هزینه های زندگی در پاریس

در میان کشور های مناسب مهاجرت، کشور فرانسه نیز به عنوان یکی از بهترین گزینه ها شناخته می شود. فرانسه دارای مساحت 643 کیلومتر مربع بوده و از لحاظ وسعت در رده 43 دنیا قرار دارد. جمعیت کشور فرانسه تقریبا 67 میلیون نفر می باشد. پایتخت این کشور شهر پاریس بوده که نزدیک به دو میلیون نفر ساکنین آن هستند. اکثریت افراد مهاجر نیز برای سکونت خود شهر پاریس را انتخاب می کنند چرا که هزینه زندگی در پاریس مناسب بوده و به عنوان گزینه خوبی شناخته می شود.

در سال های اخیر افراد زیادی قصد مهاجرت به کشور فرانسه را داشته اند و توانسته اند از روش های مختلفی به این کشور مهاجرت کنند اما تمامی این افراد قبل از سفر خود به کشور فرانسه نیازمند اطلاعاتی در رابطه با این کشور هستند. یکی از مهم ترین مسائلی که قبل از مهاجرت به پاریس باید بررسی شود، هزینه زندگی در پاریس می باشد. با بررسی هزینه های مختلف زندگی در این شهر می توانید همه مسائل را در نظر بگیرید و سپس مهاجرت کنید. شما عزیزانی که قصد دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی را دارید می توانید با ارتباط با شرکت اوج آرام این امر را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید.

هزینه زندگی در پاریس چطور است؟

یکی از مسائلی که اکثریت مردم جهان در رابطه با آن اطلاعات غلطی دارند، هزینه زندگی در کشور فرانسه می باشد. بر اساس اطلاعات به دست آمده و بر خلاف عقیده بسیاری از مردم ساکنین شهر فرانسه از رفاه بسیار خوبی برخوردار هستند. به طور کلی این کشور از لحاظ وضعیت اقتصادی در میزان استانداردی قرار دارد و بسیاری از مردم این کشور از درآمد قابل توجهی برخوردار هستند.

نمای شبانه پاریس

برای مثال یک خانواده چهار نفره برای ادامه سکونت خود در فرانسه حداقل نیازمند 3000 یورو در ماه می باشد. مبلغ ذکر شده فاقد مبلغ کرایه خانه می باشد. توجه داشته باشید که داشتن یک شغل خوب در فرانسه نیز از جمله مسائلی بوده که باید آن را رعایت کنید. در صورتی که شغل متناسب با رشته شما در این کشور یافت شود و در آن جا مشغول به کار شوید حقوق شما قطعا جوابگوی هزینه های روزمره شما خواهد بود.

هزینه مسکن در پاریس

مسکن به عنوان یکی از اصلی ترین نیاز های فرد مهاجر شناخته شده که باید یا به خرید آن بپردازد و یا به اجاره مسکن بپردازد. در شهر پاریس قیمت مسکن بسیار بیشتر بوده و همین مسئله سبب شده تا بسیاری از افراد به این شهر مهاجرت نکنند. اما امکانات این شهر نیز در تناسب با دیگر شهر ها فوق العاده می باشد. به طور کلی هزینه اجاره مسکن برای یک ماه در شهر پاریس فرانسه، حداقل 1300 یورو می باشد. مبلغ فوق مربوط به یک خانه با یک اتاق خواب می باشد. در واقع 1300 یورو تنها برای یک خانه تک خواب محسوب شده است. از این رو قطعا با افزایش متراژ خانه و افزایش اتاق خواب های خانه، قیمت اجاره آن نیز بالاتر خواهد رفت. اما نیاز است که بدانید، برخی اوقات شما در میان بررسی هزینه زندگی در پاریس، قصد دارید تا به جای اجاره یک خانه به خرید خانه بپردازید. کشور فرانسه برای خریداران خانه قانون های متعددی را گذشته و هزینه هایی را با عنوان مالیات و … دریافت خواهد کرد. اما بر اساس آمار های منتشر شده، هزینه خرید یک خانه در شهر پاریس بر ازای هر متر مربع 13000 یورو می باشد.

هزینه اقلام خورد و خوراک در پاریس

یکی از مهم ترین مسائلی که در بررسی هزینه زندگی در پاریس باید در نظر بگیرید، هزینه اقلام خورد و خوراک در شهر پاریس می باشد. به طور کلی هزینه خورد و خوراک در شهر پاریس فرانسه حدودا 400 الی 500 یورو در ماه می باشد. توجه داشته باشید، در صورتی که خود شما به آشپزی در خانه بپردازید و غذا های خانگی تهیه کنید، هزینه اقلام خوراکی به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت.

هزینه زندگی دو نفره در پاریس

میزان هزینه ذکر شده تنها برای یک نفر بوده و در صورت افزایش افراد طبیعی است تا هزینه موردنظر نیز افزایش یابد. برای مثال شما اگر قصد صرف یک وعده غذایی دو نفره را در یکی از رستوران های خوب و درجه یک پاریس داشته باشید، باید حداقل 60 یورو هزینه کنید. توجه داشته باشید که برخی از اقلام دیگر نیز وجود دارند که سبب افزایش هزینه شما خواهند شد.

قیمت دقیق برخی از اقلام خوراکی در شهر پاریس

برای بررسی دقیق تر هزینه زندگی در پاریس، نیاز دارید تا قیمت هر قلم از جنس های خوراکی را بدانید. این امر موجب خواهد شد تا اطلاعات زیادی را قبل از مهاجرت خود داشته باشید. برای مثال شما برای خرید یک لیتر شیر نیازمند یک یورو می باشید. در صورتی که در بسیاری از شهر ها این هزینه بسیار بالاتر می باشد. حداقل هزینه در نظر گرفته شده برای خرید 12 عدد تخم مرغ 13 یورو می باشد. خرید یک کیلو گوشت قرمز در شهر پاریس، به ازای هر کیلو 18 یورو می باشد. همچنین قیمت برنج در این کشور بسیار پایین بوده و قیمت هر کیلو برنج کمتر از 2 یورو می باشد. برخی از اقلام خوراکی دیگر مانند سیب زمینی، گوجه فرنگی و … نیز معمولا قیمتی را از 1.5 یورو تا 4 یورو بر ازای هر کیلوگرم شامل می شوند.

زیبایی بی نظیر پاریس

همان طور که دریافتید، هزینه های ذکر شده برای سکونت در پاریس بسیار کم بوده و شما با مدیریت حقوق خود می توانید زندگی خوبی را در این شهر داشته باشید. توجه داشته باشید که برخی اوقات می توان هزینه های اضافی بسیار بیشتری را در کشور فرانسه داشت. از این رو مبلغ پس انداز نیز برای شما خواهد ماند.

حمل و نقل در شهر پاریس چگونه است؟

هزینه زندگی در پاریس، حمل و نقل این شهر را نیز شامل می شود که مسئله ای بسیار مهم برای افراد شاغل یا محصل می باشد. به طور کلی کشور فرانسه وسایل نقلیه بسیار زیادی را در سراسر خود قرار داده تا شهروندان این کشور مشکلی از این بابت نداشته باشند. هزینه های در نظر گرفته شده برای وسایل نقلیه مختلف مانند تاکسی، اتوبوس، مترو و … بسیار مناسب بوده و تاثیر مستقیمی در کاهش هزینه های شما نیز خواهد داشت.

برای مثال، اگر هزینه حمل و نقل را نیز در میان هزینه زندگی در پاریس محسوب کنیم، از میزان حقوق خود باید مبلغی را برابر 70 الی 100 یورو کم کنیم. برای مثال بلیت مترو در این کشور حدودا 1.3 یورو بوده و بلیت تاکسی در این کشور بر ازای هر کیلومتر 1.7 یورو می باشد. میزان مبلغ ذکر شده با توجه به هزینه های خودرو شخصی و قیمت بنزین بسیار مناسب می باشد. چرا که هزینه بنزین در این کشور 1.5 یورو در ازای هر لیتر می باشد.

هزینه زندگی یک فرد محصل در پاریس

شارژ و اینترنت خود را در هزینه زندگی در پاریس قرار دهید!

یکی از اصلی ترین مسائلی که مهاجران در هزینه زندگی در پاریس به آن توجه نمی کنند، هزینه های شارژ و اینترنت در این شهر است. معمولا هزینه شارژ و اینترنت برای بسیاری از افراد ایرانی مهم بوده و باید از قبل به آن توجه داشته باشند. شما برای خرید بسته های اینترنتی شهر پاریس، با توجه به مصرف استاندارد، نیازمند 23 یورو در ماه هستید. همچنین هزینه شارژ در این کشور حدودا 75 یورو تخمین می خورد. توجه داشته باشید که میزان هزینه اینترنت شما با توجه به مصرف اینترنت شما و همچنین میزان شارژ شما با توجه به متراژ خانه تعیین خواهد شد.

هزینه پوشاک

هیچوقت نمی توان قیمت دقیقی را در بابت هزینه پوشاک در میان هزینه زندگی در پاریس در نظر گرفت. چرا که بسیاری از افراد علاقه زیادی به خرید پوشاک دارند اما به طور میانگین، هزینه لباس های تابستانی در شهر پاریس حدودا 25 یورو و هزینه لباس های فروشگاهی نیز 55 یورو می باشد. اما قیمت کفش و کتانی در این کشور بسیار بالاتر بوده و شاهد شروع قیمت های کفش و کتانی از 75 یورو هستیم. برخی اوقات نیز کفش های چرمی در فرانسه به قیمت 130 یورو به بالا به فروش می روند.

هزینه زندگی خانواده در پاریس

هزینه سرگرمی های مختلف در پاریس

اگر اهل باشگاه رفتن باشید، نیاز دارید تا ماهانه 36 یورو را در اختیار باشگاه خود قرار دهید و این مبلغ را به هزینه زندگی در پاریس اضافه کنید. برخی از تفریحات دیگر در شهر پاریس نیز مانند تماشای فیلم در سینما، دارای هزینه های 10 یورویی می باشد. با این حساب می توان در نظر گرفت شما برای سپری کردن اوقات فراغت خود نیازی به پرداخت مبالغ سنگین ندارید. چرا که هزینه های تفریح در این کشور بسیار پایین بوده و شما می توانید مبالغ پس انداز بیشتری را ذخیره کنید

جمع بندی

با مطالب فوق دریافتیم که هزینه زندگی یک فرد مجرد در شهر پاریس میان 1200 یورو تا 1800 یورو می باشد. در حالی که میزان حقوق در این کشور در ضعیف ترین موقعیت های شغلی 3000 یورو می باشد. این مسئله نشان دهنده رفاه فوق العاده مردم فرانسه بوده و شما نیز می توانید با تکیه بر این رفاه به درجات بزرگی دست پیدا کنید. در این نوشته سعی شد به صورت کامل در رابطه با هزینه زندگی در پاریس فرانسه صحبت شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و اخذ ویزا فرانسه از طریق شماره های زیر با کارشناسان مجرب شرکت ما در ارتباط باشید.

شماره های تماس : 02145419 | 09123980225 | 02188765741

سوالات متداول

هزینه تحصیل افراد در فرانسه چقدر می باشد؟

به طور کلی کشور فرانسه اکثریت هزینه های تحصیل ساکنین خود را تا سنین 16 سالگی تامین خواهد کرد. اما در مقطع های بعدی مانند کارشناسی نیاز به پرداخت هزینه های 200 یورویی می باشد.

هزینه خانه در شهر پاریس چگونه است؟

قیمت خانه های این منطقه برای خرید 13000 یورو بر ازای هر متر مربع می باشد. اجاره خانه در این منطقه به ازای هر ماه با توجه به متراژ و تعداد اتاق خواب خانه، 1300 یورو به بالا می باشد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *