گردشگری در کنیا

کشور کنیا، یکی از کشورهای آفریقایی و تقریبا فقیر نشین می باشد که شاید برای بسیاری از افراد یک مقصد مهاجرتی جذاب به نظر نرسد. کشور کنیا دقیقا در شرقی ترین نقطه قاره آفریقا واقع شده است. اگر بدانید تور کنیا چه جاذبه های گردشگری و البته دیدنی دارد؛ برای شما جای هیچ شکی از بابت انتخاب کنیا برای گشت و گذار باقی نمی ماند.

محصولات کشور کنیا

کشور کنیا از زمره کشورهایی در دنیا محسوب می شود که صنایع دستی فراوانی را تولید می کند. فراموش نکنید که به هنگام سفر به این کشور می توانید سوغاتی های زیادی را خریداری نمایید.

  • مهره ماسای

مهره ماسای از مهم ترین و محبوب ترین محصولات کنیا می باشد که ساخت دست است. از مهره های ماسای برای ساخت انواع گردنبدها استفاده می شود. این مهره در فرهنگ کشور کنیا فوق العاده ارزشمند محسوب می شود و معمولا در رنگ های مختلفی نیز تولید می شود.

  • پتوی ماسایی

از دیگر سوغاتی های محبوب کشور کنیا؛ می توان به پتوی ماسایی اشاره کرد. اغلب بومیان این منطقه این پتو را بر روی شانه خود می اندازند. در فرهنگ کنیا از این پتو با نام شوکا نیز یاد می شود. جنس پتوهای ماسایی از پنبه و البته پشم می باشد که می توان از آن ها به عنوان رو تختی، رو میزی و … استفاده کرد البته به یاد داشته باشید که زمستان های کشور کنیا فوق العاده استخوان سوز می باشند. مردمان کنیا از این پتو برای گرم نگه داشتن خود استفاده می کنند.

  • مجسمه های چوبی و حکاکی شده

مردم کشور کنیا علاقه وافری به ساخت مجسمه های چوبی حکاکی شده دارند. مجسمه های چوبی کنیا 5 حیوان برتر این کشور را به تصویر کشیده اند که از میان آن ها، زرافه محبوبیت بیش تری را بین گردشگران مختلف دارد. برای ساخت این مجسمه ها از چوب های مختلفی همچون انبه، چریش و آبنوس استفاده می شود.

ایرانیان مقیم کنیا

با توجه به موقعیت مکانی و البته شرایط اقتصادی که کشور کنیا دارد؛ ایرانیان زیادی این کشور را برای ادامه زندگی انتخاب نمی کنند. به بیان بهتر شرایط زندگی در این کشور به اندازه ای خاص است که تنها باید بومی این منطقه باشید تا بتوانید با این شرایط خود را وقف دهید البته ناگفته نماند این کشور جزئی از کشورهای پویا در دنیا محسوب می شود. اگر بتوانید خود را با شرایط کنیا وقف دهید؛ امکان تحصیل و ادامه زندگی در این کشور را دارید. خوشبختانه برای دریافت اقامت کشور کنیا راه سختی پیش روی شما وجود ندارد.

عکس کشور کنیا

عکس کشور کنیا

اگر بخواهیم کشور کنیا را در قالب یک عکس به شما نشان دهیم؛ نیاز است تا به شما تصویر حیات وحش این کشور را نشان دهیم. گونه های جانوری مختلفی در این کشور زندگی می کنند که همین امر باعث شده تا علاقه مندان به حیات وحش به دیدن این حیوانات بروند.

در میان تمام گونه های جانوری که در این کشور مشغول به زندگی هستند اما زرافه طرفداران بسیار زیادی را دارد. همین محبوبیت بیش از اندازه زرافه باعث شده تا گردشگران در حیات وحش علاقه بسیار زیادی به دادن غذا به این حیوانات دوست داشتنی و گردن دراز داشته باشند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که در این کشور تقریبا کویری، سواحل زیادی نیز وجود دارد که می توانید در آن ها لحظاتی فراموش نشدنی را سپری کنید. کشور کنیا در چند سال اخیر توانست پیشرفت های زیادی را در زمینه های مختلف داشته باشد. همین رو به رشد بودن اقتصاد این کشور موجب شده تا توجه ها به سمت کنیا بیش تر از هر زمان دیگری باشد البته به یاد داشته باشید که در این کشور بومیان منطقه به همان سبک قدیمی خود به زندگی ادامه می دهند.

نقشه کنیا

کشور کنیا یکی از کشورها تقریبا کوچک در دنیاست که مساحت آن در حدود 580 کیلومتر مربع می باشد. کنیا توسط کشورهای دیگر همچون اتیوپی، سودان جنوبی، اوگاندا و تانزانیا محصور شده است. کنیا به 8 قسمت تقسیم شده است که هر کدام از این قسمت ها نشان از یک استان دارند. استان های مختلف این کشور نیز توسط استاندار اداره می شوند.

نقشه کشور کنیا در دنیا

زنان کنیا

کنیا یکی از کشورهایی در دنیا است که از سال 1888 تا سال 1963 تحت سلطه کشور انگلستان بود. قبل از این سال ها، زنان نقش بسیار مهمی را در جامعه از جمله تربیت فرزندان، کار در مشاغل حکومتی، کار در مزارع کشاورزی مختلف و… ایفا می کردند. در زمانی که این کشور تحت سلطه انگلستان بود؛ منزل و ارزش زنان هر روز کم تر از روزهای قبل شد و عملا زنان در کشور کنیا محو شدند.

با این وجود که کنیا در سال 1963 توانست استقلال خود را به دست آورد؛ اما زنان این کشور با مسائل مختلفی همچون تبعیض جنسیتی روبرو هستند. از 100 درصد بانوان اما تنها 2 درصد از آن ها توانسته اند در مشاغل حکومتی مشغول به کار شوند. از مهم ترین مشکلات تبعیض جنسیتی در این کشور، می توان به ختنه زنان، کودک همسری، ازدواج های از پیش ترتیب داده شده و … اشاره کرد. با تمامی این مشکلات اما کشور کنیا راه بسیار درازی را برای حل مشکلات تبعیض جنسیتی زنان دارد.

 سوغاتی کنیا

کشور کنیا با توجه به جایگاه بسیار ضعیفی که در دنیا دارد؛ پر از سوغاتی های مختلف می باشد. محال است در این کشور نتوانید دست به خرید یک محصول با توجه به نیاز خود بزنید.

  • محصولات چرمی

اگر از طرفداران محصولات چرم هستید این کشور بهترین مکان برای شما جهت خرید محصولات چرمی می باشد. به جرات می توان این موضوع را بیان کرد که چرم های کشور کنیا کیفیت فوق العاده ای دارند؛ علت این موضوع نیز گونه های مختلف جانوری هستند که در این منطقه زندگی می کنند. از چرم حیوانات انواع کمربند، کفش و … تولید می شود.

  • سنگ صابونی

سنگ های صابونی با روش های خاصی به اشکال حیوانی مختلفی درآمده اند که توجه همه را به سمت خود جلب می کنند. جالب است بدانید که سنگ های صابونی اندازه ها و البته رنگ بندی های مختلفی را دارند که هر شخصی با هر سلیقه ای می تواند دست به خرید آن ها بزند. برای ساخت این سنگ های صابونی از رنگ های طبیعی استفاده شده است.

  • خرید قهوه و شکلات

اگر قهوه خور باشید؛ این تصور را دارید که این محصول متعلق به کشور برزیل است درصورتی که این طور نیست. بهترین قهوه های دنیا متعلق به کشور کنیا است. کافیست یک فنجان از قهوه های این کشور را میل کنید تا به خوبی متوجه طعم بی نظیر قهوه های این کشور شوید.

  • کیف کیوندو

از مرغوب ترین سوغاتی هایی که می توانید کار خرید آن را انجام دهید؛ می توان به کیف کیوندو اشاره کرد. این کیف از مهم ترین محصولاتی است که کشور کنیا دست به صادر کردن آن می زند. یکی از مهم ترین مزیت هایی که این کیف دارد در این می باشد که وزن فوق العاده پایینی دارد. دلیل این موضوع را می توان الیاف خاصی که در ساخت این کیف ها از آن استفاده می شود؛ دانست.

امنیت در کشور کنیا

به دلیل وضعیت بد اقتصادی این کشور، متاسفانه آمار جرم و جنایات در کنیا فوق العاده بالاست. طبق بررسی های انجام شده در سه سال گذشته امار جرم و جنایت در این کشور در حدود 68 درصد شده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که امار حمله به منازل جهت سرقت نیز در حدود 57 درصد می باشد. این امار به خوبی بیان گر این موضوع است که در کشور کنیا شما نمی توانید هیچ امنیت مالی را برای خود متصور شوید.

اقتصاد کشور کنیا

اقتصاد کشور کنیا

هر چقدر از اقتصاد ضعیفی که کشور کنیا دارد صحبت کنیم؛ نتوانسته ایم آن طور که باید و شاید حق مطلب را ادا کنیم. این کشور به واسطه مستعمره بودنش حتی تورم 100 درصدی را توانسته تجربه کند. با توجه به این توضیحات قرار گرفتن در مسیر اقتصادی درست برای این کشور فوق العاده سخت می باشد.

یکی از مهم ترین ایراداتی که می توان به این کشور وارد کرد؛ موضوع فاسد بودن ساختار دولت کنیا می باشد. برای این که بتوان با این فساد در دستگاه های مختلف اجرایی مقابله کرد باید عزمی جزم داشت. کشور کنیا در چند سال اخیر به قدری تورم داشت که سایر کشورهای اروپایی به این کشور وام دادند.

اقتصاد این کشور بیش تر بر پایه تولیدات محصولات مختلف کشاورزی و محصولات چرمی می باشد البته ناگفته نماند در چند سال اخیر توجه بسیاری از افراد به سمت این کشور برای گشت و گذار جذب شده که همین مورد باعث شده تا خونی تازه در رگ های اقتصادی این کشور شروع به حرکت کند.

پایتخت کشور کنیا

همان طور که گفته شد؛ کشور کنیا دارای 8 استان می باشد. پایتخت این کشور نایروبی می باشد.

کد کشور کنیا

پیش شماره کشور کنیا 254+ است.

زبان کشور کنیا

زبان ملی زبان ساحلی می باشد البته به یاد داشته باشید که زبان رسمی این کشور نیز انگلیسی و ساحلی است.

سیاست کشور کنیا

سیاست کشور کنیا بر پایه دموکراسی اداره می شود و شخصی که به عنوان رییس جمهور شناخته می شود؛ هم رهبر دولت و هم رهبر کشور است. قوه مجریه این کشور نیز در به طور کامل در خدمت دولت است. قوه قضاییه اما مستقل از سایر قوه های فعال این کشور فعالیت می کند و به آن ها وابسته نیست.

کشور کنیا نگینی در قاره آفریقا

گردشگری در کنیا

تا چند سال گذشته گردشگری در این کشور اصلا رونق نداشت. با گذشت زمان اما قضیه متفاوت تر از هر زمان دیگری شد. در حال حاضر سالیانه بسیاری از افراد به قصد بازدید از این کشور وارد کنیا می شوند.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *