جاذبه های گردشگری آگرا

معرفی جاذبه های گردشگری آگرا

در سال های اخیر مراکز و مجموعه های مختلفی در سراسر کشور ایران تاسیس شده اند که به فروش تور آگرا پرداخته و شما را با جاذبه های گردشگری آگرا آشنا می کنند. نیاز است که بدانید، در همین راستا افراد زیادی اقدام به خرید تور این کشور می کنند تا از این شهر فوق العاده دیدن کنند. قبل از هر چیزی نیاز است تا افرادی که قصد سفر به آگرا را دارند، اطلاعات زیادی را در رابطه با این شهر داشته باشند. شناسایی جاذبه های گردشگری آگرا از جمله مسائلی بوده که باید توسط مسافرین این تور مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

همان طور که می دانید، کشور هند به عنوان یکی از بزرگترین کشور های دنیا شناخته می شود که وسعت بسیار زیادی دارد. کشور هندوستان در سال های گذشته دچار تحولات بزرگی شده و همین مسئله در افزایش افراد توریست نقش مستقیمی را داشته است. نیاز است که بدانید شهر های مختلفی در هند وجود دارند که قطعا یکی از معروف ترین آن ها دهلی نو می باشد. جاذبه های گردشگری دهلی نو برای بسیاری از افراد تکراری شده است، به همین منظور نیاز است تا گردشگران با سایر شهر های هند نیز آشنا شوند. در قسمت جنوبی دهلی نو و در فاصله 209 کیلومتری با این شهر، شهر دیگری با نام آگرا وجود دارد که امروزه مقصد منتخب بسیاری از افراد توریست است.

بنای ماندگار تاج محل

تاج محل

قطعا یکی از بهترین جاذبه ها در تور آگرا که شما نیز یکبار هم که شده نام آن را شنیده اید، تاج محل می باشد. تاج محل به عنوان یکی از قدیمی ترین و با ارزش ترین بناهای ساخته شده در آگرا شناخته می شود که طرفداران بسیار زیادی دارد. شاید برای شما جالب باشد، اما امپراتور کورگانی هند به منظور زنده نگه داشتن همسر ایرانی خود، دستور ساخت این بنا را داده است. بسیاری از محققین معتقد هستند که در ساخت و مرمت بنای تاج محل، نزدیک به 20000 معمار و هنرمند شرکت کرده اند تا این بنای فوق العاده را خلق کنند. معماری خاص و شگفت انگیز تاج محل قطعا هر فرد را تحت تاثیر خود قرار می دهد. لازم به ذکر است که معماری این بنا بر گرفته شده از معماری اسلامی، ایرانی و هندی است. ترکیب این نوع معماری موجب شده تا بنای فوق العاده ای خلق شود.

مقبره بسیار زیبای اعتماد الدوله

یکی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری آگرا که مردم مختلف جهان از جمله ساکنین هند به آن علاقه دارند، مقبره اعتماد الدوله است. این مقبره بسیار زیبا به کودک تاج محل نیز شهرت دارد و به همین دلیل طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. لازم به ذکر است که این مقبره متعلق به یکی از وزیران بزرگ هندی است. همچنین نیاز است که بدانید، مقبره بسیار زیبای اعتماد الدوله، به عنوان اولین بنایی شناخته می شود که به وسیله سنگ مرمر ساخته شده است. اگر علاقه مند به تاریخ باشید، در سراسر شهر آگرا بناهای مختلفی وجود دارند که یادآور تاریخ اصیل هند هستند.

مقبره اعتماد الدوله

سیکندرا معماری مغولی ها

اگرچه واژه مغول برای بسیاری از ایرانیان به معنای ویران کردن و فرو پاشیدن معنا پیدا می کند اما برای مردم هند این واژه چنین معنایی را ندارد. هنگامی که صحبت از واژه مغول در هندوستان می شود، در ذهن تمامی مردم هند، شکوفایی و یادآوری بناهای متعلق به نسل مغول ها زنده می شود. نیاز است که بدانید، یکی از بنا های ماندگار مغول برای هندوستانی ها، بنای سیکندرا می باشد. سیکندرا علاوه بر این که دارای معماری خاص و فوق العاده ای است، به عنوان یکی از بهترین مکان ها برای سفر شناخته می شود و به همین منظور طرفداران بسیار زیادی را دارد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، سیکندرا آرامگاه جلال الدین آل محمد است. جلال الدین آل محمد به عنوان سومین پادشاه گورکان هندی شناخته شده که به عنوان بزرگترین پادشاه این نسل نیز به شمار می رود. بدین منظور طبیعی است تا مردم هند علاقه زیادی را به منطقه سیکندرا داشته باشند.

شهری با ماسه های سنگی قرمز، فاتح پور سیکری

اگر قصد دارید تا با دیدن یکی از جاذبه های گردشگری آگرا شگفت زده شوید و ساعت ها محو تماشای آن شوید، فاتح پور سیکری مناسب شما خواهد بود. این منطقه در 40 کیلومتری آگرا قرار گرفته است. نام دیگر این منطقه شهر متروکه پادشاه اکبر یا شهر پیروزی است. نام های مختلفی برای این شهر از سوی مردم هند انتخاب شده است. علت باشکوه بودن شهر فاتح پورسیکری، قطعا ماسه های قرمز رنگ اطراف این شهر است که شما را شگفت زده می کند. نیاز است که بدانید، اطراف این شهر معماری خاصی وجود ندارد، بلکه ساختار آن برای هر فرد جذاب خواهد بود البته نیاز است که بدانید، بسیاری از افراد توریست معتقد هستند که این شهر ترکیب فوق العاده از معماری و مذهب می باشد.

پارک ملی کلادو شهر آگرا

پارک ملی کلادو از بهترین جاذبه های گردشگری هند

اگرچه در شهر آگرا طیف وسیعی از بناهای مذهبی و دینی وجود دارد اما کشور هند به طبیعت خود نیز اهمیت داده است. پارک ملی کلادو به عنوان یکی از ساخته های این کشور شناخته می شود که محل مناسبی برای گذراندن اوقات شما می باشد. بسیاری از مردم هند معتقد هستند که پارک ملی کلادو بهشت پرندگان کمیاب است که قطعا شما از دیدن آن ها لذت خواهید برد. لازم به ذکر است که اکثریت بناهای مختلف آگرا از جمله این پارک ملی در یونسکو به ثبت جهانی رسیده اند. امروزه نیز منطقه ای در این پارک وجود دارد که با عنوان منطقه حفاظت شده برای پرندگان کمیاب شناخته می شود.

جمع بندی

همان طور که متوجه شدید در شهر آگرا هند، جاذبه های گردشگری مختلفی وجود دارند که قطعا برای شما جذاب خواهند بود. جاذبه های گردشگری آگرا به قدری زیاد هستند که قطعا تا چندین روز شما را سرگرم خواهند کرد. توجه داشته باشید که تور آگرا را حتما از مراجع معتبر خریداری کنید تا سفر فوق العاده تری را تجربه کنید. با سفر به منطقه های ذکر شده، قطعا میزان کیفیت مسافرت شما افزایش خواهد یافت.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *