ویزا مصر

شما می توانید برای ویزا مصر به کنسولگری مصر در کشور خود به صورت حضوری یا از طریق شرکت های مشاوره ای که برای مراحل ویزا مصر کار می کنند، درخواست دهید. البته اگر اهل کشور ایران یا افغانستان هستید، بهتر است ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید. در این مقاله ما به صفر تا صد ویزا مصر خواهیم پرداخت. به زودی امکان سفر به مصر برای ایرانیان فراهم می شود.

تور مصر یکی از مقاصد گردشگری است و سالانه جمعیت انبوهی برای تفریح به این کشور سفر می کنند. سفر به هر کشوری شرایط خاص خود را دارد. لازم به ذکر است که سفر از هر کشوری نیز می تواند شرایط خاصی داشته باشد. لازم است بدانید که سفر به مصر کار چندان راحتی نیست ولی با جذابیت های این کشور می توان سختی ها را نادیده گرفت.

ویزای توریستی مصر نوعی ویزا است که باید توسط افرادی که به دلایل توریستی به مصر می روند دریافت شود. دارندگان گذرنامه معمولی باید قبل از ورود به مصر ویزای توریستی مصر را بدون توجه به مدت زمان سفر توریستی خود دریافت کنند. ویزای توریستی مصر یک ویزای کوتاه مدت است و حداکثر برای 90 روز صادر می شود.

برای ویزای توریستی مصر، باید از پاسپورت های دریافت شده در 10 سال گذشته استفاده شود. حداقل باید دو صفحه خالی در گذرنامه وجود داشته باشد تا ویزای مصر بررسی شود و باید حداقل 6 ماه پس از سفر به مصر اعتبار داشته باشد. برای ویزای توریستی نیازی به دریافت دعوت نامه از مصر نیست.

قیمت ویزا مصر

هزینه ویزا مصر بستگی به وضعیت متقاضی، ملیت و تاریخ درخواست ویزا دارد و هزینه ها ممکن است با توجه به این شرایط متفاوت باشند. ممکن است از افرادی که به عنوان کارمند یا دانشجو در موقعیت های متفاوتی هستند، دستمزدهای متفاوتی درخواست شود.

میزان هزینه مورد نیاز برای ویزا مصر در تمام دوره های زمانی یکسان باقی نمی ماند، اما می تواند در بازه های زمانی خاص به روز شود. برای اطلاع از هزینه ویزای توریستی مصر، باید اطلاعاتی در مورد هزینه های ویزا که با توجه به وضعیت و ملیت شما مشخص شده، کسب کنید.

درخواست ویزای مصر

همچنین می توان گفت قیمت ویزا مصر می تواند با توجه به نوع ویزا متفاوت باشد. به عنوان مثال قیمت ویزا مصر تحصیلی، شغلی و مسافرتی با یکدیگر یکسان نیستند. برای آگاهی از مبلغ دقیق و به روز هر یک از ویزاها باید از کارشناسان متخصص در این زمینه سؤال کنید. بهتر است از قیمت هواپیما و کل هزینه سفر هم مطلع باشید تا اگر محدودیت بودجه دارید به خوبی بتوانید بودجه و سفر خود را مدیریت کنید.

چرا مصر به ایران ویزا نمی دهد؟

در ابتدای مقاله اشاره ای به شرایط هر کشور برای ارائه ویزا داشتیم. به طور کلی می توان گفت مصر شرایط ویژه ای برای ایرانیان در نظر گرفته است. این شرایط به گونه ای است که می توان گفت ایرانیان اجازه اخذ ویزا مصر را ندارند.

البته این مسئله در حال بررسی است و طبق خبرهای منتشر شده، مصر بخشنامه ای برای ارائه ویزا به ایرانیان صادر کرده است. این به معنای تجدید نظر این کشور در مورد تصمیمات گذشته خود است. در نتیجه جای نگرانی وجود ندارد و به زودی مشکل ویزا مصر برای ایرانیان حل خواهد شد.

هزینه سفر به مصر

هزینه سفر به مصر، به نوع ویزا، هواپیما و هتلی که در آن اقامت می کنید بستگی دارد. شما نمی توانید به صورت مستقیم به مصر سفر کنید و در مسیر باید 2 الی 3 هواپیما تغییر دهید. همه این عوامل در هزینه نهایی سفر شما تأثیر گذار هستند. قبل از سفر حتماً برنامه ریزی داشته باشید تا بهتر بتوانید هزینه های سفر را مدیریت کنید.

ویزای مصر برای افغانستان

برای سفر به مصر اخذ ویزا مصر برای ساکنان کشور افغانستان الزامی است. این مسئله چندان عجیب نیست، زیرا ساکنان این کشور برای سفر به 206 کشور جهان باید ویزا تهیه کنند. ایران نسبت به افغانستان وضعیت بهتری دارد، ولی با این حال برای ورود به مصر باز هم نیاز به ویزا برای ایرانیان الزامی است.

ویزای مصر برای افغانستان

سفر به مصر با پاسپورت ایرانی

پاسپورت ایرانی در رتبه بندی پاسپورت های جهان، در رتبه 98 قرار دارد. ایرانیان می توانند با این پاسپورت به 48 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند. البته برای سفر 188 کشور دیگر نیاز به ویزا وجود دارد و متأسفانه مصر یکی از همین کشورها محسوب می شود.

ایرانیان نمی توانند با پاسپورت خود به مصر سفر کنند و حتماً باید برای اخذ ویزا مصر اقدام کنند. در مورد اخذ این ویزا نیز توضیحاتی ارائه دادیم و طبق خبرها منتشر شده به زودی مشکل ویزا مصر برای ایرانیان نیز حل خواهد شد. در شرایط فعلی امکان سفر به مصر با پاسپورت وجود ندارد و وضعیت صدور ویزا نیز مشخص نیست.

دریافت ویزا مصر

برای دریافت ویزا مصر، باید یک درخواست بنویسید. درخواست ویزای توریستی مصر از جمله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا است. ویژگی های مورد نیاز برای نوشتن درخواست برای دریافت ویزای توریستی مصر با توجه به وضعیت متقاضی متفاوت است.

در صورتی که متقاضی کارمند باشد، درخواست باید روی سربرگ شرکت نوشته شده و دارای مهر شرکت، نوشته کارفرما و دارای امضای کارفرما، هدف سفر، تاریخ و اسپانسر متقاضی ویزا باشد. در صورت دانشجو بودن متقاضی باید روی سربرگ شرکت حامی دانشجو، مهر شرکت و امضای خیس، درجه وابستگی حامی و کفالت دانشجو قید شود.

دریافت ویزا مصر

تمام درخواست ها باید به کنسولگری ارسال شوند. قبل از اقدام برای ویزای توریستی مصر، باید با ویژگی های درخواستی که با توجه به شرایط خود باید تهیه کنید آشنا شوید و با توجه به ویژگی های درخواستی کنسولگری، درخواست را بنویسید.

شرایط ویزا مصر

ویزا مصر برای ساکنین هر کشوری شرایط خاص خود را دارد. بعضی از کشورها برای سفر به مصر نیازی به ویزا ندارند و تنها با پاسپورت می توانند به این کشور سفر کنند. این قضیه در مورد کشور ما و افغانستان و بعضی کشورهای دیگر صدق نمی کند. البته امکان صدور ویزا نیز تا چند سال گذشته برای ایرانیان فراهم نبود و با بهبود روابط این دو کشور، امکان صدور ویزا نیز فراهم می شود.

سفر به مصر ویزا می خواهد؟

مصر یکی از کشورهایی است که حساسیت های خاصی بر روی ویزا اعمال می کند و بسیاری از کشورها باید برای سفر به این کشور ویزا مصر داشته باشند. تنها 5 کشور در کل جهان اجازه سفر بدون ویزا به مصر را دارد. همان طور که در قسمت های قبل اشاره کردیم، ما جزو این 5 کشور نیستیم و باید ویزا تهیه کنیم. با حل شدن مشکل ویزا می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. البته بهتر است در مورد مدارک، شرایط و زمان مورد نیاز برای اخذ ویزا اطلاعات کافی داشته باشید. ما در ادامه به این مباحث و مطالب نیز خواهیم پرداخت.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا مصر

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا مصر

مدارک ویزا مصر شاید با مدارک ویزا سایر کشورها متفاوت باشد. در هر حال هر کشور شرایط خاص خود را در نظر گرفته است. در نتیجه ما تصمیم گرفتیم تا در این بخش به طور کامل به مبحث مدارک مورد نیاز اخذ ویزا مصر بپردازیم. این مدارک عبارت اند از :

  1. فرم درخواست ویزای مصر (کاملا پر شده، با ذکر تاریخ سفر متقاضی، اطلاعات مربوط به هدف سفر و اقامت در مصر، همراه با امضای متقاضی)
  2. پاسپورت (حداقل 6 ماه پس از سفر، صادر شده در 10 سال گذشته، با حداقل 2 صفحه خالی برای صدور ویزای مصر)
  3. دو عکس بیومتریک (با پس زمینه سفید، نشان دهنده وضعیت فعلی فرد، تغییر شکل نیافته، دست نخورده)
  4. درخواست دریافت ویزا (خطاب به کنسولگری/سفارت مصر، با امضای خیس، شامل تاریخ سفر متقاضی ویزا و اطلاعات اقامت، قول خروج از کشور قبل از پایان دوره ویزا)
  5. رزرو هتل (شامل اطلاعات محل اقامت متقاضی ویزا در مصر)
  6. رزرو بلیط پرواز (پشتیبانی از اطلاعات تاریخ ورود و خروج متقاضی ویزا به مصر)
  7. فتوکپی بخشی از پاسپورت که حاوی اطلاعات هویتی است
  8. کپی شناسنامه

مدارک مورد نیاز برای ویزا مصر بسته به ملیت متقاضی، کارمند یا دانشجو بودن متقاضی ممکن است متفاوت باشد و باید مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی را به طور کامل ارائه دهید. تحویل مدارک ناقص یا نادرست ممکن است منجر به طولانی شدن یا رد مراحل ویزا شود. کنسولگری مصر این اختیار را دارد که پس از درخواست ویزا، در صورت لزوم، مدارک اضافی را درخواست کند. مدت زمان صدور ویزا مصر بین 15 تا 20 روز کاری متغیر است.

زمان مورد نیاز اخذ ویزا مصر

مدت زمان صدور و اخذ ویزای توریستی مصر بین 15 تا 20 روز کاری متغیر است. اگر درخواست خود را با مدارک کامل و به درستی طبق درخواست کنسولگری مصر یا سفارت مصر تکمیل کنید، ویزای شما معمولاً در این دوره ها تأیید می شود. با مراجعه حضوری به کنسولگری یا سفارت در زمانی که کنسولگری مصر یا سفارت مصر گذرنامه ها را توزیع می کند، می توانید از صدور ویزای خود مطلع شوید.

زمان مورد نیاز اخذ ویزا مصر

از این نظر افرادی که نمی توانند هر روز به کنسولگری مراجعه کنند می توانند از شرکت های مشاوره ویزا که پیگیری اسناد روزانه را انجام می دهند، خدمات مشاوره ای بگیرند. زمان صدور ویزای مصر کاملاً به ابتکار سفارت مصر یا کنسولگری مصر بستگی داشته و ممکن است متفاوت باشد. قبل از درخواست، لطفاً اطلاعات مربوط به زمان صدور ویزا را از کنسولگری تأیید کنید.

سؤالات متداول

آیا می توانم درخواست ویزای مصر خود را بدون مراجعه حضوری ارسال کنم؟

برای درخواست ویزای مصر، متقاضی نیازی به حضور شخصاً در سفارت جمهوری عربی مصر یا سرکنسولگری جمهوری عربی مصر ندارد. هیچ مصاحبه ای وجود ندارد. با این حال، کنسولگری مصر یا سفارت مصر مدارک را از طریق پست یا پیک دریافت نمی کند. افرادی که می خواهند بدون مراجعه حضوری به کنسولگری اقدام کنند می توانند از طریق شرکت های مشاوره ویزای شرکتی اقدام کنند.

چگونه می توانم درخواست ویزای مصر خود را آسان تر و سریع تر کنم؟

اگرچه سفارت مصر و کنسولگری مصر از نظر درخواست ویزا راحتی را فراهم کردند، اما در ارزیابی درخواست ها بسیار دقیق عمل می کنند. بنابراین، تحقیقات امنیتی و غیره تاریخ انقضای ویزا ممکن است به دلایل مختلفی تمدید شود.

علاوه بر این، از آنجایی که کنسولگری مدارک را از طریق پست یا بار دریافت نمی کند، قطعا باید به کنسولگری مراجعه کرده و مدارک خود را به صورت حضوری تحویل دهید. افرادی که نمی خواهند شخصا مراجعه کنند یا می خواهند ویزای آنها سریعتر منعقد شود، می توانند از طریق شرکت های مشاوره ویزای شرکتی اقدام کنند.

استفاده صحیح از ویزا به چه معناست؟

استفاده صحیح از ویزا به معنای سفر به کشوری است که ویزا در آن تاریخ اعتبار گرفته شده است و قبل از پایان تاریخ اعتبار ویزا از مرزهای کشور خارج شوید. علاوه بر این، اگر ویزا به صورت تک ورودی داده شود، حتی اگر اعتبار آن ادامه داشته باشد، تنها یک بار سفر و مطابق با مشخصات ویزای دریافتی عمل می کند.

به عنوان مثال، اگر ویزای مصر به عنوان توریستی گرفته شده است، برای انجام فعالیت های تجاری نیست، اگر ویزایی که مجوز کار را ارائه نمی دهد، کار در هیچ شغلی برای کسب سود در کشور را میسر نمی سازد.