بررسی هزینه زندگی در لیون

بی شک هزینه زندگی در لیون یکی از مهم ترین دغدغه افرادی است که قصد مهاجرت به این شهر را دارند. شهر لیون فرانسه یکی از زیبا ترین شهر های این کشور به حساب می آید که به علت مهاجر پذیری زیاد، هر ساله طرفداران زیادی را به خود جذب می کند. یکی از محبوب ترین راه های موجود برای مهاجرت به این شهر، مهاجرت تحصیلی یا کاری است. بی شک قبل از اقدام برای مهاجرت از این طریق شما باید با خود این شهر ویژگی هایش و هزینه های زندگی در آن آشنا باشید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوید. امروز ما قصد داریم تا در مورد هزینه زندگی در لیون با شما صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

بررسی هزینه زندگی در لیون؛ اجاره خانه

اولین مورد از لیست هزینه زندگی در لیون مربوط به اجاره خانه است. بی شک شما باید بتوانید هزینه اجاره خانه خود را فراهم کنید تا یک سرپناه خوب و مناسب در این شهر داشته باشید. هزینه تحت تاثیر عواملی همچون تعداد افرادی که قصد اقامت در این شهر را دارند کم و زیاد می شود. در نتیجه، اعداد و آمار اعلام شده در این صفحه می توانند بسته به تعداد افراد کم و زیاد شوند. توجه داشته باشید که شهر لیون فرانسه همچون دیگر شهر های بزرگ دنیا دارای قسمت های بالا شهر و پایین شهر است. همین مسئله هم می تواند قیمت نهایی را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر خود قرار دهد. ما سعی کرده ایم تا اطلاعات مورد نیاز افراد را به صورت دقیق در اختیارشان قرار دهیم.

هزینه ملک در لیون

هزینه زندگی در لیون، مخصوصا در قسمت های بالا شهر خیلی گران تر از قسمت های معمولی است. هزینه ای که افراد باید برای اجاره یک خانه 85 متری در قسمت های بالا شهری لیون پرداخت کنند، حداقل 1500 یورو  می باشد. در حالی که مناطق نرمال و پایین شهر هزینه ای برابر با 1100 یورو در ماه دارند. شاید در نگاه اول هزینه اجاره خانه در شهر لیون نسبتا متعادل به نظر برسد ولی وقتی که افراد این هزینه را با خورد و خوراک، هزینه رفت آمد و قبوض ماهانه جمع بزنند، مبلغ نهایی افزایش پیدا خواهد کرد. معمولا در یک خانه 85 متری، دو نفر ساکن می شوند. هزینه قبوض آب و برق و گاز برای یک خانه 85 متری و زندگی دو نفر برابر با 105 یورو است.

شما باید در این حین به این نکته دقت کنید که می توانید با اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی به شهر لیون مهاجرت کنید و در این شهر زیبا اقامت داشته باشید. اگر افراد به خانه های 85 متری در شهر لیون فرانسه علاقه مند نباشند و به دنبال یک محل کوچک تر باشند، می توانند در یک خانه 45 متری نیز ساکن شوند. هزینه اجاره خانه 48 متری در محله بالا شهر 800 یورو در ماه بوده و در محله های معمولی برابر با 620 یورو می باشد.

بررسی هزینه زندگی در لیون؛ خورد و خوراک

دومین آیتم موجود در لیست هزینه زندگی در لیون مربوط به خورد و خوراک می باشد. با اینکه قیمت مواد غذایی در سراسر لیون تقریبا یکسان است، یک سری عوامل خاص وجود دارند که می توانند این عامل را به صورت کامل تغییر دهند. لیست زیر حاوی اصلی ترین هزینه های خوراکی در شهر لیون می باشد. توجه داشته باشید که این هزینه ها نیز بسته به نوع غذا، حجم غذا و تعداد نفرات تغییر پیدا خواهد کرد.

 • یک وعده ناهار ساده همراه با یک نوشیدنی در یک مرکز تجاری: 17 یورو
 • فست فود در یک رستوران زنجیره ای: 10 یورو
 • 500 گرم سینه مرغ بدون استخوان: 5.5 یورو
 • 1 لیتر شیر پر چرب: 1.16 یورو
 • 12 تخم مرغ بزرگ: 4 یورو
 • 1 کیلوگرم گوجه: 3.13 یورو
 • 500 گرم پنیر محلی معمولی: 7 یورو
 • 1 کیلوگرم سیب: 2.30 یورو
 • 1 کیلوگرم سیب زمینی: 2.30 یورو
 • یک بطری 2 لیتری نوشابه کوکا کولا: 2.1 یورو
 • مقداری نان برای 2 نفر در 1 روز: 1 یورو

هزینه خوراک در لیون

توجه داشته باشید که با گذشت زمان این اعداد می توانند تغییر پیدا کنند ولی همانطور که مشاهده می کنید، هزینه پرداختی مهاجرین به شهر لیون فرانسه خیلی گران نیست. مخصوصا از نظر خورد و خوراک، افراد با داشتن یک کار پاره وقت در کنار تحصیل می توانند هزینه های خود را تامین نمایند. البته اگر شما به دنبال روش های مهاجرت کاری هستید، نگرانی در مورد این موارد نخواهید داشت.

بررسی هزینه های زندگی در لیون؛ پوشاک

هزینه پوشاک در شهر لیون همچون دیگر نقاط فرانسه بسته به نوع لباس و فروشگاهی که شما از آن خرید می کنید متغیر است. بی شک استفاده از خدمات برند های شناخته شده و مشهور بین المللی می تواند هزینه پرداختی شما را تا حد بسیار زیاد و قابل توجهی افزایش دهد. لازم به ذکر است که محصولات ارائه شده در بازار های داخلی فرانسه معمولا تعرفه مناسبی دارند. مخصوصا برای افرادی که به دنبال استفاده از محصولات برند و با کیفیت هستند، هزینه نهایی پوشاک خیلی افزایش پیدا نمی کند. بیایید تا یک مثال را در این مورد با هم بررسی کنیم. به صورت میانگین، هزینه یک جفت شلوار جین در شهر لیون فرانسه برابر با 88 یورو است. این عدد به عنوان میانگین در نظر گرفته شده است. بی شک محصولات گران قیمت تر و ارزان قیمت تری هم در بازار یافت می شود.

معمولا هزینه زندگی در لیون خیلی با پوشاک ارتباطی ندارد ولی داشتن اطلاعات اولیه در مورد هزینه پوشاک می تواند زندگی افراد را راحت تر نماید. یک جفت کفش مردانه چرمی در این شهر نزدیک به 105 یورو قیمت دارد. هزینه خرید 1 جفت کفش ورزشی همچون برند های نایک و آدیداس برابر با 100 یورو است. برای خرید یک لباس خوب و زیبا معمولا افراد به بالای شهر مراجعه می کنند. هزینه خرید یک لباس تابستانه در خیابان های مشهور لیون به صورت میانگین 33 یورو است.

هزینه پوشاک در لیون

بررسی هزینه زندگی در لیون؛ حمل و نقل

برای بررسی هزینه زندگی در لیون، نمی توان اهمیت حمل و نقل را از لیست حذف کرد. به صورت کلی حمل و نقل در این شهر با استفاده از راه های مختلفی صورت می گیرد. اگر شما به دنبال تهیه یک ماشین برای خود باشید که مجبور هستید تا هزینه یک ماشین کامل را پرداخت کنید. از آنجایی که بازار ماشین فرانسه یک بازار قوی به حساب می آید، شما می توانید ماشین های تولید شده در برند ها و سطوح مختلف را تهیه نمایید. معمولا ماشین های عادی موجود در بازار این شهر قیمتی برابر با 25 تا 30 هزار یورو دارند. البته که ماشین های گران قیمت تر و با کیفیت تر، هزینه بالا تری را نیز بر روی دست خریداران می گذارند. مثلا در حال حاضر هزینه خرید ماشین Volkswagen golf 1.4 tsi در شهر لیون برابر با 26 هزار یورو است.

هزینه بنزین در شهر لیون هم مثل دیگر نقاط فرانسه توسط دولت تعیین می شود. توجه داشته باشید که 1 لیتر بنزین در این شهر قیمتی برابر با 1.5 یورو دارد. اگر شما به خرید ماشین علاقه ای نداشتید و به دنبال حمل و نقل با استفاده از روش های عادی بودید می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی هم استفاده کنید. هزینه بلیط ماهانه برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی برابر با 65 یورو است. با اینکه هزینه وسایل حمل و نقل عمومی نسبتا معقولانه می باشد، افراد برای استفاده از تاکسی باید هزینه نسبتا بالایی را پرداخت کنند. یک سفر 8 کیلومتری با تاکسی در یک روز عادی نزدیک به 17 یورو هزینه دارد.

بررسی هزینه های زندگی در لیون؛ هزینه مراقبت و بهداشت

دیگر موردی که برای بررسی هزینه زندگی در لیون فرانسه باید مد نظر قرار داد مربوط به مراقبت، درمان و بهداشت می باشد. توجه داشته باشید که هزینه لوازم شوینده و مراقبت های بهداشتی در این شهر همچون دیگر نقاط فرانسه توسط دولت محلی تعیین می شود. با اینکه سیستم های بیمه ای و خدمات درمانی فرانسه حجم زیادی از هزینه های مراقبتی و بهداشت افراد را تامین می کند، گاهی اوقات افراد مجبور می شوند تا برخی از هزینه های خودشان را به صورت دستی پرداخت کنند. هزینه داروی سرما خوردگی برای شش روز برابر با 5 یورو است. از جمله برند هایی که در این زمینه فعالیت می کنند می توان به تیلنول، فرنادول و کلدرکس اشاره کرد. هزینه یک جعبه 12 دوزی از آنتی بیوتیک برابر با 8 یورو می باشد.

هزینه درمان در لیون

جدا از هزینه های مربوط به دارو شما باید یک هزینه خاص برای معاینه توسط دکتر محلی پرداخت کنید. هزینه معاینه توسط یک دکتر خصوصی برای 15 دقیقه برابر با 25 یورو می باشد. جدا از همه این موارد، هزینه لوازم مراقبت های شخصی در این شهر جدا حساب می شود. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از لوازم مراقبت های بهداشتی و هزینه آنها در شهر لیون فرانسه را مشاهده نمایید.

 • دئودورانت رولی: 4.5 یورو
 • شامپو مخصوص مو: 4.2 یورو
 • 4 روز دستمال توالت: 2.18 یورو
 • خمیر دندان: 2.6 یورو

در این نوشته سعی شد تا در رابطه با هزینه های زندگی در لیون صحبت شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای پیگیری در رابطه با اخذ ویزا فرانسه و همچنین کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از طریق شماره های زیر با کارشناسان مجرب شرکت رهگذران اوج آرام در تماس باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 02188765741 | 09123980225

هزینه زندگی در لیون

سوالات متداول

هزینه آرایشگاه در شهر لیون فرانسه چقدر است؟

هزینه آرایشگاه در لیست هزینه زندگی در لیون قرار نمی گیرد. چرا که در این لیست ما فقط هزینه های ضروری و کلی را مورد بررسی قرار داده ایم. ولی به صورت کلی برای اصلاح مو در مناطق معمولی، شما باید هزینه ای برابر با 22 یورو پرداخت کنید.

هزینه مشاهده فیلم سینمایی در لیون چقدر است؟

هزینه رفتن به سینما و مشاهده یک فیلم سینمایی در شهر لیون فرانسه بسته به تعداد نفرات متغیر است. به عنوان مثال، برای مشاهده یک فیلم 2 نفره شما باید حداقل 22 یورو پرداخت نمایید.

هزینه مشاهده تئاتر در شهر لیون فرانسه چقدر است؟

همچون هزینه نهایی فیلم سینمایی، هزینه تئاتر هم می تواند تحت تاثیر عوامل و فاکتور های مختلفی کم و زیاد شود. هر کدام از این عوامل قیمت نهایی را به نحوی خاص تحت تاثیر خود قرار می دهند. ولی به صورت میانگین هزینه 2 بلیط برای مشاهده تئاتر در شهر لیون فرانسه برابر با 79 یورو می باشد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *