مکان های تاریخی مادرید

آیا مکان های تاریخی مادرید را می شناسید؟ مادرید به عنوان پایتخت اسپانیا، شهری مملو از جذابیت و آثار غنی تاریخی است که هرساله گردشگران را به سمت خود جذب می کند. برخی از مکان های تاریخی معروف دنیا در دل این شهر قرار دارند که در این مطلب به معرفی تک تک آنها پرداخته ایم.

معرفی مکان های تاریخی مادرید

در ادامه به معرفی برخی از ناشناخته ترین مکان ها می پردازیم که دیدنشان در تور مادرید مثل قدم زدن در دل تاریخ و سفر به گذشته های دور است.

  1. قدیمی ترین رستوران دنیا در مادرید

رستوران El Sobrino de Botín به عنوان یکی از مکان های تاریخی مادرید در خیابانی سنگفرش شده در نزدیکی پلازا مایور مادرید قرار گرفته است که به عنوان قدیمی ترین رستوران جهان معروف است. حتی نام آن در کتاب گینس به ثبت رسیده است. این رستوران در سال 1725 افتتاح شد. بسیاری از افراد معروف تاریخ مانند ارنست همینگوی (برای دورهمی های دوستانه) در این رستوران غذا خورده اند.

همینگوی عاشق این رستوران بود تا حدی که صحنه‌ی پایانی یکی از رمان هایش به اسم «خورشید همچنان می دمد» را در این رستوران قرار داد همچنین فرانسیسکو دی گویا مدتی به عنوان پیشخدمت در این محل کار کرده است.

تاریخچه پدید آمدن رستوران El Sobrino de Botín

رستوران El Sobrino de Botín به عنوان یکی از مکان های تاریخی مادرید، توسط ژان بوتین و همسرش راه اندازی شد. از سال 1725 تا 1753 این رستوران Casa Botin نام داشت. پس از مرگ ژان بوتین در 1753، نام آن توسط برادرزاده اش به El Sobrino de Botín تغییر داده شد.

رستوران El Sobrino de Botín

  1. سنگر های جنگ داخلی یکی از مکان های تاریخی مادرید

از جنگ داخلی اسپانیا آثار به جای مانده‌ی بسیار کمی وجود دارد. اگر به تماشای ویرانه ها و آثار به جای مانده از جنگ علاقه دارید، می توانید در قلب شهر کمی جستجو کرده و به نتایج جالبی دست پیدا کنید.

تاریخچه سنگرهای به جا مانده از جنگ داخلی مادرید

در طی جنگ داخلی، قوای نظامی مادرید در برابر ناسیونالیست های ژنرال فرانکو ایستادگی کردند که همین امر منجر به محاصره کامل این شهر شد. شعار آنها در زبان اسپانیایی این بود: No pasarán یا «نمی‌گذاریم عبور کنید!» میدان نبرد میان این نیروها، در حال حاضر به پارک دِل اوئسته تبدیل شده است. شما می توانید برای دیدنِ سنگر هایی که برای این نبرد ساخته شده اند به سراغِ پارک دِل اوئسته (Parque del Oeste)، پارک کازا دِ کامپو (Casa de Campo park) در غرب مادرید و پارک ال کاپریکو (Parque El Capricho) در شمال این شهر بروید. نمونه ای از این سنگر ها را در تصویر زیر می توانید ملاحظه کنید.

  1. دره بزرگ Valley of the Fallen از جاذبه های دیدنی مادرید

یکی از جذاب ترین مکان های تاریخی مادرید، دره بزرگ Valle de los Caídos است. در طی جنگ داخلی اسپانیا در این مکان یک کلیسای بزرگ و یک بنای یادبود برای کشته شدگان ساخته شد اما عمدتا از آن به عنوان «نماد دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو» یاد می شود. این دره‌ی بزرگ به عنوان آخرین آرامگاه فرانکو شناخته می شود که همین مسئله تا مدت ها منجر به شکل گیری جنجال های قابل توجهی در اسپانیا شده بود. صلیب بسیار بزرگی در این منطقه بر فراز کلیسا قرار دارد. هنگامی که سوار هواپیما شوید می توانید از بالا به خوبی آن را مشاهده کنید.

دره بزرگ Valle de los Caídos

تاریخچه‌ دره Valley of the Fallen

این دره یکی از بحث برانگیز ترین مکان های تاریخی مادرید به حساب می آید. دستور ساخت بنای یادبود در این دره توسط فرانسیسکو فرانکو در سال 1940 داده شد سپس در سال 1959 افتتاح شد. پس از مرگ فرانسیسکو فرانکو، بسیاری از مردم درخواست بیرون آوردن جسد تدفین شده‌ی فرانکو از این بنا را داشتند؛ استدلال آنها این بود که کشوری که اکنون در سایه دموکراسی نفس می کشد، جای جسدِ یک دیکتاتور که هزاران اسپانیایی را به اسم فاشیسم زندانی، شکنجه و کشته است، نمی باشد. در سال 2019 بود که جسد او از این مکان خارج و به قبرستانی در حومه شهر منتقل شد.

  1. معبد تمپلو د دبود

اگر فکر می کنید که مصر تنها کشوری است که می توانید در آن معبد های تاریخی را بیابید، سخت در اشتباهید! در بین مکان های تاریخی مادرید، تمپلو د دبود یک معبد تاریخی بسیار زیبا است که در سال 1968 توسط دولت مصر به مادرید منتقل شد تا از عوارض ساخت سد بزرگ اسوان نجات پیدا کند.

معبد تمپلو د دبود

تاریخچه معبد تمپلو د دبود

این معبد، بخشی از کمپین بین المللی نجات یادبودهای نوبیاست که در پارک د لا مونتانا بازسازی شده است. این معبد در قرن دوم پیش از میلاد به دستور پادشاه Meroë Adijalamani ساخته شد. در قرن ششم به دلیل ترویج مسیحیت، آن را مهر و موم کردند. سپس در قرن بیستم، دولت مصر این معبد را به کشور اسپانیا هدیه کرد. تک تک سنگ های این بنا به مادرید منتقل شدند و ظاهر آن به همانگونه که در مصر ساخته شده بود، بازسازی شد.

  1. خیابان Gran Via، مکانی مناسب برای گردش در مادرید

در سال 1906 یکی از مشهورترین مکان های تاریخی مادرید به عنوان یک گذرگاه بزرگ برای ایجاد ارتباط بین Calle de Alcalá و Plaza de Espana ساخته شد. در این خیابان سبک های مختلف معماری قرن بیستم و برخی از معروف ترین ساختمان ها مانند اولین آسمان خراش اروپا به اسم Telefonica ساخته شد.

تاریخچه خیابان Gran Via

در ابتدا این خیابان با ده ها سینما پُر شده و محل تفریح و زیست شبانه مردم شهر بود. در طی جنگ داخلی اسپانیا، به خاطر بمباران های متعدد، نیروهای ملی گرا به آن لقب خیابان هویتزر را داده بودند. این نیروها به خاطر وجود آسمان خراش Telefonica می‌توانستند از پشت بام به راحتی دشمنان خود را گلوله باران کنند. در حال حاضر مردم عاشق خرید کردن در این خیابان هستند. بسیاری از افراد به خیابان Gran Via می آیند تا در آن هتلی بگیرند، در رستوران هایش غذا بخورند و در کافه هایش نوشیدنی بنوشند.

  1. ایستگاه مترو Chamberi یا ایستگاه اشباح!

این ایستگاه یکی از مکان های تاریخی مادرید است که به بازدید کنندگان اجازه می دهد در دلِ زمان سفر کنند. ایستگاه مترو Chamberi نماد کوچکی از شکل و شمایل ِشهر مادرید در نیمه نخست قرن بیستم است. غالبا روی دیوار های این ایستگاه، پوستر های تبلیغاتی و باجه های بلیط فروشی قدیمی که شما را به سال 1919 می‌برند، دیده می شوند. اگر قصد دارید از این مکان بازدید کنید، می توانید در روزهای پنجشنبه و یکشنبه به آن مراجعه کنید. بازدید برای عموم به صورت رایگان آزاد است.

ایستگاه مترو Chamberi

تاریخچه ایستگاه Chamberi

ایستگاه Chamberi به عنوان یکی از مکان های تاریخی مادرید، توسط آنتونیو پالاسیوس طراحی شد. در گذشته این مکان یکی از هشت ایستگاه اصلی متروی مادرید به حساب می آمد. در دهه 1960 با شروع ساخت و توسعه سکوهای قطار، این ایستگاه بسته شد. دلیل بسته شدن ایستگاه Chamberi این بود که به «بیلبائو» و «ایگلسیا» بیش از حد نزدیک بود و امکان توسعه آن برای افزایش ارتفاع سکوها تا حداکثر 90 متر وجود نداشت. از سال 2008 به بعد، ایستگاه Chamberi به یک موزه تبدیل شد و به آن نام ِ«سکوی صفر» را دادند.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده و از خواندن آن لذت برده باشید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید تور، کسب اطلاعات در رابطه با اخذ ویزا و اقامت از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان مجموعه اوج آرام در ارتباط باشید. شما عزیزان همجنین می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *