معرفی کاخ الجعفریه

بازدید کاخ الجعفریه در زاراگوزا 

قصر الجعفریه در زاراگوزا یکی از بناهای با شکوهی بوده که یادآور آندلس و تمدن اسلامی در آن منطقه جغرافیایی می باشد. امروزه افراد بسیار زیادی که برای سفر، تور اسپانیا را خریداری می کنند؛ حتما از کاخ الجعفریه در زاراگوزا اسپانیا بازدید می کنند. این کاخ از نظر معماری دارای ارزش  بسیار بالایی بوده و همچنین از نظر تاریخی نیز جایگاه بالایی دارد. در نتیجه این کاخ توانسته گردشگران زیادی را به زاراگوزا جذب کند. کاخ الجعفریه با نام دیگری یعنی دارالسرور نیز در بین گردشگران شناخته می شود. کاخ الجعرفیه دارای ظاهری مستحکم بوده که برای حفظ ساکنان آن طراحی شده است. برخلاف ظاهر بیرونی درون این کاخ بسیار پیراسته و زیبا می باشد. قصر الجعفریه دارای یک حیاط مرکزی و روباز بوده که در قسمت شمالی و جنوبی آن استخر هایی قرار دارد. این استخر ها به اتاق های پذیرایی راه داشته و از طریق مجرا هایی به هم متصل هستند. این استخر ها منظره ای زیبا و چشم نواز را ایجاد می کنند.

تاریخچه قصر الجعفریه

 اگر قصد سفر به اسپانیا و بازدید از قصر الجعفریه را دارید به احتمال زیاد تمایل داشته باشید که در مورد تاریخچه این بنا اطلاعاتی را کسب کنید. این قصر مربوط به دوران حکومت ابوجعفر احمد بن سلیمان می باشد. ابوجعفر فرمان داد تا این کاخ را در کنار سواحل رود ابرودر و در منطقه غرب پایتخت یعنی شهر زاراگوزا بسازند. زمان ساخت این کاخ به سده پنجم هجری قمری و قرن یازدهم میلادی بر می گردد. در طراحی قصر می توان رد پایی از معماری اسلامی را دید. مشخص ترین ویژگی این کار وجود قوس متداخل است که نمای بسیار زیبا و چشم نوازی را ایجاد نموده است.

 فیلم قصر الجعفریه

 فیلم هایی که از قصر الجعرفیه تهیه شده است می ‌توانند تجربه حضور مجازی را برای شما در این کاخ زیبا فراهم کنند. این فیلم ها زوایای مختلفی از قطر الجعفریه را به نمایش می‌ گذارند و زیبایی های آن را به تصویر می‌ کشند. همچنین افرادی که امکان حضور در زاراگوزا و بازدید از کاخ الجعفریه را ندارند می توانند با مشاهده این فیلم ها از این کاخ بازدید کرده و تا حدودی با بخش های مختلف آن آشنا شوند. هر چند که مشاهده این فیلم ها را نمی توان برابر با بازدید حضوری از قصر الجعفریه در نظر گرفت؛ اما این فیلم های کوتاه می توانند جالب و دیدنی باشند.

حکومت مسیحیان بر کاخ

 پس از مرگ ابوجعفر و اتمام دوران حکومت او بر کاخ الجعفریه، پسرانش نتوانستند در برابر یورش مسیحیان مقاومت کنند. در سال ۱۹۱۸ میلادی دوباره منطقه آندلس به دست مسیحیان افتاد. هر چند تغییراتی در کاخ به وجود آمد؛ اما این تغییرات  بسیار جزئی و کوچک بودند. قطر الجعفریه در سده ۲۰ میلادی مرمت و بازسازی شد. در این مرمت ها به حفظ کاخ به همان صورت قدیمی توجه شد. در نهایت طی این بازسازی بخش عظیمی از کاخ به شکلی برگردانده شد که در دوره بنوهود به آن صورت بود.

تاریخچه قصر الجعفریه

دیدنی های قصر الجعفریه

 قصر الجعفریه از بنا های مختلف و بخش ‌های گوناگون تشکیل شده است. هر کدام از این بخش ها جاذبه های دیدنی بسیار زیادی دارند. شما می توانید ساعت ها در این کاخ گشت و گذار کنید و از دیدن مناظر زیبا و چشم نواز این کاخ، لذت ببرید. حیاط سنت ایزابلا، مسجد، کلیسای سنت مارتین، تختگاه سلطنتی و  تالار مرمر تنها بخشی از دیدنی های کاخ الجعفریه زاراگوزا می باشد. در قسمت شمالی مجموعه قصر، تالار طلایی یا تالار مرمر قرار دارد. از این تالار ها به عنوان تالار سخنرانی پادشاهان استفاده می شد همچنین در قسمت شرقی این بخش، یک مسجد قرار گرفته که به صورت هشت ضلعی طراحی شده است. در سمت جنوبی، سالن بزرگی قرار دارد که به عنوان سالن انتظار مورد استفاده بوده است.

 عکس قصر الجعفریه

 شما می توانید با مشاهده عکس های قصر الجعفریه قبل از حضور در این مکان تاریخی، اطلاعات بیشتری را در مورد این مکان کسب کنید. با مشاهده و بررسی این عکس ها می توانید از قبل تصمیم بگیرید که هنگام بازدید، بیشتر در چه مکانی وقت خود را صرف کنید. این گونه هنگام بازدید خود از این کاخ تاریخی و زیبا لذت بیشتری خواهید برد. همچنین عکس‌ های قطر الجعفریه می توانند منبع الهام بخش برای طراحان و معماران  باشند که به سبک معماری اسلامی علاقه دارند.

دیدنی های قصر الجعفریه

بررسی ویژگی های جالب قصر الجعفریه

 قصر الجعفریه ذوزنقه ای احاطه شده با دیوار های قطور است. در این کاخ برج هایی برای دیده بانی در فواصل معین قرار دارند. در طراحی این کاخ از استخر هایی استفاده شده که تصویر رواق ها و اتاق های زیبای این کاخ را در خود منعکس کرده و نمایی چشم نواز ایجاد می کنند. این استخر ها با یکدیگر مرتبط بوده و در بخش های مختلف کاخ قرار دارند. نظام های قوس مانند به کار رفته در طراحی کاخ الجعفریه پیچیدگی های فراوانی داشته و می توانند بیانگر سطح بالای معماری این کاخ باشند.  در این کاخ اتاق‌ ها، رواق ها و تالار های بسیار زیادی وجود دارند. هر کدام از این بخش ها شاهد حکومت مسلمانان و مسیحیان بر کاخ الجعفریه بودند. امروز گردشگران زیادی برای بازدید از این مکان ها و جاذبه های دیدنی به اسپانیا و زاراگوزا سفر می کنند.

بررسی ویژگی های جالب قصر الجعفریه

سخن آخر

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با کاخ الجعفریه توضیح داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره از طریق راه های ارتباطی در سایت با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *