جمهوری چک یکی از کشورهای اروپایی می باشد که هر ساله میزبان گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا است. برای این که بتوانید به این کشور به دلایل مختلفی همچون کار، اوقات فراغت، تحصیل و… سفر کنید، نیاز است تا اقدام به دریافت ویزا چک نمایید. اگر به دنبال دریافت ویزای جمهوری چک هستید، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله قصد داریم از 0 تا 100 در مورد چگونگی دریافت ویزا چک توضیحاتی را ارائه دهیم.

Vfs ویزای چک

در سال های اخیر متقاضیان برای این که بتوانند ویزای یک کشور را دریافت نمایند، باید مدت زمانی طولانی را منتظر می ماندند. دلیل این موضوع را می توان عدم آگاهی متقاضیان از روند و چگونگی دریافت ویزا دانست. همین عدم آگاهی باعث می شد تا متقاضیان مدت زمانی طولانی را در انتظار دریافت ویزا بمانند. در اینجا بود که vfs توانست نقش بسیاری مهمی را ایفا کند.

Vfs یک شرکت بین المللی است که در سراسر دنیا شعبه دارد. این شرکت با داشتن نیروهای متخصص توانسته نقش یک واسط را ایفا کند. این شرکت بین المللی شروع به دریافت و بررسی مدارک متقاضیان می کند. در صورت وجود هرگونه کمی و کاستی می تواند به درستی متقاضی را راهنمایی کند. در این صورت دیگر هیچ معطلی متقاضیان از بابت دریافت ویزای خود نخواهند داشت. به عقیده بسیاری از کشورها، vfs توانسته یک بار سنگینی را از روی دوش سفارتخانه ها بردارد. برای دریافت ویزا چک خود در سریع ترین زمان ممکن می توانید با این مجموعه در ارتباط باشید. دفتر رسمی این مجموعه در میدان هروی واقع شده است.

Vfs ویزای چک

شرکت vfs گلوبال در سال 1394 در تهران به صورت رسمی شروع به کار کرد. در صورتی که دوست ندارید مدت زمانی طولانی را برای دریافت ویزای خود منتظر بمانید، نیاز است با این شرکت بین المللی همکاری داشته باشید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این موضوع است که تنها برای دریافت ویزای برخی از کشورها می توانید با vfs در ارتباط باشید. برای دریافت ویزای کشورهایی که روابط دیپلماتیکی با کشور ایران ندارند، نمی توانید با vfs در ارتباط باشید. به طور مثال برای دریافت ویزای آمریکا و کانادا نیاز است تا به یک کشور دیگری همچون ترکیه سفر کنید و با vfs هایی که در آن کشور فعال هستند، در ارتباط باشید.

ویزای چک تضمینی

در بسیاری از مواقع ممکن است سفارتخانه جمهوری چک به دلایل نامعلومی ویزا چک شما را قبول نکند. در اینجاست که دیگر شما برای مدت زمانی مشخص اجازه درخواست مجدد ویزا را نخواهید داشت. یکی از متداول ترین دلایلی که باعث رد درخواست شما می شود را می توان ناقص بودن مدارک و همچنین عدم بیان کردن دلایل منطقی برای دریافت ویزا دانست. در اینجا برای این که بتوانید ویزای خود را دریافت نمایید، نیاز است تا با اشخاص با تجربه در این امر در ارتباط باشید. این افراد با توجه به تجربه ای که دارند، می توانند این اطمینان را به شما بدهند که ویزای شما به صورت تضمینی از سوی کشور جمهوری چک صادر می شود.

آژانس های هواپیمایی بهترین گزینه هستند تا بتوانند کار دریافت ویزای شما را انجام دهند. برای دریافت ویزای خود در ابتدا با آژانس های هواپیمایی که در سراسر کشور فعالیت دارند، در ارتباط باشید. این آژانس ها به خوبی می دانند چه مدارک و مستنداتی برای دریافت ویزا مورد نیاز است.

ویزای چک تضمینی

شرایط سفر به جمهوری چک

برای این که بتوانید به این کشور مدیترانه ای و خوش آب و هوای اروپا سفر کنید، نیاز است تا یک سری از شرایط را داشته باشید. دریافت ویزا چک از مهم ترین شرایط است. ویزا چک در انواع مختلفی صادر می شود و شما با توجه به دلیل سفر خود باید به دنبال اخذ آن باشید. دریافت ویزا چک معمولا چند روز کاری زمان می برد. برای دریافت ویزا باید با توجه به نوع ویزای درخواستی خود یک سری از مدارک و مستندات را به سفارتخانه این کشور ارائه دهید.

داشتن تمکن مالی از دیگر شرایط سفر به جمهوری چک می باشد. شخصی که قصد سفر به جمهوری چک را دارد، باید تمکن مالی و گردش حساب قابل توجهی را داشته باشد. داشتن تمکن مالی یک آیتم بسیار مهم به حساب می آید. شرط دیگر در این است که بلیت رفت و برگشت خود را خریداری نمایید و اقدام به رزرو هتل در این کشور نمایید. داشتن بیمه مسافرتی نیز از دیگر الزامات کار به شمار می آید.

شرایط سفر به جمهوری چک

اگر قصد شما تنها سفر کردن و گذراندن اوقات فراغت در این کشور است، می توانید اقدام به خرید تور نمایید. در این صورت خیال شما از بابت هرگونه مشکلات احتمالی راحت می شود. داشتن گذرنامه با حداقل 6 ماه تاریخ انقضا به انضمام دو صفحه خالی در گذرنامه شما از دیگر شرایط مهم برای سفر به جمهوری چک است. تکمیل کردن اطلاعات فرم سفارت و تحویل آن به سفارتخانه را می توان از دیگر شروط لازم برای سفر به این کشور دانست.

فرم سفارت چک

همان طور که در قسمت قبلی در ارتباط با آن صحبت شد، یکی از مهم ترین مدارکی که نیاز است تا شما آن را تکمیل نمایید، فرم سفارت ویزا چک می باشد. در این فرم از متقاضیان یک سری سوال پرسیده می شود که فرد باید به آن ها پاسخ دهد. علت تکمیل این فرم را می توان این مورد دانست که امکان تشکیل پرونده از سوی سفارتخانه برای فرد متقاضی وجود داشته باشد.

برای دریافت فرم دو راه پیش روی شما وجود دارد. در حالت اول می توانید این فرم را به صورت آنلاین دریافت کرده و نسبت به تکمیل کردن آن اقدام نمایید. حالت دوم در این است که به صورت حضوری به سفارتخانه مراجعه کنید.

فرم سفارت ویزای چک فرم سفارت ویزا چک فرم سفارت جمهوری چک فرم سفارت چک

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که فرم سفارت به زبان انگلیسی است و نیاز است تا به صورت کامل به این زبان برای پر کردن این فرم تسلط داشته باشید. کوچک ترین اشتباهی در پر کردن این فرم می تواند مشکلاتی را برای اخذ ویزا برای شما به وجود آورد. آدرس ایمیل خود را با نهایت دقت در این فرم وارد نمایید؛ چرا که جواب قبولی و یا رد شدن درخواست شما به آدرس ایمیلتان ارسال می شود.

مدارک لازم برای ویزای توریستی جمهوری چک

در صورتی که قصد سفر به کشور جمهوری چک را دارید، باید اقدام به اخذ ویزای توریستی نمایید. معمولا ویزاهای توریستی بین 10 تا 15 روز اعتبار دارند. برای دریافت ویزا نیاز است تا یک سری از مدارک خود را آماده کرده و به سفارتخانه این کشور تحویل دهید.

در مرحله اول باید فرم درخواست ویزای خود را تکمیل نمایید. در این فرم یک سری از سوالات از شما پرسیده می شود که باید در کمال صداقت به آن ها پاسخ دهید. گذرنامه شما باید حداقل 3 ماه تاریخ انقضا داشته باشد؛ علاوه بر این مورد نیز باید حداقل دو صفحه خالی در گذرنامه شما وجود داشته باشد.

ارائه بلیت رفت و برگشت از دیگر مستندات مورد نیاز برای اخذ ویزا می باشد. داشتن بیمه مسافرتی نیز از مدارک مهم می باشد. ارائه صورتحساب بانکی و نامه مبنی بر داشتن تمکن مالی فرد از دیگر مدارک و مستندات مورد نیاز می باشد. موارد فوق که در ارتباط با آن ها صحبت کردیم، از مهم ترین شرایط سفر به جمهوری چک می باشد. در صورتی که این شرایط را داشته باشید، می توانید به راحتی قدم در مسیر اخذ ویزا چک بگذارید.

فرم درخواست ویزا جمهوری چک

برای درخواست ویزا چک نیاز است تا اقدام به تکمیل کردن یک فرم نمایید. این فرم به زبان انگلیسی است و شما باید به تمامی سوالات آن پاسخ دهید. در این فرم از شما یک سری اطلاعات هویتی پرسیده می شود. از مهم ترین سوالاتی که در این فرم پرسیده شده است، موضوع هدف سفر می باشد. اگر قصد شما تنها سفر کردن به یک کشور می باشد، در این فرم شما باید مقصد و یا مقاصد گردشگری خود را انتخاب نمایید. در صورتی که برای سایر موارد مانند تحصیل، کار و… قصد دریافت ویزا را دارید، باید به صورت دقیق آن را مشخص نمایید. پاسخ دادن به این سوالات باید به دور از هرگونه دروغی باشد و با کمال صداقت به آن ها پاسخ دهید.

قیمت ویزا جمهوری چک

یکی از سوالاتی که معمولا بسیاری از افراد ممکن است برایشان پیش آید، موضوع قیمت ویزا چک می باشد. معمولا در این مورد نمی توان اظهار نظری قطعی داشت. به صورت کلی 4 نوع مختلف ویزا وجود دارد. برای هر کدام از این ویزاها شخص متقاضی مجبور به پرداخت هزینه ای می باشد. رنج سنی شخص نیز از دیگر مواردی است که می تواند تعیین کننده قیمت ویزا چک باشد.

قیمت ویزا جمهوری چک

به صورت کلی قیمت ویزا چک بین 35 تا 70 یورو به ازای هر شخص می باشد. شخص در بدو ورود به سفارت ملزم به پرداخت این هزینه به یورو می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ویزای جمهوری چک می توانید با آژانس های هواپیمایی که در امر دریافت ویزا چک فعالیت دارند، در ارتباط باشید.

 انواع ویزای جمهوری چک برای ایرانیان

در قسمت های قبلی مقاله در ارتباط با چگونگی دریافت و همچنین مدارک مورد نیاز برای ویزا چک صحبت شد. افرادی که داخل ایران هستند، اگر با روند کار آشنا نیستند می تواند با vfs و یا آژانس های هواپیمایی که در این زمینه فعالیت دارند، در ارتباط باشند. به دلیل تحریم هایی که بر کشور ایران حاکم است، ممکن است در برخی مواقع شرایط دریافت ویزا برای ایرانیان کمی سخت باشد. از این رو اگر در مورد فرایند دریافت ویزا چک اطلاعاتی را ندارید، برای جلوگیری از هرگونه مشکلات احتمالی حتما با افراد آگاه در این زمینه مشورت کنید.

ویزای تحصیلی جمهوری چک

اغلب دانشجویان برای این که بتوانند یک آینده شغلی ایده آلی را برای خود رقم بزنند، به دنبال ادامه تحصیل در سایر کشورها هستند. جمهوری چک یکی از کشورهای اروپایی به حساب می آید که بسیاری از دانشجویان به دنبال دریافت بورسیه و یا پذیرش از دانشگاه های این کشور هستند. برای این که بتوانید در کشور جمهوری چک به تحصیل بپردازید، نیاز است تا اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایید.

ویزای تحصیلی جمهوری چک

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی را از این کشور دریافت نمایید، باید در ابتدا دانشگاه مقصد خود را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید. بعد از انتخاب دانشگاه مقصد نیاز است تا شرایط این دانشگاه را به دقت مورد بررسی قرار دهید. در مرحله بعد باید دانشگاه مد نظرتان، شما را پذیرش کند. یکی از مهم ترین مدارکی که باید برای دریافت ویزا چک به سفارت خانه این کشور تحویل دهید، نامه پذیرش دانشگاه می باشد.

داشتن تمکن مالی را نیز می توان از مهم ترین مدارک و مستندات برای دریافت ویزای تحصیلی دانست. شخص دانشجو باید به دولت این کشور ثابت نماید که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور جمهوری چک را دارد. ارائه مدارک تحصیلی اعم از ریز نمرات 12 سال تحصیل و آخرین مدرک تحصیلی شما نیز از سایر مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارتخانه می باشد. نکته مهمی که باید آن را در نظر داشته باشید، این موضوع است که تمامی مدارک شما به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

ویزای کار جمهوری چک

یکی دیگر از انواع ویزا را می توان ویزای کار جمهوری چک دانست. برای دریافت ویزای کاری دو حالت وجود دارد. اگر کارمند هستید و قصد دارید در کشور جمهوری چک نیز کارمند باشید، نیاز است تا از یک کارفرما که ملیتی چکی دارد و یا ویزای این کشور را دارد، یک نامه مبنی بر استخدام خود دریافت نمایید. در این نامه باید به صورت دقیق قید شده باشد که شما قرار است در کشور جمهوری چک به عنوان کارمند رسمی و در سمت مشخصی مشغول به کار شوید.

در صورتی که خود شما کارفرما هستید و قصد دارید یک شرکتی را در این کشور تاسیس نمایید، نیاز است تا مدارک و مستندات را به سفارتخانه این کشور ارائه دهید. در این مدارک باید ادعای شما به صورت دقیق بیان شده باشد.

ویزای شینگن جمهوری چک

کشور جمهوری چک یکی از کشورهای عضو شنگن است. در صورتی که شما ویزای شنگن داشته باشید، می توانید بدون هیچ محدودیتی به این کشور سفر کنید. برای دریافت ویزا چک شینگن می توانید به سفارتخانه این کشور در جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده و مدارک خود را به این سفارتخانه تحویل دهید.

مدارکی که باید برای دریافت ویزای شنگن خود تهیه نمایید، دقیقا مشابه مدارک و مستنداتی که در قسمت های قبلی مقاله در ارتباط با آن ها صحبت کردیم، می باشد. بعد از ارائه مدارکی همچون تمکن مالی، مدارک هویتی، فرم درخواست ویزا و … باید چند روز منتظر بمانید تا نتیجه درخواست شما مشخص شود.

ویزای همراه جمهوری چک

ویزای همراه جمهوری چک

در صورتی که شخص برای مدت زمانی طولانی در کشور چک اقامت داشته باشد و یا در بدبینانه ترین حالت ممکن به مدت 15 ماه در کشور چک زندگی کرده باشد، می تواند درخواست ویزای همراه دهد. این ویزا تنها برای اعضای خانواده شخص متقاضی و یا افرادی که به هر دلیل تحت تکفل آن شخص می باشند، صادر می شود.

برای دریافت این ویزا شخص باید مدارک و مستندات محل اقامت خود در کشور چک را به سفارتخانه ارائه دهد. شخص متقاضی باید ثابت نماید، یک رابطه خانوادگی بین آن ها وجود دارد؛ همچنین باید مدارکی دال بر این که تمکن مالی لازم را برای تامین هزینه های زندگی همراهان خود دارد، ارائه دهد.

مراحل اخذ ویزای چک

برای دریافت ویزا چک در ابتدا باید تمامی مدارک مورد نیاز هویتی، تمکن مالی و… را به زبان انگلیسی ترجمه نماید. بعد از این مرحله باید شخص یک وقت مصاحبه را از سفارت بگیرد. در موعد مقرر با پرداخت هزینه های مشخص باید در محل سفارتخانه حاضر و به سوالات افسر ویزا پاسخ دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا چک

نامه تمکن مالی، مدارک هویتی، گذرنامه با 6 ماه تاریخ انقضا و دو صفحه خالی روبروی هم و ارائه مستندات شغلی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا چک می باشد.

وقت مصاحبه برای ویزا چک

برای دریافت ویزا چک نیاز است تا در یک روز مشخص به صورت فیزیکی در محل سفارتخانه این کشور حاضر شوید. دریافت وقت مصاحبه به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است. کافیست به سایت vfs جمهوری چک بروید و اقدام به دریافت نوبت نمایید.

سفارت چک در ایران

سفارتخانه جمهوری چک در ایران واقع در خیابان فرمانیه، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک 24 می باشد.

سوالات متداول

مدت زمان انتظار برای دریافت ویزا چقدر می باشد؟

در حدود 1 هفته الی 10 روز زمان می برد تا سفارتخانه به شما این موضوع را اعلام نماید که آیا ویزا برای شما صادر شده است یا خیر.

آیا تمامی افراد امکان دریافت ویزا چک را دارند؟

بله. افراد واجد شرایط می توانند شانس خود را برای گرفتن ویزا امتحان نمایند اما هیچ قطعیتی در خصوص دریافت ویزا وجود ندارد.

ضمانت بازگشت ویزا توریستی در تورهای گردشگری چقدر است؟

از 300 میلیون تومان شروع می شود.

3 دیدگاه

  • متشکر از اطلاعات خوبی که دادید. فقط کاش اشاره میکردید که در نوبت اول مصاحبه باید همه مدارک رو ارائه کرد یا خیر.

  • سلام اگر در هفته آینده اقدام کنید برای وقت سفارت چک حدودا چه موقع میتوانید وقت سفارت بگیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *