معبد کیومیزو

یکی از معروف ترین معابدی که درون کشور ژاپن قرار دارد، معبد کیومیزو می باشد. کیومیزو به معنای آب پاک می باشد. جالب است بدانید این معبد در سال 780 میلادی در شهر کیوتو ساخته شده است. هم اکنون نیز این معبد بودایی دایر بوده و افراد بسیاری به سمت معبد کیومیزو می آیند. در ادامه می خواهیم بیشتر با این معبد در کشور ژاپن آشنا شویم. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات در این زمینه می باشید، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تاریخچه معبد کیومیزو

همانطور که پیشتر نیز عنوان کردیم، معبد کیومیزو در سال 780 میلادی تأسیس شده است اما به طور کلی سومین شوگان یعنی توکوگاوا در سال 1633 این معبد و معابد اطراف آن را بازسازی و به شکل کنونی درآورد. جالب است بدانید این معبد در سال 1994 در فهرست جهانی میراث یونسکو ثبت شد که همین موضوع نقطه عطف این معبد می باشد.

این معبد در دامنه های تپه ای واقع شده است و طبیعت زیبا و بکری را در کنار خود می بیند. خیابان باریکی که به سمت این معبد منتهی می شود پر از مغازه های سوغاتی و مسافرخانه های سنتی ژاپنی می باشد که حال و هوای بسیار شورانگیزی را به این منطقه داده است. رستوران هایی که درون این مسیر قرار دارند، اغلب به تهیه غذاهای سنتی و خوشمزه ژاپنی مشغول می باشند. علاوه بر این شما می توانید درون این دسته از مغازه ها، عود و طلسم های مخصوص ژاپنی به نام اومیکوجی را پیدا کنید.

تاریخچه معبد کیومیزو

اصلی ترین تالاری که درون معبد کیومیزو وجود دارد، مربوط به کانون (Kannon) بوده که از آن با عنوان الهه شفقت و مهربانی در آیین بودایی یاد می شود. در این تالار شاهد 139 ستون چوبی می باشیم که به دلیل داشتن این ایوان بسیار مشهور شده است. اگر بر روی این ایوان بایستید می توانید یک منظره فوق العاده زیبا و جذاب را مشاهده کنید.

این معبد در فصل های بهار و پاییز رنگ و روی بسیار زیبایی به خود می گیرد و طبیعت موجود در آن می تواند مقصد بسیاری از توریست های دنیا در تور ژاپن باشد. جالب است بدانید خرافه ای برای این ایوان وجود دارد که اگر شخصی از روی این تراس بپرد و زنده بماند، آرزویش برآورده می شود.

معبد کیومیزو کجاست؟

معبد کیومیزو در کشور ژاپن و شهر کیوتو قرار دارد. در کنار این معبد شما می توانید سایر معابد را نیز مشاهده کنید اما کیومیزو از سایر معابد، معروف تر شده است. در زیر تالار اصلی کانون شما می توانید آبشار اوتوا نوتاکی را مشاهده کنید. این کلمه در ژاپن به معنای صدای پرها بوده و از طریق آن، سه کانال آب به سمت دریاچه سرازیر می شوند.

بازدید کنندگانی که به تماشای این آبشار می روند، فنجان های فلزی خود را از این آب پر کرده و به نیت سلامتی و افزایش طول عمر، از آن می نوشند. البته نکته ی جالب دیگری که درباره این آبشار وجود دارد، این است که گذشتگان اعتقاد دارند نوشیدن آب از هر 3 شاخه مجاز نبوده و افرادی که از آن می نوشند، گرفتار بدشانسی می شوند. بنابراین نوشیدن تنها از 2 کانال آن مجاز است.

معبد کیومیزو کجاست؟

در این معبد، زیارتگاه های فراوانی وجود دارد که خاص ترین آن جیشو-جینجا می باشد. این زیارتگاه تنها وقف خدای عشق و جفت مناسب شده است. در اطراف این زیارتگاه می توانید دو صخره زیبا را تماشا کنید که در فاصله 18 متری هم واقع شده است.

در این رابطه نیز گذشتگان اعتقاد دارند اگر شخصی با چشمان بسته از روی یک صخره تا صخره دیگری عبور کند، می تواند عشق خود را پیدا کند. یکی دیگر از بخش های جالب این معبد بخش ورودی آن به معبد اصلی است که دارای نام تای نای مگوری می باشد. نقش و نگار زیبای این ورودی باعث می شود توریست های زیادی به آن خیره شوند و از جذابیت آن به وجد بیایند.

کلام آخر

برای اینکه بتوانید به معبد کیومیزو بروید، می توانید از ایستگاه قطار کیوتو استفاده کنید و با یک سفر 15 دقیقه ای، به این معبد برسید. البته می توانید از اتوبوس نیز برای رسیدن به این معبد استفاده کنید. برای انجام این کار، کافیست یکی از ایستگاه های کیومیزو-میشی یا گوجو-زاکا را انتخاب نمایید. البته پس از پیاده شدن از این ایستگاه ها باید حدود 10 دقیقه پیاده روی کنید تا به معابد مورد نظر برسید.

قطعا معبد کیومیزو یکی از معابد و مناطق زیبای منطقه آسیا و کشور ژاپن می باشد که هر ساله توریست های فراوانی را به سمت خود می کشاند. توصیه می کنیم اگر قصد سفر به این کشور زیبا و جذاب را دارید، حتما از این معبد تماشا کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. در پایان این محتوا امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید و این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفید، ارزشمند و جذابی را به شما مخاطبین گرامی ارائه کرده باشد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *