مزایا شهروندی اروپا

مزایا شهروندی اروپا یکی از مواردی است که افراد به دنبال پاسپورت اروپا هستند. مهم ترین دلیلی که افراد به دنبال اخذ شهروندی اروپا هستند اجازه ورود به کشورهای بیشمار دنیا می باشد. این مورد مسئله ای است که هر فردی را مشتاق به دریافت این پاسپورت می کند در ادامه به ویژگی های دیگر مزایا شهروندی اروپا اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اگر قبلا به کشور های اروپایی رفته باشید قطعا می دانید که شهروندان استرالیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزا می توانند به کشور های اروپاپی سفر کنند. توجه داشته باشید شهروندان این کشور ها نمی توانند در بیشتر از 90 درصد کشورهای اروپایی به کار و یا تحصیل مشغول شوند. با اخذ شهروندی اروپا می توانید به 28 کشور به صورت آزادانه سفر کنید.

شهروندانی که جزو تبعه اروپا هستند، قانون از آن ها به صورت کامل حمایت می کند و حق اقامت، حق کار و حق تحصیل را به صورت کامل به آن ها اعطا می کند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به شرکت اوج آرام ویزا شینگن را نیز دریافت کنید و به محدوده اروپا سفر کنید.

موارد مزایا شهروندی اروپا

حق تحصیلات عالیه

حق تحصیل یکی از موارد مزایا شهروندی اروپا است که افراد زیادی به دنبال کسب آن هستند. دلایل بسیار زیادی برای تحصیل افراد در اروپا وجود دارد. این دلایل به شرح ذیل می باشند :

  • دانشگاه های معتبر
  • فرصت هایی برای ایجاد شبکه شغلی
  • کیفیت تحصیلی فوق العاده بالا
  • شهریه مقرون به صرفه

پیش بینی ها نشان از آن دارد که تا اواخر سال 2024 تحصیلات عالیه افراد حاضر در ایالات متحده تا 40 درصد افزایش پیدا می کند. یک برنامه مستمر و بلند مدت حاکی از آن است که دانشجویان در حال تحصیل تا سال آینده شاهد ایجاد فرصت های شغلی بیشماری خواهند بود.

مزیت شهروندی اروپا

ارتقا کسب و کار یکی از مزایا شهروندی اروپا

یکی دیگر از عواملی که افراد زیادی به این دلیل به دنبال اخذ شهروندی اروپا هستند ارتقا کسب و کار می باشد. شهروندان اروپا به راحتی می توانند با پرداخت مبلغ 100 یورو در سه روز کاری نسبت به ثبت شرکت اقدام کنند. حتی این افراد به راحتی می توانند نسبت به راه اندازی شعب فروشگاهی و یا تغذیه ای نیز اقدام کنند و در سریع ترین زمان ممکن مجوز آن را دریافت کنند.

برای حمایت از کسب و کار افراد در اروپا، مراکزی تحت عنوان باشگاه های استارتاپ وجود دارد که در صورت لزوم و نیاز از کسب و کار افراد در اروپا حمایت می کنند. هدف از وجود چنین مجموعه هایی استفاده بهینه از منابع مالی و از بین بردن موانع ایجاد شده بر سر راه افراد می باشد. این افراد با حمایتی که از سمت این مجموعه ها دریافت می کنند به هیچ عنوان در کسب و کار خود مشکلی را حس نخواهند کرد. پس در نتیجه ارتقا دادن کسب و کار یکی از مزایا شهروندی اروپا محسوب می شود.

شهروندی اروپا همواره به عنوان یکی از پرطرفدارترین و ارزشمندترین شهروندی‌ها در جهان شناخته شده است. در سال 2024، این مزایا بیش از پیش برجسته شده‌اند و افراد بسیاری به دنبال اخذ شهروندی کشورهای اروپایی هستند. در ادامه، برخی از مهم‌ترین مزایای شهروندی اروپا در سال 2024 را بررسی خواهیم کرد.

یکی از بزرگترین مزایای شهروندی اروپا، آزادی حرکت و اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) و منطقه شینگن است. شهروندان اروپایی می‌توانند بدون نیاز به ویزا یا مجوزهای خاص در هر یک از کشورهای عضو این مناطق سفر کرده، زندگی و کار کنند. اقتصاد پایدار و قوی کشورهای اروپایی، فرصت‌های شغلی و کسب و کار بسیاری را فراهم می‌کند. شهروندان اروپایی می‌توانند به راحتی در کشورهای مختلف این قاره کار پیدا کرده یا کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند همچنین بهره‌مندی از مزایای اجتماعی و حمایت‌های دولتی، وضعیت اقتصادی پایداری را برای شهروندان تضمین می‌کند.

امنیت و ثبات سیاسی

امنیت و ثبات سیاسی

کشورهای اروپایی به دلیل سیستم‌های حکومتی دموکراتیک و پایدار از سطح بالایی از امنیت و ثبات سیاسی برخوردار هستند. این امر باعث می‌شود تا شهروندان از زندگی در محیطی امن و باثبات لذت ببرند.

دسترسی به بازار مشترک اتحادیه اروپا

شهروندان اروپایی از دسترسی به بازار مشترک اتحادیه اروپا بهره‌مند هستند که این امر فرصت‌های تجاری و اقتصادی بسیاری را فراهم می‌کند. تجارت آزاد بین کشورهای عضو، تسهیل در حمل و نقل کالاها و خدمات و کاهش هزینه های تجاری از جمله مزایای این بازار مشترک در اتحادیه اروپا است.

حق شهروندی در کشور های خارج از اروپا

افرادی که تبعه اروپا هستند می توانند از حمایت سران و کنسولگری های آن کشور استفاده کنند. به شرط آن که اروپا در آن کشور شناخته شده باشد و حداقل یک کرسی را به خود اختصاص داده باشد.

استفاده از مزایای بهداشتی و درمانی

طبق قوانینی که در اروپا حکم فرما است هر کدام از مردم که تبعه اروپا باشند در هر کشوری می توانند از مراقبت های بهداشتی آن کشور بهره مند شوند، به شرط آنکه کشور هایی که فرد برای درمان انتخاب می کند جزو کشور های اروپایی باشند. درست است که این یکی از مزایا شهروندی اروپا محسوب می شود ولی در اروپا این قانون همیشگی است یعنی حتی اگر فردی که از شهروندان اروپا است به قصد سفر و برای چند روز به یکی از 28 کشور اروپا سفر کرده باشد می تواند از این قانون استفاده کند و تحت مراقبت های بهداشتی و درمانی در آن کشور قرار بگیرد.

شهروندی اروپا

دارای حق رای

تمامی افرادی که شهروند اروپا هستند حق رای دارند و می توانند در انتخابات ریاست جمهوری کشور های اروپایی شرکت کنند، تنها با یک شرط، فرد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری باید ساکن همان کشور باشد. نکته دیگری که در حق شهروندی اروپا حائز اهمیت می باشد حق استخدام افراد در شرکت های دولتی می باشد.

اتصال به میراث خانوادگی

هنوز هم خیلی از افراد این مورد را جزو بهترین مزایا شهروندی اروپا می دانند.

حفاظت از حریم خصوصی

اروپا اخیرا این قانون را تصویب کرد. این قانون به افراد اجازه می دهد تا داده و اطلاعات خود را از یک پایگاه به پایگاه دیگر انتقال دهند. شاید برایتان جالب باشد بدانید سطح حفاظت از داده و اطلاعات افرادی که شهروند کشور استرالیا هستند به حدی زیاد می باشد که شهروندان این کشور این مورد را بر هر چیز دیگری برتر می دانند و این ویژگی بهترین ویژگی در این کشور به حساب می آید.

ردیابی از طریق اداره گمرک

شاید بار ها برایتان پیش آمده باشد که قبل از خروج از فرودگاه مجبور شده باشید در صف های طولانی بایستید. قطعا بعد از اینکه شهروند اروپا شدید این مورد برایتان به خاطره تبدیل خواهد شد.

سفر امن یکی از مزایا شهروندی اروپا

در محیط سیاسی ناپایدار امروز جهان، داشتن پاسپورت اروپا تضمین کننده سفری امن خواهد بود.

بدون مجوز صاحب خانه شوید

با در دست داشتن پاسپورت اروپا بدون محدودیت در 28 کشور عضو اروپا خانه بخرید و نگرانی از بابت اخذ مجوز نداشته باشید؛ چرا که شما به عنوان شهروند درجه یک برای خرید خانه نیازی به اخذ مجوز ندارید.

کیفیت بالای زندگی

قطعا می دانید که اروپا از لحاظ توسعه اقتصادی و امنیت، پیشرفت چشمگیری داشته است. یکی از مواردی که برای هر شخص در طول زندگی اهمیت بالایی دارد، امنیت زندگی است. با قاطعیت می توان بیان کرد با اخذ شهروندی در اروپا امنیت و پیشرفت را تجربه خواهید کرد که از مزایا شهروندی اروپا می باشد.

خدمات شهروندی اروپا

رعایت حق کارمندی یکی از مزایا شهروندی اروپا

اروپا با تعیین قوانین و مقررات حقوق کارمندی را به نحو احسنت اجرا کرده است. این قوانین به شرح ذیل می باشند :

  • ساعت کاری کارمندان در هفته نباید بیشتر از 48 ساعت باشد.
  • افرادی که در طول روز بیشتر از ساعت مشخصی کار می کنند حتما باید استراحت کنند و مجدد به کار مشغول شوند.
  • هر کارمند می تواند در طول سال به مدت 4 هفته مرخصی داشته باشد که از مزایا شهروندی اروپا محسوب می شود.
  • افرادی که در ساعات غیر اداری کار می کنند، حتما باید حقوق بیشتری نسبت به افرادی که در ساعات اداری کار می کنند دریافت کنند.
  • این موارد تنها تعداد بسیار کمی از قوانینی می باشند که اروپا برای شهروندان خود تصویب کرده است.

نتیجه گیری 

شهروندی اروپا در سال 2024 با مزایای فراوانی همراه است که از جمله آن‌ها می‌توان به آزادی حرکت و اقامت، دسترسی به آموزش و بهداشت با کیفیت بالا، امکانات شغلی و اقتصادی گسترده، امنیت و ثبات سیاسی، تنوع فرهنگی و اجتماعی و دسترسی به بازار مشترک اتحادیه اروپا اشاره کرد. این مزایا باعث شده‌اند تا شهروندی اروپا همچنان یکی از پرطرفدارترین و مطلوب‌ترین شهروندی‌ها در جهان باشد.

سوالات متداول

کسی که خود شهروند اروپا می باشد می تواند برای خانواده خود نیز اقدام کند؟

بله کسی که کارت اقامت و شهروندی اروپا را داشته باشد می تواند در مدت زمان بسیار کمی نسبت به اخذ شهروندی خانواده خود اقدام نماید.

مهم ترین دلیل برای اخذ شهروندی اروپا چیست؟

از مزایا شهروندی اروپا امنیت رفاهی بالا، تردد آسان بین کشور های عضو شنگن، رفاه در کسب و کار، امکان بازکردن حساب های بین المللی

راه هایی که به صورت قطعی بتوانیم به وسیله آن شهروندی اروپا را کسب نماییم چه راه هایی است؟

ثبت یک شرکت و یا اثبات تمکن مالی راه هایی است که می توانید به واسطه آن شهروندی اروپا را کسب نمایید.

ارزان ترین کشوری که می توان از طریق آن شهروندی اروپا را کسب نمود کدام کشور می باشد؟

لهستان و بلغارستان جزو کشور های ارزانی هستند که از طریق سرمایه گذاری می توانید نسبت به شهروندی اروپا اقدام نمایید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *