در این نوشته قصد داریم تا درباره پیکاپ ویزا انگلیس صحبت کنیم و توضیحات تکمیلی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم. در سال های اخیر روش های زیادی برای درخواست ویزای کشور های مختلف ارائه شده که این مسئله سبب آسان تر شدن روند دریافت ویزا شده است. نیاز است که بدانید با افزایش مهاجرت ها در سراسر کشور ایران، مردم زیادی به موسسات مهاجرتی مراجعه کرده اند. در پی این مسئله اطلاعات زیادی در این رابطه به مردم کشورمان انتقال داده شده است. یکی از روش های مهاجرتی متداول برای بسیاری از مردم کشور ایران که به عنوان روشی آسوده شناخته می شود، پیکاپ ویزا می باشد.

در سال های اخیر افرادی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را داشته اند، به اخذ پیکاپ ویزا انگلیس با توجه به شرایط آن پرداخته اند. شما نیز می توانید با کسب اطلاعات لازم در این زمینه، شرایط مهاجرت خود را به کشور انگلستان فراهم کنید. توجه داشته باشید که داشتن این اطلاعات تاثیر مستقیمی را در آسان تر کردن اخذ ویزای انگلیس خواهد داشت.

هزینه پیکاپ ویزا انگلیس

پیکاپ ویزا انگلیس چیست؟

همان طور که می دانید، کشور انگلستان سفارتخانه فعالی را در کشور ایران ندارد. به همین منظور افرادی که قصد اخذ ویزا انگلیس را دارند، باید به سفارت انگلستان در کشور های همسایه مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و … مراجعه نمایند. در سفر به کشور های ذکر شده، اقداماتی برای تقاضای ویزا و تعیین وقت سفارت به منظور انگشت نگاری و … انجام می شود. اگر درخواست ویزای شما توسط سفارت انگلیس تایید شود، ویزا شما به پاسپورت شما مهر خواهد شد. اما کشور انگلستان برای ارائه دادن پاسپورت مهر خورده روش هایی را در نظر گرفته است.

در روش اول شما باید به کشوری مراجعه کنید که تقاضای ویزا را از آن انجام داده اید. این روش هزینه های سنگینی را داشته و علاوه بر این مسئله زمان زیادی را خواهد گرفت. اما روش دوم که به عنوان روشی آسان و کاربردی شناخته می شود، بدین شکل بوده که شما می توانید پاسپورت خود را به وکیل یا نماینده تعیین شده ای تحویل دهید تا وی به کنسولگری مربوطه تحویل دهد. پس از تایید و مهر پاسپورت نیز، وکیل شما آن را دریافت کرده و آن را برای شما ارسال خواهد کرد. روش دوم پیکاپ ویزا انگلیس نام دارد. در واقع پیکاپ پاسپورت و پیکاپ ویزا به این روش گفته می شود.

هزینه پیکاپ ویزا انگلیس

نیاز است که بدانید اگر قصد گرفتن پیکاپ را دارید ممکن است با توجه به کشوری که قصد سفر به آن را دارید، هزینه های متفاوتی را خرج کنید. اما برای آشنایی بهتر با این موارد، هزینه هایی تخمین زده شده است. در پیکاپ ویزا انگلیس به صورت یک طرفه از آنکارا و استانبول، نیاز به 53 الی 60 دلار می باشد. در دو طرفه انگلیس به آنکارا و استانبول نیز، نیاز به ارائه هزینه 105 الی 115 دلار می باشد.

هزینه انگلیس تا ابوظبی 420 الی 450 درهم امارات تخمین زده شده است. همچنین انگلستان از دبی 170 الی 200 درهم و انگلیس از ایروان، 53 الی 60 دلار می باشد. تمامی هزینه های ذکر شده به صورت حدودی بوده و برای اطلاعات بیشتر باید از مشاورین موسسات معتبر مهاجرتی راهنمایی بگیرید. توجه داشته باشید که با کسب اطلاعات از مجموعه های مهاجرتی مختلف، می توان هزینه های دقیق تری را خرج کرد.

مراحل پیکاپ ویزا انگلیس

به طور کلی موسسات مهاجرتی سه مرحله را برای گرفتن پیکاپ ویزا انگلستان در نظر گرفته اند. در مرحله اول پس از انجام تمامی امور مربوط به درخواست تقاضای ویزا، باید مجموعه معتبری از سوی شما به عنوان نماینده یا وکیل انتخاب شود. این مجموعه باید از پلیس مهاجرتی ایران مدارک لازم را مبنی بر دریافت پیکاپ ویزا داشته باشد. در این مرحله می توان با انتخاب یک نماینده فوق حرفه ای، با خیالی آسوده به اخذ پیکاپ ویزا پرداخت.

در مرحله دوم مدارک لازم مانند پاسپورت یا نامه سفارت باید توسط شما یا مجموعه مهاجرتی ارسال شود. توجه داشته باشید که ایمیل زده شده به سفارت یا نامه ای که قرار است به آن ها ارائه دهید، باید نشان دهد تا شما با این ویزا موافقت کرده اید.

در مرحله سوم نیز نقش شما کم رنگ تر خواهد بود و تمامی امور بر عهده مجموعه مهاجرتی انتخاب شده از سوی شما می باشد. این موسسه انتخاب شده باید به ارسال مدارک به سفارت و دریافت پاسپورت موردنظر به همراه ویزای الصاقی اقدام نماید.

مدارک موردنیاز پیکاپ ویزا انگلیس

مدارک موردنیاز پیکاپ ویزا انگلیس

مدارک موردنیاز برای اخذ پیکاپ ویزا انگلیس، شامل اصل پاسپورت، اصل رسید سفارت، وکالتنامه امضا شده و کپی های مربوط به ایمیل سفارت می شود. علاوه بر این موارد نیاز به اسکن رسید بارکد دار سفارت انگلیس و اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی می باشد.

مدت زمان پیکاپ ویزای انگلیس

مدت زمانی که ممکن است پیکاپ ویزا انگلیس شما از سوی سفارت ارائه شود، وابسته به شهر یا کشوری بوده که برای درخواست پیکاپ ویزا به آن مراجعه کرده اید. معمولا افرادی که تقاضای پیکاپ ویزا را از کشور ترکیه انجام داده اند، نیاز به 10 الی 15 روز دارند. پیکاپ ویزا انگلستان از امارات نیز حدودا 10 الی 15 روز زمان می برد. اصلی ترین مسئله که می تواند تاثیر مستقیمی را در دیرتر رسیدن پیکاپ ویزا داشته باشد، منطقه انتخابی شما برای انجام امور مربوط به آن است. برای مثال شهر ایروان کشور ارمنستان، این مراحل را در مدت زمان بیشتری انجام می دهد و مناسب افرادی که به دنبال پیکاپ ویزا فوری هستند، نمی باشد.

فرم وکالت پیکاپ ویزای انگلیس

وکالتنامه-انگلیس-در-استانبول-pdf فرم-وکالت-نامه-انگلیس-در-دبی-pdf (1) فرم-وکالت-نامه-انگلیس-در-ابوظبی-pdf (1)

افرادی که قصد اخذ پیکاپ ویزا انگلیس را دارند، باید حتما فرم وکالت پیکاپ ویزای انگلیس را پر کرده باشند. این فرم شامل مواردی شده که باید با دقت کامل توسط مجموعه مهاجرتی یا خود شما تکمیل شود. پس از تکمیل فرم وکالت مربوطه، باید آن را طبق قوانین سفارت تحویل دهید.

فرم وکالت پیکاپ ویزای انگلیس

سوالات متداول

پیکاپ ویزا از طریق کدام کشور ها قابل انجام است؟

به طور کلی پیکاپ ویزا از طریق کشور هایی مانند ارمنستان، امارات و … برای شهروندان ایرانی صادر می شود.

آیا برای دریافت مجدد مدارک، نیاز به مراجعه مجدد به کشور موردنظر می باشد؟

در پیکاپ ویزا نیازی به کشور موردنظر نمی باشد. در واقع مدارک شما به نماینده انتخاب شده از سوی شما ارائه داده می شود.