اخذ ویزا توریستی استرالیا

بررسی سه نوع ویزا توریستی استرالیا !

اگر که به دنبال سفری کوتاه مدت به کشور استرالیا برای دیدن اقوامتان، گشت و گذار، شرکت در سمینارها و کنفرانس های کاری یا علمی و … هستید، استفاده از ویزا توریستی استرالیا یکی از بهترین گزینه‌ های ممکن برای شما به شمار می رود. ما در این مقاله قصد داریم که به بررسی سه ویزای توریستی evisitor ، visitor و transit بپردازیم. تا انتها با ما باشید.

ویزا توریستی استرالیا evisitor یا evisitor visa ساب کلاس 651 چیست؟

ویزای evisitor یا evisitor visa (ساب کلاس 651)، یک نوع ویزای توریستی استرالیا برای افرادی است که می خواهند به طور موقت و به عنوان یک بازدیدکننده (visitor) از کشور استرالیا دیدن کنند و یا این که در فعالیت های توریستی و تجاری مانند شرکت در یک کنفرانس، شرکت در یک جلسه کاری و غیره شرکت کنند.

به طور کلی Evisitor یک مرجع مسافرتی آنلاین به شمار می رود که به صورت الکترونیکی برای سفر به کشور استرالیا ویزا صادر می کند؛ به عبارتی دیگر، دریافت ویزای evisitor یا evisitor visa (ساب کلاس 651)، مشابه سیستم ESTA در کشور ایالات متحده، نیازی به مراجعه فیزیکی به سفارت و یا کنسولگری استرالیا برای ارائه‌ی درخواست کاغذی ندارد. ویزا توریستی استرالیا در سال 2008 میلادی برای ایجاد یک ترتیبات کوتاه مدت سفر متقابل بین اتباع استرالیا و شهروندان اتحادیه‌ی اروپا معرفی شد.

شرایط ویزای evisitor به چه صورت است؟

ویزا توریستی استرالیا

شما باید قبل از درخواست ویزا توریستی استرالیا ساب کلاس 651 یا evisitor visa، شرایط خاص مربوط به این ویزا را رعایت کنید. این شرایط عبارت اند از :

  • داشتن پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه از تاریخ ورود به استرالیا که توسط کشور واجد شرایط دریافت ویزای eVisitor صادر شده باشد.
  • ارائه‌ یک آدرس ایمیل معتبر برای دریافت ویزا.
  • مشخص کردن اینکه سفر به کشور استرالیا برای مقاصد گردشگری است یا تجاری.
  • متقاضی باید شرایط مخصوص مربوط به سلامتی روان و شرایط شخصیتی مخصوص کشور استرالیا را برآورده کند.

درخواست برای ویزای evisitor

برای درخواست ویزای توریستی eVisitor کشور استرالیا شما می توانید به صورت آنلاین اقدام کنید. متقاضیان دریافت این ویزا باید نام کامل، آدرس و شماره تلفن خود و همچنین تمام اطلاعات صفحه اطلاعات پاسپورت خود را از جمله کشور تولد، شماره پاسپورت و تاریخ انقضا را در فرمی مخصوص وارد کنند. شما عزیزان می توانید برای دریافت این ویزا و یا اقامت آلمان از طریق اوسبیلدونگ با کارشناسان ما در تماس باشید.

ویزای بازدید‌کننده یا Visitor visa (ساب کلاس 600) کشور استرالیا چیست؟

شرایط ویزا توریستی استرالیا

ویزا توریستی استرالیا، بازدید‌کننده یا Visitor visa (ساب کلاس 600) نوع دیگری از انواع ویزاهای توریستی به شمار می رود که افراد متقاضی می توانند به صورت آنلاین (به استثنای بعضی از کشور ها) از طریق سایت اداره‌ مهاجرت استرالیا برای دریافت آن درخواست دهند. به طور کلی طبقه بندی‌ها یا رویکرد‌های (stream) مختلفی برای ویزای بازدید‌کننده وجود دارد که وابسته به هدف اقامت فرد و ملیت او این ویزا می تواند اجازه‌ اقامتی 3، 6 یا 12 ماهه‌ را در خاک استرالیا بدهد.

شرایط دریافت ویزای بازدیدکننده چیست؟

شرایطی که یک فرد متقاضی دریافت ویزای توریستی بازدیدکننده باید برآورده کند، در درجه‌ی اول شامل داشتن گذرنامه‌ با اعتبار حداقل 3 ماه پس از ورود به استرالیا است و بسته به هدف اقامتی فرد دریافت کننده‌ ویزا، ممکن است مدارک پشتیبانی اضافی نیز مورد نیاز باشد.

طبقه‌بندی ها یا رویکردهای مختلف مربوط به ویزای بازدیدکننده

  • رویکرد توریستی (Tourist stream)

این طبقه بندی و stream ویزای بازدیدکننده، برای شهروندان کشور هایی است که واجد شرایط دریافت ویزای eVisitor نیستند؛ که به آن ها اجازه‌ی اقامت در کشور استرالیا برای گذراندن تعطیلات و یا ملاقات با خانواده و دوستان را می دهد. از رویکرد stream ویزا توریستی استرالیا می توان برای سفری تفریحی و کوتاه مدت به کشور استرالیا استفاده کرد.

  • رویکرد خانوادگی (Sponsored family stream)

افرادی که می توانند توسط یکی از اعضای خانواده واجد شرایط که شهروند کشور استرالیا و یا مقیم دائم این کشور هستند، حمایت مالی شوند و می توانند برای دریافت ویزای بازدید کننده، رویکرد sponsord family درخواست دهند.

  • رویکرد تجارتی (business stream)

رویکرد تجاری ویزای بازدیدکننده‌، به اتباع خارجی ای که واجد شرایط دریافت ویزای ETA یا eVisitor نیستند، اجازه‌ی اقامت کوتاه مدت در کشور استرالیا را می دهد. افرادی که شامل این رویکرد ویزا می شوند اجازه‌ی کار کردن ندارند ولی می توانند برای شرکت در سمینار ها، کنفرانس های کاری و … اقدام کنند. از رویکرد های دیگر ویزای بازدیدکننده می توان به رویکردهای Approved Destination Status stream و Frequent traveller stream اشاره کرد.

ویزای ترانزیت یا transit visa (ساب کلاس 771) کشور استرالیا چیست؟

دریافت ویزا توریستی استرالیا

ویزای ترانزیت یا transit visa (ساب کلاس 771) کشور استرالیا، یک ویزای توریستی کوتاه مدت (short-term) به شمار می رود که تنها برای اجازه‌ی عبور از استرالیا در زمانی که قصد سفر به کشور دیگری را دارید صادر می شود. کسانی که دارای ویزای خدمه‌ی دریایی یا maritime crew visa (ساب کلاس 988) هستند می توانند از ویزای ترانزیت برای ورود به کشور استرالیا و پیوستن به یک کشتی غیرنظامی نیز استفاده کنند. ویزای ترانزیت تنها برای اجازه‌ی عبور از کشور استرالیا، در زمانی که قصد سفر به کشور دیگری را دارید صادر می شود.

در ادامه مقاله ویزا توریستی استرالیا قصد داریم تا به بررسی سوالات متداولی که ممکن است برای شما عزیزان پیش بیاید را پاسخ دهیم. با ما تا انتهای این محتوا همراه باشید.

[ultimate-faqs include_category=’%d8%a8%d8%b1%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%b3%d9%87-%d9%86%d9%88%d8%b9-%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7-%d8%aa%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a7′]

نتیجه گیری

شما عزیزان می توانید برای دریافت ویزا توریستی استرالیا از طریق وب سایت اوج آرام اقدام کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در ارتباط باشید. شما عزیزان می توانید علاوه بر این مورد، برای اخذ ویزای تعطیلات کاری استرالیا نیز می توانید به شرکت ما اقدام کنید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

           با در تماس باشید : 02145419

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *