معرفی شهر مادرید

معرفی شهر مادرید

در این نوشته از وب سایت اوج آرام قصد داریم تا در رابطه با معرفی شهر زیبای مادرید صحبت کنیم. مادرید دقیقا در قلب جغرافیایی شبه جزیره ایبری قرار دارد. این فلات بر روی یک فلات مواج از ماسه و خاک رس معروف به مستا «Meseta» در ارتفاع حدود 646 متر از سطح دریا واقع شده است که این شهر را به یکی از بلند ترین پایتخت های دنیا تبدیل کرده است. جامعه خودمختار جزو هفده جامعه خودمختار اسپانیا است. همانطور که بیان شد این شهر در مرکز شبه جزیره ایبری و فلات مرکزی آن واقع شده است. مادرید بزرگترین شهرداری و پایتخت این جامعه خودمختار به حساب می آید. زمستان های مادرید سرد و همراه با بادهای تند است. تابستان ها نیز به طور مداوم گرم و خشک می باشد. از بین ماه ها، اکتبر پر بارش ترین ماه سال در این شهر است. فصل های بهار و پاییز به لحاظ آب و هوایی معتدل ترین فصل های سال محسوب می شوند که جزو جذابترین فصل ها برای بازدیدکنندگان نیز به شمار می روند. این نکته حائز اهمیت است که بدانید شرکت مسافرتی ما اخذ ویزا اسپانیا را در اسرع وقت با قیمت عالی انجام می دهد.

نقشه مادرید

نقشه مادرید : محدوده این شهر با رنگ قرمز در مرکز تصویر مشخص شده است.

تاریخچه

اگرچه این منطقه از عصر حجر مسکونی بوده است اما تاریخ مستند این شهر به قرن نهم بازمی گردد. هسته اولیه این شهر به عنوان یک پاسگاه نظامی محصور در کرانه چپ مانزانارس، به نیمه دوم قرن نهم، در زمان حکومت امارت کوردوبا، « محمد اول، امیر کوردوبی» باز می ‌گردد. این شهر در سال 1083 دوباره توسط مسیحیان فتح شد. توسعه مادرید به عنوان مرکز اداری زمانی آغاز شد که «دادگاه سلطنت اسپانیایی» در سال 1561 در این شهر مستقر شد. در سال 1383 میلادی «ژان اول» از کاستیا سلطنت «madrid» را به همراه «ویلا رئال» و «آندوجار» به «لئو پنجم» ارمنستان اهدا کرد.

در طول قرن پانزدهم میلادی، این شهر به یکی از مکان‌ های ترجیحی پادشاهان سلسله تراستامارا، یعنی جان دوم کاستیل و هنری چهارم کاستیل تبدیل شد. این شهر برای مدت کوتاهی میزبان یک ضرابخانه قرون وسطایی بود که از 1467 تا 1471 سکه می ساخت. این شهر همچنین در طول سلطنت پادشاهان کاتولیک، تبدیل به مقر مکرر دربار شده بود. در پایان قرون وسطی، شهر مذکور از نظر جمعیت در شبکه شهری کاستیلیا به عنوان شهری متوسط ​​تا متوسط ​​رو به بالا شناخته میشد. این شهر همچنین در دادگاه های کاستیا از حق رای برخوردار بود و خانه‌ها و بیمارستان‌های بسیاری را در خود جای داده بود.

در طول قرن هفدهم، به سرعت رشد کرد. دربار سلطنتی بسیاری از هنرمندان و نویسندگان برجسته اسپانیا را در دوران به اصطلاح فرهنگی، به مادرید جذب کرد. از جمله این هنرمندان می توان به «سروانتس، لوپه دی وگا» و «ولاسکز» اشاره کرد. یکی دیگر از مهمترین رخدادهای مربوط به این شهر مربوط به اعتراضات مردمی سال 1919 و 1920 است. در این دو سال شاهد بزرگترین موج اعتراضاتی بود که تا آن زمان در شهر دیده شده بود.

نماد شهر مادرید چیست؟

یکی از مهمترین مجسمه ها خرس و درخت توت فرنگی است که در معروف ترین و مرکزی ترین میدان مادرید، «La Puerta del Sol» واقع شده است. خرس و توت فرنگی نماد رسمی شهر است. این شهر در زبان لاتین «Ursa» نامیده می شد که به معنای «خرس» است. دلیل این نامگذاری از آنجایی ناشی میشد که این منطقه زمانی محل زندگی خرس های زیادی بوده است که در جنگل های مجاور شهر زندگی می کردند. در داخل این جنگل درختان «مادرونو» وجود داشت که میوه هایی شبیه توت فرنگی دارند، از این رو نماد «خرس و مادرونو» اغلب در مادرید و اطراف آن استفاده می شود.

نماد اصلی شهر مادرید

خرس و درخت توت فرنگی نماد اصلی شهر هستند.

مشهورترین کلیسای مادرید کدام است؟

کلیسای جامع آلمودنا «Santa María la Real de La Almudena» یک کلیسای کاتولیک در اسپانیا است. کلیسای جامع آلمودنا توسط پاپ ژان پل دوم در سال 1993 تقدیس شد. هنگامی که پایتخت اسپانیا در سال 1561 از تولدو به این شهر منتقل شد، مقر کلیسا در تولدو باقی ماند و پایتخت جدید کلیسای جامع نداشت. طراحی کلیسای جامعی در مادرید که به باکره آلمودنا اختصاص داده شده بود، در اوایل قرن شانزدهم مورد بحث قرار گرفت اما ساخت آن به تعویق افتاد. سرانجام ساخت کلیسای آلمودنا در سال 1879 آغاز شد. به نظر می رسد کلیسای جامع در محل یک مسجد قرون وسطایی ساخته شده است که در سال 1083 میلادی زمانی که آلفونسو ششم madrid را دوباره فتح کرد، ویران شد. سبک معماری این کلیسا نئو گوتیک با نمایی به سبک باروک است.

کلیسای جامع آلمودنا

کلیسای جامع آلمودنا

سواحل مادرید در کجا واقع شده اند؟

این شهر محصور در خشکی است و دسترسی مستقیمی به خطوط ساحلی اقیانوسی ندارد اما در اطراف این شهر سواحل زیبا و قابل دسترسی وجود دارند که فاصله آنها تا شهر تنها یک تا دو ساعت می باشد. در ادامه به معرفی چند مورد از این سواحلی خواهیم پرداخت. شما می توانید از سواحل فوق العاده بکر مادرید با رزور تور اسپانیا بهره ببرید و لحظات فوق العاده ناب و خاطره انگیزی را همراه خانواده و دوستان ثبت کنید.

ساحل آلبرچه «Alberche»

یک ساحل زیبا در کنار رودخانه در منطقه مادرید است. مردم در تعطیلات آخر هفته به ساحل شنی آن هجوم می‌آورند، جایی که می‌توانند در آن شنا کنند، قایق کرایه کنند و در میزهای متعدد اطراف ساحل تجربه پیک نیکی لذت بخش را داشته باشند. اگرچه ممکن است این ساحل فضای یک ساحل گرمسیری را نداشته باشد، اما تنها 1 ساعت با شهر فاصله دارد.

مخزن پیکاداس «Embalse de Picadas»

دومین ساحل نزدیک به مادرید منطقه شنای «Embalse de Picadas» می باشد که آن نیز بر روی رودخانه آلبرچه واقع شده است. این دریاچه توسط یک جنگل کاج زیبا احاطه شده است و به شما این امکان را می دهد که به طور کامل از شهر جدا شوید. آب شیرین به علاوه مناظر باشکوه این مکان را به یکی از بهترین مکان های مورد نظر در استان تبدیل کرده است!

جاهای دیدنی مادرید «جاذبه های گردشگری مادرید» کدامند؟

موزه دل پرادو یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این شهر است. ساختار قرن هجدهمی آن که توسط معمار مشهور «خوان دی ویلانووا» طراحی شده است، یکی از بهترین مجموعه های هنری جهان را در خود جای داده است. این موزه به داشتن جامع ترین مجموعه هنر اسپانیایی و یکی از برجسته ترین مجموعه های هنر اروپایی بین قرن دوازدهم تا اوایل قرن بیستم مشهور است. از مشهورترین نقاشان اسپانیایی که آثارشان در این موزه قرار دارند می توان به گویا، ال گرکو، دا ریبرا و ولاسکز اشاره کرد.

موزه دل پرادو

موزه دل پرادو

از دیگر جاذبه های گردشگری شهر مادرید می توان به پارک دل بوئن رتیرو یا ال رتیرو اشاره کرد. این پارک در فضایی به وسعت 350 هکتار با باغ‌ها، فواره‌ها و ساختمان‌هایی زیبا در حاشیه مرکز شهر واقع شده‌ است. پارک رتیرو به عنوان یک صومعه در سال 1500 میلادی ساخته شد. سپس در زمانی که فیلیپ دوم در سال 1561 دربار خود را به این شهر منتقل کرد، به یک پارک سلطنتی تبدیل شد. این پارک از سال 1868 بخشی از مالکیت عمومی بوده است. پارک رتیرو که مکان مورد علاقه گردشگران و افراد محلی است، دارای یک حوض مصنوعی بزرگ است که در آن افراد می توانند قایق های سواری و کایاک کرایه کنند. از دیگر زیبایی های این پارک «پاسئو د لا آرژانتین» معروف به پیاده روی مجسمه است. این پیاده رو با مجسمه هایی از کاخ سلطنتی تزئین شده است که پادشاهان اسپانیایی را در طول اعصار مختلف نشان می دهد.

بناهای تاریخی

کاخ سلطنتی که به «Palacio Real» مشهور است از مهمترین بناهای تاریخی شهر مادرید به شمار می رود. اندازه عظیم «Palacio Real» باشکوه ترین ویژگی آن است. این کاخ سلطنتی دارای بیش از 2500 اتاق با تزیینات منحصر به فرد است. این کاخ که در سال 1764 میلادی ساخته شد، اولین بار به عنوان اقامتگاه سلطنتی کارلوس سوم مورد استفاده قرار گرفت. آخرین خاندان سلطنتی که در آنجا اقامت داشتند «آلفونسو سیزدهم» و «ویکتوریا یوجنی» در اوایل دهه 1900 بودند.

اگرچه این کاخ هنوز برای مراسم رسمی استفاده می شود اما 50 اتاق از اتاق های زیبای این سازه به روی عموم باز است. از جمله این اتاق ها می توان به یک اسلحه خانه، داروخانه و اتاق مجلل تاج و تخت کاخ، یا «Salón del Trono» اشاره کرد. اتاق تاج و تخت دارای سقفی بلند است که توسط «تیپولو» هنرمند سبک باروک نقاشی شده است. یکی دیگر از نقاشی های کاخ، نقاشی دیواری است که در سالن غذاخوری بزرگ قرار دارد. این نقاشی کریستف کلمب را در حال اهدای هدایایی از دنیای جدید به پادشاه فردیناند و ملکه ایزابلا نشان می دهد. کاخ سلطنتی که به «Palacio Real» مشهور است از مهمترین بناهای تاریخی شهر به شمار می رود.

کاخ سلطنتی

زندگی در مادرید چقدر هزینه دارد؟

هزینه های تخمینی ماهانه برای یک خانواده چهار نفره در مادرید برابر با 2.650 دلار معادل 2.519 یورو می باشد. البته بدون محاسبه اجاره بها! هزینه های ماهانه تخمینی برای یک نفر بدون محاسبه اجاره بها برابر با 753 دلار معادل 716 یورو می باشد. به طور کلی هزینه زندگی در این شهر بدون در نظر گرفتن اجاره بها 67 درصد گرانتر از تهران است. درباره اجاره بها نیز می توان گفت که اجاره بها در این شهر به طور متوسط ​​35 درصد بیشتر از تهران است. به طور کلی می توان گفت که در مادرید برای رفع مایحتاج ضروری یک نفر در مرکز شهر، ماهانه حدود 800 تا 1000 یورو نیاز است. برای زندگی کمی راحت‌تر همراه با تفریحاتی چون صرف غذا بیرون از خانه و گشت ‌و گذارهای آخر هفته، ماهانه در حدود 1100 تا 1500 یورو پول نیاز خواهید داشت. برای زندگی مرفه همراه با مسافرت های زیاد به ماهانه 1600 تا 2000 یورو پول نیاز دارید. اجاره بها در این شهر به طور متوسط 35 درصد بیشتر از تهران است.

در این نوشته سعی شد تا به صورت خلاصه و مفید در رابطه با شهر زیبا و گردشگری مادرید توضیح داده شود. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تورهای گردشگری و اخذ ویزا و اقامت کشورهای اروپایی و آسیایی از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

زندگی در مادرید

منابع :

https://www.britannica.com/place/Madrid

https://www.wanderlustchloe.com/facts-about-madrid

https://www.kevmrc.com/interesting-facts-about-madrid-spain

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *