اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

ویزای خودحمایتی فرانسه یا دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی، یکی از روش های دریافت اقامت دائم و شهروندی فرانسه است. بر اساس این طرح بعد از اثبات تمکن مالی به شخص متقاضی و خانواده او اقامت یک ساله اعطا می شود. هر سال بعد از اثبات تمکن مالی اقامت متقاضی تمدید شده تا اینکه پس از 5 سال شخص متقاضی می تواند برای خود و خانواده خود تقاضای اقامت دائم نماید. پس از گذشت ده سال از اقامت نیز به شخص متقاضی و همراهان او (خانواده) پاسپورت فرانسوی اعطا می شود. شاید پروسه دریافت اقامت دائم و پاسپورت فرانسوی از این طریق کمی طولانی به نظر برسد اما یکی از مطمئن ترین راه های شهروندی در حوزه شینگن ویزای خودحمایتی فرانسه است. این نوع ویزا برای افراد بازنشسته ای که مایلند برای لذت بردن از دوران بازنشستگی خود در محیطی آرام و زیبا قرا بگیرند و از خدمات اجتماعی و درمانی مناسبی برخوردار باشند مناسب است. علاوه بر این اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی مورد توجه افراد متمولی که مایلند فرزندانشان در اروپا تحصیل نمایند و در آینده از مزایای پاسپورت حوزه شینگن برخوردار باشند نیز می باشد. در نهایت اگر از نظر مالی تامین می باشید، اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی یکی از سریعترین روش ها برای دریافت اقامت در اروپا است.

شرایط اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

فرانسه یک کشور اروپایی با فرصت های فراوان است. تعداد زیادی از مردم جهان نه تنها آرزو می کنند که در تعطیلات به آنجا سفر کنند، بلکه مایلند از مزایا نیز بهره مند شوند. نیل به این مقصود شاید کار چندان ساده ای نباشد، اما فرصت هایی وجود دارد. در اینجا به تشریح شرایط اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی خواهیم پرداخت تا مسیر درست را به متقاضیان نشان دهیم. در زمینه دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی، ثبت نام برای کسب اجازه اقامت بر اساس شواهدی مبنی بر استقلال مالی شخص انجام می شود. برای این کار متقاضی باید استقلال مالی خود را مستند کند. این اجازه اقامت حق زندگی در فرانسه و یا زندگی در منطقه شنگن را بدون حق کار کردن به متقاضی می دهد.

دریافت اقامت فرانسه به روش تمکن مالی به متقاضیان این فرصت را اعطا می کند که بدون سرمایه گذاری و فقط با اثبات دارا بودن شرایط تمکن مالی مورد نظر کشور فرانسه، موفق به دریافت اقامت و پاسپورت فرانسه شوند. همانطور که بیان شد، متقاضی اقامت در این کشور باید از نظر مالی تامین باشد. در فرانسه در سال 2022، میانگین درآمد ماهیانه یک شخص برابر با 4130 یورو است. با توجه به این موضوع متقاضی باید مدرکی ارائه دهد که مشخص نماید، از نظر مالی برای زندگی در فرانسه مشکلی نخواهد داشت. به این منظور  متقاضی می بایست موجودی حساب بانکی خود را به مسئولین ذی ربط فرانسوی ارائه نماید.

شماره تماس دریافت مشاوره : 02145419 | 02188765741 | 09123980225 

منظره ای از طبیعت فرانسه

بر اساس قوانین و شرایط اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی شخص متقاضی باید مدارکی ارائه نماید که ثابت کند دارای درآمدی ماهانه معادل 5.150 یورو می باشد. 3.000 یورو از این مبلغ مربوط به شخص متقاضی دریافت اقامت و 1.400 یورو مربوط به هزینه های همسر شخص متقاضی است. در ازای هر فرزند مبلغ 750 یورو به این مبالغ اضافه می شود که در اینجا با فرض داشتن یک فرزند مبلغ مذکور برابر با 5.150 یورو است.

علاوه بر درآمد ماهانه، شخص متقاضی باید دارای سپرده ای به مبلغ 70.000 یورو در بانک باشد. در اینجا نیز این مبلغ بین شخص متقاضی، همسر و فرزند زیر 18 سال او تقسیم می شود. به این صورت که: مبلغ 40.000 یورو متعلق به متقاضی اصلی است. مبلغ 20.000 یورو به همسر شخص متقاضی دریافت اقامت فرانسه مربوط می باشد. و در نهایت در ازای هر فرزند زیر 18 سال مبلغ 10.000 یورو به سپرده مذکور اضافه می گردد. در اینجا با فرض داشتن یک فرزند زیر 18 سال مبلغ سپرده مورد نظر برابر با  70.000 یورو است. نکته قابل ذکر در اینجا این است که: هیچ الزامی برای سپرده گذاری مبالغ مذکور در بانک های فرانسوی یا اروپایی وجود ندارد. متقاضی می تواند پرینت حساب خود را (از هر بانکی در جهان) به یورو، جهت اثبات تمکن مالی به مقامات فرانسوی تسلیم نماید.

مزایای اقامت در فرانسه از طریق تمکن مالی

مزایای اقامت در فرانسه

مزایا تنها به مسائل حقوقی ختم نمی شود. شما با دریافت اقامت این کشور علاوه بر مزایای حقوقی از مزایای فرهنگ پویا، اجتماع فعال مدنی، امنیت شغلی، ثبات سیاسی و… فرانسه نیز برخوردار خواهید شد. در ادامه به معرفی فرانسه از جهات مختلف خواهیم پرداخت.

 • معرفی کشور فرانسه

فرانسه، با نام رسمی جمهوری فرانسه، کشوری در شمال غربی قاره اوپا است. این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی جزو مهم ترین ملت های جهان غرب می باشد که با مستعمره های زیاد در بخش های مختلف جهان، نقش کلیدی در مسائل بین المللی ایفا کرده است. محدوده فرانسه با اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه، رشته کوه‌ های پیرنه و آلپ مشخص می‌شود. این کشور از گذشته تا کنون نقش پلی اقتصادی، زبانی و جغرافیایی را برای پیوستگی شمال و جنوب قاره اروپا بازی کرده است. فرانسه برترین تولیدگر فرآورده های کشاورزی اروپا و یکی از کشورهای صنعتی پیشتاز در جهان است.

اگر بخواهید کشوری را انتخاب کند که شایسته نمایندگی کل اروپا را داشته باشد، فرانسه با برتری قاطع در بین سایر کشورهای این قاره سبز برنده خواهد شد. فرانسه به دو دلیل منحصر به فرد است. اول به دلیل ویژگی های خاص حقوقی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگ ناب خود و دوم به خاطر همسایگانش! فرانسه با کشورهای مهمی چون بلژیک، آلمان، ایتالیا، سوئیس و اسپانیا مرز مشترک زمینی دارد.

نقشه فرانسه

 • مزایای اقامت در فرانسه به لحاظ اجتماعی :

اصرار بر برتری فرد از اصلی ترین ویژگی های حاکم بر اجتماع فرانسه می باشد. تاکید بر اصالت فرد در جامعه فرانسه به اندازه ای است که ژول میشله مورخ مشهور در اینباره می گوید: «انگلیس یک امپراتوری است، آلمان یک ملت است و فرانسه یک شخص است!» طبق این دیدگاه هدف کل جامعه محفوظ نگه داشتن منافع شخص است و فرد آرمان و نهایتی است که دولت برای او ساخته شده است. بر اساس این دیدگاه می توانید به راحتی تصور کنید که دولت فرانسه چه امکانات سخاوتمندانه ای را برای شهروندان خود مهیا کرده است. این امکانات رفاهی از آموزش رایگان تا برنامه های مراقبت های بهداشتی و بازنشستگی را در بر می گیرد. بدون شک شما با کسب اقامت دائم و پس از آن پاسپورت فرانسه می توانید از این مزایا برخوردار شوید.

شایان ذکر است که شخص دریافت کننده اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی و خانواده او، پیش از دریافت اقامت دائم و پاسپورت فرانسوی از حق تحصیل رایگان در این کشور برخوردار می باشند. برای دریافت این نوع از اقامت نیاز به داشتن مدارک بالای تحصیلی یا مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی ندارید. شرط حضور برای تداوم این نوع اقامت بسیار آسان است. کافی است دو بار در سال به فرانسه وارد شوید. هیچ مدت زمان مشخصی برای حضور شما در فرانسه تعیین نشده است و بسته به میل و شرایط، متقاضی می تواند در هر زمانی فرانسه را ترک نماید. همانطور که پیشتر بیان شد، فرصت درخواست برای اقامت دائم پس از یک دوره پنج ساله برای متقاضیان فراهم می باشد و در نهایت پس از 10 سال متقاضی اصلی و خانواده او دارای پاسپورت فرانسوی خواهند شد.

شماره تماس دریافت مشاوره : 0214541909123980225 

تصویری از پاریس پایتخت فرانسه

 • مزایای اقامت در فرانسه به لحاظ حقوقی و سیاسی :

فرانسه از اعضای اصلی اتحادیه اروپا (EU) است. این موضوع شرایط مساعدی را جهت یافتن شغل مناسب برای شهروندان و افراد مقیم (اقامت دائم) فرانسه فراهم می کند. زیرا بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، اگر در هر یک از کشورهای عضو اتحادیه شغلی وجود داشته باشد، پیش از همه اولویت اشتغال با یکی از افراد همان کشور است و در مرحله بعد می بایست شخصی از اتحادیه اروپا برای کسب شغل مورد نظر کاندید شود. تنها بعد از عدم اعلام آمادگی از سوی شهروندان و افراد مقیم در اتحادیه اروپا می توان شخصی خارج از مرزهای سیاسی این اتحادیه را به عنوان متصدی شغل مذکور انتخاب نمود. این موضوع باعث شده تا میزان بیکاری در بین ساکنین این اتحادیه بسیار پایین تر از سایر نقاط جهان به ویژه کشورهای در حال توسعه باشد.

بنابراین می توان این موضوع را جزو مزایا دانست زیرا پس از دریافت اقامت دائم امکان کار کردن و انجام هر گونه فعالیت اقتصادی برای متقاضی اصلی و خانواده او فراهم است. پیش از این مدت نیز شخص متقاضی می تواند از طریق خرید ملک و اجاره آن یا ثبت شرکت به کسب درآمد در این کشور بپردازد. در واقع درآمد حاصل از اجاره ملک می تواند دلیلی بر تمکن مالی متقاضی به حساب آید اما به شرطی که مستند و به میزان حداقل حقوق متوسط ​​​​ ماهانه در فرانسه باشد!

در حال حاضر فرانسه عضو ساختار نظامی یکپارچه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا «ناتو» است. علاوه بر این فرانسه به عنوان یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد (به همراه ایالات متحده، روسیه، بریتانیا و چین) حق وتوی تصمیماتی را که به این شورا ارجاع داده می شود، دارد. بنابراین فرانسه یکی از پرنفوذترین کشورهای جهان به لحاظ سیاسی است که این موضوع به صورت مستقیم بر حفظ امنیت این کشور در سطح جهانی تاثیر می گذارد. بر این اساس امنیت و دوری از جنگ (بر خلاف آنچه که ما در خاورمیانه به صورت مدام تجربه کرده ایم) به شمار می رود.

اقامت فرانسه با ویزای خودحمایتی

عضویت فرانسه در پیمان شینگن یکی دیگر از مزایاها است. فرانسه به همراه آلمان دو کشوری بودند که گام های نخست را برای ایجاد این پیمان برداشتند. بر اساس پیمان شینگن 26 کشور از قاره اروپا که به عضویت این پیمان در آمده اند، مرزهای زمینی خود را به روی شهروندان و جا به جایی کالا گشودند. این موضوع به این معنی است که هیچ یک از شهروندان مقیم این 26 کشور برای تردد به سایر کشورهای عضو این پیمان نیاز به ویزا فرانسه نخواهد داشت. علاوه بر این تجارت و نقل و انتقال کالا بین این کشورها نیز آزاد است. بنابراین اگر شما اقامت فرانسه را دریافت نمایید به راحتی می توانید به کشورهایی چون، اسپانیا، ایتالیا، هلند، بلژیک، پرتغال، آلمان و … نیز مسافرت نمایید.

 • در عین حال که تاکید اجتماعی در فرانسه بر اصالت فرد است، فرهنگ فرانسه جهانی، خاص و بسیار گسترش یافته است! نقش فرانسه در توسعه هنر و علم، به ویژه انسان شناسی، فلسفه و جامعه شناسی در جهان بی مانند است. در این بین پاریس پایتخت و مهم ترین شهر فرانسه یکی از مراکز فرهنگی و تجاری برجسته دنیا به شمار می رود. با دیدن این شهر اذعان خواهید کرد که به حق لقب «ville lumière» یا «شهر نور» را به خود اختصاص داده است. امکان زندگی در مهد هنر، علم و ادبیات جهان است.

نمایی از شهر پاریس در فرانسه!

مدارک مورد نیاز برای اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

اصلی ترین اسنادی که برای دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی باید به مقامات مسئول ارائه دهید عبارتند از :

 • شناسنامه و پاسپورت شخص متقاضی و در صورت وجود خانواده، مدارک اعضای خانواده درخواست کننده. (پاسپورت ها باید دست کم دارای 13 ماه اعتبار باشند.)
 • نامه رسمی مبنی بر تمکن مالی از سوی بانک
 • پرینت 3 ماهه از گردش مالی شخص متقاضی
 • در صورت متاهل بودن شخص متقاضی، ارائه عقدنامه الزامی است
 • مستندات رسمی مبنی بر واگذاری وکالت رسمی به وکیلی فرانسوی
 • انگیزه نامه در ارتباط با تمایل شخص برای اخذ اقامت فرانسه
 • فرم درخواست برای دریافت ویزای خودحمایتی کشور فرانسه
 • عکس پاسپورتی مناسب (عکس می بایست از نوع رنگی باشد)
 • ارائه بیمه درمانی که تمامی خطرات احتمالی در داخل مرزهای سرزمینی فرانسه را تحت پوشش خود قرار می دهد.
 • سابقه واکسیناسیون فرزندان زیر 16 سال
 • گواهی تحصیلی فرزندان (در صورت وجود فرزند)
 • ارائه اسنادی مبنی بر خرید یا اجاره ملک مسکونی در کشور فرانسه (خانه مورد قبول برای یک خانواده 4 نفره، خانه ای با مساحت 60 متر است. در واقع به ازای هر یک از افراد خانواده می بایست 15 متر مربع فضای مسکونی وجود داشته باشد.)
 • تاییدیه عدم سوء پیشینه از سوی کشور مبدا

شماره تماس دریافت مشاوره : 02145419 | 02188765741 | 09123980225 

مدارک مورد نیاز برای اقامت فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

بی شک هزینه زندگی هر شخصی علاوه بر هزینه های نرمال و جاری کالا و خدمات در جامعه، به سبک زندگی فرد نیز بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است یک خانواده با مبلغ ماهانه 5000 یورو از پس مخارج زندگی خود به راحتی برآیند اما خانواده ای دیگر با سبک و سیاقی متفاوت نتوانند با مبلغ مذکور مخارج زندگی معمول خود را پرداخت نمایند. در ذیل برای روشن شدن میزان هزینه های احتمالی هر فرد، لیستی از کالاها و خدمات موجود در کشور فرانسه به انضمام مبلغی که باید در ازای آنها پرداخت شود، ارائه شده است. مبالغ و هزینه های آمده در ذیل مربوط به سال 2022 میلادی و برگرفته از وب سایت www.numbeo.com است.

هزینه صرف غذا در رستوران

 • صرف غذا در رستوران های ارزان به طور متوسط برابر با 15 یورو است.
 • صرف سه وعده غذایی در یک رستوران متوسط برای دو نفر، به طور متوسط 60 یورو هزینه خواهد داشت.

هزینه های جاری در فرانسه

اقلام سوپرمارکتی

 • یک قرص نان سفید برابر با 1.56 یورو می باشد.
 • یک لیتر شیر برابر با 1.02 یورو است.
 • یک کیلو برنج برابر با 1.94 یورو است.
 • بسته 12 عددی تخم مرغ برابر با 3.13 یورو است.
 • یک کیلوگرم گوشت گاو برابر با 18.05 یورو می باشد.
 • یک کیلوگرم فیله مرغ برابر با 10.45 یورو است.
 • یک کیلو موز برابر با 1.92 یورو است.

هزینه های حمل و نقل

 • بلیط یک طرفه مخصوص حمل و نقل عمومی برابر با 1.60 یورو قیمت دارد.
 • هزینه تاکسی برای هر 1 کیلومتر طبق تعرفه عادی برابر با 1.80 یورو است.
 • هزینه هر لیتر بنزین برابر با 1.99 یورو است.

خدمات شهری (ماهانه)

 • هزینه خدمات اولیه شامل: برق، گرمایش، سرمایش، آب و حمل زباله برای یک آپارتمان 85 متری به طور متوسط برابر با 155.76 یورو است.
 • هزینه 1 دقیقه تماس با تلفن همراه بر اساس تعرفه عادی محلی برابر با 0.16 یورو است.
 • هزینه دریافت خدمات اینترنت با پهنای باند 60 مگابیت در ثانیه و ترافیک نامحدود برابر با 29.44 یورو می باشد.

هزینه های زندگی در فرانسه

البسه

 • شلوار جین لیوایز یا مارکی با کیفیت مشابه برابر با 81.73 یورو می باشد.
 • یک جفت کفش مخصوص دویدن با کیفیتی متوسط برابر با 82 یورو است.

اجاره ماهانه منزل

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور متوسط برابر با 762 یورو خواهد بود.
 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر به طور متوسط برابر با 605 یورو می باشد.
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر به طور متوسط برابر با 1.602 یورو می باشد.
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر به طور متوسط برابر با 1.144یورو می باشد.

قیمت خرید آپارتمان

 • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر به طور متوسط برابر با 6.208 یورو است.
 • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر به طور متوسط برابر با 4.455 یورو است.

اخذ پاسپورت فرانسه

سوالات متداول

 از طریق ویزای خودحمایتی فرانسه چه مدت می توانید در این کشور بمانید؟

به لطف این سند، می توانید به طور مداوم در تمام طول سال در خاک کشور فرانسه بمانید.

 مدت زمان اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق ویزای خودحمایتی فرانسه یا تمکن مالی چقدر است؟

با داشتن اجازه اقامت از طریق ویزای خودحمایتی فرانسه یا تمکن مالی، پس از پنج سال اقامت در کشور فرانسه، می توانید درخواست اقامت دائم کنید و پس از ده سال اقامت دائم برای دریافت تابعیت اقدام نمایید.

 صدور مجوز اقامت از طریق ویزای خودحمایتی فرانسه برای افراد مستقل چقدر طول می کشد؟

مدت بررسی درخواست معمولا بیش از دو ماه طول نمی کشد.

آیا با استفاده از اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه امکان کار در این کشور وجود خواهد داشت؟

خیر، تا پیش از دریافت اقامت دائم امکان کار از طریق این نوع از ویزا وجود ندارد.

جمع بندی

همانطور که می دانیم کشورهای زیادی هستند که از طریق تمکن مالی اقدام به صدور ویزای خودحمایتی می نمایند. در این بین انتخاب بهترین کشور برای دریافت ویزا و اقامت در آن یکی از مهمترین تصمیمات در رابطه با آسایش خانواده و آینده فرزندان است. بنابراین می بایست به تمام نکات و مزایای موجود در این کشورها توجه ویژه ای نمود. انتخاب مناسبترین کشور برای دریافت ویزای خودحمایتی با توجه به وضعیت مالی مختلف متقاضیان و سلایق آنها ممکن است بسیار متغیر باشد اما در این بین کشور فرانسه با توجه به مزایای ویژه ای که دارد گزینه انتخابی اکثر متقاضیان می باشد. فرانسه یکی از قدرت های اقتصادی بزرگ در بین کشورهای اروپایی است که علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده است.

یکی از مزایای ویزای خودحمایتی فرانسه عدم وجود شرط حضور در این کشور برای متقاضیان می باشد. این موضوع برای کسانی که کسب و کار اصلی آنها در کشور مبدا می باشد بسیار حائز اهمیت است. چرا که بدون نگرانی از بابت ابطال اقامت خود در فرانسه، می توانند مدت زیادی را در کشور مبدا بمانند و به کسب و کار خود رسیدگی نمایند. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از طریق شماره های زیر با کارشناسان شرکت ما در ارتباط باشید.

شماره تماس دریافت مشاوره : 02145419 | 02188765741 | 09123980225