فرم I-134

دانلود فرم های I-134

فرم I-134 اعلامیه حمایت مالی است. این فرم نوعی فرم اسپانسر است که با تکمیل آن به دولت آمریکا تضمین داده می شود که فردی که قصد ورود به آمریکا را دارد نیازی به کمک هزینه دولتی که (public charge) می باشد، نخواهد داشت. فردی که این فرم را پر می کند به دولت تضمین می دهد که در صورت بروز هر مشکل مالی، فرد متقاضی را حمایت خواهد کرد. فرم I-134 در پرونده های استفاده می شود که افراد قصد دارند سفری کوتاه مدت به آمریکا داشته باشند (مثلا متقاضیان ویزاهای نامزدی و توریستی و …) البته این نکته را فراموش نکنید که این فرم در پرونده ویزا لاتاری هم استفاده می شود. در ادامه این نوشته قصد داریم تا به طور کامل در رابطه با این فرم صحبت کنیم پس با ما همراه باشید.

مهم ترین نکته در ابتدای موضوع این است که بدانید این فرم، با فرم I-864 که به منظور اعلام حمایت مالی از مهاجران کشور آمریکا استفاده می شود به طور کامل متفاوت است. یکی از مهم ترین موضع ها برای ورود به خاک آمریکا برای اقامت، داشتن بودجه کافی و نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز است. آفیسرهای سفارت این درخواست ها را با سختی و دقت فراوان بررسی می کنند تا مشخص شود که فرد متقاضی بعد از ورود به کشور به کمک دولت نیاز دارد یا خیر. به بیان ساده تر به طور کامل بررسی می شود که فرد پول کافی داشته باشد و نیازمند کمک نشود.

در پروسه درخواست از شما عزیزان خواسته می شود که مدارکی را مبنی بر تمکن مالی ارائه دهید. موجودی حساب های بانکی شما باید موجودی کافی داشته باشد تا هزینه های اقامت را پوشش دهد در این صورت دیگر به اسپانسر نیازی نخواهید داشت و لزومی به پر کردن فرم نیست. اگر تمکن مالی شما به میزان مناسب نباشد شما می توانید این فرم را به پرونده خود اضافه کنید تا فردی در کشور آمریکا شما را در طول اقامت حمایت مالی می کند.

بایدهای فرم I-134

 • باید گرین کارت داشته یا شهروند آمریکایی باشد.
 • درآمد فرد باید مقدار 125% خط فقر که فدرال اعلام کرده را برای خودش و تعداد خانوار خودش را پوشش دهد.
 • اگر درآمد مناسبی نداشت باید حداقل 5 برابر مابه التفاوت درآمدش، دارایی داشته باشد.
 • باید تمایل داشته باشد تا از فرد متقاضی و خانواده وی حمایت مالی کند.
 • باید تمایل داشته باشد که فرم های مالیاتی و اظهارنامه هایش توسط مقامات بررسی گردد.

هدف از پرکردن فرم I-134

فرم زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که یک شهروند آمریکایی تبار یا دارنده گرین کارت حامی مالی متقاضی ویزای لاتاری آمریکا، ویزا توریستی، ویزا K1 و K2 شود. در بیان ساده تر اسپانسر افراد متقاضی می شود تا با ارائه مدارک مشخص توانایی خود را در حمایت مالی نشان دهد.

تفاوت فرم I-134 با فرم I-864

نحوه تکمیل فرم I-134

فرد اسنپانسر شونده نیازی به حضور در مصاحبه و انجام انگشت نگاری ندارد. او فقط باید مدارک مالی خود را ارائه دهد. به این نکته هم دقت کنید که فرم هم می تواند آنلاین و تکمیل کردن PDF و یا به صورت دستی با خودکار مشکی پر شود. این فرم از آخرین مراحل در ارائه برای اخذ ویزا می باشد چون فرد متقاضی از قبل مدارک خودش را برای کنسولگری ایالات متحده جمع آوری کرده ولی توصیه می شود که در نزدیک زمان استفاده تمامی مدارک را آماده کنید. مواردی که اسپانسر باید در فرم I-134 ارائه دهد :

 • اطلاعات شخصی مثل نام، نام خانوادگی، شهر محل تولد، تاریخ تولد، شماره تلفن، آدرس و شماره SSN و ایمیل
 • ارائه گرین کارت یا مدرک شهروندی
 • اطلاعات مالی و شغلی از جمله دارایی و درآمد
 • اطلاعات متقاضی درخواست دهنده ویزا که شامل نام و نام خانوادگی، آدرس، تاریخ تولد، شهر محل تولد، ملیت، اطلاعات همسر و فرزندان می باشد.
 • بخشی از صفحه که امضای رضایت و قول حمایت داده می شود.
 • وضعیت زناشویی اسپانسر و مشخصات کسانی که اسپانسر، قبلا اسپانسرشان شده است.
 • اگر وکیل یا مترجم دارید که در تکمیل فرم شما را کمک می کند اطلاعات آن ها را باید در قسمت مشخص شده فرم بنویسید.

برای این که اسپانسر توانایی مالی خود را اثبات بکند، باید مدارک زیر را همراه با فرم به سفارت ارائه دهد :

 1. کپی فرم های مالیاتی 3 سال آخر که توسط فرد اسپانسر پرداخت شده باشد.
 2. کپی گرین کارت یا پاسپورت آمریکایی اسپانسر
 3. نامه اشتغال به کار با ذکر درآمد ماهیانه و سالیانه
 4. نامه مانده حساب بانکی با مهر بانک
 5. تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی باشد.
 6. هنگامی که متقاضی درخواست ویزا می دهد، تمامی اطلاعات از جمله اطلاعات اسپانسر بررسی می شود و در صورت نیاز، uscis یا سفارت برای شفاف سازی بیشتر با متقاضی تماس خواهند گرفت ولی این اتفاق به ندرت پیش می آید.

تفاوت فرم I-134 با فرم I-864

فرم 134 تعهدی برای حمایت مالی از متقاضی است که برای ویزای موقت آمریکا نظیر نامزدی و ویزای توریستی همچنین ویزای لاتاری استفاده می شود. فرم 864 تعهدی برای حمایت مالی از متقاضی است که برای اقامت دائم آمریکا درخواست گرین کارت داده است. این تفاوت ممکن است برای متقاضی در بعضی از مواقع پیچیده به نظر برسد. شرکت اوج آرام تمامی مراحل پرکردن فرم و خدمات سفارت را انجام می دهد و شما را در این مسیر یاری می کند.

نکات لازم

برای ویزاهای توریستی و نامزدی اگر اسپانسر می خواهد برای بیش از یک نفر اقدام کند باید برای هر فرد به طور جداگانه فرم را پر و امضا کند. هر استشهادنامه ای باید امضا و به ثبت برسد و در هیچ فرم و نامه ای نام تایپ شده و مهر به جای امضا پذیرفته نمی شود. لازم به ذکر است که کپی تمامی مدارک باید واضح و خوانا باشد. در اول روند بررسی طی می شود و اصل مدارک به شما بازگردانده خواهد شد. مدارک های ارسالی اگر به زبان غیر انگلیسی باشند، باید در کنار آن ترجمه کامل به زبان انگلیسی را نیز ارسال کنید. دقت و صحبت ترجمه باید توسط مترجم گواهی شود. اگر اسپانسر متقاضی فرم 864 هستید به اشتباه از فرم 134 استفاده نکنید.

مسئولیت اسپانسر در فرم I-134

بنابر قانون اگر کسی که اسپانسر او هستید از خدمات عمومی کشور آمریکا استفاده کند، دولت و نهاد مذکور می تواند از مراجع قضایی به منظور بازپرداخت از شما اقدام کند.

بررسی فرم I-134

بررسی فرم I-134

بررسی اولیه : سفارت آمریکا لافاصله بعد از دریافت فرم، به صورت کامل آن را بررسی می کند. اگر نقضی در مدارک وجود داشته باشد درخواست استشهادنامه رد یا نفی خواهد شد.

درخواست ارائه اطلاعات بیشتر : این احتمال وجود دارد که به منظور بررسی بهتر، اطلاعات و مدارک بیشتری از شما خواسته شود. این مورد را در نظر داشته باشید که اصل تمامی مدارک پس از بررسی به شما بازگردانده می شود.

درخواست حضور در مصاحبه : این احتمال نیز وجود دارد که دفتر خدمات شهروندی و مهاجرت آمریکا فرد اسپانسر را برای شرکت در مصاحبه احظار کند و باید عکس، اثر انگشت و امضای خود را برای تایید هوییت یا بروزرسانی مدارک ارائه کند.

مجازات فرم I-134

اگر آگاهانه و یا به صورت عمدی واقعیت یا نکته ای را پنهان یا جعل کنید و در مدرک خود ارسال کنید درخواست شما به صورت کامل رد خواهد شد علاوه بر این تحت پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت.

سوالات متداول

آیا فرم I-134A کپی برابر اصل فرم I-134 است؟

خیر. این فرم برای درخواست آنلاین ارائه تعهدات مالی مهاجرت اتباع کشورهای کوبا، اوکراین، ونزوئلا، هائیتی، نیکاراگوئه می باشد.

برای ویزای لاتاری ایا از این فرم استفاده می شود؟

بله

آیا فرد اسپانسر باید فامیل یا رابطه خانوادگی با متقاضی ویزا داشته باشد؟

خیر

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *