این روزها بسیاری از افراد در اقصی نقاط جهان تمایل دارند تا به سایر نقاط دنیا برای سفر و تفریح بروند. اسپانیا یکی از کشورهای توریستی و در عین حال پر طرفدار در دنیا می باشد که این روزها از آن با نام قطب گردشگری در جهان نیز یاد می شود. در کشور اسپانیا جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد که قطعا با دیدن آن ها هوش از سرتان می پرد. تور اسپانیا یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا می باشد. شهر مایورکا یکی از شهرهای زیبای کشور اسپانیا است که یکی از جاذبه های گردشگری آن کلیسا جامع پالما می باشد. با اوج آرام تا انتهای این مقاله همراه ما باشد تا کلیسا جامع پالما مورد برسی قرار دهیم.

کلیسا جامع پالما اسپانیا

کلیسا جامع پالما؛ یک کلیسای تمام عیار

کلیسای جامع پالما در شهر مایورکا و در یک خلیج کوچک و نزدیک به یک بندرگاه واقع شده است. این کلیسا با وجود بزرگ بودنش فوق العاده ظریف می باشد. کلیسا جامع پالما طاق های بزرگ و کوچکی دارد که باعث شده تا این کلیسا، در سطح بین الملل فوق العاده معروف و مشهور باشد. از دیگر مواردی که باعث جذابیت این کلیسا شده؛ می توان به پوشش آهنی آن اشاره کرد. پنجره های این کلیسا تماما با آهن مزین شده اند. کلیسا جامع پالما به دست معماران اسپانیایی معروف طراحی و ساخته شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که محلی ها به این کلیسا La Seu می گویند. معادل فارسی این کلمه اسپانیایی کلیسای جامع نور می باشد. این کلیسا جدا از بحث گردشگری یکی از اماکن مقدس برای مردم اسپانیا نیز محسوب می شود که در آن مشغول به راز و نیاز می شوند.

تاریخچه کلیسای پالما مایورکا

تاریخچه کلیسا پالما

در مورد تاریخچه کلیسا جامع پالما؛ اطلاعاتی دقیق در دست نیست. با این وجود اما طبق مستنداتی که در دست می باشد؛ ساخت و طراحی این کلیسا در قرن 13 آغاز شده و تقریبا تا سال 1601 میلادی به طول انجامیده است. طرح اولیه این کلیسا ترکیبی از کاتالان و گوتیک بود. در اوایل قرن بیستم بود که گائودی تغییرات عمده ای را بر روی این کلیسا انجام داد. همین مسئله باعث شد تا این کلیسا خیلی بیش تر از هر زمان دیگری بر سر زبان ها بیفتد.

دلایل جذابیت کلیسا پالما در چیست؟

کشور اسپانیا را می توان کشور کلیساها دانست. در این کشور به اندازه ای کلیسا وجود دارد که حتی نمی توانید فکرش را کنید. یکی از متداول ترین سوالاتی که ممکن است برای افرادی که تاکنون به این کشور سفر نکرده اند؛ به وجود اید این است که چرا کلیسا جامع پالما انقدر در دنیا شهرت و محبوبیت دارد؟ با این وجود که ساخت این کلیسا در مدت زمانی طولانی انجام شد؛ اما به هنگام ساخت آن از بهترین و درجه یک ترین متریال های آن زمان استفاده شد. به هنگام ساخت این کلیسا از 1200 قطعه شیشه رنگی بهره برده شده است. همین مسئله باعث می شود تا به هنگام دیدن این کلیسا دهانتان از تعجب باز بماند.

همان طور که در قسمت قبلی مقاله گفته شد؛ به این کلیسا نیز کلیسای نور (کلیسا نور پالما) می گویند. علت این نام گذاری این است که در تاریخ 2 فوریه و 11 نوامبر در ساعت 8:30 صبح یک هاله ای از نور کلیسا را احاطه می کند و شما شاهد بازی رنگ ها خواهید بود. جدا از بحث زیبایی، شبستان مرکزی این کلیسا دارای ارتفاعی در حدود 44 متر است که در نوع خود بی نظیر می باشد. این شبستان نه تنها یکی از بلندترین شبستان های کشور اسپانیا می باشد بلکه در دنیا نیز رکوردار است. محال است نمونه این شبستان را در هیچ کجای دیگر دنیا پیدا کنید.

جدا از بحث ارتفاع، این کلیسا دارای دو راهرو هر کدام به طول 30 متر است. قطعا با دیدن راهروی طویل این کلیسا کیش و مات می شوید. در حال حاضر دولت اسپانیا برای این که بتواند در مقوله جذب توریست راه درستی را در پیش گیرد؛ دیوارهای این کلیسا را تا امتداد دریا ادامه داده است. همین موضوع نیز باعث زیبایی دو چندان کلیسا جامع پالما شده است.

این دو مورد اما تنها علت های زیبایی این کلیسا نیست؛ چرا که در بالای محراب این کلیسا یک چلچراغ قرار دارد که حسابی توجه ها را به سمت خود جلب کرده است. به هر گوشه ای از کلیسا جامع پالما که نگاه کنید؛ می توانید اثری از هنر دست و البته خلاقیت هنرمند فقید یعنی آنتونی گائودی را ببینید. صادقانه این موضوع را بیان می کنیم؛ اولین حسی که به شما به هنگام دیدن این کلیسا تزریق می شود؛ حس تحسین است.

آدرس کلیسا پالما

آدرس کلیسا پالما

کلیسا جامع پالما در جزیره مایورکا واقع شده است. فاصله مایورکا با دیگر شهرهای اسپانیا خیلی زیاد نیست و می توانید بدون وجود مشکلی به جزیره مایورکا بروید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *