پاریس با زیبایی ‌های فراوان، فرهنگ غنی و تاریخ بی ‌نظیر، یکی از مقاصد گردشگری محبوب جهان به شمار می رود. در کنار این جاذبه های توریستی پاریس، این شهر دارای قوانین عجیب و غریبی نیز است که جذابیت آن را دو چندان می کند. هر شهری دارای قوانین های مختلف و گوناگون می باشد. بعضی از شهرها دارای قوانین عجیب هستند که به همین واسطه در دنیا معروف شده اند. در قوانین شهر پاریس، قوانینی وجود دارد که باعث تعجب و بعضا خنده می شود. در این مقاله،همراه اوج آرام باشید تا به برسی قوانین شهر پاریس بپردازیم.

قوانین عجیب پاریس

در ادامه میخواهیم به چند مورد از قوانین شهر پاریس بپردازیم و که باعث تعجب هرکسی می شود.

 • برهنه بودن در خانه غیرقانونی است

اگر در خانه خود برهنه باشید و کسی بتواند از بیرون شما را ببیند، ممکن است بین 15000 تا 30000 یورو جریمه شده و یک سال نیز زندانی شوید. این قانون برای جلوگیری از نمایش‌ جنسی گرایی طراحی شده است. برهنگی در پاریس بسیار رایج است، اما برای این کار فضا های برهنگی و رویداد های برهنگی مشخصی وجود دارد.

 • ازدواج با مرده قانونی است

قوانین شهر پاریس ازدواج با مردگان را قانونی می داند، با این شرط که توسط چندین کارمند دولتی و خانواده متوفی تایید شود. فرانسه یکی از معدود کشورهایی است که در آن ازدواج با شریک زندگی پس از مرگ قانونی است.

 • گذاشتن نام ناپلئون بر روی خوک ممنوع

یکی از قوانین عجیب پاریس ممنوعیت گذاشتن اسم ناپلئون روی خوک ها است. بسیاری از مردم پاریس بر این باورند که ناپلئون بناپارت قانونی تصویب کرده که از نامگذاری خوک ها به نام ناپلئون جلوگیری می کند.

 • زنان برای پوشیدن لباس مردانه باید اجازه بگیرند

اگر می خواهید در پاریس کت و شلوار بپوشید، باید از نزدیکترین ایستگاه پلیس مجوز و همچنین گواهی پزشکی دریافت کنید. البته این قانون هرگز از کتاب قانون خارج نشده است.

 • نوشتن چک روی دستمال توالت قانونی است

در قوانین شهر پاریس نوشتن چک روی دستمال توالت قانونی است. در پاریس لازم نیست چک حتما از دسته چک بیرون بیاید. قانون مالی فرانسه بیان می کند که شما می توانید چک را به معنای واقعی کلمه بر روی هر تکه کاغذ سفیدی که انتخاب می کنید بنویسید، به شرطی که حاوی تمام اطلاعات مربوطه باشد.

 • از شوهر فوتبال دوست می توانید طلاق بگیرید

در قوانین شهر پاریس می توانید از شوهر فوتبال دوست طلاق بگیرید. این قانون آنقدرها هم که در نگاه اول به نظر می رسد عجیب نیست. همانطور که می توانید از شریک زندگی خود به دلیل خیانت طلاق بگیرید، چیزی به نام خیانت فکری نیز وجود دارد. اگر همسرتان ساعت‌ های زیادی را صرف تماشای بازی‌ های فوتبال می کند و به پاری سن ژرمن یا تیم فوتبال دیگری فحش می‌دهد، می‌توانید از او طلاق بگیرید.قوانین عجیب پاریس

قوانین توریستی پاریس

گذشته از قوانین شهر پاریس درباره توریست ها، قوانین نانوشته ای هم برای توریست هایی که به پاریس سفر می کنند وجود دارد. با رعایت این قوانین راحت تر می توانید در بین مردم پاریس زندگی کرده و از اقامت در این شهر زیبا لذت ببرید. در ادامه به برخی از این قوانین اشاره خواهیم کرد.

 • همیشه اول سلام کنید

از جمله قوانین توریستی پاریس پیش دستی در سلام کردن است. خجالت نکشید، فرقی نمی‌کند وارد یک بوتیک با کلاس می شوید یا دربان هتل را می بینید، همیشه اول بگویید bonjour، این مهم‌ترین قانون است.

 • آداب رستوران یا مهمانی

وقتی در یک رستوران یا در یک مهمانی شام هستید، مودبانه تلقی می شود که همیشه دستان خود را روی میز بگذارید، اما از گذاشتن آرنج روی میز خودداری کنید.

 • قوانین توریستی پاریس دیر وقت شام بخور

یکی از قوانین توریستی پاریس دیر شام خوردن است. پاریسی ها خیلی دیرتر از باقی اروپایی ها شام می خورند. رستوران ها به ندرت قبل از ساعت 8 شب شروع به سرویس دهی می کنند، پس قبل از این ساعت به رستوران نروید.

 • کارت دانشجویی

اگر دانشجو هستید، می‌توانید با ارائه کارت دانشجویی معتبر، تخفیف‌های عمده‌ای را در موزه‌ها و مکان های دیدنی دریافت کنید. این مورد یکی از قوانین شهر پاریس می باشد.

 • قوانین توریستی پاریس همرنگ جماعت شوید

یکی دیگر از قوانین توریستی پاریس، همرنگ جماعت شدن است. فرانسوی ها آدمهای شیک پوشی هستند. اگر می‌خواهید شبیه آنها شوید، از پوشیدن لباس‌های ورزشی، چکمه‌ و کت تک خودداری کنید. برای الهام گرفتن از اینکه چه بپوشید، یک فیلم فرانسوی تماشا کنید.

 • قوانین توریستی پاریس مترو را پیدا کنید

مترو بهترین راه برای سفر در پاریس است. همین که در فرودگاه شارل دوگل فرود آمده اید، ایستگاه مترو را پیدا کنید. اگر می خواهید تمام مناظر کلاسیک توریستی را ببینید، مترو بهترین وسیله است. برای اینکه بفهمید از کدام منطقه باید بازدید کنید، برنامه مترو را دانلود کنید.

قوانین توریستی پاریس

 • مراقب کلاهبرداران باشید

در مناطق شلوغ (در اطراف برج ایفل و لوور) جیب برها و کلاهبرداران حیله گر سعی می کنند گردشگران را سرکیسه کنند. راه‌های متداول برای جلب توجه، برقراری رابطه دوستی است. مثلا یک دستبند به نشانه دوستی به شما می‌دهند یا می‌پرسند آیا جواهراتی را گم کرده‌اید.

 • قوانین توریستی پاریس صبح زود بیدار شوید

شاید یکی از مهمترین قوانین توریستی پاریس، صبح زود بیدار شدن است. تقریباً غیرممکن است که بدون مزاحمت توریست های دیگر در مقابل مکان های دیدنی عکس یادگاری بگیرید. برای گرفتن عکس های یادگاری صبح زود بیدار شوید. هر چه زودتر بیدار شوید، عکس شما بهتر خواهد شد.

امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *