معرفی شهر دوحه

اگر در زمره افرادی محسوب می شود که جغرافیای بسیاری ضعیفی دارید؛ حتما در خصوص کشورهای مختلف جهان اطلاعات کمی را دارید. با این تفاسیر اما شهر دوحه یکی از شهرهای کوچک و در عین حال با اقتصاد بسیار قوی در جهان محسوب می شود که باعث شده توجه هر شخصی به سمت این شهر جلب شود. بیش ترین محبوبیتی که کشور قطر در دنیا دارد به سبب برگزار شدن جام جهانی 2022 می باشد. در این سال اغلب فوتبال دوستان از اقصی دنیا به این کشور برای تماشای فوتبال سفر کردند. اگر در آینده نزدیک قصد سفر شهر دوحه را دارید اما در مورد آن اطلاعاتی ندارید؛ پیشنهاد می کنیم در این محتوا همراه اوج آرام باشید.

شهر دوحه قطر

تاریخچه شهر دوحه

کشور قطر یکی از کشورهای کم قدمت در دنیا محسوب می شود. شهر دوحه در ابتدا یک روستای پر رونق بوده است که در آن مردم به صید ماهی مشغول بوده اند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که صید مروارید در این شهر رونق بسیار زیادی داشته است. دوحه در سال 1820 به عنوان یکی از روستاهای محبوب برای ادامه زندگی در کشور قطر محسوب می شد. در سال 1971 اما این شهر به عنوان پایتخت کشور قطر در دنیا شناخته شد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این موضوع است که تا سال 1971 کشور قطر یکی از مستعمرهای کشور انگلستان محسوب می شد اما در همان سال توانست خود را از سلطه این کشور خارج کند.

زمانی که نامی از کشور قطر به میان می آید، فکر بسیاری از افراد به سمت چاه های نفت این کشور می رود. کشور قطر یکی از کشورهای نفت خیز و البته گاز خیز در دنیا به حساب می آید.

مساحت دوحه

شهر دوحه پر جمعیت ترین شهر قطر می باشد که در حدود 2 میلیون 382 هزار نفر جمعیت در دل خود جای داده است. مساحت این شهر در حدود 132 کیلومتر مربع می باشد. از آن جایی که شهر دوحه یکی از شهرهای حوزه خلیج فارس است، آب و هوای آن گرم و خشک می باشد.

نقشه شهر دوحه

شهر دوحه دقیقا در شرقی ترین قسمت کشور قطر جای گرفته است. از لحاظ جغرافیایی این کشور در جنوب الخور و شمال الوکره قرار گرفته است. با توجه به این موضوع که دوحه مرکز سیاسی و اقتصادی کشور قطر به حساب می آید در چند سال اخیر رشد بی حد و حصری داشته است.

نقشه دوحه

جمعیت شهر دوحه

طبق آخرین سرشماری که در سال 2018 در شهر دوحه به عمل آمد؛ جمعیت شهر دوحه در حدود 2 میلیون 382 هزار نفر می باشد. با توجه به کیفیت زندگی در این شهر، جمعیت شهر دوحه هر ساله بیش تر از سال گذشته می شود.

جاذبه های گردشگری شهر دوحه

 طبیعتا زمانی که تصمیم به سفر می گیرید؛ قطعا اولین موردی که قبل از سفر به آن توجه می کنید؛ موضوع جاذبه های گردشگری کشور قطر و شهر دوحه می باشد. با توجه به این موضوع که این شهر، یکی از شهرهای پیشرفته در دنیا محسوب می شود جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. اگر بخواهیم در مورد تمامی جاذبه های گردشگری شهر دوحه صحبت کنیم؛ قطعا نگارش ده ها صفحه مقاله نیز کم می آید. با تمامی این تفاسیر اما قصد داریم به معرفی چند جاذبه گردشگری شهر دوحه بپردازیم. شما میتوانید برای رزرو تور قطر از اوج آرام که مجری مستقیم می باشد اقدام کنید.

  • جزیره مصنوعی مروارید

همان طور که از نام این جزیره برداشت می شود؛ یک جزیره ای به شکل مروارید می باشد. در این جزیره مرواریدی می توانید ویلاها، مراکز تجاری لوکس و… را مشاهده کنید. این اطمینان را به شما می دهیم که در هیچ کجای دیگر مشابه این جزیره را نخواهید دید. زیبایی این جزیره در شهر دوحه به اندازه ای زیاد است که قطعا با دیدن آن کیش و مات می شوید.

  • حیات وحش الما

 اگر در دسته افرادی هستید که عاشق حیات وحش می باشید و دوست دارید تا یک تجربه ای فراموش نکردنی از دیدار با حیوانات در حال انقراض داشته باشید؛ پیشنهاد می کنیم حتما از حیات وحش الما دیدن کنید. این منطقه دقیقا در دل کویر دوحه قرار دارد. با دیدن حیات وحش الما یا یک تیر، دو نشان خواهید زد؛ چرا که می توانید در اقامتگاه هایی که در این کویر وجود دارد؛ یک شب اقامت داشته باشید.

  • موزه ملی قطر

موزه ملی قطر از موزه های نو ظهور و تازه تاسیس در شهر دوحه محسوب می شود. این موزه برای اولین بار در سال 2019 تاسیس شد. در این موزه سعی شده است تا تاریخ کشور قطر به تصویر کشیده شود.

  • برج بارزان

 نماد و شناسنامه کشور قطر را می توان برج بارزان دانست. این برج در اواخر قرن 19 میلادی ساخته شده است که هم اکنون یکی از جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود. در سال 1910 و سال 2003 میلادی این برج مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

  • استادیوم های دوحه

اگر از عاشقان ورزش فوتبال به حساب می آیید؛ به هنگام حضور در شهر دوحه نیاز است تا از استادیوم های خلیفه و الثمامه دیدن کنید. این دو استادیوم از استادیوم های پیشرفته کشور قطر به حساب می آیند که برای  جام جهانی ساخته شده اند. به جرات این موضوع را بیان می کنیم که استادیوم های شهر دوحه امکانات بی شماری را دارند که قطعا با شنیدن آن ها کیش و مات خواهید شد.

جاذبه های گردشگری دوحه

سوالات متداول

آیا برای سفر به قطر نیاز به دریافت ویزا وجود دارد؟

بله. کشور قطر از جمله کشورهایی در دنیا محسوب می شود که برای سفر به آن نیاز به دریافت ویزا وجود دارد.

برای دریافت ویزای قطر چند روز باید منتظر بمانیم؟

با توجه به طولانی بودن فرایند دریافت ویزا باید حداقل 20 روز قبل از موعد زمان سفر برای دریافت ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهید.

آیا امکان رد شدن درخواست ویزا از سمت سفارت قطر وجود دارد؟

با توجه به شرایط سیاسی مطلوبی که میان کشور قطر و کشور ایران وجود دارد؛ تقریبا امکان رد درخواست ویزای شما از سمت سفارت نزدیک به عدد 0 می باشد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *