پاس ریکوئست کانادا چیست؟

پس از آنکه در طی انجام مراحل اخذ ویزا اموری چون انگشت نگاری را به انجام رساندید، جواب سفارت کانادا به ویزای درخواستی شما پس از 42 روز ارسال خواهد شد. در این شرایط اگر با ویزای شما موافقت شود، نامه ای تحت عنوان پاس ریکوئست کانادا برای شما فرستاده می شود. در این شرایط شما باید پاسپورت خود را همراه با نامه پاس ریکوئست پیکاپ کنید. دقت داشته باشید که پاسپورتی که در این مرحله ارسال می کنید، می بایست حداقل یک صفحه ی خالی داشته باشد. این مرحله در واقع بهترین گام از مراحل اخذ ویزای کانادا می باشد. دریافت نامه پاس ریکوئست کانادا در واقع به معنای آن است که، شما تمامی مراحل اخذ ویزای کانادا را با موفقیت گذرانده اید و با صدور ویزای شما موافقت گردیده است.

پاس ریکوئست کانادا در حقیقت به مفهوم آن است که، موافقت های لازم با ویزای شما به عمل آمده و جهت الصاق ویزا به پاسپورت، به گذرنامه شما نیاز هست. در این شرایط اصولی ترین کار آن است که پاسپورتتان را به یکی از دفاتر VAC بفرستید. مرحله ارسال گذرنامه یا به اصطلاح پیکاپ پاسپورت کانادا بین 1 تا 2 هفته زمان می برد. پس از دریافت پاسپورت شما توسط دفاتر VAC، تمامی مدارک شما مجددا به دقت بررسی و سپس ویزا به پاسپورت شما الصاق خواهد شد. در ادامه به جهت آشنایی بیشتر شما، نمونه ای از نامه پاس ریکوئست را قرار داده و به شرح مفهوم قسمت های مختلف آن خواهیم پرداخت. گاهی ممکن است پس از صدور نامه پاس ریکوئست کانادا و پیکاپ پاسپورت، ویزای شما به اصطلاح مورد اسک واقع گردد.

نمونه نامه پاس ریکوئست

عموماً نامه پاس ریکوئست کانادا شامل قسمت های زیر می باشد. توجه داشته باشید که شما باید تمامی قسمت های مندرج در نامه را به دقت ترجمه و بررسی نمایید. در زیر نمونه ای از نامه پاس ریکوئست را قرار داده و قسمت های مهم آن را با اعداد 1 تا 4 نمایش داده ایم. در ادامه قصد داریم تا توضیحات لازم را در خصوص هر یک از این بخش ها ارائه دهیم.

نمونه نامه پاس ریکوئست

مفهوم عبارات مندرج در قسمت اول

نامه ی ارسالی پیرو درخواست شما در جهت صدور ویزای کوتاه مدت کشور کانادا صادر گردیده است. ما در مورد پرونده ی شما تصمیمات لازم را اتخاذ کرده و لذا جهت تکمیل روند بررسی مدارک و پرونده، به پاسپورت شما نیاز داریم.

مفهوم عبارات مندرج در قسمت دوم

در این بخش از نامه پاس ریکوئست کانادا، توضیحاتی پیرامون ویژگی ها و شرایط پاسپورت ارسالی شرح داده شده است. در این قسمت بیان شده است که، احتراما درخواست داریم که به پیوست نامه پاس ریکوئست، پاسپورت خود را برای ما ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که، در پاسپورت ارسالی حداقل می بایست یک صفحه ی خالی وجود داشته باشد. همچنین، پاسپورت شما باید به اندازه ی مدت زمانی که می خواهید در کشور کانادا اقامت کنید، اعتبار داشته باشد. علاوه بر این توجه داشته باشید که اگر تاریخ انقضای پاسپورت به پایان رسیده باشد، قادر به صدور ویزا کانادا برای شما نخواهیم بود. دریافت پاس ریکوئست کانادا در حقیقت به این مفهوم است که، موافقت های لازم با ویزای شما به عمل آمده است.

مفهوم عبارات مندرج در قسمت سوم

در نظر داشته باشید که شما ظرف 30 روز پس از دریافت نامه پاس ریکوئست کانادا می بایست، پاسپورت خود را به دست اداره ی مهاجرت کانادا برسانید. اگر به بازه ی زمانی معین شده توجه نداشته باشید و نتوانید در زمان مشخص شده گذرنامه ی خود را به اداره ی مهاجرت کانادا بفرستید، ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شود. در این مرحله شما باید از نامه پاس ریکوئست یک نسخه کپی تهیه کرده و همراه با پاسپورت خود به اداره ی مهاجرت ارسال نمایید. برای اطلاع از آدرس ارسال، بهتر است که به سایت اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و اطلاعات موجود در صفحه ی ارسال پاسپورت پس از موافقت با ویزا را مطالعه نمایید. در جمله ی پایانی این قسمت نیز عنوان گردیده، که از ابراز علاقه مندی شما به کشور کانادا صمیمانه تشکر می کنیم.

مفهوم عبارات مندرج در قسمت چهارم

در قسمت بالا و چپ نامه پاس ریکوئست کانادا یک شماره درج گردیده است. این شماره به طور اختصاصی برای شما صادر شده و به شماره ی UCI شهرت دارد. شما می توانید با استفاده از این شماره به صفحه ی اطلاعات شخصی خود دسترسی پیدا کنید. با توجه به اهمیت این شماره و ضرورت حفظ حریم شخصی خود در صورت لزوم، تنها آن را در اختیار وکیل قانونی خود قرار دهید.

اسک شدن ویزا

نامه کارسپاند کانادا چیست؟

نامه کارسپاند کانادا می تواند به صورت رسمی یا غیر رسمی برای شخص ارسال شود. ارسال این نامه برای شخص متقاضی در واقع به معنای آن است که اداره ی مهاجرت کانادا، اطلاعات بیومتریک شما را بررسی کرده و در حال رسیدگی به پرونده ی شماست. نامه کارسپاند کانادا همچنین روشی جهت مطلع کردن شخص متقاضی از مراحل صدور ویزا می باشد. در این مرحله هنوز به طور کامل با صدور ویزای شما موافقت به عمل نیامده و همچنان احتمال ریجکت شدن آن وجود دارد.

اسک شدن ویزا

گاهی ممکن است پس از صدور نامه پاس ریکوئست کانادا و پیکاپ پاسپورت، ویزای شما به اصطلاح مورد اسک واقع گردد. اسک شدن ویزا در واقع به این معناست که، ویزای شما جهت ارائه ی برخی توضیحات مورد بازخواست و سوال قرار می گیرد. در این شرایط شما می بایست به فرضیات و سوالات پیش آمده برای اداره مهاجرت کانادا، به طور کامل پاسخ داده و موارد را شفاف سازی نمایید.

سابمیت مدارک کانادا

در شرایطی که مشغول آماده سازی درخواست صدور ویزا، مهاجرت و مواردی از این قبیل هستید، اداره ی مهاجرت کانادا از شما درخواست خواهد کرد که مدارک و اسناد خود را در سایت سابمیت و یا برای آنها ارسال نمایید. در نظر داشته باشید که در خلال سابمیت مدارک کانادا، باید اسناد معتبر و دارای اعتبار بوده و از وضوح، کیفیت و حجم مشخصی برخوردار باشند. مدارکی که باید سابمیت شوند عمدتاً شامل؛ گذرنامه، فرم درخواست ویزای کانادا، کپی نامه پاس ریکوئست کانادا، گواهی هزینه های پرداخت شده برای صدور ویزای کانادا، گواهی عدم داشتن سابقه ی کیفری، نامه ی سلامت پزشکی، گواهی اثبات تمکن مالی، مدارک مربوط به اعتبار ویزا، مدارک هویتی و مدنی، انگیزه نامه، ترجمه مدارک جهت سابمیت مدارک کانادا و تمبرهای لازم می باشد.

2.9/5 - (15 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *