هزینه زندگی در کانادا

در این مقاله در رابطه با تمام هزینه زندگی در کانادا صحبت کنیم. اگر شما قصد دارید به این کشور زیبا و پر از موقعیت سفر کرده و در آنجا زندگی خود را شروع کنید، بهتر است با تمامی هزینه های آن آشنا شوید. به این صورت می توانید یک تصمیم درست و آگاهانه بگیرید. اگر می خواهید در زمینه هزینه زندگی در کانادا اطلاعات مفیدی به دست آورید تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

هزینه زندگی در کانادا به تومان

در این قسمت می خواهیم به بررسی هزینه زندگی در کانادا به تومان بپردازیم. در نظر داشته باشید که در کشور کانادا باید شما به دلار هزینه ها را پرداخت کنید. پس اگر می خواهید این هزینه ها را به تومان محاسبه نمایید، باید قیمت روز دلار را بررسی کرده تا بتوانید قیمت دقیق مربوط با هزینه های زندگی در کانادا به دست بیاورید. قیمت دلار در کشور ایران دچار نوسانات بسیار زیادی می باشد اما به طور میانگین اگر هر یک دلار را  ۳۰ هزار تومان در نظر بگیریم هزینه های زندگی در کانادا را می توانیم به تومان محاسبه کنیم.

البته باید یک بازه تغییر نیز برای این قیمت در نظر بگیرید زیرا با افزایش و کاهش قیمت دلار هزینه های شما نیز کاهش و یا افزایش پیدا خواهد کرد. اگر فرد مجرد قصد مهاجرت به کشور کانادا دارد باید حداقل مبلغ ۳ هزار دلار با هزینه اجاره مسکن یک خوابه در آپارتمان مرکز شهر در نظر بگیرد. این هزینه بستگی به خود فرد نیز دارد.اگر شما قصد دارید تا ویزا کانادا را دریافت کنید می توانید به آژانس هوایی گردشگری و مسافرتی اوج آرام مراجعه کنید.

به عنوان مثال اگر فردی بخواهد از وسایل نقلیه عمومی استفاده کند و یا هزینه خورد و خوراک خود را محدود تر نماید، می تواند این هزینه را نیز کاهش دهد. در نظر داشته باشید که این سه هزار دلار مثلا باید ضربدر 40 هزار تومان شود و قیمت آن به تومان مشخص گردد. هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد در کشور کانادا حداقل ماهی ۹۰ میلیون تومان می باشد. البته این هزینه برای فردی که در آنجا مسکن دارد و نیازی به پرداخت اجاره بها ندارد کاهش پیدا کرده و به مبلغ ۱۵۰۰ دلار در ماه می رسد.

این مبلغ چیزی حدود ۴۵ میلیون تومان می شود. هرچقدر تعداد افراد افزایش پیدا کند این مبلغ نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال یک خانواده ۴ نفره در کشور کانادا باید با هزینه اجاره مسکن سه خوابه آپارتمان خارج از شهر هزینه ای برابر با ۶ هزار دلار در ماه بپردازند. به عبارتی یک خانواده ۴ نفره باید ماهی ۱۸۰ میلیون تومان در کشور کانادا ماهانه بپردازند. در نظر داشته باشید که این هزینه مخارج معمول و حدودی می باشد که بسته به نوع و سبک زندگی افراد می توانند تغییر پیدا کنند.

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا

هزینه زندگی در کانادا در شهر های مختلف، متفاوت می باشد. اگر شما در شهرهای بزرگی مانند ونکوور کانادا زندگی کنید باید هزینه های بیشتری برای حمل و نقل، خورد و خوراک و یا هزینه مسکن بپردازید. در شهرهای کوچک هزینه ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد. شهر هایی مانند تورنتو و  ونکوور افراد باید ماهیانه ۳۰۰۰ دلار به عنوان هزینه های معمول بپردازند.

در شهرهایی مانند هالیفاکس، کلگری و ساسکاچوان این هزینه‌ ها کاهش پیدا کرده و به مبلغ ۲۵۰۰ دلار در ماه می رسند. در ایالت های کوچکتر مانند شارلوت‌ تاون پ، مونکتون، مونترال و سنت جان این هزینه‌ ها کاهش پیدا کرده و مبلغ ۲ هزار دلار در ماه می رسند. پس در نظر داشته باشید هزینه زندگی در کشور کانادا از شهری به شهر دیگر متفاوت است. قبل از اینکه بخواهید محل زندگی خود را مشخص کنید بهتر است در رابطه با هزینه های زندگی در ایالت‌ های مختلف کانادا تحقیق نمایید.

هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا

هزینه زندگی در تورنتو کانادا

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است تورنتو جزو هشتمین شهر گران قیمت در کل دنیا می باشد. هزینه زندگی در کانادا در این ایالت تقریباً ۱۱۶ درصد از هزینه های زندگی در تهران گران تر می باشند. افرادی که در شهر تورنتو زندگی می کنند باید از یک تمکن مالی بسیار مناسب برخوردار باشند. زیرا هزینه های زندگی در این ایالت بسیار سنگین است.

اجاره یک واحد یک خوابه و کوچک در ایالت تورنتو ۲۰۰۰ دلار در ماه می باشد. البته این قیمت‌ ها نیز ممکن است افزایش پیدا نمایند. اگر شما بخواهید یک مسکن بزرگتر در محیط بهتر و منطقه ای بالاتر اجاره نمایید باید هزینه‌ های بیشتری تا مبلغ ۳ هزار دلار نیز بپردازید. هزینه های آب و برق و گاز نیز در تورنتو بنا به متراژ خانه شما متفاوت است و ممکن است افزایش پیدا کنند.

همچنین بر اساس اطلاعاتی که در سایت های معتبر قرار دارد اگر شما قصد تفریح در تورنتو را داشته باشید باید ۳۴ دلار کانادا برای هر یک نفر هزینه پرداخت کنید. هزینه تفریح در این ایالت شامل پرداخت ورودی موزه، جاهای دیدنی، تورهای یک روزه و خرید بلیط باشگاه ورزشی و … می باشند. البته این ۳۴ دلار تنها برای ورودی می باشد.

اگر شما بخواهید تفریح های بیشتری انجام دهید باید هزینه بیشتری نیز برای آن بپردازید. در نظر داشته باشید زندگی در تورنتو کانادا بسیار هزینه بر می باشد و شما باید هزینه های بسیار زیادی برای مایحتاج زندگی بپردازید. حتی اگر می خواهید از اماکن تفریحی و گردشگری نیز لذت ببرید باید هزینه‌ های بالای آن را بپردازید. پس اگر دارای تمکن مالی هستید می توانید این ایالت را برای زندگی انتخاب نمایید.

هزینه زندگی در مونترال کانادا

در مطالب بالا تا حدودی در رابطه با هزینه زندگی در کانادا و شهر تورنتو صحبت کردیم. حال می خواهیم در رابطه با هزینه زندگی در مونترال کانادا صحبت نماییم. اگر شما قصد زندگی در این ایالت را دارید باید بتوانید با این هزینه ها بهتر و بیشتر آشنا شوید. باید گفت شهر مونترال نسبت به شهر تورنتو از هزینه‌ های بسیار پایین‌ تری برای زندگی برخوردار می باشد.

هزینه زندگی در مونترال کانادا

یکی از نکات بسیار مثبت شهر مونترال قیمت مناسب مسکن و اجاره های کم آن است. به همین دلیل مهاجرین بیشتر این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند زیرا می توانند با هزینه های بسیار کم در یک شهر بسیار عالی در کشور کانادا زندگی کنند.

همچنین شما در این شهر می توانید از دوچرخه به عنوان یک وسیله عالی برای رفت و آمد استفاده کنید. به این صورت هزینه زندگی در کانادا و حمل و نقل خود را کاهش دهید. اگر شما بخواهید در شهر مونترال یک اتاق یک خوابه را اجاره کنید باید چیزی حدود ۱۵۰۰ دلار کانادا بپردازید. اگر تعداد اتاق خواب های منزل مورد نظر افزایش پیدا کند این هزینه ها نیز بیشتر شده و تا ۲۵۰۰ دلار نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

البته در نظر داشته باشید تحصیل در کانادا شهر مونترال رایگان می باشد. شما در مدارس این شهر می توانید به صورت رایگان تحصیلات خود را ادامه دهید. اما خانواده هایی که کودکان زیر سن مدرسه دارند باید هزینه هایی را برای نگهداری از کودکان خود بپردازند.

اگر شما می خواهید کودک خود را در مهد کودک و پیش دبستانی ثبت نام کنید باید ماهانه هزینه‌ ای حدود ۸۰۰ دلار کانادا بپردازید. همچنین اگر تمایل دارید از یک پرستار درون منزل خود کمک گرفته و کودک خود را نگهداری کنید، باید ماهانه هزینه ای معادل ۵۵۰ دلار کانادا برای این کار بپردازید.

اما به طور کلی هزینه زندگی در کانادا، شهر مونترال یک انتخاب بسیار عالی برای مهاجرینی می باشد که می خواهند در کشور کانادا زندگی خود را شروع کنند. این شهر به خاطر داشتن هزینه‌ های بسیار پایین‌ تر از شهر تورنتو انتخاب اول مهاجرین برای زندگی و کار و تحصیل می باشد.

هزینه زندگی در کانادا ۲۰۲۳

هزینه زندگی در کانادا ۲۰۲۳

هزینه زندگی در کانادا در سال ۲۰۲۳ بستگی به شرایط بسیار مختلفی دارد. اگر شما مجرد باشید و درون شهر تورنتو کانادا زندگی کنید، باید هزینه ای برابر با ۳ هزار دلار کانادا ماهانه بپردازید. اما این هزینه برای افرادی که در شهرهای دیگر کانادا زندگی می کنند کاهش پیدا کرده و به مبلغ ۲۵۰۰ دلار در ماه می رسد. البته هر چقدر تعداد افراد خانواده بیشتر باشند این هزینه‌ ها نیز افزایش پیدا می کنند.

هزینه مسکن در کانادا

هزینه مسکن در کانادا نیز به عوامل بسیار گوناگونی بستگی دارد‌. اولین عامل بسیار مهم و تاثیر گذار بر قیمت مسکن منطقه می باشد که مسکن درون آن قرار دارد. اگر منزلی در منطقه بسیار عالی شهر تورنتو انتخاب کنید باید ماهانه هزینه ای بسیار بیشتر نسبت به منزلی در منطقه پایین تر این شهر بپردازید. همچنین تعداد اتاق خواب ها و متراژ مسکن مورد نظر نیز یک عامل مهم دیگر و تاثیر گذار بر روی قیمت این اجاره بها می باشند.

نوع خانه میانگین هزینه (دلار)
هر متر خانه در مرکز شهر 415.88
هر متر خانه در خارج از شهر 301.60
بهترین منطقه در ونکوور (دو خوابه) 400000
بهترین منطقه در کبک (دو خوابه) 300000 الی 400000

هزینه مسکن در کانادا

اگر بخواهید در رابطه با هزینه‌ های اجاره مسکن در کانادا بدانید به طور میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر  ۱۵۰۰ دلار کانادا می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه اطراف شهر ۱۲۰۰ دلار کانادا می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر ۲۵۰۰ دلار کانادا و هزینه اجاره همین آپارتمان در اطراف شهر به مبلغ ۱۹۰۰ دلار کانادا کاهش پیدا می کند.

هزینه های غذا و سرگرمی در کانادا

بر اساس آمارهای گلوبال نیوز می‌ توان گفت هزینه مواد غذایی برای هر فردی که در کشور کانادا زندگی می کند ماهیانه ۲۰۰ دلار می‌‌ باشد. اگر بخواهید شما غذای خود را درون منزل تهیه کنید می توانید این هزینه‌ ها را تا حدود زیادی مدیریت کرده و هزینه ای برای غذای بیرون از منزل نپردازید. البته هزینه هایی مانند هزینه های تفریح نیز وجود دارند.

به عنوان مثال شما اگر بخواهید به باشگاه بدنسازی بروید باید ماهیانه مبلغ ۶۰ دلار کانادا برای این کار هزینه بپردازید. بلیط سینما مبلغ ۱۴ دلار کانادا می باشد که هر نفر باید این مبلغ را بپردازد. می‌ توان گفت شما برای رفتن به موزه و مکان های تاریخی باید یک بلیط تهیه کرده و مبلغ آن را پرداخت نمایید تا بتوانید از این مکان های زیبا دیدن کنید.

هزینه خرید ماشین در کانادا

می‌ توان گفت شما در کشور کانادا می توانید اتومبیل های بسیار قیمت مناسب را تهیه کنید. افراد می توانند از برند های بسیار معتبر در زمینه ساخت اتومبیل، ماشین مورد نظر خود را خریداری نمایند. اگر شما از ماشین های سال های قبل خرید خود را انجام دهید می توانید قیمت بسیار مناسبی برای ماشین مورد نظر خود بپردازید.

  • فولکس‌ واگن گلف ۱٫۴ ۹۰ کیلووات ترند لاین در کشور کانادا (یا یک خودروی جدید معادل آن): ۲۸,۰۰۰ دلار کانادا
  • تویوتا کرولا سدان ۱٫۶ لیتری ۹۷ کیلووات کامفورت (یا یک خودرو مشابه آن): در کشور کانادا ۲۵,۴۷۳ دلار کانادا
نوع حمل و نقل هزینه(دلار)
بلیط مترو (یک هفته) 38.50
بلیط مترو (ماهانه) 128.50
ورودیه تاکسی 3.75
هر یک کیلومتر تردد با تاکسی 1.84
خرید خودرو با قیمت ارزان 13000
یک لیتر بنزین 1.27
سرویس و نگهداری خودرو 100
پارکینگ عمومی (یک ساعت) 3
پارک در خیابان 30

هزینه پوشاک در کانادا

در مطالب بالا در رابطه با هزینه زندگی در کانادا صحبت کردیم. حال می خواهیم در رابطه با هزینه پوشاک و لباس در کشور کانادا صحبت کنیم. دز نظر داشته باشید لباس های مارک دار در کشور کانادا از قیمت های بسیار بالایی برخوردار می باشند.

شما می توانید از عرضه کنندگان عمده و فروشگاه هایی که پوشاک را از کارخانه ها به طور مستقیم تهیه می کنند لباس مورد نظر خود را خریداری کنید. به این صورت می‌ توانید لباس و کفش را با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

  • ۱ عدد شلوار جین برند Levis یا مشابه آن : ۶۷,۸ دلار کانادا
  • ۱ عدد لباس تابستانی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای (زارا، اچ اند ام و …): ۴۶,۸۵ دلار کانادا
  • ۱ جفت کفش کتانی نایک در کانادا (میان رده) : ۱۰۶,۵۶ دلار کانادا
  • ۱ جفت کفش رسمی چرم مردانه در کانادا : ۱۳۳,۰۳ دلار کانادا

هزینه خرید مسکن در کانادا

هزینه نگهداری از کودکان در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را با کودک خردسال دارند باید در رابطه با هزینه‌ های نگهداری از کودک خردسال در کشور کانادا نیز اطلاعاتی کسب نمایند. این افراد نمی‌ توانند کودک خردسال خود را به مدرسه بفرستند. در نتیجه باید او را به پیش دبستانی فرستاده یا برای او پرستار بگیرند. به طور میانگین هزینه ارسال کودک شما به پیش دبستانی و مهدکودک ماهانه ۸۰۰ صد دلار می‌ باشد البته اگر بخواهید پرستار درون منزل بگیرید این مبلغ برای شما کاهش پیدا کرده و به مبلغ حدود ۵۵۰ دلار کانادا تبدیل می شود.

جمع بندی

در این مطلب در رابطه با هزینه زندگی در کانادا صحبت کردیم و شما را با هزینه های معمول برای زندگی در این کشور زیبا و پر از موقعیت آشنا نمودیم. در نظر داشته باشید قبل از مهاجرت باید اطلاعات لازم را کسب نمایید تا بتوانید یک تصمیم درست را اتخاذ کنید.

مهاجرت کاری سخت و دشوار است. شما با کسب اطلاعات بسیار مناسب می توانید این کار را برای خود تا حدودی آسان کرده و عواقب آن را کمتر نمایید. امید است با این مطالب توانسته باشید اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با هزینه زندگی در کانادا به دست آورده و اگر قصد انجام این کار را داری  با یک دید باز اقدام به مهاجرت نمایید.