تاریخچه ایفل پاریس

ارتفاع برج ایفل

نام برج مشهوری که در پاریس واقع شده و از نمادهای شهر شناخته می ‌شود، “برج ایفل” (Eiffel Tower) است. ارتفاع برج ایفل در پاریس، فرانسه، تقریبا 324 متر (1,083 فوت) است، اعمالا ارتفاع این برج با توجه به آنتن ‌های تلویزیونی در نظر گرفته می ‌شود. برج Eiffel یکی از مشهورترین نمادهای جهان و جاذبه‌ های گردشگری پاریس است. این برج در دوره‌ 1887 تا 1889 توسط مهندس گوستاو ایفل ساخته شد.

داخل برج ایفل

داخل برج دارای سه طبقه است که با استفاده از پله‌ ها و آسانسورها قابل دسترسی هستند. هر طبقه دارای امکانات مختلفی است که می‌توانید از آن ‌ها استفاده کنید.

  • طبقه اول: در این طبقه می ‌توانید رستوران ‌ها، کافه‌ ها، هدیه ‌فروشی ‌ها و مجموعه ‌ای از تجربه ‌های تفریحی و تفریحی را پیدا کنید همچنین می ‌توانید از مناظر شهر پاریس از ارتفاع ببینید.
  • طبقه دوم: در این طبقه، شما می‌توانید رستوران ‌ها و کافه ‌ها را پیدا کنید. هم چنین از مناظر بی‌ نظیری از شهر پاریس لذت ببرید. همچنین می‌توانید به طبقه سوم ادامه دهید.
  • طبقه سوم: طبقه سوم برج ایفل، بالاترین نقطه قابل دسترس برای عموم است. از آنجا می‌توانید مناظری فوق ‌العاده از پاریس و اطراف را ببینید. این طبقه دارای یک پله‌نوردی است که به شما اجازه می‌دهد به بالای برج صعود کنید و از منظره‌ های بی‌نظیر اطراف لذت ببرید. برای ورود به داخل بلیط می‌بایست تهیه کنید. بلیط‌ها معمولا از طریق اینترنت یا در محل دریافت می‌شوند. توصیه می ‌شود بلیط‌ ها را قبل از وقت به دست آورید.

برج ایفل در شب

برج در شب بسیار زیبا و جذاب به نظر می‌آید. در ایام شب به وسیله نورهای مخصوص به شکلی ویژه روشن می ‌شود که ظاهر آن را به شکل درخشان و جذابی تغییر می‌دهد. این نورها به وسیله سیستم ‌های نورپردازی و پروژکتورها بر روی ساختار برج نصب شده و انواع الگوها و رنگ ‌های مختلفی را نمایان می‌کنند. برج Eiffel در تعطیلات و مناسبت‌ های خاص نیز ممکن است نورهای ویژه و پرنوری داشته باشد که به تازگی مرتب می‌شود. به همین دلیل، شبانه دیدن برج Eiffel به ویژه برای گردشگران یک تجربه فراموش‌نشدنی است.

برج ایفل در شب

لذت بردن از برج ایفل در شب نیازمند خرید بلیط به وسیله اینترنت یا در محل ورود به برج است همچنین ممکن است برای دسترسی به قسمت ‌های مختلف برج در شب نیاز به صبر در صفوف ورودی داشته باشید، اما مناظر بسیار زیبا و بی‌نظیری را در انتظار خواهید داشت. نورپردازی در شب باعث می‌شود که برج به یک اثر هنری زیبا و فوق‌العاده تبدیل شود. هم چنین هزاران نفر از گردشگران و شهروندان به آن سر می‌زنند تا از این تجربه شگفت ‌آور لذت ببرند. برج Eiffel یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمد گردشگری فرانسه است. می‌توان گفت که درآمد حاصل از بازدید گردشگران از این برج، به عنوان یکی از منابع درآمد فرانسه محسوب می‌شود.

برج ایفل نماد چیست؟

برج ایفل (Eiffel Tower) نمادی از شهر پاریس و فرانسه است همچنین یکی از نمادهای برجسته و معروف جهان محسوب می ‌شود. این برج به عنوان نمادی از هنر معماری و مهندسی شناخته می ‌شود. در تاریخ فرهنگی و تاریخی فرانسه نقش مهمی ایفا می ‌کند. برج Eiffel در سال 1889 به مناسبت نمایش جهانی پاریس ساخته شد. برنزهای قرمز و تیره ‌تر در بالا و به سمت پایین به شکل یک پیراهن طراحی شده است که به ارتفاع 324 متر (1,083 فوت) بلند می‌شود. این برج در زمان ساخت خود رکورد دنیایی ارتفاع را داشته است. هم چنین تا به امروز نیز یکی از برج‌ های معروف و بازدید شده در جهان است. برج Eiffel نمادی از آزادی، زیبایی و تاریخ است. در هر سال میلادی میلیون ‌ها گردشگر از سرتاسر جهان به پاریس می ‌آیند تا این برج تاریخی و فرهنگی را ببینند و از مناظرهای دلنشین شهر لذت ببرند.

تاریخچه برج ایفل

برج ایفل در سال 1889 ساخته شد و به مناسبت نمایش جهانی پاریس (Exposition Universelle) برپا شد. این نمایش جهانی به منظور جشنواره ‌ای بزرگ برگزار شد که به مرور زمان برج ایفل به عنوان نمادی از آن شناخته شد. برج Eiffel توسط مهندس معروف فرانسوی به نام گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) طراحی و ساخته شد. وی برای ساخت این برج از فولاد مهندسی استفاده کرد.  این برج در زمان خود به عنوان یک انجام کار مهندسی بزرگ شناخته شد.

ساخت برج ایفل در سه مرحله انجام شد و به طور کلی در مدت دو سال، دو ماه و پنج روز به پایان رسید. این برج ابتدا به عنوان برج موقت برای نمایش جهانی ساخته شد اما بعدا به دلیل جذابیت و طراحی منحصر به فرد خود به عنوان یک برج دائمی باز ماند. از آن زمان تاکنون، برج Eiffel به عنوان یکی از نمادهای شهر پاریس و فرانسه شناخته می‌شود و هر سال میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر جهان به پاریس می‌آیند تا این برج تاریخی و زیبا را ببینند و از مناظرهای شهر لذت ببرند.

نماد برج ایفل

برج ایفل چندمین برج جهان است؟

برج ایفل در فهرست برج‌ های بلند جهان به ترتیب ارتفاع در حال حاضر در موقعیت دهم قرار دارد. این موقعیت ممکن است تا زمان اطلاعات من قطع شده (سپتامبر 2021) تغییر کرده باشد، زیرا برج‌ ها جدید ممکن است ساخته شوند و ارتفاع برج ‌های موجود تغییر کند. برج Eiffel در شهر پاریس، کشور فرانسه قرار دارد. مکان دقیق آن در منطقه تروکادرو در شمال شهر پاریس واقع شده است. این برج به ‌طور واضح در پارک تروکادرو (Trocadéro) و نزدیک ساحل رودخانه‌ ی سن نهر (Seine) قرار دارد. از آدرس زیر می ‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید:

Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris, France

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *