کشور کانادا از نظر رفاه، آموزش، کسب و کار و … یکی از بهترین کشور های دنیا برای مهاجرت می باشد. هر ساله درصد زیادی از سراسر دنیا به منظور زندگی بهتر به این کشور مهاجرت می کنند. یکی از راه های اخذ اقامت کانادا، دریافت ویزای اهدای عضو کانادا می باشد. در حال حاضر روش های مختلف و زیادی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. دولت کانادا همواره در حال تلاش برای افزایش برنامه های مهاجرتی به این کشور می باشد و شرایط مهاجرت را آسان کرده است. یکی از آسانترین روش های اخذ ویزا کانادا، دریافت ویزا اهدای عضو کانادا می باشد. جهت آشنایی با راه های اخذ ویزا اهدای عضو کانادا ما را همراهی کنید.

ویزا اهدای عضو کانادا چیست؟

همانطور که گفتیم یکی از جدیدترین راه های مهاجرت به کانادا، دریافت ویزا اهدای عضو کانادا می باشد. این روش مهاجرتی جزو مسیر های کوتاه مدت محسوب می شود و یک نوع کار انسان دوستانه به شمار می آید. امروزه برخلاف گذشته تقاضا برای دریافت اعضای بدن بسیار زیاد شده است. امروزه بیماری های مختلف و صعب العلاجی وجود دارند که بعد از مدتی افراد به پیوند عضو نیاز خواهند داشت. در صورتی که این افراد در مدت زمان کوتاهی جراحی پیوند عضو انجام ندهند، ممکن است بمیرند. به همین دلیل کشور کانادا همواره در تلاش می باشد که اهدا کنندگان اعضای بدن را جذب نماید. دولت کانادا به منظور سهولت بخشیدن این امر ویزای مخصوصی به اسم ویزا اهدای عضو برای این افراد تدارک دیده است.

لازم به ذکر است که ویزا اهدای عضو کانادا جزو ویزا های اقامت موقت محسوب می شود و افراد با دریافت این ویزا می توانند به صورت موقت در کشور کانادا اقامت کنند. معمولا مدت زمان اقامت کمتر از 6 ماه می باشد. توجه داشته باشید که این افراد نمی توانند اقامت دائم آنجا را کسب کنند و این افراد شامل حق بیمه نمی شوند. فرد اهدا کننده عضو مجاز است که به صورت موقت وارد خاک این کشور شود و تا مدت زمان بهبودی در بیمارستان آن کشور بماند و سپس به کشور خود باز گردد. معمولا هزینه بیمارستان توسط شخص دریافت کننده عضو پرداخت می شود. جهت آشنایی با شرایط آن ما را همراهی کنید.

راه های اخذ ویزا اهدا عضو کانادا

اخذ اقامت موقت با ویزا اهدای عضو کانادا

اخذ ویزا اهدای عضو کانادا شرایط خاصی دارد که افراد باید حتما واجد این شرایط باشند. شرایط دریافت این ویزا به دو دسته اصلی تقسیم می شود که عبارت اند از :

 • شرایط عمومی
 • شرایط پزشکی

شرایط عمومی اخذ ویزا اهدای عضو کانادا عبارت است از: نداشتن سوء سابقه کیفری، پرداخت هزینه های موجود، ترجمه مدارک خواسته شده به زبان انگلیسی و پاسپورت معتبر دولتی. شرایط پزشکی جهت اخذ ویزا اهدا عضو کانادا عبارت است از :

 1. شما باید به دولت کانادا ثابت کنید که عضو خود را از روی وظیفه انسانی به فرد دریافت کننده اهدا می کنید و هیچ خرید و فروشی میان شما صورت نگرفته است همچنین ثابت کنید که هیچ نوع قاچاقی صورت نگرفته است.
 2. هزینه های مربوط به بیمارستان باید توسط فرد دریافت کننده یا هر سازمان دیگری که در این زمینه فعال می باشد، پرداخت شود.
 3. همچنین شما باید اثبات کنید که عضو اهدایی با فرد دریافت کننده سازگاری دارد و هیچ مانعی برای انجام این کار وجود ندارد. جهت آشنایی با مدارک مورد نیاز ما را همراهی کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اهدای عضو

علاوه بر شرایط گفته شده در متن بالا، جهت دریافت ویزا باید مدارکی را نیز تحویل اداره مهاجرت کانادا دهید. مدارک مورد نیاز عبارت است از :

 1. مدارکی که نشان دهنده این باشد که شما اندام خود را نمی فروشید و هیچ نوع قاچاق عضوی صورت نگرفته است.
 2. مدارکی که نشان دهنده این باشد فرد گیرنده اقامت کانادا را دارد و شهروند کانادایی محسوب می شود.
 3. وضعیت مالی فرد گیرنده اندام و صورت حساب بانکی او.
 4. مدارکی که نشان دهنده این باشد که آن بیمارستان امکانات لازم را جهت انجام جراحی دارد.
 5. گواهی بیمه درمانی خصوصی در کانادا
 6. ارائه نامه ای از یک پزشک متخصص که نشان دهنده سازگاری اندام با بدن فرد گیرنده باشد.
 7. پاسپورت و مدارک شناسایی. توجه کنید که همگی این مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند.

هزینه ویزا اهدای عضو کانادا

هزینه ویزا اهدای عضو کانادا

بسیاری از کاربران در رابطه با هزینه ویزا اهدای عضو کانادا سوال می پرسند. هزینه دریافت ویزا حدود 100 دلار کانادا می باشد. در صورتی که لازم باشد اطلاعات بیومتریک ارائه دهید، باید علاوه بر 100 دلار، 85 دلار دیگر نیز پرداخت کنید. همچنین در مرحله پردازش و بررسی پاسپورت باید 45 دلار دیگر پرداخت کنید. در حالت کلی همگی هزینه ها حدود 230 دلار می باشد. توجه کنید که این هزینه ها قابل استرداد نمی باشد. در صورتی که در رابطه با اخذ ویزا هر سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به بهترین شیوه شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

آیا امکان اخذ اقامت دائم از طریق ویزا اهدای عضو کانادا وجود دارد؟

خیر. برخلاف تصورات بسیاری از افراد امکان اخذ اقامت دائم وجود ندارد و حداکثر تا 6 ماه می توانید در آنجا بمانید.

منظور از مدارک سازگاری بین فرد اهدا کننده و گیرنده چیست؟

همانطور که گفتیم یک از شرایط لازم برای دریافت ویزا اهدای عضو اثبات کردن سازگاری بین فرد اهدا کننده و گیرنده می باشد. فرد اهدا کننده باید از یک پزشک متخصص پیوند کانادایی نامه ای داشته باشد که نشان دهنده آن باشد بین آن دو فرد سازگاری وجود دارد.

آیا امکان بردن خانواده یا همراه برای اهدا عضو وجود دارد؟

خیر. ویزا اهدای عضو کانادا فقط برای فرد اهدا کننده عضو می باشد و آن فرد نمی تواند با استفاده از این ویزا فرد دیگری را با خود ببرد. در صورتی که فرد به همراه نیاز دارد، می تواند برای فرد همراه، ویزای بازدید کننده درخواست دهد. در صورتی که به فرد ویزا بازدید کننده داده شود، می تواند همراه با شما به کانادا بیاید.

در صورتی که درخواست شما رد شود، آیا هزینه های پرداخت شده قابل استرداد می باشد؟

خیر. در هیچ شرایطی این هزینه ها قابل استرداد نمی باشد.