معرفی جزایر قناری

معرفی جزایر قناری

جزایر قناری، به یکی از زیبا ترین جزایر قرار گرفته بر روی کره زمین گفته می شوند که به علت داشتن یک سری ویژگی های خاص و کلیدی، هر ساله طرفداران زیادی را به خود جذب می کنند. جالب است بدانید که این جزایر به علت داشتن جاذبه های طبیعی زیاد، مدیریت خوب و منابع انسانی مفید هر ساله چند میلیون توریست را به خود جذب می کند. خیلی از افراد معتقد هستند که جزایر قناری یکی از آرامش بخش ترین نقاط زمین به حساب می آیند. امروز ما قصد داریم تا این مسئله را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم. بی شک جزایر قناری جایی نیست که بتوان به راحتی از آن گذر کرد. این مجموعه جزایر در سال 1982 تاسیس شدند و هم اکنون هم میزبان افراد زیادی هستند.

جالب است بدانید که این جزایر به صورت خود مختار ولی تحت نظر حکومت اسپانیا عمل می کنند. همین مسئله باعث شده تا توجه به آنها بیشتر شود. از آنجایی که جزایر قناری در اسپانیا قرار گرفته است، مردم حاضر در این جزیره با زبان اسپانیایی صحبت کرده و از واحد پولی اسپانیا هم استفاده می کنند. امروز ما قصد داریم تا به صورت مفصل در رابطه با این جزایر زیبا و مهم ترین ویژگی های این منطقه توریستی با شما صحبت کنیم. پس اگر شما هم به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد هستید، ادامه مقاله امروز ما را از دست ندهید.

جزایر قناری اسپانیا

بیایید تا کارمان را با بررسی جزایر اسپانیا شروع کنیم. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله به شدت مهم اشاره کردیم، این جزایر در اسپانیا قرار گرفته و از ویژگی های طبیعی و جاذبه های زیبایی اسپانیا هم بی نصیب نمانده است. این جزایر که در مجاورت اقیانوس اطلس قرار گرفته اند، به علت داشتن یک سری ویژگی های کلیدی و به شدت منحصر به فرد، طرفداران زیادی را هر ساله به خود جذب می کنند. جالب است بدانید که این جزایر دیدنی های تاریخی زیادی را نیز در خود جای داده است. بر خلاف تصویر عموم مردم که فکر می کنند جزایر قناری فقط محل قرارگیری ویژگی های توریستی طبیعی است، در واقع این جزایر می توانند حاوی ویژگی های تاریخی زیادی نیز باشند. شما عزیزان می توانید با خرید تور اسپانیا از شرکت اوج آرام به این جزایر فوق العاده زیبا سفر کنید و لحظات ناب و خاطره انگیزی را در کنار دوستان و خانواده رقم بزنید.

جزایر قناری اسپانیا

از آنجایی که این جزایر در نزدیکی اقیانوس اطلس و قاره آفریقا قرار گرفته اند، آب و هوای آنها نیز شباهت زیادی با کشور های آفریقایی دارد. لازم به ذکر است که این جزایر خود مختار حیات وحش متنوعی را نیز در خود جای داده اند. گاهی اوقات این حیات وحش برای انسان ها خطرات متنوعی را درست می کنند. در نتیجه، برای بازدید از این جزایر شما باید وسایل ایمنی لازم را به همراه داشته باشند. داشتن ویژگی های طبیعی زیاد و طبیعت رنگارنگ به عنوان مهم ترین مزیت این جزایر شناخته شده است. این جزیره به صورت کلی دو استان یا ایالت داشته و نام این دو استان سانتا کروس و لاس پالماس می باشد.

مجموعه جزایر از هشت جزیره مختلف تشکیل شده اند. معمولا افراد به سراغ پایتخت این جزایر رفته و سپس از دیگران هم دیدن می کنند. توجه داشته باشید که همه آنها به عنوان زیر مجموعه قناری شناخته می شوند پس توجه و اشاره به نام آنها اهمیت زیادی نخواهد داشت. خیلی از جهانگردانی که به این منطقه سفر کرده اند، در مورد ویژگی های طبیعی و زیبایی های فوق العاده این جزایر سخنان زیادی را مطرح کرده اند. همین مسئله هم باعث شده تا افراد بیشتری به بازدید از این جزایر علاقه مند شوند. اگر شما هم به دنبال سفر به جزایر قناری هستید، بهتر است که به دنبال استفاده از خدمات بهترین تیم های فعال در این زمینه باشید.

هزینه سفر به جزایر قناری

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که برای سفر به این جزایر افراد با آن مواجه می شوند، هزینه کلی این فعالیت است. عوامل و فاکتور های زیادی وجود دارند که می توانند هزینه سفر به جزایر قناری را تحت تاثیر خود قرار دهند. به علت زیاد بودن عوامل و فاکتور های موثر بر روی هزینه نهایی سفر به این کشور، مشخص کردن دقیق هزینه آن غیر ممکن است ولی به صورت کلی ما مهم ترین عوامل موثر بر روی هزینه سفر را به شما معرفی می کنیم. با توجه به عوامل معرفی شده در این قسمت، شما می توانید سفری خوب و دل چسب را تجربه کنید. پس با ما همراه باشید. اولین و مهم ترین فاکتوری که بر روی هزینه سفر به جزایر قناری تاثیر گذار است، نرخ دلار و واحد پولی کشور اسپانیا می باشد.

اسپانیا از واحد پولی یورو به عنوان ارز اصلی خود استفاده می کند در نتیجه برای سفر شما باید مقدار قابل توجهی یورو به همراه خود داشته باشید. هرچه نرخ تبدیل ریال به یورو بالا تر رود، هزینه ای که شما باید برای سفر به جزیره قناری پرداخت کنید هم افزایش پیدا می کند. دیگر عاملی که شما باید به آن توجه داشته باشید نرخ پرواز است. از آنجایی که این جزایر در قاره اروپا قرار گرفته اند، هیچ راهی بجز سفر هوایی برای ورود به آنها وجود ندارد. شما می توانید از روش های دریایی هم استفاده کنید ولی پروسه سفر دریایی به مدت زمان زیادی نیاز داشته و می تواند شما را برای زمان زیادی به خود درگیر کند. شما می توانید از دو روش یعنی پرواز مستقیم و پرواز غیر مستقیم استفاده نمایید.

هزینه سفر به جزایر قناری

هر دو این روش ها مزایای خاص خود را به همراه دارند. دیگر مسئله ای که شما باید به آن توجه داشته باشید نرخ نور و نرخ پاسپورت و دریافت ویزا می باشد. حتما شما هم می دانید که برای سفر به یک کشور شما باید هزینه دریافت ویزای آن کشور را پرداخت کنید. در غیر این صورت، اجازه ورود برای شما صادر نمی شود. برای ورود به خاک اسپانیا هم شما باید از طریق سفارت این کشور اقدام نمایید تا با هیچ مشکل خاصی در این زمینه مواجه نشوید.

جزایر قناری کجاست؟

در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم که جزایر قناری به مجموعه ای از 8 جزیره مختلف گفته می شوند که در کشور اسپانیا قرار گرفته اند. این جزایر در 50 سال قبل اعلام استقلال از اسپانیا کرده و به صورت خود مختار عمل می کنند. موقعیت مکانی را می توان به عنوان مهم ترین دلیل شهرت و محبوبیت این جزایر شناسایی کرد. از آنجایی که آنها در اسپانیا قرار گرفته اند، جاذبه های طبیعی و مردم خون گرم زیادی دارند. در ضمن، هوای این کشور هم به شدت گرم می باشد. به صورت کلی می توان ویژگی های آب و هوایی و جغرافیایی اسپانیا را هم مد نظر قرار داد.

لازم به ذکر است که جزایر قناری نه تنها در نزدیکی اسپانیا، بلکه در نزدیکی آفریقا و اقیانوس اطلس هم قرار گرفته اند. این مسئله باعث شده تا دمای این جزایر به صورت کلی افزایش پیدا کند. البته، این افزایش دما آزار دهنده نیست. چرا که وجود ساحل های مختلف و جاذبه های طبیعی توانسته تا دمای کلی و جامع این محیط را تا حد نسبتا زیادی کنترل کند.

جزایر قناری کجاست

مسئله مهمی که در این زمینه شما باید به آن توجه داشته باشید، مربوط به فاصله آن با آفریقا است. خیلی از افرادی که به این جزایر سفر می کنند، به سراغ آفریقا رفته و کمی در آن نیز گشت و گذار می کنند. به صورت کلی، اگر شما به دنبال یک سفر خوب و رویایی به یک جزیره زیبا با آب و هوای خوب هستید، جزایر قناری گزینه خوبی برای شما به حساب می آیند. این جزایر با داشتن سواحلی زیبا و جنگل های گسترده به عنوان یکی از آرامش بخش ترین موقعیت های زمین شناخته شده اند.

جزایر قناری در نقشه

در تصویر زیر شما می توانید موقعیت جزایر قناری بر روی نقشه را مشاهده کنید. همانطور که مشخص است، این جزایر در نزدیکی کشور اسپانیا قرار گرفته اند. البته که شما می توانید محاصره شدن این جزایر توسط اقیانوس را نیز مشاهده کنید. داشتن طول جغرافیایی و عرض جغرافیایی به شما کمک می کند تا خیلی راحت تر موقعیت این جزایر زیبا را بر روی نقشه درک کنید. از آنجایی که هر چیزی در دنیا یک طول و یک عرض دارد، داشتن طول و عرض جغرافیایی این جزایر هم در سفر به آن بی تاثیر نخواهد بود. توجه داشته باشید که طول جغرافیایی همیشه مثبت نیست. از آنجایی که نقطه صفر طولی جغرافیا در قطب شمال قرار ندارد و کره زمین هم صاف نیست، می توان مقادیر منفی را برای طول و عرض جغرافیایی انتخاب کرد. طول جغرافیایی جزایر قناری منفی 16.6291304 بوده و عرض جغرافیایی این جزایر هم 28.2915637 می باشد. جدا از اسپانیا، این جزایر محبوب و معروف به کشور هایی همچون مراکش هم نزدیک هستند.

جزایر قناری در نقشه

تفریحات جزایر قناری

نام دیگر جزایر قناری، بهشت اروپا می باشد. بی شک داشتن جنگل های مختلف و سواحل فوق العاده به عنوان تنها جاذبه های تفریحی این مجمع الجزایر نیستند. با اینکه شما می توانید روزها یا حتی هفته ها در این سواحل یا جنگل ها گشت بزنید و خسته نشوید باز هم یک سری تفریحات خاص برای مردم محلی و توریست ها در نظر گرفته شده است. تفریحاتی که می تواند سفر شما را دلچسب تر و بهتر بکند. پارک ملی تیده اولین موقعیتی است که شما می توانید به آن سر بزنید. این پارک که بر روی کوه تیده قرار گرفته است، یکی از بلند ترین آتش فشان های دنیا به حساب می آید که در یکی از جزایر قناری قرار گرفته است.

جالب است بدانید که کوه تیده به صورت کامل به عنوان یکی از مهم ترین موقعیت ها و مکان های تفریحی بهشت اروپا شناخته شده است. پارک تیمانافایا، دیگر موقعیتی است که گردشگران می توانند به آن سفر کنند. این پارک ملی هم که به عنوان یکی از زیبا ترین پارک های سراسر اروپا شناخته شده است، ویژگی های مثبت زیادی دارد. این پارک که بر اثر فوران یکی از آتشفشان های بزرگ دنیا در حدود 200 سال قبل ساخته شد، هم اکنون میزبان جهانگردان زیادی می باشد.  سواحل گرند کارانیا دیگر موقعیتی است که شما می توانید به سراغ آن بروید. گرند کاناریا سواحل طلایی زیاد و زیبایی داشته و می تواند شما را به صورت کامل ریلکس کند. جالب است بدانید که ترکیب شن های طلایی با آب کاملا آبی، ترکیب کارتونی و سینمایی جالبی را ایجاد کرده است. فقط با توجه به تصاویر این ساحل شما می توانید متوجه جاذبه آن شوید.

سواحل تنریفه آخرین موقعیتی هستند که امروز ما قصد بررسی آنها را داریم. این سواحل در قسمت های جنوبی جزایر قناری قرار گرفته و ویژگی های مثبت زیادی دارند. جالب است بدانید که آنها در یکی از توسعه یافته ترین جزیره قناری قرار گرفته اند. برای دیدن این سواحل شما می توانید در اقامتگاه های مخصوص آن ساکن شوید. لازم به ذکر است که داشتن شن های تیره تر در مقایسه با جزایر گرند کارانیا به عنوان یکی از مهم ترین ویژگی های این موقعیت به حساب می آید. به صورت کلی در هنگام سفر، شما می توانید جزیره مد نظر خود را انتخاب کنید و در آن به گشت و گذار بپردازید.

تفریحات جزایر قناری

نام جزایر قناری از چه گرفته شده؟

آخرین مبحثی که امروز ما قصد بررسی آن را داریم، منبع نام این جزایر می باشد. تاکنون افراد زیادی از ما سوال پرسیده اند که این نام از چه چیزی گرفته شده است؟ بی شک بررسی و پاسخ به این سوال کار آسانی است. نام جزایر قناری از روی سگ و توله سگ برداشته شده است. نام لاتین Insulatia canaria می باشد. این نام به زبان اسپانیایی یعنی جزایر توله سگ. توجه داشته باشید که خود مردم محلی این جزیره و مردم بومی اسپانیا به این اسم علاقه زیادی نشان می دهند. از آنجایی که قسمت دوم این نام Canaria است، مردم ایران آن را با نام جزایر قناری شناسایی می کنند ولی در واقع نام اصلی آن جزایر توله سگ می باشد. حتی اگر شما به پرچم رسمی دقت کنید متوجه می شوید که بر روی ساختار ظاهری آن دو توله سگ دیده می شود. این دو توله سگ دستان خود را بر روی نماد این جزایر گذاشته اند.

مجموعه جزایر قناری

سخن آخر 

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با جزایر قناری صحبت شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تورهای گردشگری و دریافت مشاوره و … از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 02188765741 | 09123980225

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *