی خود را به آنان تحویل دهید. وکلای مهاجرت موسسه، اسناد شما را بررسی می‌کنند و اطمینان حاصل می‌کنند که این اسناد با استانداردهای IRCC مطابقت دارند. سپس مهارت ها و تجربیات شخصی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 • دوره آمادگی آیلتس
بیشتر بخون!  ویزا فوری دبی | بررسی انواع ویزا های دوبی

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید دوره های آمادگی آزمون آیلتس را پشت سر بگذارند و در این آزمون شرکت کنند. از آنجایی که زبان های رسمی کشور کانادا، انگلیسی و فرانسوی است، لازم است متقاضیان مهاجرت به کانادا، در آزمون آیلتس شرکت کرده و نمره قابل قبولی کسب کنند.

 • جستجوی کار در کانادا یا دانشگاه برای تحصیل در این کشور

در این مرحله شما بسته به نیاز خود باید به دنبال یافتن دانشگاه برای ادامه تحصیل یا شغل برای استخدام در کانادا باشید. در این قسمت از کار نیز به یک موسسه مهاجرتی نیاز دارید تا فرصت های تحصیلی و شغلی را در اختیار شما قرار دهد و برای انتخاب از بین آنها به شما کمک کند.

 • اخذ شماره بیمه اجتماعی کانادا (SIN)

موسسه مهاجرتی اوج آرام آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه مهاجرت، دریافت ویزا و پیکاپ پاسپورت کانادا است. به جای اینکه قوانین را مطالعه کنید از مشاورین مجموعه ما سوال کنید. ما به صدها نفر در اخذ اقامت و پاسپورت کانادا کمک کرده ایم. اجازه بدهید در این راه به شما هم کمک کنیم.

پیکاپ پاسپورت کانادا

ارزش پاسپورت کانادا

آنچه که باعث شده افراد زیادی در گوگل عبارت پیکاپ پاسپورت کانادا را سرچ کنند، ارزش و اعتبار بالای این پاسپورت است. از جمله مزایای داشتن این پاسپورت برای افراد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


مشاوره رایگان اخذ پیکاپ پاسپورت کانادا

021-45419 | 021-88765741


 • باز شدن در برای فرصت های شغلی و تحصیلی و همچنین آزادی در سفر به سراسر دنیا
 • بهره بردن از مراقبت های بهداشتی عالی و کیفیت بالای زندگی

انواع روش های پیکاپ پاسپورت کانادا

اقدام برای پیکاپ پاسپورت کانادا ممکن است در این کشور، در ایالات متحده یا در کشور دیگری انجام شود. بر اساس کشوری که درخواست از آنجا ارسال می‌شود، شیوه ارسال درخواست، مدت زمان بررسی درخواست شما و در نهایت نحوه ارسال پاسپورت، متفاوت است.

پیکاپ پاسپورت کانادا از خارج از این کشور

اگر اکنون در کانادا و ایالات متحده حضور ندارید و قصد دارید برای اخذ پاسپورت کانادا اقدام کنید باید برای ارسال درخواست خود از طریق تلفن یا ایمیل یا نزدیکترین دفتر دولت کانادا در خارج تماس بگیرید.

ممکن است برای ارائه خدمات فوری پیکاپ پاسپورت کانادا، هزینه های اضافی از شما دریافت شود.

زمان رسیدگی به درخواست هایی که از خارج از خاک کانادا و آمریکا ارسال می‌شوند، معمولا 20 روز کاری می‌باشد. این زمان، شامل فرایند ارسال نمی‌شود بلکه منظور از این 20 روز، مدتی است که سازمان صدور پاسپورت در کانادا، در حال بررسی و پذیرش درخواست شما است. زمان ارسال مرسوله بستگی به منطقه درخواست دارد. به همین خاطر ممکن است کل پروسه نیازمند چند روز اضافه بر آن 20 روز باشد.

بیشتر بخون!  لقب های عجیب و غریب شهرهای معروف جهان

اگر به تازگی درخواست داده اید بهتر است حداقل 20 روز کاری صبر کنید. اما اگر مدت زیادی است که درخواست خود را ارسال کرده اید و هنوز جوابی نگرفته اید، می‌توانید با ایمیل یا تلفن پیگیر شوید.

 پروسه رسیدگی به درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا

پروسه رسیدگی به درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا، پروسه زمانبر و طاقت فرسایی است. زمان پردازش بستگی به نحوه درخواست شما دارد. هنگامی که درخواست خود را به مراکز صدور پاسپورت این کشور ارائه می‌دهید، فرم درخواست و همه اسناد پیوست شده توسط شما، مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر اطلاعات ارسالی از جانب شما تکمیل باشد، روند صدور پاسپورت شما به خوبی طی می‌شود.

مهاجرت به کانادا

اما اگر یکی از مدارک شما ناقص باشد یا اطلاعات ارسالی مشکلی داشته باشد، ایمیلی دریافت می‌کنید که با اصلاح موارد مورد نظر در پاسخ ایمیل، مجددا روند پیکاپ پاسپورت کانادا برای شما به جریان خواهد افتاد.

ارسال درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا در داخل این کشور

اگر درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا را به صورت حضوری و در داخل این کشور ارسال کنید، حداقل 10 روز کاری زمان نیاز است تا به درخواست شما رسیدگی شود. پس از این 10 روز، پاسپورت کانادایی شما از طریق پست به درب منزل ارسال خواهد شد. البته در صورتی که سریع تر از این زمان به پاسپورت خود نیاز دارید، باید شخصا درخواستی برای ارائه خدمات فوری ارسال کنید. البته در این حالت باید مقداری هزینه اضافی پرداخت کنید.


مشاوره رایگان اخذ پیکاپ پاسپورت کانادا

021-45419 | 021-88765741

برای مشاوره حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه اوج آرام کافیست ما را در اپلیکیشن های مسیریابی جست و جو نمایید.

همچنین آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام


ارسال درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا از آمریکا

اگر ساکن آمریکا هستید و به دنبال پیکاپ پاسپورت کانادا هستید، باید درخواست خود را از طریق پست ارسال کنید.

مدت زمان رسیدگی به درخواست های پستی از ایالات متحده، معمولا 20 روز کاری است. البته این زمان صرف رسیدگی به درخواست شما و پردازش و در نهایت چاپ پاسپورت خواهد شد و مدت زمان ارسال را شامل نمی‌شود. بسته به منطقه و ایالتی که از آن درخواست می‌دهید، مدت زمان لازم برای ارسال پاسپورت شما، متفاوت است.

در این حالت نیز می‌توانید درخواست ارسال پاسپورت به صورت فوری بدهید که نیازمند پرداخت هزینه اضافی است.

هزینه های پیکاپ پاسپورت کانادا

هزینه های درخواست پاسپورت کانادا به شرح زیر است:

 • پاسپورت دامستیک 5 ساله برای بزرگسالان: 120 دلار
 • پاسپورت دامستیک 10 ساله برای بزرگسالان: 160 دلار
 • پاسپورت دامستیک برای کودکان: 57 دلار
 • پاسپورت بین المللی 5 ساله برای بزرگسالان: 190 دلار
 • پاسپورت بین المللی 10 ساله برای بزرگسالان: 260 دلار
 • پاسپورت بین المللی برای کودکان: 100 دلار
 • پاسپورت موقت: 110 دلار

پیکاپ پاسپورت کانادا

وضعیت درخواست ها برای پیکاپ پاسپورت کانادا

استانداردهای خدمات برنامه های پاسپورت نشان دهنده خدماتی است که متقاضیان می‌توانند در شرایط عادی دریافت کنند. این استانداردها برای افرادی که برنامه های آنها، اسناد آنها و درخواستی که ارسال می‌کنند، کامل باشد، اعمال می‌شود. اما در مواردی ممکن است وضعیت درخواست پاسپورت از سوی دولت کانادا، معلق اعلام شود. به طور مثال، شرایط زیر، سبب معلق شدن درخواست می‌شود:

 • درخواست ارسال شده نیاز به بررسی بیشتر دارد. البته گاهی این بررسی بیشتر به معنای نیاز به اطلاعات و اسناد اضافی است که متقاضی باید ارائه دهد. تا زمانی که اطلاعات مورد نیاز دریافت نشود، برنامه پاسپورت در حالت تعلیق باقی می‌ماند.
 • درخواست ارسال شده، پیچیده تلقی شود و نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد. در مورد این وضعیت، IRCC تصمیم می‌گیرد. دلایلی که یک درخواست ممکن است پیچیده تلقی شود، عبارتند از:
بیشتر بخون!  ویزای تجاری ایتالیا

درخواستی که نیاز به جایگزینی اسناد از دست رفته، سرقت شده یا آسیب دیده دارد.

درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا برای کودکی که خانواده اش او را به فرزندخواندگی قبول کرده اند.

درخواست پاسپورت برای کودکی که پس از طلاق والدین، حضانت وی به پدر یا مادر رسیده است.

مزایای داشتن پاسپورت و تابعیت کانادا

داشتن تابعیت کانادا و پاسپورت این کشور، مزایای منحصر به فردی به همراه دارد. بی دلیل نیست که سالانه هزاران درخواست پیکاپ پاسپورت کانادا به نهادهای صادر کننده پاسپورت این کشور ارسال می‌شود. از جمله برجسته ترین مزایای داشتن تابعیت و پاسپورت کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سفر به تمام کشورهای جهان بدون محدودیت با پاسپورت کانادایی
 • تجربه یک شروع نو و یک زندگی جدید در کشوری با بالاترین امکانات
 • لذت بردن از نظم و قانون مندی این کشور
 • دست یافتن به بهترین موقعیت های تحصیلی و فرصت های شغلی
 • تشکیل خانواده در محیطی امن و مدرن
 • اطمینان از آینده روشن فرزندان در کانادا

بیشتر بخوانید | پیکاپ پاسپورت آمریکا


مشاوره رایگان اخذ پیکاپ پاسپورت کانادا

021-45419 | 021-88765741

برای مشاوره حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی در مجموعه اوج آرام کافیست ما را در اپلیکیشن های مسیریابی جست و جو نمایید.

همچنین آدرس ما را می توانید از گوگل بگیرید : آژانس مسافرتی رهگذران اوج آرام


درخواست ویزا

آیا سابقه ریجکتی دارید؟