ویزا توریستی ژاپن | 0 تا 100 اخذ ویزای توریستی ژاپن

ویزا توریستی کشور ژاپن

برای اخذ ویزا توریستی ژاپن نیاز به تعیین برنامه سفر دارید و باید مدارک خود را تنظیم کنید. با ویزا توریستی ژاپن نمی توانید در این کشور کار کنید و اجازه تحصیل به شما داده نمی‌شود. این نوع ویزا فقط با هدف گردشگری ارائه می شود و می بایست همه قوانین در این راستا به دقت رعایت شود.

کشور ژاپن در بخش شرقی آسیا بوده و به طور کلی پنج جزیره اصلی در این کشور وجود دارد. بیشتر کسانی که به دنبال این روادید هستند علاقه دارند به بزرگ‌ترین شهر این کشور یعنی توکیو به عنوان پایتخت ژاپن سفر کنند. در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعاتی که در خصوص اخذ ویزا توریستی نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم بنابراین در این مقاله بررسی می شود که چه مدارکی برای اخذ ویزا نیاز است، مدت زمان صدور ویزای توریستی بر چه اساس بوده و تمدید ویزای توریستی به چه صورت انجام خواهد شد.

همین طور مراحل اخذ ویزا توریستی ژاپن نیز برای شما توضیح داده می شود اگر قبلاً برای ویزای توریستی این کشور اقدام کرده اید اما درخواستتان با ریجکت روبرو شده اصلا نگران نباشید چون در این بخش دلایل ریجکتی ویزای توریستی و همین طور روش های جبران آن برای شما توضیح داده می شود.

ویزای توریستی ژاپن یعنی چه؟

در ابتدا برای شما توضیح می دهیم که منظور موضوع از ویزا نوع توریستی کشور ژاپن چیست. همان طور که از نام این ویزا مشخص است شما به منظور گردشگری و بازدید از کشور ژاپن ویزای توریستی اخذ کرده و پس از مدت زمان مشخصی به کشور خودتان باز می گردید. بنابراین هدف اصلی از ویزای توریستی، گردشگری است منتها شما می‌توانید به واسطه ویزای توریستی در همایش‌های علمی کوتاه مدت نیز شرکت کنید.


مشاوره رایگان برای اخذ ویزای توریستی ژاپن

021-45419 | 021-88765741


دو نکته مهم که باید به آن دقت کنید این است که ویزای نوع توریستی به هیچ عنوان منجر به اخذ اقامت کشور ژاپن نشده و همین طور شرایط صدور پاسپورت را برای شما فراهم نمی کند. ویزای توریستی مزایای جالبی دارد، مثلاً کسانی که قصد کار در ژاپن دارند اما برای اخذ ویزای کار دچار مشکل هستند به واسطه ویزای توریستی می‌توانند به این کشور سفر کنند و از شرایط کاری ژاپن اطلاعات بهتری کسب نمایند، این موضوع در خصوص سرمایه گذاری و همین طور تحصیل در ژاپن نیز مطرح است. بنابراین این نوع از ویزا به شما کمک می کند تا بتوانید از سبک زندگی در ژاپن و روش های اخذ اقامت اطلاعات بهتری کسب نمایید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ژاپن

اگر یک ایرانی هستید و قصد سفر به کشور ژاپن دارید و هدف شما گردشگری است نیاز به ویزا توریستی ژاپن خواهید داشت. این ویزا در لیست اقامت کوتاه مدت بوده و به شما اجازه می دهد که به مدت ۳۰ روز در این کشور اقامت داشته باشید. برای اخذ ویزا کشور ژاپن نیاز به مدارک زیر دارید بنابراین به دقت آن ها را تهیه کنید :

داشتن پاسپورت معتبر : اولین و مهمترین چیزی که برای اخذ ویزا توریستی نیاز دارید پاسپورت معتبر است. پاسپورت معتبر به پاسپورتی گفته می شود که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته و دو برگ سفید داشته باشد. بنابراین به زمان اعتبار پاسپورت دقت کنید و سعی کنید این موضوع را به طور دقیق پیگیری نمایید.

فرم درخواست ویزا : برای اخذ ویزا نیاز به تکمیل یک فرم دارید. در این فرم اطلاعات هویتی به علاوه هدف سفر شما مشخص می شود و همین طور مدت زمانی که قصد دارید در ژاپن بمانید، نیز اعلام خواهد شد. فرم درخواست ویزا می بایست به دقت تکمیل شود برای تکمیل این فرم قطعاً نیاز به یک مشاور خواهید داشت.

عکس : برای اخذ هر نوع ویزا از جمله ویزای توریستی نیاز به عکس دارید قطعاً عکسی که ارائه می‌دهید می‌بایست با شکل ظاهری شما مشابه و یکسان باشد. دقت کنید کسانی که جراحی صورت انجام داده اند می بایست پس از جراحی عکسبرداری کنند و این موارد در مخصوص  سایر امورات آرایشی و بهداشتی نیز مدنظر بوده بنابراین به شباهت عکس به چهره واقعی خود دقت کنید.


مشاوره رایگان جهت اخذ ویزا توریستی ژاپن

021-45419 | 021-88765741


مشخص بودن برنامه سفر : یکی از مهمترین مواردی که سبب اخذ ویزای توریستی می‌شود این است که حق سفر مشخص باشد و همینطور تضمین کنید که قرار است به کشور خود باز گردید. بنابراین اگر کارمند هستید می‌توانید مدارک شغلی خود را ارائه دهید و اگر دانشجو هستید از مدارک تحصیلی خود استفاده کنید. به این ترتیب مشخص می‌شود که شما قصد بازگشت به کشور خود را دارید. چه خوب است که برنامه سفر در ژاپن مشخص باشد مثلا اگر قصد گردشگری در این کشور دارید توضیح دهید و یا اگر می خواهید از اقوام خود دیدن کنید آن را در فرم مربوطه ذکر نمایید.

ارائه تمکن مالی : ارائه تمکن مالی یکی از مهم ترین موارد در اخذ ویزا توریستی ژاپن بوده و کسانی که نمی توانند تمکن مالی خود را ثابت کنند. بهتر است به کل از اخذ ویزای توریستی این کشور منصرف شوند. شما می بایست یک سری مدارک ارائه دهید که مشخص شود در طول زمانی که در ژاپن هستید. از پس هزینه‌های خود بر می آیید. این مدارک می بایست توسط بانک مهر و امضا شده و به تایید برسد. همین طور اگر مدارک مالی دیگر مانند سند زمین و خانه دارید به شما کمک می کند تا بتوانید ثابت کنید که شرایط خوبی از نظر مالی دارید.

صدور ویزای توریستی را باید چقدر زمان می برد؟

اخذ ویزا توریستی ژاپن

اولین نکته‌ای که می‌بایست در خصوص صدور ویزا توریستی ژاپن با شما در میان بگذاریم، این است که ویزای توریستی این کشور یک بار ورود است. یعنی شما با اخذ ویزا فقط یک بار می توانید وارد کشور ژاپن شوید به این معنی که اگر به هر دلیلی فقط یک روز در ژاپن اقامت داشته و مجبور به خروج از این کشور شدید ویزای شما باطل شده و همه مراحل می بایست از ابتدا انجام شود بنابراین به این موضوع دقت کنید اعتبار ویزا از زمان صدور به مدت ۹۰ روز یا سه ماه در نظر گرفته شده است.

البته این اعتبار برای این ویزا بوده و در مورد ویزاهایی که با اهداف تجاری صادر می شوند معمولاً شرایط اعتبار یک تا پنج سال در نظر گرفته خواهد شد. به طور کلی مدت زمان صدور ویزا بر اساس شرایط و مدارک شما بین ۱ الی ۲ ماه در نظر گرفته می شود هر چه مدارک و شرایط تکمیل تری داشته باشید، شانس شما در صدور ویزای توریستی بیشتر خواهد بود.

آیا تمدید ویزای توریستی ژاپن وجود دارد؟

بسیاری از کشورها شرایط تمدید ویزای توریستی را فراهم کرده‌اند به این معنی که اگر گردشگران پس از پشت سر گذاشتن ۳۰ روز باز هم علاقه به حضور در کشور مقصد داشتند می‌توانند ویزای خود را تمدید کنند اما در مورد ویزا توریستی ژاپن شرایط به این صورت است که ویزا به مدت ۳۰ روز و با اعتبار ۹۰ روز به گردشگر اعطا شده و در نهایت شرایط تمدید مجدد آن وجود نخواهد داشت بنابراین چه خوب است که برنامه‌ریزی خود را به صورت دقیق انجام دهید و از مشاوران در این راستا راهنمایی بخواهید.

آیا برای اخذ این ویزا نیاز به وقت سفارت دارم؟

در گذشته اخذ وقت سفارت به صورت حضوری انجام می‌شد اما امروزه با توجه به بیماری کووید ۱۹ شرایط اخذ وقت سفارت از طریق وب سایت و به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. نحوه درخواست وقت سفارت به این صورت است که شما وارد سایت سفارت ژاپن می‌شوید و اطلاعاتی که در صفحه اول در مورد رزرو وقت سفارت وجود دارد را مطالعه می کنید، سپس دلیل مراجعه به سفارت را مشخص کرده و برنامه دقیق خود را ارائه می دهید.

در نهایت تاریخ و زمان مورد نظر را اعلام می‌کنید پس از بررسی موارد ثبت شده می بایست اطلاعات خود را ذخیره کنید. شماره شناسه در اختیار شما قرار می گیرد که می بایست در روز ملاقات در نزد خود نگهداری کنید و در نهایت به کارکنان امنیتی سفارت نشان دهید. اگر شماره شناسه نداشته باشید به شما اجازه ورود به سفارت داده نمی شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی ژاپن

اولین قدمی که برای اخذ نیاز است تعیین وقت سفارت است که در بخش قبلی در مورد آن توضیحاتی دادیم و پس از اخذ شماره شناسه نیاز است که فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید و آن را به سفارت ارائه دهید.


مشاوره رایگان اخذ ویزای توریستی ژاپن

021-45419 | 021-88765741


پس از آن هزینه اخذ ویزا پرداخت می کنید و مدارک معتبر خود را به سفارت ارائه می دهید بررسی‌های لازم در مورد دلیل سفر و همین طور مدارک شما در نظر گرفته شده و به طور کلی به شما اعلام می شود که آیا با ویزای شما موافقت شده است یا خیر.

مراحل اخذ ویزا توریستی ژاپن

منظور از اخذ ویزا با وثیقه چیست؟

اگر اخذ ویزا توریستی ژاپن را به موسسات مهاجرتی به بسپرید برای اطمینان از بازگشت شما پس از اتمام مدت ویزا و همین طور برای تضمین جلوگیری از ارتکاب جرم در کشور مقصد از شما مبلغی به عنوان وثیقه اخذ خواهد شد. البته این موضوع در خصوص روادید توریستی مطرح نبوده و طبق قوانین کشور ژاپن شرایط به این صورت است که شخص می بایست یک فرد را به عنوان ضامن معرفی نماید. ضامن تضمین می دهد که فرد متقاضی طبق زمان مشخص در ژاپن اقامت داشته و پس از اتمام زمان مشخص به کشور خود باز می‌گردد و همینطور مسئولیت‌های اخلاقی متقاضی اصلی را بر عهده می‌گیرد.

سوالات رایج در خصوص ویزای توریستی ژاپن

آیا با ویزای توریستی ژاپن می توان در این کشور کار کرد؟

خیر. شما با روادید توریستی ژاپن شرایط کار حتی به صورت پاره وقت را نخواهید داشت. بنابراین اگر این تصور را دارید که بدون بودجه و تمکن مالی می‌توانید وارد ژاپن شوید و در طول مدتی که در این کشور هستید مشغول به کار شوید تا درآمد کسب کنید در اشتباه هستید چون به شما اجازه کار داده نمی شود‌.

چرا درخواست ویزای توریستی ژاپن من ریجکت می شود؟

ریجکتی در راستای صدور روادید توریستی کشور ژاپن بسیار دیده می شود و به طور کلی یک سری دلایل مهم در این راستا وجود دارد. یکی از مهمترین دلایل این است که اسناد و مدارک شما ناقص است و مدت اعتبار پاسپورت شما کافی نبوده و دارای برگ سفید نمی باشد.

از سوی دیگر اگر مامور مربوطه تشخیص دهد که متقاضی از صلاحیت لازم برای ورود به کشور ژاپن برخوردار نیست با درخواست ویزای او مخالفت صورت می گیرد مثلا اگر شما پرونده پزشکی روانی دارید و یا از نظر جسمی سالم نیستید احتمالاً شانس زیادی در اخذ ویزا نخواهید داشت و از سوی دیگر کسانی که تمکن مالی مناسب ندارند معمولاً شانس بالایی در اخذ نخواهند داشت.

صدور ویزای توریستی ژاپن صد در صد تضمینی به چه معنی است؟

دقت نمایید که صدور هیچ ویزایی برای هیچ کشوری به صورت ۱۰۰% تضمینی وجود ندارد! بنابراین اطلاعیه ها و همین طور تبلیغات در این زمینه را باور نکنید منظور از تضمینی بودن صدور ویزا توریستی ژاپن این است که اگر شما مدارک و شرایط را به طور دقیق پشت سر بگذارید اقداماتی صورت می گیرد تا بتوانید شانس خود را برای اخذ ویزای توریستی این کشور افزایش دهید. اما چیزی به عنوان اینکه قطعاً این نوع از ویزا به شما ارائه می شود اشتباه بوده و نباید آن را باور کنید.

آیا با ویزای توریستی ژاپن می توان در این کشور تحصیل کرد؟

با ویزای کشور ژاپن فقط ۳۰ روز می توانید در این کشور حضور داشته باشید و تحصیل سی روزه معمولاً وجود ندارد مگر این که بخواهید در سمینارهای علمی کوتاه شرکت کنید که معمولا ممنوعیتی در این راستا نخواهید داشت‌ اما با ویزای توریستی به طور کلی شرایط تحصیل در هیچ کشوری به شما ارائه نخواهد شد.

آیا وجود دعوت نامه به صدور ویزای توریستی کمک می کند؟

صدور ویزا توریستی ژاپن

خبر خوب این که اگر یکی از اقوام شما در کشور ژاپن سکونت دارد با صدور دعوتنامه شرایط ارزیابی درخواست ویزای توریستی شما بهتر شده و به طور کلی تضمین مناسب‌تری در راستای تمکن مالی برای شما فراهم می شود. بنابراین اگر در ژاپن شرایطی در اختیار شما قرار می گیرد تا فردی دعوت نامه برای شما ارسال نماید می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و شانس خود را افزایش دهید.

آیا اعتراض به ریجکت ویزای توریستی اثرگذار است؟

پاسخ به این سوال کمی دشوار است به هر حال اگر دلیل ریجکت خیلی واضح و منطقی باشد اعتراض به ریجکتی تاثیرگذار نخواهد بود، اما گاهی دیده می‌شود که ماموران به واسطه حجم زیاد کاری خود اقدام به ریجکت یک سری از درخواست‌ها بدون بررسی اولیه می کنند. در چنین حالتی می توانید شرایط و مدارک خود را مجددا بررسی کنید تا اقدامات لازم در راستای اعتراض به ریجکتی فراهم شود اما به طور کلی شانس پاسخ به اعتراض به ریجکت بسیار کم بوده و شاید بهتر است که برای زمان دیگری مجددا اقدام کنید.


مشاوره رایگان اخذ ویزای توریستی ژاپن

021-45419 | 021-88765741


کلام آخر

در این نوشته سعی شد تا در مورد اخذ ویزا توریستی ژاپن به صورت کامل توضیح داده شود. امیدواریم که از خواندن این نوشتار لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.