معرفی شهر سویل

معرفی شهر سویل و جاذبه های گردشگری و تاریخی

 

در این نوشته از وب سایت اوج آرام قصد داریم تا به معرفی شهر سویل و جاذبه های تاریخی و گردشگری آن بپردازیم. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت ببرید. سویل یکی از شهر های بزرگ اسپانیا می باشد که جاذبه های گردشگری فوق العاده ای دارد.

موقعیت مکانی سویل

نقشه سویا

سویل مرکز استانی به همین نام در جنوب اسپانیا، واقع در بخش غربی جامعه خودمختار اندلس است. این شهر که چهارمین شهر بزرگ اسپانیا است پایتخت جامعه خودمختار اندلس نیز به حساب می آید. سویا در 37 درجه و 30 دقیقه طول شمالی و 5 درجه و 30 دقیقه طول غربی واقع شده است. جمعیت کلان شهر در سال 2021 میلادی در حدود 1.5 میلیون نفر بوده است که آن را به بزرگترین شهر اندلس، چهارمین شهر بزرگ اسپانیا و پرجمعیت ترین شهرداری اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. اقتصاد سویا بر پایه صنایعی چون تولید و ساخت تنباکو، تسلیحات، چینی، قطعات هواپیما، محصولات شیمیایی و ماشین آلات کشاورزی است. کشتی سازی و تولید منسوجات پنبه ای نیز پس از جنگ جهانی دوم در این منطقه به یک صنعت بزرگ تبدیل شد. همان طور که در نقشه بالا پیداست، سویا مرکز استانی به همین نام در جنوب اسپانیا واقع در بخش غربی جامعه خودمختار اندلس است.

آب و هوای سویل

آب و هوای سویا از نوع مدیترانه ای است. از ویژگی های این نوع آب و هوا بارش نسبتا اندک سالانه می باشد که این بارش نیز بین پاییز و اوایل بهار متمرکز شده است. میزان بارندگی سالانه در این شهر برابر با 550 میلی متر می باشد و در تابستان به ندرت شاهد بارش باران در این شهر هستیم. میانگین دمای سردترین ماه یعنی ژانویه 11 درجه سانتیگراد برابر با 52 درجه فارنهایت و گرمترین ماه که آگوست می باشد 28.5 درجه سانتیگراد  برابر با 83 درجه فارنهایت است.

زمستان

زمستان سویل از دسامبر تا فوریه، معتدل است. روزهای آفتابی زیادی در زمستان این شهر وجود دارد که در آنها هوا در روز معتدل و در شب بسیار سرد است. همچنین، در دوره هایی از زمستان که هوا خوب است مه می تواند در شب و در اوایل صبح ایجاد شود. در دوره های بد آب و هوایی زمستان نیز شاهد باد و باران و روزهای بسیار سرد هستیم اما یخبندان در این شهر به ندرت اتفاق می‌افتد. بارش برف در این شهر بسیار نادر است. بارش برف در سویا بسیار نادر است و روزهای آفتابی زیادی در زمستان این شهر وجود دارد.

آب و هوای سویل

بهار

بهار در ماه مارس و آوریل کمی ناپایدار است. در روزهای بهاری گاهی باد می‌وزد و گاهی بارانی است. اما اغلب روزها در بهار معتدل و آفتابی هستند. روزهای گرم و پایدار بهاری پیش از سایر نقاط اروپا در این شهر مستقر می شود. در ماه آوریل، دمای روزها اغلب به 30 درجه سانتیگراد نزدیک می شود. در نیمه دوم ماه می، اولین روزهای بسیار گرم می توانند رخ دهند.

تابستان

تابستان، از ژوئن تا اواسط سپتامبر بسیار گرم و آفتابی است و بارندگی به ندرت رخ می دهد. اوج گرما معمولاً در ژوئیه و آگوست اتفاق می افتد. دمای هوا در زمان اوج حدود 36 تا 44 درجه سانتیگراد  است. برای این شهر در بعضی از روزهای تابستان دماهای 45 و 46 درجه نیز ثبت شده است. از نکات مثبت آب و هوای سویل در تابستان وزش نسیم دریا است که باعث تعدیل گرما می شود همچنین به دلیل کم بودن رطوبت هوا میزان شرجی کم و تحمل گرما راحتتر است.

پاییز

پاییز سویل، از اواسط سپتامبر تا نوامبر به طول می انجامد. پاییز در ابتدا گرم و آفتابی است. دمای هوا در نیمه اول ماه اکتبر اغلب به 30 درجه سانتی گراد می رسد. پاییز فصل شروع بارش در این شهر است.

جاذبه های گردشگری سویل

مانند هر شهر بزرگی در اروپا، سویا نیز دارای جاذبه‌ های دیدنی ویژه خود است. در پایتخت منطقه خودمختار اندلس اسپانیا همه چیز از ترکیب پر جنب و جوش شهر گرفته تا جلوه های معماری گوتیک، مودجار، رنسانس و معماری مدرن، خیره کننده هستند. سبک زندگی مردم سویل، سفر به این شهر را منحصر به فرد و خاطره انگیز می کند. در ادامه مروری بر برترین جاذبه های گردشگری این شهر خواهیم داشت.

پارک د ماریا لوئیزا

این پارک در امتداد رودخانه «گوادالکیویر» که در نزدیکی مرکز شهر امتداد دارد، ساخته شده است. قسمت اعظم محوطه پارک در اصل بخشی از باغ ‌های کاخ سن تلمو بوده که در سال 1893 به شهر اهدا شده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این پارک وجود تعداد زیادی پرنده، شامل کبوتر، قو، طوطی و اردک در آن می باشد. مجسمه‌ها، حوض‌ها و فواره‌ های پراکنده در سراسر پارک، آن را به مکانی زیبا و دلپذیر برای استراحت در زیر آفتاب اسپانیا تبدیل کرده است.

پارک د ماریا لوئیزا

پارک د ماریا لوئیزا

سازه چوبی «Metropol Parasol»

«Metropol Parasol» که به تازگی تکمیل شده است، در میدان «La Encarnacion» و در منطقه قدیمی شهر سویل واقع شده است. این سازه که توسط «یورگن مایر-هرمان» معمار آلمانی طراحی شده است به عنوان بزرگترین سازه چوبی در جهان شناخته می شود. «Metropol Parasol» دارای شش سازه غول پیکر چتر مانند است که از چوب توس وارداتی از فنلاند ساخته شده است.

سازه چوبی «Metropol Parasol»

سازه چوبی «Metropol Parasol»

میدان گاوبازی «Plaza de Toros de la Maestranza»

برای بازدید کنندگانی که به تور اسپانیا و سنت اسپانیایی گاوبازی علاقه مند هستند، این میدان مقصدی است که نمی توان آن را از دست داد. «Plaza de Toros de la Maestranza» قدیمی ترین میدان گاوبازی در اسپانیا است که دارای ظرفیتی معادل 14000 نفر است. قدمت میدان مائسترانزا به سال 1758 بازمی‌گردد، و گاوبازی ‌ هنوز هم در روزهای یکشنبه، از بهار تا پاییز در این مکان برگزار می‌شود. موزه مجاور میدان، اشیا و اطلاعات مربوط به گاوهای نر و ماتادورهای معروف را به نمایش می گذارد.

میدان گاوبازی «Plaza de Toros de la Maestranza»

میدان گاوبازی «Plaza de Toros de la Maestranza» را می توان در وسط تصویر مشاهده کرد.

کلیسای جامع سویل

کلیسای جامع قرون وسطایی در محل یک مسجد بزرگ به نام «المحد» ساخته شده است. این کلیسا به منظور نشان دادن قدرت و ثروت سویل در قرن شانزدهم احداث شد تا جایگزین ایاصوفیه به عنوان بزرگترین کلیسای جامع جهان گردد. این کلیسا هنوز هم از نظر حجم سازه سومین کلیسای بزرگ اروپا محسوب می شود. سازه گوتیک این کلیسا دارای یک محراب است که زندگی حضرت عیسی را به تصویر می کشد. این محراب شامل بیش از 1000 مجسمه پوشیده شده با ورق طلا است. گنجینه های هنری کلیسای جامع عبارتند از نزول پدرو د کامپانا از صلیب، سانتا ترزا اثر فرانسیسکو دو زورباران و شاهکار بارتولومه استبان موریلو «La Inmaculada». از دیگر دیدنی های موجود در این کلیسا مقبره کریستف کلمب است که درون گذرگاه کلیسا قرار گرفته است.

کلیسای جامعِ قرون وسطاییِ

کلیسای جامعِ قرون وسطایی

دانشگاه سویل

دانشگاه سویا که در سال 1551 تأسیس شد، یکی از موسسات پیشرو در سیستم آموزش عالی اسپانیا است. این دانشگاه با دانشکده هایی چون جغرافیا، تاریخ، فلسفه، زیست شناسی، مهندسی و… دارای ظرفیتی حدود 70.000 نفر است. ساختمان اصلی دانشگاه در مرکز شهر و در مجاورت پارک ماریا لوئیزا و رودخانه گوادالکیویر واقع شده است. این ساختمان، کارخانه‌ی توتون و تنباکوی تاریخی کاملاً بازسازی ‌شده ای است که دانشکده ‌های جغرافیا و تاریخ، زبان‌شناسی، حقوق و دفاتر اصلی اداری را در خود جای داده است. دانشگاه سویل که در سال 1551 تاسیس شده است یکی از موسسات پیشرو در سیستم آموزش عالی اسپانیا به حساب می آید.

دانشگاه سویل

رقص فلامنکو

سویل قلب رقص فلامنکو است و به همین دلیل بهترین مکان برای دیدن آن در تمام اسپانیا به حساب می آید. هیچ کس به طور قطع نمی داند که رقص فلامنکو در کجا متولد شده است، اما مطمئنا در جنوب اسپانیا، بین سویل، کادیز و گرانادا بوده است. با این حال امروزه سویا مهمترین مکان برای دیدن برخی از بهترین اجراهای رقص فلامنکو در جهان است.

رقص فلامینکو در سویا

امروزه سویل به عنوان مهمترین مرکز رقص فلامینکو در جهان شناخته می شود.

زندگی در سویل

هزینه تخمینی خانواده چهار نفره ماهانه 2,317.67 دلار برابر با 2,180.14  یورو می باشد. البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره بها محاسبه شده است. همین هزینه برای یک فرد مجرد برابر با 648.85 دلار یا به عبارتی 610.34 یورو است. اجاره آپارتمان و خانه به طور متوسط 25 درصد کمتر از تهران است اما به طور کلی هزینه زندگی در مقایسه با تهران 50 درصد گرانتر است. این هزینه ها شامل آموزش، درمان، حمل و نقل و… می باشد. این شهر یکی از گرانترین شهرهای اسپانیا است. با این وجود سویل می تواند مکانی نسبتا مقرون به صرفه برای بازدید باشد زیرا نسبتا ارزان تر از شهرهای بارسلونا یا مادرید است. جرایم خشونت آمیز در سویا پایتخت اندلس وجود ندارد و بیشتر مناطق شهر در تمام ساعات روز کاملا امن هستند. با این حال، جرایم کوچکی مانند جیب بری، به ویژه در مناطق توریستی شلوغ اتفاق می افتد. خیابان های این شهر به طور کلی امن هستند و تقریبا در هر زمانی از روز یا شب جمعیتی در آنها حضور دارند اما بهتر است که برای مدت طولانی به تنهایی در خیابان ها راه نروید.

سفر به سویل

شهر سویل از امنیت نسبتا مناسبی برای زندگی برخوردار است.

سفر به سویل

بهترین زمان برای سفر به سویل از مارس تا می است. در این ماه‌ها دما ملایم است، هجوم ترافیک توریستی به میزان تابستان نرسیده است و هتل ‌ها نرخ‌ های پایین‌تری ارائه می دهند. به یاد داشته باشید که اگرچه این شهر نسبتا کوچکی است اما باید حداقل دو تا سه روز را صرف بازدید از مکان‌های دیدنی آن و تماشای نمایش‌های فلامنکو و لذت بردن از تاپاس کنید.

غذاهای سنتی

غذاهای سنتی سویل سنت‌ ها و تکنیک ‌های صد ساله مردم این شهر را در خود حفظ کرده اند. در غذاهای کلاسیک این شهر، خوشمزه ‌ترین سبزیجات با تازه ‌ترین ماهی ‌ها ترکیب می ‌شوند. ماهی هایی که هر روز از سواحل اندلس در نزدیکی این شهر صید می شوند. مردم گوشت مرغوب غذاهای خود را از گاوها و خوک‌هایی که در چمن‌ زارهای هوئلوا یا سیرا دو سویا می‌چرند تهیه می کنند. شیرینی های خوشمزه که میراثی از مسلمانان شهر هستند نیز از جمله معروفترین خوراکی های سویا به حساب می آیند. غذاهای سنتی سنت ‌ها و تکنیک ‌های صد ساله فرهنگ مردم این شهر را در خود حفظ کرده اند.

غذاهای سنتی سویل

سخن آخر

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با شهر سویل توضیح داده شود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تورهای گردشگری و اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از طریق بخش تماس با ما، با کارشناسان مجرب شرکت ما در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *