معروف ترین برج های دنیا

بررسی برج های معروف دنیا یکی از اصلی ترین مواردی است که افراد قبل از سفر به کشور های خارجی باید به آن توجه داشته باشند. امروزه برج های زیادی در سراسر جهان حضور دارند که به علت داشتن زیبایی زیاد یا ارتفاع بالا شهرت بالایی هم به دست آورده اند. برج ها یکی از اولین سازه های انسانی به حساب می آیند که از زمان ما قبل تاریخ نقش پر رنگی در دنیای انسان ها داشته اند. دیوار های مربوط به اریحا در دوران باستان با استفاده از یک برج فوق العاده بزرگ تکمیل شدند.

جالب است بدانید که برج ها جدا از داشتن ویژگی های تزئیناتی و زیبا سازی شهر، می توانند کاربرد های زیادی داشته باشند. شما می توانید آنها را در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. برج ساعت، برج ناقوس و برج های ارتباطی به عنوان مهم ترین برج های موجود در سراسر جهان به حساب می آیند. امروز ما قصد داریم تا در مورد معروف ترین برج های دنیا با شما صحبت کنیم و برج های معروف دنیا را به شما نشان دهیم. پس با ما همراه باشید.

اولین مورد از برج های معروف دنیا، Axum Stelae

Axum Stelae یکی از برج های قرار گرفته در شمال اتیوپی به حساب می آید. در واقع اکسوم یا Axum در زمان های قدیم به عنوان پایتخت اصلی پادشاهی اتیوپی بوده است. حکومت آن دوران اتیوپی توانست حدود 600 سال دوام داشته باشد و در این بازه زمانی سازه های فوق العاده زیبا و قوی را از خود به جای بگذارد. همین مسئله هم باعث شده تا ما امروز بتوانیم شاهد برج های زیبا و جالب Axum باشیم. بزرگترین و بلند ترین برج موجود در این شهر 24 متر یا 79 فوت است. نام این برج King Ezana نام دارد. قبلا یکی از این برج ها توسط ارتش ایتالیا از اتیوپی دزدیده شد ولی هم اکنون سر جای خودش قرار گرفته است. مورخان بر این باور هستند که این برج ها به عنوان سنگ قبر و محل دفن پادشاه آن زمان مردم اتیوپی کاربرد دارند. به احتمال زیاد پادشاهان قدیمی Axum در زیر این سنگ ها دفن شده اند.

برج گالاتا

برج گالاتا دومین مورد از برج های معروف دنیا موجود در لیست ما به حساب می آید. این برج که یک برج سنگی به حساب می آید در اواسط قرون وسطی طراحی شد. جالب است بدانید که موقعیت نصب این برج در کشور همسایه ما یعنی ترکیه است. منطقه گالاتا استانبول هم اکنون این برج را در خود قرار داده است. جالب است بدانید که این برج 67 متر یا 220 فوت ارتفاع دارد. در قسمت بالایی این برج یک استوانه مخروطی شکل قرار گرفته است. این برج هم مثل سایر برج های بزرگ قدیمی برای جنگ و تامین امنیت کشورش ساخته شده بود. از آنجایی که در زمان های قدیم تکنولوژی های امروزی وجود نداشتند، استفاده از برج ها و کماندار های حرفه ای اهمیت زیادی داشت.

برج گالاتا

در چند صد سال قبل یعنی در سال 1348 این برج برای بالا بردن امنیت و تضمین استحکامات جنوا در قسطنطنیه ایجاد شد. هم اکنون این برج بزرگ و جذاب یک رستوران فوق العاده جالب را در بالا ترین طبقه خود جای داده است. افرادی که به دنبال یک محیط آرام، زیبا و مرتفع برای صرف یک وعده غذایی هستند، به راحتی می توانند به این برج سفر کنند. جالب است بدانید که داشتن ارتفاع زیاد به این برج کمک کرده تا نمای فوق العاده زیبایی از ترکیه و استانبول را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

سومین مورد از برج های معروف دنیا، برج های سوانتی

سومین مورد از لیست برج های معروف دنیا به برج سوانتی اختصاص دارد. برج های سوانتی که در استان سوانتی در شمال کشور گرجستان قرار گرفته اند، یکی از مهم ترین برج های تاریخی این کشور به حساب می آیند. جالب است بدانید که در این روستا مردم معمولا به صورت جدا زندگی کرده و به شغل کشاورزی مشغول هستند. در زمان های قدیم گرجستان با همسایگان شمالی خود جنگ ها و درگیری های زیادی داشت. همین مسئله هم باعث شده بود تا هر خانواده یک برج خاص خود را داشته باشد. مردم این برج ها را برای مقابله با نیرو های شمالی و شکست آنها طراحی کرده بودند.

برج های سوانتی

این برج ها به صورت خانوادگی اداره می شدند و امنیت شهر را به صورت کلی بالا می بردند. داشتن پناهگاه امن در آن زمان اهمیت زیادی داشت. از آنجایی که آب و هوای کشور گرجستان کمی سرد است، مردم با استفاده از این برج های جالب و با ارزش با سرما نیز مقابله می کردند. هم اکنون شما می توانید به سوانتی مراجعه کنید و از این برج ها بازدید نمایید. فقط توجه داشته باشید که از چند قرن پیش تا کنون ممکن است که سطح امنیت این برج ها تغییر پیدا کرده باشد. پس، بهتر است که قبل از سفر به گرجستان و بازدید از این برج ها، کتاب های مربوط به راهنمای سفر را مطالعه کنید. شما می توانید از افراد متخصص هم در این زمینه سوال بپرسید.

برج بلم

برج بلم که چهارمین مورد از لیست برج های معروف دنیا را به خود اختصاص داده است در کشور اسپانیا قرار دارد. نام دیگر این برج بلم لیپسون است. این برج در نزدیکی یک رودخانه قرار گرفته و به علت داشتن نمایی زیبا و طراحی فوق العاده، زیبایی شهر را دو چندان کرده است. برج بلم به عنوان یکی از مهم ترین نماد های گردشگری کشور پرتقال شناخته شده است که به علت داشتن یک سری ویژگی های خاص و کلیدی هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند. این سازه توسط مهندسان مراکشی حرفه ای آن زمان طراحی شده و قدرت عملکردی زیادی دارد. این برج برای اولین بار در سال 1520 ایجاد شد. به صورت کلی طراحی این برج افراد را به یاد ساختمان های تاریخی دوران رنسانس می اندازد. این برج نمای فوق العاده ای از آب های اطراف خود را به شما نشان می دهد. همین مسئله هم زیبایی و اهمیت آن را دو چندان کرده است.

برج بلم

این برج که در شهر لیسبون قرار گرفته است، به عنوان یکی از تاریخی ترین برج های اسپانیا شناخته شده است. جالب است بدانید که این مورد از معروف ترین برج های دنیا هنوز ظاهر قدیمی خود را حفظ کرده و شما به راحتی می توانید از آن بازدید کنید. همچون سایر برج های موجود در لیست ما، اصلی ترین و مهم ترین هدف مردم اسپانیا از ساخت این برج دفاع از کشور خود بود. حتی امروزه هم اگر شما به این برج سفر کنید می توانید وجود ابزار های جنگی را مشاهده نمایید. این برج با داشتن پانزده پنجره مختلف با زوایای متنوع آماده دفاع از اسپانیا می باشد. در ساعت شلوغی این برج، اگر شما قصد مشاهده آن را داشته باشید باید کمی منتظر بمانید تا افراد حاضر در آن خارج شوند.

پنجمین مورد از برج های معروف دنیا، برج CN

برج سی ان پنجمین جایگاه از برج های معروف دنیا را به خود اختصاص داده است. این برج که در قلب شهر تورنتو در کشور کانادا قرار گرفته است، به علت داشتن یک سری ویژگی های خاص اهمیت زیادی نیز پیدا کرده است. به عقیده اکثر متخصصین فعال در این زمینه، برج CN یکی از شناخته شده ترین نماد های شهر تورنتو به حساب می آید. این برج ارتباطات که در سال 1973 طراحی شد، توسط یک کمپانی با نام ملیت کانادایی ایجاد شد. جالب است بدانید که طول این برج چیزی در حدود 553 متر یا 1815 فوت می باشد. این ابعاد بزرگ باعث شده تا خیلی از افراد به دیدن این برج علاقه زیادی نشان دهند. به مدت سی سال این برج به عنوان بزرگترین برج دنیا شناخته شده بود. افرادی که آن را مشاهده کرده اند می دانند اندازه واقعی آن چقدر است.

برج CN

این برج هم اکنون آماده خدمت رسانی به همه افراد می باشد. بر خلاف سایر موارد موجود در لیست برج های معروف دنیا، این برج برای بالا بردن امنیت و سطح دفاع از کشور ایجاد نشده است. این برج یک برج ارتباطی به حساب می آید. شبکه های تلویزیونی و رادیویی و محور های ارتباطی با استفاده از این برج با هم ارتباط برقرار می کنند. همین مسئله هم باعث شده تا این برج اهمیت زیادی پیدا کند. با اینکه شما می توانید آن را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تورنتو شناسایی کنید، ولی در واقع این برج کاربرد های دیگری دارد. شما می توانید با استفاده از یک سری بلیط های خاص به این برج وارد شوید و آن را مشاهده نمایید.

برج Big Ben

ششمین مورد از برج های معروف دنیا مربوط به برج Big Ben یا بن بزرگ است. برج بیگ بن که یک برج ساعت به حساب می آید کاربرد های زیادی دارد. چیزی در حدود صد و پنجاه سال پیش این برج برای اولین بار ساخته شد. این برج که به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های لندن شناخته شده است در کشور انگلیس قرار گرفته است. جالب است بدانید که بیگ بن ربطی به خود ساعت یا خود برج ندارد. در قسمت بالایی این برج یک ناقوس 13 تنی قرار گرفته است. بیگ بن به صورت مستقیم به این ناقوس اشاره کرده است. مردی که برای اولین بار این ناقوس را سفارش داده بود، سر بنجامین هال بوده است. این برج به عنوان سومین برج ساعت بزرگ در سراسر جهان شناخته شده است. اگر شما به دنبال سفر به انگلستان یا شهر لندن بودید، می توانید به راحتی از این برج دیدن کنید.

برج Big Ben

این مورد از برج های معروف دنیا، ویژگی های جالب زیادی را در خود جای داده است. به عنوان مثال هر کدام از اعداد اصلی این برج 7 متر هستند. به صورت کلی عقربه های ساعت این برج 4 متر طول دارند. وزن هر کدام از آنها به صد کیلو گرم یا دویست و بیست پوند می رسد. در هر قطعه از این ساعت چیزی در حدود 312 تکه شیشه استفاده شده است. همین مسئله هم توانسته کاربردی بودن و قدرت عملکردی این ساعت را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. در طول تاریخ فقط در یک سری موارد خاص این برج از کار افتاده است. این برج در طول زمان در برنامه های مختلفی نمایش داده شده است. لازم به ذکر است که برج Big Ben هم اکنون پذیرای توریست ها می باشد.

هفتمین مورد از لیست برج های معروف دنیا، برج ایفل

برج ایفل به عنوان معروف ترین برج دنیا شناخته شده است. حتما همه شما با اصلی ترین دلیل این مسئله آشنا هستید. برج ایفل که در کشور فرانسه و در شهر پاریس قرار گرفته است، به علت داشتن یک سری ویژگی های کلیدی و به شدت مهم هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند. همه مردم دنیا فرانسه را با نماد قدیمی اش یعنی برج ایفل شناسایی می کنند. این برج توسط گوستاو ایفل ساخته شد. طراح اصلی این برج آن را برای ورودی یک نمایشگاه بین المللی طراحی کرده بود. هم اکنون این برج که به عنوان یکی از بلند ترین و طولانی ترین برج های دنیا شناخته شده، سطح زیبایی پاریس را افزایش داده است. جالب است بدانید که تاریخ ساخت این برج مربوط به سال 1889 می باشد.

برج ایفل

هفتمین مورد از لیست برج های معروف دنیا تا سال 1930 به عنوان بزرگترین و بلند ترین برج در سراسر جهان شناخته شده بود. ارتفاع آن 300 متر یا 984 فوت می باشد. تا کنون بیش از دویست میلیون نفر از این برج بازدید کرده و آن را به یکی از پر بازدید ترین نماد های تاریخی سراسر جهان تبدیل نموده اند. اگر شما هم به دنبال سفر به فرانسه و بازدید از شهر پاریس هستید، به راحتی می توانید از برج ایفل بازدید نمایید. در یکی از طبقات این برج رستوران شیکی قرار گرفته است که می تواند نمای زیبایی از شهر پاریس را در اختیار شما قرار دهد. این رستوران هم باعث شده تا شهرت برج ایفل چند برابر شود. همه توریست هایی که به دنبال مشاهده پاریس هستند، حتما باید یک بار از آن دیدن کنند.

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در مورد معروف ترین برج های دنیا صحبت شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

منابع :

https://www.touropia.com/famous-towers-in-the-world/

https://www.visitlondon.com/things-to-do/sightseeing/london-attraction/big-ben#:~:text=The%20Houses%20of%20Parliament%20and,13%20tons%20(13%2C760%20kg).

https://en.wikipedia.org/wiki/CN_Tower

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *