جاذبه های مهم پارک ملی آمبوسلی

پارک ملی آمبوسلی کنیا، یکی از زیبا ترین و جذاب ترین پارک های قرار گرفته در کشور کنیا به حساب می آید که ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. این پارک در ایالت کاجیادو کنیا قرار گرفته است. ابعاد آن برابر با 39206 هکتار بوده و می تواند یک مرکز تفریحی و گردشگری فوق العاده به حساب بیاید. به خاطر داشته باشید که این پارک سالانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان برای تور کنیا به خود جذب می نماید. امروز ما قصد داریم تا در مورد ویژگی ها، آدرس و موقعیت پارک ملی آمبوسلی با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

بیایید تا کارمان را با معرفی اولیه پارک ملی آمبوسلی شروع کنیم. به صورت کلی، این پارک زیبا پنج باتلاق مهم را در خود جای داده است. پوشش نیمه گیاهی و حیات وحش ویژه به این پارک اجازه داده است تا به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تفریحاتی کشور کنیا تبدیل شود.

به خاطر داشته باشید که مردم محلی ساکن در این منطقه عمدتا ماسایی هستند. البته که مردم از دیگر نقاط کنیا هم در این پارک ساکن شده اند. داشتن 47 گونه رپتور و بیش از 400 گونه پرنده به این پارک اجازه داده است تا به شدت زیبا شود.

البته که مشخص کردن آدرس پارک ملی آمبوسلی کار دشواری نیست. این پارک در حدود 240 کیلومتری نایروبی به سمت جنوب شرق قرار گرفته است. اگر شما هم به دنبال سفر به کشور کنیا و مشاهده جاذبه های طبیعی آن هستید، بهتر است که بازدید از این پارک ویژه را نیز در برنامه های سفر خود قرار دهید. البته که دولت برای این پارک قوانین خاصی را در نظر گرفته است. مثلا یکی از همین قوانین منع ترک وسیله نقلیه و غذا ندادن به حیوانات می باشد.

تاریخچه این پارک ملی کنیا

جاذبه های مهم پارک ملی آمبوسلی

تاریخچه پارک ملی آمبوسلی تا به امروز تحولات زیادی را به خود دیده است. در سال 1906 حکومت وقت کنیا تصمیم گرفت تا این مرکز را به عنوان یک ذخیره جنوبی برای مردم ماسایی کنار بگذارد. اما پس از 42 سال یعنی در سال 1948 این پارک تحت کنترل ملی بازگشت.

مدت زمانی گذشت تا در سال 1974 حکومت بالاخره تاسیس گرفت تا این مجموعه را به عنوان یک پارک ملی معرفی نماید. این مسئله تا سال 1991 به یونسکو و سایتش اعلام نشد ولی در این سال، بالاخره یونسکو به صورت رسمی اطلاعات مورد نیاز را در مورد ثبت ملی این پارک در اختیار عموم مردم قرار داد.

جالب است بدانید که پارک ملی آمبوسلی در سال 2005 چیزی در حدود 3.5 میلیون دلار درآمد را برای دولت کنیا به همراه داشته است. در این سال، دولت کنیا تصمیم بزرگی گرفت. رئیس جمهور در سال 2005 اعلام کرد که این پارک باید تحت کنترل شورای اولکوجو ادو و قبیله ماسایی قرار گیرد.

به عقیده برخی از کارشناسان، این حرکت بیشتر جنبه سیاسی داشت البته که در حال حاضر این پارک ملی به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تفریحی کنیا شناخته شده و تحت اداره قبیله ماسایی همراه با دولت کنیا فعالیت خود را ادامه می دهد. اکثر بازدید کنندگان کشور کنیا بازدید از این پارک را در برنامه خود قرار می دهند.

جاذبه های گردشگری پارک ملی آمبوسلی

جاذبه های پارک ملی آمبوسلی یکی از مهم ترین دلایل شهرت و محبوبیت این پارک به حساب می آیند. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم و کلیدی اشاره کردیم، این پارک جاذبه های فوق العاده زیادی را در خود جای داده است.

حیات وحش زیبای آفریقا یکی از مهم ترین جاذبه های پارک ملی آمبوسلی به حساب می آیند. با ورود به این پارک شما می توانید تجربه ای فوق العاده از دیدن حیوانات وحشی کسب نمایید. پوشش گیاهی این پارک نسبتا خشک و پراکنده می باشد. کیپ بوفالو، بوش آفریقایی، شیر، یوزپلنگ، کفتار، زرافه و پرنده های متنوع از جمله گونه های حیوانی محافظت شده ای به حساب می آیند که در این پارک فوق العاده قرار گرفته اند.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *