فرم I-864

دانلود فرم های I-864

فرم I-864 یک فرم اسپانسری است که از طرف شهروند آمریکایی یا دارنده گرین کارت پر می شود تا مسئولیت مالی متقاضی مهاجرت به آمریکا را ضمانت کند. به این فرم سوگندنامه حمایت یا Affidavit of Support گفته می شود. به فردی که حامی مالی می شود و فرم را پر می کند اسپانسر نامیده می شود. در زمان درخواست برای گرین کارت کشور آمریکا، بر اساس دسته بندی ویزاهای کاری و خانوادگی لازم می باشد که درخواست دهنده ویزا فرم I-864 را پر کرده و ارسال نماید. در ادامه این نوشته قصد داریم تا به صورت کامل در رابطه با فرم I-864 توضیح دهیم پس با ما تا آخر این نوشته همراه باشید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت ببرید.

فرم I-864 (Affidavit of support) چیست؟

در طول پروسه دریافت گرین کارت آمریکا برای اقامت دائم، این فرم قراردادی است بین فرد متقاضی برای مهاجرت و اسپانسر که با تکمیل این فرم، به دولت آمریکا تضمین داده می شود که فرد مهاجر دارای امکانات مالی کافی است و در طول اقامتش نیازی به کمک هزینه دولت آمریکا نخواهد داشت. اگر متقاضی در طول اقامتش نیاز مالی داشت، با توجه به فرم پر شده I-864 اسپانسر باید از منابع و درآمد خود استفاده کرده و فرد را حمایت کند.

این فرم چه زمانی لازم است؟

برای درخواست هایی از قبیل ویزاهای خانوادگی و کاری، که یک تبعه خارجی برای زندگی در آمریکا درخواست اقامت دائم می کند، سوگندنامه حمایت با پر کردن فرم مربوطه لازم است. در ادامه به افرادی که برای دریافت ویزای مهاجرت باید فرم I-864 ارائه دهند، می پردازیم :

 • متقاضیان ویزاهای مهاجرت از نوع کاری که یکی از بستگانشان برای مهاجرت، درخواست را ارائه کرده یا دارای منافع مالکیت در نهاد می باشد با درصد قابل توجه 5% یا بیشتر.
 • تمامی کسانی که اقوام نزدیک درجه یک شهروندان آمریکا از جمله (همسر، والدین و فرزندان مجرد زیر 21 سال) که واجد شرایط مهاجرت به این کشور از طریق ویزای خانوادگی هستند.
 • حالت هایی نیز وجود دارد که نیازی به پر کردن فرم نیست مثل زمانی که فرد متقاضی 40 دوره کاری را در کشور آمریکا گذرانده و در صورت انجام ندادن می تواند 40 دوره واجد شرایط را برای خود اختصاص دهد. زنان بیوه نیز در پروسه درخواست خود نیازی به پر کردن فرم ندارند.

چه کسی می تواند اسپانسر سوگندنامه حمایت شود؟

 • حداقل 18 سال سن کامل داشته باشد.
 • گرین کارت داشته یا شهروند کشور آمریکا باشد.
 • دارایی یا درآمد کافی برای حمایت داشته باشد.
 • مالیات های لازم را پرداخت کرده باشد.

پروسه تکمیل فرم I-864 به چه صورت است؟

وقتی که وقت مصاحبه از طرف سفارت آمریکا با متقاضی ویزای مهاجرت برنامه ریزی شده باشد یا وقتی که می خواهد درخواست اقامت دائم ارائه دهد، فرد اسپانسر شونده باید برم را تکمیل و امضا کند. هنگام پر کردن فرم، اسپانسر باید اثبات کند که درآمد کافی دارد و می تواند به صورت کامل فرد مهاجر را حمایت مالی کند. برای اثبات این مورد، اظهارنامه مالیات بر درآمد فدرال آمریکا را باید برای سال آخر به علاوه مدرک اشتغالش را ارائه دهد. در صورت هرگونه اختلال یا عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی درخواست اقامت دائم یا ویزای مهاجرت به صورت کامل رد یا تعدیل وضعیت خواهد شد. زمانی که اسپانسر فرم را پر کرد و مدارک به صورت کامل ارائه شد، سوگندنامه باید در خاک آمریکا یا توسط افسر کنسول، تایید و مهر شود.

تفاوت فرم I-134 با فرم I-864

در پروسه اقامت باید از کدام نسخه فرم I-864 استفاده کرد؟

در اکثر موارد، اسپانسر باید نسخه استاندار فرم را پر کند. به این نکته دقت کنید اگر اسپانسر به سایر اعضای خانواده اش متکی شود، اعضای خانواده باید هر کدام به صورت جداگانه فرم I-864A را برای حمایت از متقاضی پر کنند. علاوه بر فرم های (I-864) (I-864A)، فرم I-864EZ نیز وجود که صرفا نسخه کوتاه شده فرم استاندارد است تا نشان داده شود که مهاجر امکانات مالی کافی را دارد و نیازی به کمک هزینه دولت نخواهد داشت. فرم نسخه EZ برای کسانی است که تمامی شرایط زیر را داشته باشند :

 • اسپانسر شخصی است که فرم I-130 درخواستش را برای فرد بیگانه ارسال کرده و یا در حال تکمیل آن است.
 • خویشاوند مورد حمایت باید تنها فردی باشد که در فرم I-130 فهرست شده
 • درآمد مورد استفاده باید براساس حقوق دریافتی یا حقوق بازنشستگی اسپانسر باشد و در یک یا چند فرم ارائه شده نشان داده شود.
 • برای کسانی که از ارائه فرم معاف هستند، فرد متقاضی باید به جای ارائه فرم I-864، I-864A یا I-864EZ، فرم I-864W، درخواست معافیت خود را تکمیل و ارسال کند.

فرم I-864 چقدر اعتبار دارد؟

یکی از شرایط لغو تعهدات مالی این است که اسپانسر یا فرد متقاضی فوت شوند یا اقامت خود را متوقف کرده و آمریکا را ترک کند. مسئولیت اسپانسر معمولا 10 سال است یا تا قبل از آن که فرد تبدیل به شهروند قانونی آمریکا شود.

تعهدات مالی اسپانسر برای حمایت چقدر است؟

در اکثر موارد برای ارائه سوگندنامه برای حمایت، مزایای عمومی فدرال لحاظ نمی شود چون هر شرکتی که مزایا را ارائه می دهد به صورت کامل، درآمد و منابع اسپانسر را در نظر می گیرد. اگر مهاجر از مزایا عمومی مواردی را دریافت کند، فرد اسپانسر مسئول بازپزداخت آن است و اگر آن را پرداخت نکند، مراجع دولتی می تواند به دلیل بدهی به دادگاه شکایت کند چون اسپانسر در قبال تام تعهدات مالی و بازپرداخت مسئول خواهد بود.

مدت زمان رسیدگی فرم I-864 چقدر است؟

هیچ زمان دقیقی برای رسیدگی به فرم I-864 در نظر گرفته نشده است. از مهم ترین دلایل تسریع زمان، تایید ویزا یا گرین کارت فرد می باشد. شما عزیزان می توانید پروسه تکمیل فرم و تمامی کارهای سفارت را به شرکت اوج آرام بسپارید. شرکت ما با داشتن کادر مجرب و با سابقه تمامی کارهای شما را در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی از طریق شماره های درج در سایت با ما در ارتباط باشید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

سوالات متداول

آیا فرم را می توان آنلاین ارسال کرد؟

اگه فرم از مرکز ملی ویزا (NVC) دریافت شده باشد می توانید آن را از طریق (CEAC) آنلاین ارسال کنید.

هزینه تکمیل فرم چقدر است؟

هزینه ای ندارد.

شرایط درآمدی برای فرم I-864 را از کجا بفهمم؟

درآمد مورد نیاز نسبت به این که چند فرزند دارید، آیا بستگان با شما زندگی می کنند، در کجای آمریکا زندگی می کنید کاملا متفاوت خواهد بود.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *