معرفی شهر والنسیا

والنسیا در سواحل شرقی اسپانیا، (ساحل شرقی شبه جزیره ایبری) در دهانه رودخانه توریا، درست در مرکز خلیج والنسیا و شمال تالاب آلبوفرا واقع شده است. این شهر که در سواحل مدیترانه واقع شده، سکونتگاهی است در امتداد آب که به تدریج در طول قرن ها شخصیت شهر را به خود گرفته است. والنسیا پایتخت منطقه خودمختاری به همین نام و سومین شهرداری پرجمعیت اسپانیا با 789.744 سکنه است. این شهر علاوه بر اینکه مرکز استانی به همین نام است، یکی از مناطق شهری اصلی در سمت اروپایی دریای مدیترانه نیز به حساب می آید.

تاریخچه شهر

والنسیا به عنوان مستعمره روم در سال 138 قبل از میلاد تاسیس شد. این شهر در قرن هشتم توسط مسلمانان فتح و حکومت اسلامی با معرفی سیستم‌ های آبیاری نوین و محصولات جدید در آن تشکیل شد. سپس این شهر توسط مسیحیان آراگون در سال 1238 میلادی فتح و به عنوان پایتخت پادشاهی انتخاب شد. جمعیت شهر در قرن پانزدهم به دلیل تجارت با بقیه شبه جزیره ایبری، بنادر ایتالیا و سایر مکان‌های دریای مدیترانه رشد کرد و در پایان قرن به یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی تبدیل شد. امروزه بندر این شهر پنجمین بندر پرتردد کانتینری در اروپا و شلوغ ترین بندر کانتینری در دریای مدیترانه است.

آب و هوای والنسیا 

بر اساس طبقه بندی آب و هوایی کوپِن، والنسیا و منطقه شهری آن دارای آب و هوای مدیترانه ای با تابستان هایی گرم و زمستان های معتدل است. میانگین دمای سالانه این شهر برابر با 22.8 درجه سانتی گراد در روز و 13.8 درجه سانتی گراد در شب است. در سردترین ماه که ژانویه می باشد، معمولا دما بین 14 تا 20 درجه سانتی گراد در طول روز و 4 تا 10 درجه سانتی گراد در شب متغیر است. در گرمترین ماه یعنی آگوست، معمولا دما بین 28 تا 32 درجه سانتی گراد در طول روز و حدود 21 تا 22 درجه سانتی گراد در طول شب متغیر است. نوسانات زیاد دما در این شهر نادر است.

نمایی از شهر والنسیا

نمایی از شهر

درباره شهر والنسیا

این شهر به دلیل تاریخ طولانی خود دارای جشن ‌ها، سنت‌ ها، بناهای تاریخی و فرهنگی متعددی است که در ادامه به معرفی بعضی از آنها خواهیم پرداخت.

معنی والنسیا چیست؟

والنسیا به عنوان یک نام دخترانه ریشه ای لاتین دارد که به معنای «قوی یا سالم» است. این نام از نام قدیس والنتینوس گرفته شده است. ولنتاین کشیشی در رم بود که در سال 269 به شهادت رسید و در سال 496 توسط پاپ گلاسیوس اول به تقویم مقدسین اضافه شد. او در خیابان فلامینیا به خاک سپرده شد. درباره ولنتاین قدیس داستان های متفاوتی نقل شده است. از جمله داستانی از زندانی شدن سنت ولنتاین رمی به دلیل خدمت به مسیحیان تحت آزار و اذیت امپراتوری روم در قرن سوم در میان مردم رایج است. بر اساس این داستان ها سنت ولنتاین در دوران زندانی بودن بینایی را به دختر نابینای زندانبان خود بازگرداند. سپس به عنوان وداع قبل از اعدامش نامه ای را برای دختر زندانبان با امضای “ولنتاین تو” نوشت. در قرن هشتم جشن ولنتاین در 14 فوریه ثبت گردید. این روز در قرون 14 و 15 با عشق رمانتیک همراه شد.

نقاشی از قدیس والنتینوس

نقاشی از قدیس والنتینوس

تحصیل در دانشگاه والنسیا «Universitat de València [univeɾsiˈtad de vaˈlensia» به چه زبانی امکانپذیر است؟

دانشگاه والنسیا که تحت عنوان «UV» نیز شناخته می شود یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های باقی مانده در اسپانیا و قدیمی ترین آنها در جامعه خودمختار می باشد. دانشگاه «UV» یکی از موسسات آکادمیک پیشرو در اسپانیا به شمار می آید. این دانشگاه در سال 1499 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 55.000 دانشجو دارد. تدریس در بیشتر دوره های این دانشگاه از طریق زبان اسپانیایی انجام می شود. تنها در برخی از مقاطع تحصیلی بخشی از آموزش به زبان انگلیسی است. اما دانشگاه «UV» برنامه ای جهت ارائه دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در دست دارد.

دانشگاه والنسیا

دانشگاه valencia که تحت عنوان «UV» نیز شناخته می شود یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است

دیدنی های شهر والنسیا (جاذبه های گردشگری)

والنسیا خانه یکی از بهترین مراکز هنری و فرهنگی اسپانیا است. این شهر به خاطر وجود جاذبه هایی چون شهر هنرها و علوم، کلیسای جامع، شهر قدیمی، بازار مرکزی و زادگاه پائلا در بین گردشگران شهرت دارد. همچنین این شهر به دلیل موزه های عجیب و غریب، جشنواره های منحصر به فرد، هوای آفتابی زیبا و سواحل شنی فوق العاده­ اش محبوب گردشگران می باشد. در ادامه به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری والنسیا می پردازیم.

والنسیا شهر علم و هنر

شهر هنرها و علوم مجموعه‌ای از شش ناحیه در بستر خشک رودخانه توریا در اسپانیا است. ساخت این مجموعه که توسط معمار والنسیایی «سانتیاگو کالاتراوا» طراحی شده، در ژوئیه 1996 آغاز شد. این مجموعه معماری بزرگ که برای سرگرمی طراحی شده است نمونه ای چشمگیر از معماری مدرن می باشد. مجموعه مذکور یکی از پربازدیدترین جاذبه های شهر به شمار می رود.

شهر علم و هنر

شهر علم و هنر از پربازدیدترین مکان های شهر محسوب می شود

سواحل والنسیا

سواحل استان والنسیا بین کاستلون و آلیکانته قرار دارد. این سواحل با جذب بیش از 5 میلیون بازدید کننده در سال، این منطقه را به یکی از موفق ترین نواحی توریستی جهان تبدیل کرده است. نزدیک‌ترین سواحل فقط 10 تا 20 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارند، که این امر باعث می‌شود بازدیدکنندگان به راحتی در نزدیکی شهر بمانند و بدون استرس به ساحل برسند. البته اگر به دنبال ساحلی خلوت تر هستید، هم در شمال و هم در جنوب شهر گزینه های زیادی وجود دارد.

ساحل شنی والنسیا

یکی از بهترین ویژگی های ساحل شنی نزدیکی این سواحل به شهر  و دسترسی آسان به آن است

آثار تاریخی والنسیا

همانطور که پیشتر بیان شد این شهر یکی از غنی ترین و جذاب ترین شهرهای اسپانیا به لحاظ جاذبه های گردشگری است. یکی از مهمترین نکات برجسته تاریخی این شهر تاسیس آن به دست رومیان می باشد. در سال 138 قبل از میلاد این شهر توسط رومی ها که در آن زمان چند هزار مستعمره داشتند، تاسیس شد. تقریباً 900 سال بعد بود که مورهای مراکشی و عربها وارد والنسیا شدند و زبان، فرهنگ و آداب و رسوم خود را معرفی کردند. امروزه هنوز هم می‌توانید برای دیدن ویرانه ‌های رومی جایی که شهر قدیمی در زیر یک محوطه شیشه‌ای قرار دارد به میدان آلموینا بروید.

میدان آلموینا

آثار به جا مانده از تمدن رومی ها در میدان آلموینا

شهر قدیمی

جذابیت شهر قدیمی والنسیا به نوعی باور نکردنی است. این نقطه کانونی بزرگ برای میراث و تاریخ غنی شهر به حساب می آید. کافه های بی شمار و معماری چند صد ساله این قسمت از شهر داستانهای متنوعی را روایت می کنند. یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های شهر قدیمی، بورس ابریشم باستانی معروف به «Lonja de la Seda» و نقاشی‌های دیواری سن نیکلاس است.

شهر قدیمی والنسیا

نمایی از شهر قدیمی

پائلا

پائلای واقعی با مرغ و خرگوش (و اغلب حلزون ها) درست می شود. پاپریکای شیرین و چند رشته زعفران طلایی چاشنی پائلا هستند. پائلا یک غذای برنجی است که در اصل متعلق به valencia است. این غذا معمولاً توسط غیراسپانیایی ها به عنوان غذای ملی اسپانیا در نظر گرفته می شود در حالی که اسپانیایی ها تقریباً به اتفاق آرا آن را غذایی از منطقه والنسیا می دانند. اهالی شهر نیز به نوبه خود پائلا را یکی از نمادهای شناسایی خود می دانند.

پائلای واقعی والنسیا

پائلای واقعی که با گوشت مرغ، خرگوش و حلزون درست می شود

شبهای والنسیا

زندگی شبانه متنوع و جالب است. این شهر در شب نیز به زیبایی روز است. زندگی شبانه در این شهر مانند دو روی یک سکه است. یک طرف آن هوای تازه، آسمان مخملی آبی تیره با ستاره های الماس مانند، ماه روشن، گرما و آرامش است. روی دیگر «سکه» چراغ‌ های چند رنگ روشن دیسکوها، کلوپ‌ های شبانه، بارها و رستوران‌ ها است. البته باید غذاهای محلی لذیذ و آهنگ های مهیج را هم اضافه کنیم. در تابستان این شهر زندگی شبانه در سواحل برگزار می شود. محبوب ترین ساحل در این شهر ساحل «لا مالواروسا» است. شما در این مکان در حالی که در رستورانی ساحلی نشسته اید و از تنفس در هوای آزاد ساحلی، پائلا با انواع برنج و گوشت، غذاهای دریایی، سبزیجات تازه و … لذت می برید می توانید غروب خورشید را نیز مشاهده نمایید. از دیگر تفریحات موجود در این ساحل قایقرانی در امتداد دریاچه آلبوفرا می باشد.

زندگی شبانه در والنسیا

زندگی شبانه در والنسیا

هزینه زندگی در والنسیا چقدر است؟

متوسط بودجه مورد نیاز ماهانه جهت زندگی در این شهر 1500 دلار است. این بدان معنا است که این شهر شانس را برای پذیرفتن سبک زندگی «جهان ‌وطنی» با هزینه هایی کمتر از هزینه زندگی در اکثر شهرهای توسعه‌ یافته اروپا ارائه می‌دهد. هزینه های تخمینی ماهانه برای یک خانواده چهار نفره حداقل 2.335 دلار معادل 2.218 یورو می باشد البته این مبلغ بدون در نظر گرفتن اجاره بها محاسبه شده است. هزینه های ماهانه یک فرد مجرد بدون در نظر گرفتن اجاره بهای مسکن برابر با 661 دلار یا 629 یورو تخمین زده می شود. هزینه زندگی در این شهر در مقایسه با تهران 52 درصد گرانتر است. البته در نظر داشته باشید این موضوع مربوط به هزینه هایی جز هزینه اجاره مسکن می باشد. اجاره در والنسیا به طور متوسط 5 درصد کمتر از تهران است.

سخن آخر

در این نوشته سعی شد تا به صورت مختصر در رابطه با تاریخچه، جغرافیا و مکان های گردشگری و تاریخی شهر زیبای valencia صحبت کنیم. اگر شما قصد خرید تور اسپانیا را دارید بدون شک سفر به شهر والنسیا فرصت فوق العاده ای برای شما می باشد که تجربه ای به یاد ماندنی در کنار خانواده و دوستانتان ثبت کنید. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، تورهای گردشگری و دریافت مشاوره از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کارشناسان مجرب شرکت ما در ارتباط باشید.

منابع :

https://en.wikipedia.org/wiki/Valentine%27s_Day

https://www.uv.es/uvweb/college/en/university-valencia-1285845048380.html

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *