حضور متقاضی در سفارت برای انجام امور مربوط به درخواست ویزا مانند انگشت نگاری و مصاحبه امری ناگزیر و لازم است اما برای سایر پیگیری ها و پیوست برچسب ویزا الزامی برای حضور متقاضی وجود ندارد. با توجه به این مسئله متقاضیان ویزا کانادا ترجیح می دهند برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزا کانادا مدارک خود را در اختیار یک موسسه مهاجرتی معتبر بگذارند. موسسه مهاجرتی به عنوان نماینده قانونی متقاضی به کارها و امور مربوطه رسیدگی می کند.

پیکاپ ویزا کانادا از ارمنستان

متقاضی پس از انجام امور مربوط به درخواست ویزا، ایمیلی مبنی بر تایید یا عدم تایید درخواست دریافت می کند. در صورت تایید درخواست باید با تهیه ی بلیط به کشوری واسط مانند ارمنستان عازم گردد. سپس با مراجعه به سفارت کانادا در ارمنستان و ارائه ی مدارک، پاسپورت و پرینت ایمیل تاییدیه و انجام امور اداری گذرنامه به همراه برچسب ویزا را دریافت می کند. این سفر می تواند هزینه ها و چالش های فراوانی به همراه داشته باشد. خرید بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل، صرف چند روز وقت و … از ساده ترین مسائل پیش رو هستند.

اما با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا کانادا تمام این مشکلات برطرف شده اند. فقط کافیست با صرف هزینه ی بسیار کمتر مدارک خود را در اختیار یک موسسه مهاجرتی قرار دهید و کمی بعد پاسپورت خود را به همراه برچسب ویزا تحویل بگیرید. خدماتی چون پیکاپ ویزا برای کشور های خاص همچون کانادا بسیار مناسب است و موجب سرعت بخشی به فرایند اخذ ویزا کانادا می گردد. به زبان ساده تر زمانی به پیکاپ ویزا نیاز پیدا می کنید که سفارت کشور مورد نظر در ایران وجود نداشته باشد و یا غیر فعال باشد. خدماتی چون پیکاپ ویزا برای کشور کانادا بسیار مناسب است و موجب سرعت بخشی به فرایند اخذ ویزا می گردد.

مدت زمان پیکاپ ویزا کانادا

مدت زمان پیکاپ ویزا کانادا

فرد متقاضی از زمان دریافت پاسخ سفارت مبنی بر تایید درخواست اخذ ویزا، 30 روز مهلت دارد تا به سفارت کشور مورد نظر مراجعه نماید به طور معمول بازه زمانی مشخصی برای پیکاپ وجود ندارد اما با در نظر گرفتن فرایند اداری می توان به صورت تجربی بازه زمانی 10 الی 20 روزه را برای صدور ویزا منطقی دانست. مدت زمان پیکاپ به سرعت عمل سفارت کانادا در کشور واسط، ارمنستان یا ترکیه وابسته است. موسسات مهاجرتی به محض دریافت مدارک با اولین پرواز آنها را به سفارت کانادا در ارمنستان یا ترکیه تحویل می دهند اما بسته به فرایند اداری مدت زمان پیکاپ می تواند متفاوت باشد. با این وجود موسسات مهاجرتی سعی بر ارائه سریع ترین خدمات پیکاپ ویزا را دارند.

پیگیری پیکاپ ویزا کانادا

به طور معمول متقاضیان پس از صدور پاس ریکوئست و اطمینان از صدور ویزا به دنبال انجام سایر امور مربوط به سفر خود هستند. برای انجام اموری چون خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و … نیاز به وجود گذرنامه است از این رو زمان بازگشت پاسپورت از پیکاپ می تواند بسیار با اهمیت باشد. برای حل این مشکل موسسه مهاجرتی پس از دریافت مدارک و پاسپورت برای انجام پیکاپ یک شماره پیگیری در اختیار متقاضی می گذارد. با مراجعه به سایت VFS Global و وارد کردن کد پیگیری می توان روند پیکاپ ویزا کانادا را پیگیری کنید.

 • پس از ورود به سایت com کشور مبدا را بر روی کشور واسط ترکیه یا ارمنستان قرار دهید.
 • سپس کانادا را به عنوان کشور مقصد انتخاب کنید.
 • در قسمت پیکاپ پاسپورت کد پیگیری که در اختیار دارید را وارد کنید.
 • در قسمت بعدی تاریخ تولد خود را وارد کرده و به راحتی مراحل پیکاپ ویزا خود را پیگیری کنید.

هزینه پیکاپ ویزا کانادا

هزینه پیکاپ ویزا کانادا

هزینه های پیکاپ پاسپورت شامل موارد مختلفی چون دستمزد آژانس مهاجرتی و هزینه هایی که می بایست به دفاتر وک پرداخت گردند می شوند. این که کجا انگشت نگاری کرده اید می تواند در برآورد هزینه ی پیکاپ ویزا کانادا تاثیرگذار باشد. هزینه از حدود 30 الی 130 دلار متغیر است. از این رو برای کسب اطلاع از نرخ دقیق آن باید با کارشناسان موسسه مهاجرتی تماس حاصل نمایید. با ارائه ی مدارک خود به آژانس و بررسی آن توسط کارشناسان، هزینه ی پیکاپ کانادا به طور دقیق برای شما محاسبه می گردد.

قیمت پیکاپ ویزا کانادا

قیمت پیکاپ ویزا کانادا با در نظر گرفتن موارد مختلفی محاسبه می گردد. هزینه ی حمل مدارک، هزینه دفاتر وک، هزینه ی آژانس مسافرتی و … از نمونه هزینه های تاثیر گذار در برآورد قیمت هستند از این رو برای محاسبه دقیق قیمت باید مدارک خود را در اختیار کارشناس آژانس مهاجرتی قرار دهید همچنین می توانید با پشتیبانی شرکت اوج آرام تماس گرفته و از قیمت کسب اطلاع نمایید.

نحوه پیکاپ ویزا کانادا

فرایند پیکاپ به این صورت انجام می گیرد که فرد متقاضی مدارک خود را در اختیار کارشناس موسسه مهاجرتی قرار می دهد. سپس کارشناس موسسه پاسپورت و سایر مدارک متقاضی را از طریق خطوط هوایی به صورت اختصاصی به سفارت کانادا در ارمنستان یا ترکیه ارسال می نماید. پس از انجام مراحل اداری گذرنامه مهر شده به همراه برچسب ویزا به وسیله ی خطوط هوایی به ایران بازگردانده و تحویل متقاضی می گردد. به صورت اختصار مراحل درخواست پیکاپ ویزا به شرح زیر است.

 • تحویل مدارکی چون گذرنامه متقاضی و جوابیه ایمیل سفارت به آژانس مهاجرتی
 • بررسی مدارک و تشکیل پرونده متقاضی توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی برای تعیین هزینه و مدت زمان پیکاپ ویزا کانادا
 • اخذ وکالت از متقاضی برای پیگیری امور اداری سفارت
 • ارسال مدارک متقاضی با استفاده از خطوط هوایی و تحویل آن به سفارت کانادا در ارمنستان یا ترکیه
 • دریافت گذرنامه مهر شده به همراه ویزا از سفارت و بازگرداندن آن به ایران و تحویل به متقاضی

فرم وکالت پیکاپ ویزا کانادا

فرم وکالت پیکاپ ویزا کانادا

برای این که موسسه مهاجرتی بتواند امور مربوط به درخواست ویزا متقاضی را از طریق پیکاپ ویزا کانادا پیگیری کند باید به طور رسمی به عنوان نماینده ی حقوقی متقاضی معرفی گردد. پر کردن فرم وکالت به منزله ی معرفی آژانس مهاجرتی به عنوان نماینده حقوقی شما است. به زبان ساده تر شما به آژانس مهاجرتی به طور رسمی و قانونی اختیار می دهید که فرایند درخواست ویزای شما را پیگیری کند. وکالت نامه های پیکاپ ویزا به دو صورت زیر می باشند.

 • وکالت نامه پیکاپ ویزا کانادا از ارمنستان
 • وکالت نامه پیکاپ ویزا کانادا از ترکیه

مدارک پیکاپ ویزا کانادا

برای انجام امور پیکاپ ویزا کانادا باید یک سری از مدارک را در اختیار آژانس مهاجرتی قرار دهید تا قادر به پیگیری روند اداری و انجام امور مربوط به صدور ویزای شما باشد. البته مدارک مورد نیاز وابسته به نوع ویزا متفاوت هستند، اما به طور کلی مدارکی که باید در اختیار موسسه مهاجرتی قرار دهید به شرح زیر می باشند.

ویزای مهاجرتی

 • پرینت جوابیه ی سفارت که به واسطه ی ایمیل برایتان ارسال شده است
 • گذرنامه یا پاسپورت دارای اعتبار 6 ماهه
 • تکمیل فرم مشخصات و پاسخ به پرسش های قد، وزن، شماره تلفن و آدرس، رنگ چشمان و سایر ویژگی های ظاهری که به همراه ایمیل تاییدیه برایتان ارسال شده است
 • دو قطعه عکس در ابعاد 5×7 که مهر عکاسی در پشت عکس درج شده باشد
 • فرم وکالت نامه

ویزای غیر مهاجرتی

 • پرینت جوابیه سفارت
 • پاسپورت معتبر
 • پرینت رسید انگشت نگاری VAC
 • فرم وکالت نامه
 • پر کردن فرم وکالت به منزله ی معرفی آژانس مهاجرتی به عنوان نماینده ی حقوقی شما است

آژانس پیکاپ ویزا کانادا

آژانس پیکاپ ویزا کانادا

از آنجا که سفارت کانادا در ایران هیچ گونه فعالیتی ندارد برای درخواست ویزا باید به یک کشور ثالث سفر کنید. کشور ثالث می تواند ارمنستان یا ترکیه باشد که باید برای حضور در سفارت و انجام مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت کانادا یکی از این کشور ها سفر کنید. پس از دریافت تاییدیه از سفارت برای ادامه ی فرایند صدور ویزا ظرف مدت 30 روز مجددا باید به سفارت کانادا در یکی از کشور های ارمنستان یا ترکیه مراجعه نمایید. برنامه ریزی مجدد برای سفر به کشور ثالث نیاز به صرف زمان و هزینه ی بسیار دارد. از این رو با انتخاب یک آژانس مهاجرتی معتبر می توانید از فرایند پیکاپ ویزا کانادا استفاده کنید و با کمترین هزینه در اسرع وقت ویزای خود را دریافت کنید.

پیکاپ ویزا کانادا مشهد

خدمات پیکاپ ویزا در تمامی کلان شهر های ایران قابل دسترسی است. متقاضیان اخذ ویزا کانادا ساکن مشهد با ارائه ی مدارک خود به موسسه مهاجرتی می توانند در کمترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت نمایند.

پیکاپ ویزا کانادا اصفهان

شهروندان اصفهانی می توانند با مراجعه به آژانس مهاجرتی و ارائه ی مدارک خود از خدمات پیکاپ ویزا بهره مند گردند. پس از تکمیل فرایند اخذ ویزا، گذرنامه به همراه ویزا مجددا به مبدا یا شهر اصفهان بازگشته و متقاضی می تواند برای دریافت آن به دفتر آژانس مراجعه نماید.

پیکاپ ویزا کانادا شیراز

شهروندان شیرازی پس از انجام فرایند درخواست ویزا و حضور در سفارت کانادا در ارمنستان یا استانبول ترکیه می توانند فرایند انگشت نگاری و مصاحبه را انجام دهند. پس از دریافت تاییدیه ویزا از سوی سفارت باید برای انجام سایر امور اداری جهت اخذ ویزا مجددا عازم سفر گردند. اما با مراجعه به یک موسسه مهاجرتی معتبر در شیراز می توانند انجام این امور را به آنها بسپارند و از یکی سفر مجدد و هزینه های احتمالی جلوگیری نمایند.

پیکاپ ویزا کانادا تبریز

پیکاپ ویزا تبریز امکان اخذ ویزا بدون دردسر را برای شهروندان تبریزی فراهم می کند. متقاضیان تبریزی عزیز می توانند با مراجعه به موسسه ی مهاجرتی شعبه تبریز فرایند اخذ ویزا کانادا خود را در کشور ثالث پیگیری نمایند. می توانید از فرایند پیکاپ ویزا کانادا استفاده کنید و با کمترین هزینه در اسرع وقت ویزای خود را دریافت کنید.

پیکاپ ویزا کانادا تهران

پیکاپ ویزا کانادا تهران

موسسات مهاجرتی که خدمات پیکاپ را ارائه می دهند در تهران کم نیستند اما توجه داشته باشید که با در اختیار گذاشتن گذرنامه و وکالت نامه خود به موسسه، موسسه را به عنوان نماینده حقوقی خود معرفی می کنید. درصورتی که فردی در فرودگاه همراه با گذرنامه هایی که متعلق به او نیست مشاهده گردد مرتکب تخلف شده و سریعا بازداشت می شود. علاوه بر حامل پاسپورت، صاحب پاسپورت نیز دچار مشکلات فراوانی نیز می گردد از این رو موسسه مورد نظر باید موفق به کسب مجوز های لازم برای انجام امور پیکاپ ویزا کانادا شده باشد.

پیکاپ ویزا کانادا از ترکیه

سفارت کشور کانادا در ترکیه در شهر های استانبول و آنکارا قرار دارد. در صورتی که ترکیه را به عنوان کشور واسط انتخاب کنید باید برای تکمیل فرایند درخواست ویزای خود به یکی از این دو شهر سفر کنید. پس از حضور در سفارت کانادا در ترکیه و گذراندن مراحل درخواست ویزا مانند انگشت نگاری و مصاحبه، باید منتظر باشید تا سفارت جوابیه ی خود را برای شما از طریق ایمیل به دستتان برساند. پس از دریافت تاییدیه درخواست ویزا می بایست برای پیگیری مجددا به سفارت کانادا در ترکیه مراجعه کنید. برای پرهیز از این کار که صرف هزینه و وقت بسیاری نیاز دارد می توانید مدارک خود را در اختیار یک موسسه مهاجرتی معتبر قرار دهید تا با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا کانادا تمام امور را در کمترین زمان با کمترین هزینه برای شما پیگیری نماید.

پیکاپ فوری ویزا کانادا

برای تسریع در سرعت فرایند پیکاپ ویزا کانادا، ارسال مدارک به سفارت کانادا در ترکیه یا ارمنستان با استفاده از خطوط هوایی انجام می شود. این روش در مقایسه با استفاده از شرکت های پستی به مراتب سریع تر انجام می گیرد. برای مثال در طول هفته سه پرواز برای ترکیه وجود دارد که می توان به واسطه ی آن مدارک را هرچه سریع تر به سفارت کانادا رساند. با این وجود زمان تحویل پاسپورت مهر شده به همراه ویزا تماما وابسته به سرعت عمل سفارت است. موسسه مهاجرتی به محض دریافت مدارک، با اولین پرواز آنها را در اختیار سفارت کانادا می گذارد. از طرف دیگر به محض آماده شدن ویزا و گذرنامه در سریع ترین زمان ممکن آن را به دست متقاضی می رساند. حضور متقاضی فقط برای اموری چون انگشت نگاری و مصاحبه الزامی است.

هزینه پیکاپ ویزای کانادا در استانبول

هزینه پیکاپ ویزای کانادا در استانبول

هزینه کلی پیکاپ در شهر استانبول ترکیه شامل هزینه پرداختی به دفاتر وک و دستمزد آژانسی که امور اداری و پیگیری فرایند ویزای شما را به عهده دارد می شود. هزینه پیکاپ بر اساس این که مراحل انگشت نگاری را در کدام شهر یا کشور انجام داده اید متفاوت است به عنوان مثال اگر فرایند مصاحبه و انگشت نگاری را در دفاتر استانبول به انجام رسانده باشید دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای امور پیکاپ ویزا کانادا در ترکیه نمی باشد.

جمع بندی

فرایند ارسال گذرنامه یا پاسپورت متقاضی به سفارت و بازگرداندن آن به همراه ویزا، پیکاپ ویزا نامیده می شود. حضور متقاضی فقط برای اموری چون انگشت نگاری و انجام مصاحبه الزامی است و بعد از آن دیگر نیازی به مراجعه شخص به سفارت نمی باشد. برای مثال سفر به کشور واسط هزینه های بسیاری به همراه دارد و با توجه به مدت انتظار برای انجام امور اداری هزینه ها می تواند افزایش یابد. از این رو استفاده از خدماتی چون پیکاپ ویزا کانادا می تواند علاوه بر ایجاد سهولت در انجام امور در هزینه ها نیز صرفه جویی نماید. شما می توانید مدارک خود را در اختیار شخص دیگری قرار دهید تا به عنوان نماینده ی شما باقی امور را به انجام برساند.

سوالات متداول

آیا پاسپورت برای انجام فرایند پیکاپ ویزا کانادا باید به همان کشور ثالثی که در آن انگشت نگاری و مصاحبه صورت گرفته ارسال گردد؟

خیر ادامه فرایند اخذ ویزا با استفاده از پیکاپ در هر کشور ثالثی که دارای سفارت کانادا باشد قابل انجام است.

پس از ارائه مدارک به موسسه چگونه می توان پیکاپ ویزا کانادا را پیگیری نمود؟

می توانید با تماس با پشتیبانی موسسه از وضعیت ویزا خود مطلع گردید و یا با استفاده از کد رهگیری که در اختیار دارید روند پیکاپ ویزا کانادا را از طریق سایت VFS Global دنبال نمایید.

خدمات پیکاپ ویزا شامل چه کشور هایی می شود؟

کشور هایی که در ایران دارای سفارت فعال نمی باشند مانند آمریکا، کانادا و انگلستان.

چرا خدمات پیکاپ ویزا کانادا اهمیت دارد؟

پیکاپ ویزا کانادا زحمت یک سفر دیگر به کشور ثالث را برای شما کم می کند همچنین بسیار مقرون به صرفه تر از خرید بلیط سفر و رزرو هتل می باشد.